Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 6 маусымдағы № 372 қаулысы.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 13-бабына және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Түркістан облысының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Сырдария-Түркістан мемлекеттік өңірлік табиғи паркі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – табиғи парк) жалпы алаңы 28,93 гектар жерлері "Батыс" коллекторы бар Қызылқұм магистральдық каналын реконструкциялау үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Түркістан облысының әкімдігі ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерлерге ауыстыруға байланысты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін және алынған сүректі табиғи парктің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар, сондай-ақ осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 372 қаулысына
қосымша
"Батыс" коллекторы бар Қызылқұм магистральдық каналын реконструкциялау үшін ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатынан босалқы жерлер санатына ауыстырылатын жерлердің
экспликациясы
Атауы
Жалпы алаң, гектармен
Оның ішінде:
орманды жерлер
орманды жерлер жиыны
ормансыз жерлер
жиыны
орман көмкерген,
барлығы
оның ішінде
жинақталмаған орман
дақылдары
орман көмкермеген,
барлығы
орман дақылдары
"Сырдария-Түркістан мемлекеттік өңірлік табиғи паркі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жерлері
28,93
9,31
0
0
0
9,31
19,62
Барлығы:
28,93
9,31
0
0
0
9,31
19,62

О переводе земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2022 года № 372.
В соответствии со статьей 13 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земли коммунального государственного учреждения "Сырдарья-Туркестанский государственный региональный природный парк" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Туркестанской области (далее – природный парк) общей площадью 28,93 гектара из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса для реконструкции Кызылкумского магистрального канала с коллектором "Западный" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату Туркестанской области в связи с переводом земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс природного парка, а также иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2022 года № 372
Экспликация
земель, переводимых из категории земель особо охраняемых природных территорий в категорию земель запаса для реконструкции Кызылкумского магистрального канала с коллектором "Западный"
Наименование
Общая площадь, в гектарах
В том числе:
лесные угодья
итого лесных угодий
нелесные угодья
покрытые лесом, всего
в т. ч.
несомкнувшиеся лесные культуры
не покрытые лесом, всего
лесные культуры
Земли коммунального государственного учреждения "Сырдарья-Туркестанский государственный региональный природный парк"
28,93
9,31
0
0
0
9,31
19,62
Всего:
28,93
9,31
0
0
0
9,31
19,62