"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1178 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 мамырдағы № 260 қаулысы.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 2-тармағына және 39-бабының 3-тармағына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1178 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 85-86, 618-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды екі жылдан аспайтын мерзімге белгілеуге құқылы.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастау:
1) конституциялық құрылыс негіздерін қорғауға;
2) елдің қорғанысы мен мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
3) ішкі нарықты қорғауға;
4) ұлттық экономиканы дамытуға;
5) отандық тауар өндірушілерді қолдауға белгіленуі мүмкін.";
8-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның реттік нөмірі 6-жолы алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1178 "Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2019 года № 260.
В целях приведения в соответствие с пунктом 2 статьи 14 и пунктом 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1178 "Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 85-86, ст. 618) следующие изменения:
в Правилах установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Правительство Республики Казахстан вправе установить изъятия из национального режима при осуществлении государственных закупок на срок не более двух лет.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Изъятия из национального режима при осуществлении государственных закупок могут быть установлены для:
1) защиты основ конституционного строя;
2) обеспечения обороны страны и безопасности государства;
3) защиты внутреннего рынка;
4) развития национальной экономики;
5) поддержки отечественных товаропроизводителей.";
подпункт 3) пункта 8 исключить;
строку, порядковый номер 6, приложения 1 к указанным Правилам исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин