"Арнайы экономикалық аймақтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 772 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 22 қазандағы № 780 қаулысы
"Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" 2019 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы экономикалық аймақтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 772 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Астана-Технополис" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Астана-Технополис" арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі – АЭА) Нұр-Сұлтан қаласының аумағында қоса беріліп отырған жоспарға сәйкес шекарада орналасқан.";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) инвестицияларды тарту, қолда бар және тартылған озық технологияларды, ноу-хау пайдалану, заманауи инфрақұрылымды құру жолымен Нұр-Сұлтан қаласын инновациялық дамыту;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. АЭА-ны мерзiмiнен бұрын тарату "Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" 2019 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.";
"Астана-Технополис" арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуінің нысаналы индикаторлары және нысаналы индикаторларға қол жеткізбеудің шекті деңгейі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі – АЭА) Нұр-Сұлтан қаласының аумақтық шекарасының шегінде қоса беріліп отырған жоспарға сәйкес шекарада орналасқан.
"Астана – жаңа қала" АЭА аумағы Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады және 15 421,72 гектарды құрайды. АЭА аумағының құрамына ауданы 598,1 гектар № 1 индустриялық парк, ауданы 3269 гектар игеру аумағы, ауданы 5134 гектар реновация аумағы, ауданы 72,41 гектар қалалық жеңіл рельс желісі және ауданы 1,9 гектар жергілікті атқарушы органның аумағы кіреді.";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) инвестициялар тарту және құрылыста озық технологияларды пайдалану, сондай-ақ қазіргі заманғы инфрақұрылымды құру арқылы Нұр-Сұлтан қаласын жеделдете дамыту;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 772 "О некоторых вопросах специальных экономических зон"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2019 года № 780
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2019 года "О специальных экономических и индустриальных зонах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 772 "О некоторых вопросах специальных экономических зон" следующие изменения:
в Положении о специальной экономической зоне "Астана-Технополис", утвержденном указанным постановлением:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Специальная экономическая зона "Астана - Технополис" (далее - СЭЗ) расположена на территории города Нур-Султана в границах согласно прилагаемому плану.";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) инновационного развития города Нур-Султана путем привлечения инвестиций и использования имеющихся и привлеченных передовых технологий, ноу-хау, создания современной инфраструктуры;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Досрочное упразднение СЭЗ осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 апреля 2019 года "О специальных экономических и индустриальных зонах".";
целевые индикаторы функционирования и критический уровень недостижения целевых индикаторов специальной экономической зоны "Астана-Технополис" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в Положении о специальной экономической зоне "Астана - новый город", утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Специальная экономическая зона "Астана - новый город" (далее - СЭЗ) расположена в пределах территориальной границы города Нур-Султана, в границах согласно прилагаемому плану.
Территория СЭЗ "Астана - новый город" является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан и составляет 15 421,72 гектара. В состав территории СЭЗ входят: индустриальный парк № 1 площадью 598,1 гектара, зона освоения площадью 3269 гектаров, зона реновации площадью 5134 гектара, городская легкорельсовая линия площадью 72,41 гектара и территория местного исполнительного органа площадью 1,9 гектара.";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) ускоренного развития города Нур-Султана путем привлечения инвестиций и использования передовых технологий в строительстве, а также создания современной инфраструктуры;";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. АЭА "Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" 2019 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңында көзделген негіздер бойынша таратылады.";
19, 20 және 21-тармақтар алып тасталсын;
"Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы шекарасының жоспары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуінің нысаналы индикаторлары және нысаналы индикаторларға қол жеткізбеудің шекті деңгейінде:
Ескертпенің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"18. СЭЗ упраздняется по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан от 3 апреля 2019 года "О специальных экономических и индустриальных зонах.";
пункты 19, 20 и 21 исключить;
План границ специальной экономической зоны "Астана - новый город" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в целевых индикаторах функционирования и критическом уровне недостижения целевых индикаторов специальной экономической зоны "Астана - новый город":
абзац пятый примечания изложить в следующей редакции: