Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 396 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың атауы өзгертілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Луговая станциясындағы желiлiк полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Түрксіб станциясындағы желiлiк полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/4 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 1 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/5 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 2 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/10 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 3 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/11 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 4 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/18 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 5 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/24 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 6 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
8) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕЦ-166/25 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 7 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 396.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) государственное учреждение "Линейный отдел полиции на станции Луговая Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Линейный отдел полиции на станции Түрксіб Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 1" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
3) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/5" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
4) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/10" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
5) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/11" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
6) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/18" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 5" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
7) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/24" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
8) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕЦ-166/25" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 7" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

9) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "КА-168/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 8 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "КА-168/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 9 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
11) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЛА-155/4 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 10 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
12) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЛА-155/6 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 11 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
13) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЛА-155/12 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 12 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
14) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЛА-155/13 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 13 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
15) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЛА-155/14 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 14 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
16) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "УГ-157/9 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 15 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

9) республиканское государственное учреждение "Учреждение КА-168/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 8" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
10) республиканское государственное учреждение "Учреждение КА-168/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 9" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
11) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЛА-155/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 10" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
12) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЛА-155/6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 11" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
13) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЛА-155/12" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 12" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
14) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЛА-155/13" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 13" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
15) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЛА-155/14" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 14" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
16) республиканское государственное учреждение "Учреждение УГ-157/9" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 15" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

17) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 16 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
18) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 17 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
19) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/6 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 18 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
20) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/14 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 19 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
21) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/15 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 20 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
22) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/16 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 21 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
23) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/20 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 22 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
24) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/21 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 23 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

17) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 16" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
18) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 17" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
19) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 18" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
20) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/14" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 19" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
21) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/15" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 20" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
22) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/16" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 21" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
23) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/20" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 22" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
24) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/21" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 23" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

25) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/22 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 24 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
26) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЖД-158/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 25 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
27) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЖД-158/5 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 26 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
28) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "РУ-170/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 27 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
29) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "РУ-170/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 28 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
30) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/5 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 29 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
31) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/6 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 30 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
32) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/7 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 31 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

25) республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/22" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 24" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
26) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЖД-158/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 25" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
27) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЖД-158/5" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 26" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
28) республиканское государственное учреждение "Учреждение РУ-170/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 27" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
29) республиканское государственное учреждение "Учреждение РУ-170/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 28" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
30) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/5" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 29" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
31) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 30" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
32) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/7" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 31" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

33) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/9 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 32 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
34) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/11 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 33 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
35) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/17 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 34 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
36) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/18 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 35 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
37) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АК-159/20 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 36 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
38) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЗК-169/4 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 37 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
39) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "УК-161/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 38 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
40) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "УК-161/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 39 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

33) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/9" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 32" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
34) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/11" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 33" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
35) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/17" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 34" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
36) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/18" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 35" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
37) республиканское государственное учреждение "Учреждение АК-159/20" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 36" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
38) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЗК-169/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 37" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
39) республиканское государственное учреждение "Учреждение УК-161/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 38" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
40) республиканское государственное учреждение "Учреждение УК-161/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 39" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

41) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "УК-161/11 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 40 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
42) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "УК-161/12 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 41 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
43) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ГМ-172/6 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 42 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
44) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ГМ-172/8 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 43 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
45) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АП-162/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 44 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
46) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АП-162/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 45 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
47) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АП-162/4 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 46 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
48) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "АП-162/10 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 47 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

41) республиканское государственное учреждение "Учреждение УК-161/11" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 40" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
42) республиканское государственное учреждение "Учреждение УК-161/12" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 41" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
43) республиканское государственное учреждение "Учреждение ГМ-172/6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 42" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
44) республиканское государственное учреждение "Учреждение ГМ-172/8" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 43" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
45) республиканское государственное учреждение "Учреждение АП-162/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 44" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
46) республиканское государственное учреждение "Учреждение АП-162/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 45" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
47) республиканское государственное учреждение "Учреждение АП-162/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 46" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
48) республиканское государственное учреждение "Учреждение АП-162/10" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 47" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

49) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕС-164/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 48 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
50) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕС-164/4 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 49 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
51) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕС-164/6 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 50 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
52) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕС-164/8 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 51 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
53) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ЕС-164/9 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 52 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
54) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ИЧ-167/2 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 53 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
55) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ИЧ-167/3 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 54 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;
56) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ИЧ-167/9 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "№ 55 мекеме" республикалық мемлекеттік мекемесі;

49) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕС-164/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 48" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
50) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕС-164/4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 49" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
51) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕС-164/6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 50" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
52) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕС-164/8" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 51" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
53) республиканское государственное учреждение "Учреждение ЕС-164/9" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 52" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
54) республиканское государственное учреждение "Учреждение ИЧ-167/2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 53" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
55) республиканское государственное учреждение "Учреждение ИЧ-167/3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 54" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
56) республиканское государственное учреждение "Учреждение ИЧ-167/9" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Учреждение № 55" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

2. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің "ОВ-156/18 мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі таратылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген мекемелердi мемлекеттiк қайта тiркеуді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, осы қаулының 2-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2022 жылғы 14 маусымдағы
№ 396 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 22 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi (бұдан әрi – Министрлiк) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жүйесiне басшылықты, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртiптi сақтау және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы;
2) Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті;
3) Әкімшілік полиция комитеті;
4) Көші-қон қызметі комитеті.
3. Министрлік өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнің және Үкiметiнiң актілерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның туы, жалауы және нышаны, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері мен атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

2. Ликвидировать республиканское государственное учреждение "Учреждение ОВ-156/18" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" следующее изменение:
Положение о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную перерегистрацию учреждений, указанных в пункте 1 настоящего постановления;
2) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять меры, вытекающие из пункта 2 настоящего постановления;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2022 года № 396
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2005 года № 607
Положение о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство системой органов внутренних дел Республики Казахстан, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности.
2. Министерство имеет ведомства:
1) Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан;
2) Комитет уголовно-исполнительной системы;
3) Комитет административной полиции;
4) Комитет миграционной службы.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет флаг, знамя и символ, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. Министрліктің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлсе, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Министрлік өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Ішкі істер министрінің бұйрықтарымен, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінің құрылымы мен штат санының лимитi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтіледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 010010, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Тәуелсiздiк даңғылы, 1.
10. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Министрліктің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Министрлікке кәсіпкерлік субъектілерімен Министрліктің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастарға түсуіне тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Министрліктің міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) құқық бұзушылықтардың профилактикасы;
2) қоғамдық тәртіпті сақтау;
3) қылмысқа қарсы күрес;
4) қылмыстық жазаларды және қылмыстық-құқықтық ықпал етудің өзге де шараларын, сондай-ақ әкімшілік жазаларды орындау.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
өз құзыреті шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдар сұрату және алу;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің құзыретіне жатқызылмаған мәселелер бойынша өз құзыреті шегінде дербес шешімдер қабылдау;
2) міндеттері:
адамның және азаматтың өмірін, денсаулығын, құқықтары мен бостандығын құқыққа қарсы қолсұғушылықтан қорғау;
әкімшілік рәсімге қатысушыға оның әкімшілік рәсімді жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша құқықтары мен міндеттерін түсіндіру.
Министрлік қолданыстағы заңнамалық актілерде, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
15. Функциялары:
1) құқық бұзушылық профилактикасы, қоғамдық тәртіпті сақтау, қылмысқа қарсы күрес, қылмыстық жазаларды және қылмыстық-құқықтық ықпал етудің өзге де шараларын, сондай-ақ әкімшілік жазаларды орындау салаларындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді;

5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра внутренних дел, другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства внутренних дел Республики Казахстан утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 010010, Республика Казахстан, город Нур-Султан, проспект Тәуелсіздік, 1.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
11. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
12. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия Министерства
13. Задачи:
1) профилактика правонарушений;
2) охрана общественного порядка;
3) борьба с преступностью;
4) исполнение уголовных наказаний и иных мер уголовно-правового воздействия, а также административных взысканий.
14. Полномочия:
1) права:
принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
в пределах своей компетенции самостоятельно принимать решения по вопросам, не отнесенным к компетенции Правительства Республики Казахстан;
2) обязанности:
защищать жизнь, здоровье, права и свободы человека и гражданина от противоправных посягательств;
разъяснять участнику административной процедуры его права и обязанности по вопросам, связанным с осуществлением административной процедуры.
Министерство осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
15. Функции:
1) вносит предложения по формированию государственной политики в сферах профилактики правонарушений, охраны общественного порядка, борьбы с преступностью, исполнения уголовных наказаний и иных мер уголовно-правового воздействия, а также административных взысканий;

2) жол жүрісі қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
4) есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, олардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға қарсы іс-қимылды қамтамасыз етеді;
5) ішкі істер органдары жүйесіндегі бірыңғай мемлекеттік кадрлық саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
6) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында идеологиялық, имидждік, тәрбиелік және әлеуметтік-құқықтық жұмысты ұйымдастырады;
7) ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының арнайы мақсаттағы бөлімшілеріне басшылықты жүзеге асырады, сондай-ақ олардың ұдайы жауынгерлік және жедел әзірлігін қамтамасыз етеді;
8) өз құзыретiндегі мәселелер бойынша жалпыреспубликалық және өңiрлiк жедел-iздестiру және профилактикалық iс-шараларды өткiзу бойынша ұйымдастырушылық басқаруды жүзеге асырады;
9) криминалдық, әкiмшiлiк полицияның және iшкi iстер органдарының өзге де қызметтерiнiң, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының, қылмыстық-атқару жүйесінің, әскери-тергеу органдарының, Министрліктің Байқоңыр қаласындағы өкiлдiгiнiң және көлiктегi iшкi iстер органдары бөлiмшелерінің қызметiне басшылықты жүзеге асырады;
10) криминалдық, әкiмшiлiк полицияның және полицияның өзге қызметтерiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, әскери-тергеу органдарының, Министрліктің Байқоңыр қаласындағы өкiлдiгiнiң, көлiктегi iшкi iстер органдарының өзара iс-қимыл жасау тәртiбiн айқындайды;
11) ішкі істер органдары бірыңғай жүйесінің қызметін үйлестіруді және жоспарлауды жүзеге асырады;
12) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдары мен бөлiмшелерінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының, әскери-тергеу органдарының қызметiн үйлестіру мен ведомстволық бақылауды жүзеге асырады;
13) Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде төтенше және әскери жағдай режимі енгізілген жағдайда оны қамтамасыз етуді, сондай-ақ төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-шараларды өткізуді ұйымдастырады;
14) авариялардың, өрттердің, дүлей апаттардың салдарын жою кезінде және басқа да төтенше оқиғалар кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды ұйымдастырады;
15) ауыр қылмыстар жасаған, жаппай тәртіпсіздіктер, дүлей апаттар мен басқа да төтенше оқиғалар кезінде күштер мен құралдарды жедел басқаруды қамтамасыз етеді;
16) ішкі істер органдарын агрессияны тойтаруға жауынгерлік әзірліктің және бейбіт уақыттағы төтенше жағдай кезінде жедел-қызметтік әзірліктің жоғары дәрежесіне ауыстыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады;

2) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере безопасности дорожного движения;
3) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
4) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
5) обеспечивает реализацию единой государственной кадровой политики в системе органов внутренних дел;
6) организовывает идеологическую, имиджевую, воспитательную и социально-правовую работу в органах внутренних дел Республики Казахстан;
7) осуществляет руководство подразделениями специального назначения органов внутренних дел и Национальной гвардии Республики Казахстан, а также обеспечивает их постоянную боевую и оперативную готовность;
8) осуществляет организационное руководство по проведению общереспубликанских и региональных оперативно-розыскных и профилактических мероприятий по вопросам своей компетенции;
9) осуществляет руководство деятельностью криминальной, административной полиции и иных служб органов внутренних дел, Национальной гвардии Республики Казахстан, уголовно-исполнительной системы, военно-следственных органов, Представительства Министерства в городе Байконыре и подразделений органов внутренних дел на транспорте;
10) определяет порядок взаимодействия криминальной, административной полиции и иных служб полиции, а также Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов, Представительства Министерства в городе Байконыре, органов внутренних дел на транспорте;
11) осуществляет координацию и планирование деятельности единой системы органов внутренних дел;
12) осуществляет координацию и ведомственный контроль деятельности органов и подразделений внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов;
13) организует обеспечение режима чрезвычайного и военного положения, в случаях его введения на территории Республики Казахстан или отдельных ее местностях, а также проведения мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций;
14) организует охрану общественного порядка при ликвидации последствий аварий, пожаров, стихийных бедствий и других чрезвычайных ситуациях;
15) обеспечивает оперативное управление силами и средствами при совершении тяжких преступлений, массовых беспорядках, стихийных бедствиях и других чрезвычайных происшествиях;
16) организует мероприятия по переводу органов внутренних дел в состояние высшей степени боевой готовности к отражению агрессии и оперативно-служебной готовности при чрезвычайной ситуации в мирное время;

17) республика өңірлеріндегі жедел ақпаратты үздіксіз жинауды және криминогендік ахуалды кешенді талдауды қамтамасыз етеді;
18) iшкi iстер органдарының жұмылдыру дайындығы, бейбiт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған кезде олардың жұмысының орнықтылығын арттыру, iшкi iстер органдарының арнаулы бөлiмшелерiнiң толық және уақтылы жұмылдыруға ұдайы әзірлігін қамтамасыз ету жөнiнде шаралар әзiрлейдi;
19) Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметін, мемлекеттік органдарды республикадағы қылмысқа қарсы күрестің, қоғамдық тәртіпті сақтаудың жай-күйі туралы хабардар етеді;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қоғамдық тәртіпті сақтауды, құқық бұзушылық пен қылмыстардың профилактикасын жетілдіруге бағытталған шаралар әзірлейді;
21) елді мекендерде қоғамдық тәртіпті сақтауға арналған бейнебақылау жүйелері мен бейнетіркеу құралдарын енгізуді және пайдалануды жүзеге асырады;
22) мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелерімен жарақтауға арналған стандарттарды және оларға қойылатын талаптарды білім және ғылым саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп бекітеді;
23) бейбіт жиналыстар өткізу кезінде полиция қызметкерлерінің қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуі жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
24) спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп бекітеді;
25) қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртіпті сақтау саласында және ішкі істер органдарының қарамағына жатқызылған өзге де мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықтың басым бағыттарын айқындайды, ұйымдастырады және жүзеге асырады;
26) қоғамдық тәртiптi сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласында республикалық ақпараттық жүйенi құруды және оның жұмыс iстеуiн қамтамасыз етедi;
27) террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының үлгілік паспортын әзірлейді;
28) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының террористік тұрғыдан осал объектілерінің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
29) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери бөлімдері мен мекемелерін, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының, ішкі істер органдарының объектілерін, сондай-ақ күзетілетін объектілер мен Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының терроризмге қарсы іс-қимыл туралы заңнамасының террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету бөлігіндегі талаптарының сақталуын мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады;

17) обеспечивает непрерывный сбор оперативной информации и комплексного анализа криминогенной обстановки в регионах республики;
18) разрабатывает меры по мобилизационной подготовке органов внутренних дел, повышению устойчивости их работы при возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, обеспечению постоянной готовности к полной и своевременной мобилизации специальных подразделений органов внутренних дел;
19) информирует Президента и Правительство Республики Казахстан, государственные органы о состоянии борьбы с преступностью, охраны общественного порядка в республике;
20) разрабатывает меры, направленные на совершенствование охраны общественного порядка, профилактику правонарушений и преступлений, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
21) осуществляет внедрение и использование систем видеонаблюдения и средств видеофиксации, предназначенных для охраны общественного порядка в населенных пунктах;
22) утверждает совместно с уполномоченным органом в сфере образования и науки стандарты и требования к оснащению организаций дошкольного и среднего образования системами видеонаблюдения;
23) разрабатывает и утверждает инструкцию по обеспечению охраны общественного порядка сотрудниками полиции при проведении мирных собраний;
24) утверждает совместно с уполномоченным органом в области культуры, физической культуры и спорта инструкцию по обеспечению безопасности проведения спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий;
25) определяет приоритетные направления, организует и осуществляет международное сотрудничество в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и по иным вопросам, отнесенным к ведению органов внутренних дел;
26) обеспечивает создание и функционирование республиканской информационной системы в области охраны общественного порядка и борьбы с преступностью;
27) разрабатывает типовой паспорт антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении;
28) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации антитеррористической защиты объектов органов внутренних дел Республики Казахстан, уязвимых в террористическом отношении;
29) организует государственный контроль за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан о противодействии терроризму в части обеспечения антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении, за исключением воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, объектов специальных государственных органов, органов внутренних дел Республики Казахстан, а также охраняемых объектов и загранучреждений Республики Казахстан;

30) жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі үлгілік оқу бағдарламалары мен үлгілік оқу жоспарларын әзірлейді және бекітеді;
31) жеке күзет ұйымдарының күзетшісі құжатының нысаны мен үлгісін әзірлейді және бекітеді;
32) жеке күзет ұйымында күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерге арналған нысанды киім үлгілерін және оны киіп жүру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
33) күзет қызметiмен, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждаумен, баптаумен және оларға техникалық қызмет көрсетумен айналысатын субъектiлердi және жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандырылған оқу орталықтарының қызметiн мемлекеттiк бақылауды ұйымдастырады;
34) мемлекеттік күзетілуге жататын жеке тұлғалар мен объектілерді күзетуді ұйымдастырады;
35) халықаралық шарттарға сәйкес қорғалуы мемлекетке жүктелген объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз етеді;
36) мемлекеттік күзетілуге жататын объектілерде өткізу режимін қамтамасыз ету кезінде адамдарды, олардың заттарын, көлік құралдарын тексеріп қарауды ұйымдастырады;
37) күзет қызметі субъектілерінен олардың "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген талаптарды орындауы туралы ақпарат сұратады;
38) ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
39) азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының мемлекеттiк кадастрын әзірлейді және бекiтедi;
40) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сынаудың криминалистикалық талаптары мен әдістерін, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындылар беру қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
41) азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
42) азаматтық және қызметтiк қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
43) азаматтық және қызметтiк қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламаларын әзірлейді және бекітеді;
44) азаматтық және қызметтiк қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлауды және қайта даярлауды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған өлшемшарттарды әзірлейді және бекітеді;
45) заңсыз сақталатын атыс қаруын, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды азаматтардың ерікті түрде өтеулі тапсыру тәртібін белгілейді;
46) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының мемлекеттік кадастрын әзірлеу, басып шығару және жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

30) разрабатывает и утверждает типовые учебные программы и типовые учебные планы по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должность руководителя и охранника в частной охранной организации;
31) разрабатывает и утверждает форму и образец документа охранника частной охранной организации;
32) разрабатывает и утверждает образцы форменной одежды для работников, занимающих должность охранника в частной охранной организации, и порядок ее ношения;
33) организует государственный контроль за субъектами, занимающимися охранной деятельностью, монтажом, наладкой и техническим обслуживанием средств охранной сигнализации, и за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должность руководителя и охранника в частной охранной организации;
34) организует охрану физических лиц и объектов, подлежащих государственной охране;
35) обеспечивает безопасность объектов, охрана которых в соответствии с международными договорами возложена на государство;
36) организует досмотр лиц, их вещей, транспортных средств при обеспечении пропускного режима на объектах, подлежащих государственной охране;
37) запрашивает у субъектов охранной деятельности информацию об исполнении ими требований, предусмотренных Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности";
38) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия;
39) разрабатывает и утверждает кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
40) разрабатывает и утверждает криминалистические требования и методы испытания гражданского и служебного оружия и патронов к нему, правила выдачи заключений на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
41) разрабатывает и утверждает правила оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
42) разрабатывает и утверждает правила безопасного обращения с гражданским и служебным оружием;
43) разрабатывает и утверждает программы подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия;
44) разрабатывает и утверждает критерии для организаций, осуществляющих подготовку и переподготовку владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия;
45) устанавливает порядок добровольной возмездной сдачи гражданами незаконно хранящихся огнестрельного оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ;
46) разрабатывает и утверждает правила разработки, издания и ведения государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему;

47) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы салаларындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдарын) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысанын рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша әзірлейді және бекітеді;
48) ішкі істер органдарының кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларының қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
49) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
50) табиғатты қорғау іс-шараларына қатысу бойынша ішкі істер органдарының жұмысын ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
51) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
52) учаскелік полиция пунктінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты учаскелік полиция инспекторларының, учаскелік полиция инспекторлары мен олардың көмекшілерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
53) жол-көлiк оқиғаларының алдын алу және жолын кесу жөнінде шаралар әзiрлейдi;
54) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің және әскери қызметшілерінің қоғамдық тәртіпті сақтауды және жол қауіпсіздігін қамтамасыз етуі жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
55) жүргізуші куәліктері, көлік құралдарын тіркеу туралы куәлік бланкілерінің, мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерінің нысандары мен үлгілерін әзірлейді және бекітеді;
56) біліктілік комиссиясын қалыптастыру және оның қызметін жүзеге асыру қағидаларын, көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау бойынша білім беру процессі уақытында оқытушыға, өндірістік оқыту шеберіне және жүргізуді үйрету шеберіне кандидаттарды аттестаттаудан өткізу тәртібін, кәсіптік бірлестіктердің өз қызметі туралы есептілігінің нысаны мен оны ұсыну мерзімділігін әзірлейді және бекітеді;
57) мемлекеттік органдардың жол жүрiсi және оның қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асырады;
58) жол жүрісі қағидаларын, көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықтауға және арнайы түстік-графикалық схемалар бойынша бояуға жататын жедел және арнайы қызметтердің тізбесін әзірлейді;

47) разрабатывает и утверждает форму разрешений и (или) приложений к ним в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации;
48) разрабатывает и утверждает правила организации деятельности участковых инспекторов полиции по делам несовершеннолетних органов внутренних дел;
49) разрабатывает и утверждает правила по организации работы подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по защите женщин от насилия;
50) разрабатывает и утверждает правила организации работы органов внутренних дел по участию в природоохранных мероприятиях;
51) разрабатывает и утверждает правила взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы;
52) разрабатывает и утверждает правила организации деятельности участковых инспекторов полиции, ответственных за организацию работы участкового пункта полиции, участковых инспекторов полиции и их помощников;
53) разрабатывает меры по предупреждению и пресечению дорожно-транспортных происшествий;
54) разрабатывает и утверждает инструкцию по обеспечению охраны общественного порядка и дорожной безопасности сотрудниками и военнослужащими органов внутренних дел Республики Казахстан;
55) разрабатывает и утверждает формы и образцы бланков водительских удостоверений, свидетельства о регистрации транспортных средств, государственных регистрационных номерных знаков;
56) разрабатывает и утверждает правила формирования и осуществления деятельности квалификационной комиссии, порядок проведения аттестации кандидатов в преподаватели, мастера производственного обучения и мастера обучения вождению во время образовательного процесса по подготовке водителей транспортных средств, форму и периодичность представления отчетности о своей деятельности профессиональными объединениями;
57) осуществляет межотраслевую координацию деятельности государственных органов в сфере дорожного движения и обеспечения его безопасности;
58) разрабатывает правила дорожного движения, основные положения по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечень оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам;

59) көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, механикалық көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау, емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
60) мас күйді куәландыруға жіберу, мас күйді куәландыру және оның нәтижелерін ресімдеу қағидаларын әзірлейді;
61) банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға олардың Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген міндеттерін орындауы үшін көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша деректерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша ұсыну тәртібін және ұсынуды айқындайды;
62) халықты жол жүрісі қауіпсіздігі мәселелері бойынша құқықтық сауаттандыруды және оларды хабардар етуді қамтамасыз етеді;
63) жол қауіпсіздігі және регламенттерді, нормативтер мен стандарттарды сақтау саласында әкімшілік полиция бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
64) азаматтарды қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету жөніндегі бақылау және қадағалау функцияларына байланысты емес іс-шараларға тарту тәртібін, нысандарын және түрлерін айқындайды;
65) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарға арналған куәліктің үлгісі мен эмблема рәмізін әзірлейді және бекітеді;
66) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен заңды тұлғаларға есірткіні, психотроптық заттар мен прекурсорларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсаттар беруді жүзеге асырады;
67) жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асырады;
68) ішкі істер органдарындағы жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
69) күдіктілерді, айыпталушыларды, қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жатқан, ішкі істер органдарының арнайы мекемелерінде ұсталатын, профилактикалық есепке қойылған адамдарды криминалистикалық есептерге қою үшін биологиялық, одорологиялық және басқа да үлгілерді іріктейді, суретке түсіреді, дактилоскопия жасайды, дыбыс жазуды, кино- және бейнетүсірілімді жүргізеді;
70) дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүргізу қағидаларын әзірлейді;
71) дактилоскопиялық және геномдық ақпараттың дерекқорларын қалыптастыру, жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
72) ғылыми-техникалық және өзге де зерттеулер жүргізеді;
73) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүзеге асырады;

59) разрабатывает и утверждает правила государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений;
60) разрабатывает правила направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов;
61) определяет порядок представления и представление данных по идентификационному номеру транспортного средства банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций для исполнения ими обязанностей, предусмотренных налоговым законодательством Республики Казахстан, по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
62) обеспечивает правовое просвещение и информирование населения по вопросам безопасности дорожного движения;
63) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации деятельности подразделений административной полиции в области дорожной безопасности и соблюдения регламентов, нормативов и стандартов;
64) определяет порядок, формы и виды привлечения граждан к мероприятиям по обеспечению общественного порядка, не связанным с контрольными и надзорными функциями;
65) разрабатывает и утверждает образец удостоверения и символику эмблемы для граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка;
66) осуществляет выдачу в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, разрешения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
67) осуществляет оперативно-криминалистическую деятельность;
68) разрабатывает и утверждает правила осуществления оперативно-криминалистической деятельности в органах внутренних дел;
69) отбирает биологические, одорологические и другие образцы, фотографирует, дактилоскопирует, производит звукозапись, кино- и видеосъемку для постановки на криминалистические учеты подозреваемых, обвиняемых, лиц, отбывающих наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы, содержащихся в специальных учреждениях органов внутренних дел, поставленных на профилактический учет;
70) разрабатывает правила проведения дактилоскопической и геномной регистрации;
71) разрабатывает и утверждает правила формирования, ведения баз данных дактилоскопической и геномной информации;
72) проводит научно-технические и иные исследования;
73) осуществляет дактилоскопическую и геномную регистрацию в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

74) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мамандандырылған күзет бөлімшелерінің қызмет өткеруін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
75) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің жолаушылар поездарын сүйемелдеу жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
76) Қазақстан Республикасына арналған халықаралық квоталарды Біріккен Ұлттар Ұйымының Есiрткiнi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетiнің бекiтуі үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметіне Қазақстан Республиканың есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорларға қажеттiлiк нормаларын ұсынады;
77) есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы мемлекеттiк және өзге де ұйымдардың, сондай-ақ есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткіні, психотроптық заттарды, сол тектестерді медициналықтан басқа мақсатта тұтынудың профилактикасы жөнiндегi өңiрлiк комиссиялардың қызметiн ведомствоаралық үйлестiрудi жүзеге асырады;
78) Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тізімін, заңсыз айналымда жүргені анықталған есірткіні, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды шағын, ірі және аса ірі мөлшерге жатқызу туралы жиынтық кестені және есірткінің, психотроптық заттардың құрылымдық формулаларындағы сутегі, галогендер және (немесе) гидроксильді топтар атомдарын алмастырғыштар тізімін әзірлейді;
79) уәкiлеттi органдармен бiрлесіп, мемлекеттiң есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорларға қажеттiлiк нормаларын айқындайды;
80) Қазақстан Республикасының уәкілетті органдарымен бірлесіп, есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымының барлық түрлерінің ауқымын болжайды;
81) Қазақстан Республикасындағы есірткі ахуалының жай-күйін және өрбу үрдісін, есірткінің заңсыз айналымға түсуінің өңіраралық көздері мен арналарын, олардың жолын жабу жөніндегі шаралардың әзірлемесін, тиісті ақпараттық-талдау материалдарының дайындалуын талдайды;
82) уәкілетті органдармен бірлесіп, есірткінің, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл жасау саласында ғылыми зерттеулерді үйлестіреді;
83) жеке басты куәландыратын құжаттардың: Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгiнің, шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатының, азаматтығы жоқ адам куәлiгiнің және жол жүру құжатының үлгiлерiн, оларды ресiмдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою тәртiбiн әзiрлейдi;
84) жол жүру құжатының үлгісін бекітеді, жол жүру құжатын беруді қамтамасыз етеді;

74) разрабатывает и утверждает правила организации несения службы специализированных охранных подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан;
75) разрабатывает и утверждает правила по сопровождению пассажирских поездов сотрудниками органов внутренних дел Республики Казахстан на транспорте;
76) представляет Правительству Республики Казахстан нормы потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для утверждения международных квот для Республики Казахстан Международным комитетом Организации Объединенных Наций по контролю над наркотиками;
77) осуществляет межведомственную координацию деятельности государственных и иных организаций в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также региональных комиссий по борьбе с наркобизнесом и профилактике немедицинского употребления наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов;
78) разрабатывает список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, сводную таблицу об отнесении наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, обнаруженных в незаконном обороте, к небольшим, крупным и особо крупным размерам и список заместителей атомов водорода, галогенов и (или) гидроксильных групп в структурных формулах наркотических средств, психотропных веществ;
79) определяет совместно с уполномоченными органами нормы потребности государства в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах;
80) прогнозирует совместно с уполномоченными органами Республики Казахстан масштабы всех видов оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
81) анализирует состояние и тенденции развития наркоситуации в Республике Казахстан, межрегиональных источников и каналов поступления наркотиков в незаконный оборот, разработку мер по их перекрытию, подготовку соответствующих информационно-аналитических материалов;
82) координирует совместно с уполномоченными органами научные исследования в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
83) разрабатывает образцы, порядок оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения документов, удостоверяющих личность: паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства и проездного документа;
84) утверждает образец проездного документа, обеспечивает выдачу проездного документа;

85) Қазақстан Республикасының аумағында жүрген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын және өзінің өзге мемлекеттің азаматтығына жататындығына дәлелдемелері жоқ адамдардың құқықтық мәртебесін айқындау жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
86) егер жаңа тұрақты тұратын жеріндегі мемлекетте осындай зейнетақы тағайындаудың осы мемлекеттің заңнамасында көзделген шарттарын сақтамауына байланысты еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлеуден бас тартылса, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекетке тұрақты тұруға кеткен зейнеткерлерге – Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бұрынғы қызметкерлеріне Қазақстан Республикасында еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін жалғастыру тәртібін айқындайды;
87) шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
88) шекаралық аймақта тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймақ тұрғынының куәліктерін беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
89) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу бойынша қабылдаушы тұлғалардың өздеріне келетін көшіп келушілер туралы ақпарат беруінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың транзиттік жол жүру тәртібін айқындайды;
90) өз құзыретi шегiнде сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiн жасау, жүргiзу және пайдалану жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi;
91) ішкі істер органдарының қызметкерлерін аттестаттаудан өткізеді;
92) ішкі істер органдарында кәсіби қызметтік және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастырудың мазмұны мен тәртібін әзірлейді және бекітеді;
93) атыс және өзге де қаруды, арнайы құралдарды және дене күшін қолдануымен байланысты жағдайлардағы іс-қимылдарға қызметкерлердің жарамдылығын айқындау тәртібін белгілейді;
94) ішкі істер органдары жеке құрамының арасында спорттық-бұқаралық іс-шараларды ұйымдастырады;
95) табельдік қаруды алу және тапсыру, сондай-ақ қызмет атқару барысында қаруды және оқ-дәріні қолдану кезінде қауіпсіздік шараларын ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді;
96) ішкі істер органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілеріне сыныптық біліктілік беру, оны жоғарылату, растау, төмендету және алып тастау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
97) ішкі істер органдарына қызметке қабылдау, лауазымға тағайындау, қызмет бабында орын ауыстыру, жоғарлату демалыстар беру, арнаулы атақтар беру, жұмыстан шығару және іссапарға жіберу туралы нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;

85) разрабатывает и утверждает правила по определению правового статуса лиц, находящихся на территории Республики Казахстан не являющихся гражданами Республики Казахстан и не имеющих доказательства своей принадлежности к гражданству иного государства;
86) определяет порядок продолжения пенсионных выплат за выслугу лет в Республике Казахстан, пенсионерам – бывшим сотрудникам органов внутренних дел Республики Казахстан, выехавшим на постоянное место жительства в государства – участники Содружества Независимых Государств, если в государстве нового постоянного места жительства им отказано в выплате пенсии за выслугу лет в связи с несоблюдением предусмотренных законодательством этого государства условий назначения такой пенсии;
87) разрабатывает и утверждает правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан;
88) разрабатывает и утверждает правила выдачи удостоверений жителя пограничной зоны гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в пограничной зоне;
89) по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан определяет порядок представления принимающими лицами информации о пребывающих у них иммигрантах, а также транзитного проезда иностранцев и лиц без гражданства по территории Республики Казахстан;
90) разрабатывает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты по созданию, ведению и использованию национальных реестров идентификационных номеров;
91) проводит аттестацию сотрудников органов внутренних дел;
92) разрабатывает и утверждает содержание и порядок организации профессиональной служебной и физической подготовки в органах внутренних дел;
93) устанавливает порядок определения пригодности сотрудников к действиям в условиях, связанных с применением огнестрельного и иного оружия, специальных средств и физической силы;
94) организует спортивно-массовые мероприятия среди личного состава органов внутренних дел;
95) разрабатывает правила организации мер безопасности при получении и сдаче табельного оружия, а также обращении с оружием и боеприпасами во время несения службы;
96) разрабатывает и утверждает правила присвоения, повышения, подтверждения, снижения и снятия классной квалификации сотрудников и военнослужащих органов внутренних дел;
97) разрабатывает и утверждает инструкцию о приеме на службу в органы внутренних дел, назначении на должность, перемещении, выдвижении по службе, предоставлении отпусков, присвоении специальных званий, увольнении и откомандировании;

98) ішкі істер органдарының жүйесі үшін кадрлар даярлауды және оқытуды ұйымдастырады, кадрларға қажеттілікті және Министрліктің білім беру ұйымдарының түлектерін ішкі істер органдарының бөлімшелеріне бөлу тәртібін айқындайды;
99) құрылымдар мен штаттарды, оның ішінде үлгілік, штаттық нормативтерді, ішкі істер органдарының қызметкерлері мен жұмыскерлері жүктемесінің нормативтерiн әзірлейді және бекітеді;
100) лауазымдар номенклатурасын, ішкі істер органдарындағы лауазымдар санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын, конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, қызметке кіру кезіндегі конкурс пен тағылымдаманы өткізудің шарттары мен тәртібін әзірлейді және бекітеді;
101) полиция қызметкерінің стандартын әзірлейді және бекітеді;
102) ішкі істер органдарының жүйесінде ғылыми-зерттеу қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
103) iшкi iстер органдарында мемлекеттiк құпияларды қорғауды, құпиялық режимінiң сақталуын ведомстволық бақылауды қамтамасыз етедi;
104) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтерге билік етеді, ішкі істер органдары жүйесінде құпияландыруға жататын мәліметтердің, сондай-ақ таратылуы шектелген қызметтік мәліметтердің тізбесін бекітеді;
105) ішкі істер органдарында басқаруды құжаттамалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
106) iшкi iстер органдарын қаржылық, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады және жүзеге асырады;
107) ішкі істер органдарында нысанды киіммен қамтамасыз ету, оны сақтау, есепке алу және есептен шығару қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
108) ішкі істер органдары қызметкерлерінің нысанды киімінің сипаттамасын, айырым белгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
109) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының автокөлік бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
110) бекітілген заттай нормаларға сәйкес ішкі істер органдарының теңгеріміндегі (пайдалануындағы) арттехқару-жарақ мүлкін есепке алу, беру, пайдалану, санаттау, жою, тасымалдау, сақтау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
111) мемлекеттік органда, оның ведомстволарында, аумақтық бөлімшелерінде, ведомстволық бағынысты ұйымдарында олардың қызметінің Министрліктің қарауындағы барлық бағыттары бойынша ішкі мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылауды жүзеге асырады;
112) ішкі істер органдарының жүйесін құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
113) Министрліктің соттардағы, өзге де мемлекеттiк органдардағы мүдделерiн қорғауды және осы жұмысты жергiлiктi жерлерде үйлестiрудi қамтамасыз етедi;

98) организует подготовку и обучение кадров для системы органов внутренних дел, определяет потребность в кадрах и порядок распределения выпускников организаций образования Министерства в подразделения органов внутренних дел;
99) разрабатывает и утверждает структуры и штаты, в том числе типовые, штатные нормативы, нормативы нагрузки сотрудников и работников органов внутренних дел;
100) разрабатывает и утверждает номенклатуру должностей, квалификационные требования к категориям должностей в органах внутренних дел, перечень должностей, замещаемых на конкурсной основе, условия и порядок проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу;
101) разрабатывает и утверждает стандарт полицейского;
102) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации научно-исследовательской деятельности в системе органов внутренних дел;
103) обеспечивает защиту государственных секретов, ведомственный контроль за соблюдением режима секретности в органах внутренних дел;
104) в пределах своей компетенции распоряжается сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, утверждает перечни сведений, подлежащих засекречиванию в системе органов внутренних дел, а также служебных сведений ограниченного распространения;
105) осуществляет документационное обеспечение управления в органах внутренних дел;
106) организует и осуществляет финансовое, материально-техническое и медицинское обеспечение органов внутренних дел;
107) разрабатывает и утверждает правила обеспечения, хранения, учета и списания форменной одежды в органах внутренних дел;
108) разрабатывает и утверждает описание, знаки различия, а также правила ношения форменной одежды сотрудников органов внутренних дел;
109) разрабатывает и утверждает правила организации деятельности автотранспортных подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан;
110) разрабатывает и утверждает правила учета, выдачи, эксплуатации, категорирования, уничтожения, транспортировки, хранения имущества арттехвооружения, находящегося на балансе (в пользовании) органов внутренних дел, согласно утвержденным натуральным нормам;
111) осуществляет внутренний государственный аудит и финансовый контроль в государственном органе, его ведомствах, территориальных подразделениях, подведомственных организациях по всем направлениям их деятельности, находящихся в ведении Министерства;
112) осуществляет правовое обеспечение системы органов внутренних дел;
113) обеспечивает защиту интересов Министерства в судах, иных государственных органах и координацию этой работы на местах;

114) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін, оның ішінде осы органдардың қызметкерлерін қабылдауды, жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын уақтылы және толық қарауды, олар бойынша шешімдер қабылдауды жүзеге асырады;
115) бағынысты органдар мен iшкi iстер бөлiмшелерінің қызметін ішкі бақылауды жүзеге асырады;
116) Министрлік жүйесінің өзіндік қауіпсіздігін, ішкі істер органдарында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды, сондай-ақ олардың қызметінде заңдылықты сақтауды қамтамасыз етеді;
117) барлық деңгейдегі басшылардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыстың жай-күйі және қарамағындағылардың сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтар жасағаны үшін дербес жауапкершілігін қамтамасыз етеді;
118) Министрліктің арнайы мемлекеттік архивінің құжаттарын қабылдауды, оларды сақтауды, есепке алуды және пайдалануды жүзеге асырады;
119) ведомстволық және жедел есепке алуды құрады, пайдаланады және жетілдіреді;
120) ведомстволық есепке алуды қалыптастыру және пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
121) ақпараттық және ақпараттық-талдамалық жүйелерді құрады, пайдаланады және жетілдіреді;
122) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының, арнаулы, құқық қорғау және мемлекеттік органдарының бөлімшелерін ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
123) дербес деректерді өңдеу кезінде заңнама және ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, ішкі істер органдары бөлімшелерінің Министрліктің ақпараттық ресурстарына қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
124) ведомстволық статистикалық, архивтік және өзге де ақпаратты жинауды, жинақтауды, өңдеуді, оны Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынуды жүзеге асырады;
125) Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын қалыптастыруға қатысады;
126) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
127) өз құзыреті шегінде ақпараттық-талдамалық қызметті жүзеге асырады;
128) өз құзыреті шегінде ұлттық қауiпсiздiк жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзеді;
129) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес бақылау және қадағалау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын әзірлейді және кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп бекітеді, сондай-ақ бақылау субъектілеріне (объектілеріне) барып, профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімдерін бекітеді;
130) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының кинологиялық қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

114) осуществляет прием граждан и представителей юридических лиц, в том числе работников этих органов, своевременное и полное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, принятие по ним решений;
115) осуществляет внутренний контроль за деятельностью подчиненных органов и подразделений внутренних дел;
116) обеспечивает собственную безопасность системы Министерства, противодействие коррупции в органах внутренних дел, а также соблюдение законности в их деятельности;
117) обеспечивает персональную ответственность руководителей всех уровней за состояние работы по противодействию коррупции и совершение коррупционных преступлений и правонарушений подчиненными;
118) осуществляет прием, сохранность, учет и использование документов специального государственного архива Министерства;
119) создает, использует и совершенствует ведомственные и оперативные учеты;
120) разрабатывает и утверждает инструкцию о порядке формирования и использования ведомственных учетов;
121) создает, использует и совершенствует информационные и информационно-аналитические системы;
122) осуществляет информационное обеспечение подразделений органов внутренних дел, специальных, правоохранительных и государственных органов Республики Казахстан;
123) обеспечивает доступ подразделениям органов внутренних дел к информационным ресурсам Министерства с соблюдением требований законодательства и информационной безопасности при обработке персональных данных;
124) осуществляет сбор, накопление, обработку ведомственной статистической, архивной и иной информации, представление ее в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
125) участвует в формировании Национального архивного фонда Республики Казахстан;
126) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
127) осуществляет информационно-аналитическую деятельность в пределах своей компетенции;
128) вносит предложения по совершенствованию системы национальной безопасности в пределах своей компетенции;
129) разрабатывает и утверждает совместно с уполномоченным органом по предпринимательству критерии оценки степени риска для отбора субъектов (объектов) контроля и надзора, проверочные листы, а также утверждает полугодовые списки проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
130) разрабатывает и утверждает правила организации деятельности кинологической службы органов внутренних дел Республики Казахстан;

131) аумақтық ішкі істер органдары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар туралы үлгілік ережені әзірлейді және бекітеді;
132) күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды айдауылмен алып жүру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
133) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының уақытша ұстау изоляторларында ұсталатын күдіктілерді және айыпталушыларды күзетуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметті атқаруды ұйымдастыру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
134) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдардың есебін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
135) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшемдер тізбесін бекітеді;
136) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
137) стандарттау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
138) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
139) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
140) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
141) өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
142) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының авиациясын қоғамдық тәртіпті сақтауда және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етуде қолдану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
143) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әуе-десанттық даярлығы қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
144) теміржол көлігімен Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери және арнайы тасымалдарын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
145) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының арнайы мақсаттағы әскери бөлімдерін (бөлімшелерін) қызметтік-жауынгерлік қолдану жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
146) теңбіл берет пен теңбіл түсті тельняшканы киіп жүру құқығына біліктілік сынақтарын өткізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
147) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы штабтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;

131) разрабатывает и утверждает типовое положение о консультативно-совещательных органах при территориальных органах внутренних дел;
132) разрабатывает и утверждает правила конвоирования подозреваемых, обвиняемых и осужденных;
133) разрабатывает и утверждает порядок организации несения службы по обеспечению охраны подозреваемых и обвиняемых, содержащихся в изоляторах временного содержания органов внутренних дел Республики Казахстан;
134) разрабатывает и утверждает правила ведения учета лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
135) утверждает перечень измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
136) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
137) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
138) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
139) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
140) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
141) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;
142) разрабатывает и утверждает правила применения авиации Национальной гвардии Республики Казахстан в охране общественного порядка и обеспечении общественной безопасности;
143) разрабатывает и утверждает правила воздушно-десантной подготовки Национальной гвардии Республики Казахстан;
144) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации воинских и специальных перевозок органов внутренних дел Республики Казахстан железнодорожным транспортом;
145) разрабатывает и утверждает инструкцию по служебно-боевому применению воинских частей (подразделений) специального назначения Национальной гвардии Республики Казахстан;
146) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению квалификационных испытаний на право ношения крапового берета и тельняшки краповой расцветки;
147) разрабатывает и утверждает правила по организации службы штабов Национальной гвардии Республики Казахстан;

148) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында психологиялық жұмысты ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
149) денсаулық сақтау органдарына есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты мінез-құлығында психикалық ауытқу (аурулары) бар адамдарға медициналық-әлеуметтiк көмек ұйымдастыруда олардың теріс пайдаланылуы саласындағы қызметтi реттеуде және оны көрсету кезiнде азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының кепiлдiгін қамтамасыз етуде жәрдемдеседi;
150) уәкілетті органдармен бірлесіп, есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы және олардың заңсыз айналымына және теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлейді және іске асырады;
151) өз құзыретi шегiнде қылмыстық құқық бұзушылықтарды анықтауды, жолын кесудi, алдын алуды және ашуды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
152) жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асырады;
153) iшкi iстер органдарының құзыретiне жатқызылған қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша алдын ала тергеу мен анықтауды жүзеге асырады;
154) заңнамада белгiленген тәртiппен қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған адамдарды ұстау жөніндегі жедел-iздестiру және бөгеу iс-шараларын, операцияларды, сондай-ақ оларды өзге де құқық қорғау және арнаулы мемлекеттiк органдардың жүргiзуiне және жүзеге асыруына жәрдем көрсетудi жүргiзедi;
155) қылмыстарды ашу және қылмыскерлер мен олардың байланыстарын анықтау үшiн ақпараттық-талдамалық жүйелерді пайдаланады;
156) борышкерлердi, қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, анықтау, тергеу немесе сот органдарынан жасырынып жүрген, қылмыстық жазаларын өтеуден, әскери қызметке шақырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалған адамдарды және өзге де адамдарды iздестiрудi, танылмаған мәйiттердi сәйкестендiрудi жүзеге асырады;
157) арнаулы, құқық қорғау және мемлекеттік органдармен бірлесіп, терроризм актілерінің жолын кесу бойынша терроризмге қарсы және арнайы операцияларға қатысады;
158) Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес шет мемлекеттермен экстрадицияланатын және сотталған адамдарды қабылдау-тапсыруды ұйымдастырады;
159) нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрестің халықаралық практикасын талдайды және қорытындылайды, есірткінің, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына, олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдалануына қарсы іс-қимыл жасау шараларын, сондай-ақ осы саладағы заңнаманың қолданылуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
160) қолданыстағылармен салыстырғанда есiрткiлiк әсерi кемiрек, неғұрлым тиiмдi, қаупi төменiрек есірткіні, психотроптық заттар мен прекурсорларды әзiрлеу және енгiзу процесiн бақылайды;

148) разрабатывает и утверждает правила организации психологической работы в органах внутренних дел Республики Казахстан;
149) содействует органам здравоохранения в регулировании деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и злоупотребления ими в организации медико-социальной помощи лицам с психическими поведенческими расстройствами (заболеваниями), связанными с употреблением психоактивных веществ, и обеспечении гарантии прав и свобод граждан при ее оказании;
150) разрабатывает и реализует совместно с уполномоченными органами государственную политику в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
151) в пределах своей компетенции организует и осуществляет выявление, пресечение, предупреждение и раскрытие уголовных правонарушений;
152) осуществляет оперативно-розыскную деятельность;
153) осуществляет предварительное следствие и дознание по уголовным правонарушениям, отнесенным к компетенции органов внутренних дел;
154) проводит в установленном законодательством порядке оперативно-розыскные и заградительные мероприятия, операции по задержанию лиц, совершивших уголовные или административные правонарушения, а также оказание содействия в их проведении и осуществлении иным правоохранительным и специальным государственным органам;
155) использует информационно-аналитические системы для раскрытия преступлений, установления преступников и их связей;
156) осуществляет розыск должников, лиц, совершивших уголовные правонарушения, скрывшихся от органов дознания, следствия или суда, уклоняющихся от отбывания уголовных наказаний, призыва на воинскую службу, без вести пропавших и иных лиц, идентификацию неопознанных трупов;
157) участвует совместно со специальными, правоохранительными и государственными органами в антитеррористических и специальных операциях по пресечению актов терроризма;
158) организует прием-передачу экстрадируемых и осужденных с иностранными государствами в соответствии с международными договорами, участниками которых является Республика Казахстан;
159) анализирует и обобщает международную практику борьбы с наркоманией и наркобизнесом, осуществляет государственный контроль за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также применением законодательства в этой сфере и меры противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
160) контролирует процесс разработки и внедрения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, обладающих меньшим наркотическим воздействием, более эффективных, менее опасных по сравнению с существующими;

161) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен шет мемлекеттердiң құзыреттi органдарының қылмыстық iстер бойынша құқықтық көмек көрсету жөнiндегi сауалдарын орындайды;
162) жедел-iздестiру iс-шаралары мен арнайы операциялардың өткiзiлуiн, сондай-ақ жедел-iздестiру iс-шараларын өткiзуге құқығы бар iшкi iстер органдарының бөлiмшелерi мен қызметкерлерiн бақылауды жүзеге асырады;
163) әскери-тергеу органдарының қызметiн бақылауды жүзеге асырады;
164) әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдарды іздестіруді ұйымдастырады және жүзеге асырады;
165) әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар жөніндегі жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және жүзеге асырады, әскери қызметшілер жасаған, ішкі істер органдарының тергеулігіне жататын қылмыстық құқық бұзушылықтарды тергейді;
166) қылмыстық процеске қатысушы адамдарды мемлекеттік қорғауды жүзеге асырады;
167) құрамында есірткі бар өсімдіктерді анықтау және жою, сондай-ақ есірткіні заңсыз тасымалдау арналарын жабу жөніндегі іс-шараларды өткізуді қамтамасыз етеді;
168) жедел есепке алуды қалыптастыруды, жүргізуді жүзеге асырады;
169) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
170) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, қарқынды байқау жасалатын мамандандырылған үлгідегі мемлекеттік психиатриялық ұйымды күзету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
171) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, қарқынды байқау жасалатын мамандандырылған үлгідегі мемлекеттік психиатриялық ұйымды инженерлік-техникалық күзет құралдарымен жабдықтау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
172) Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келіседі;
173) әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
174) әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелердегі (ұйымдардағы) тиісті контингентке медициналық қарап-тексеру жүргізу тәртібі мен мерзімділігін белгілейді;
175) ведомстволық әскери-медициналық (медициналық) статистикалық есептілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
176) Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын, ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені әзірлейді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді;
177) Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарды әзірлейді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен және Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарымен келісу бойынша бекітеді;

161) в соответствии с международными договорами Республики Казахстан в установленном законодательством порядке исполняет запросы компетентных органов зарубежных государств об оказании правовой помощи по уголовным делам;
162) осуществляет контроль за проведением оперативно-розыскных мероприятий и специальных операций, а также подразделениями и сотрудниками органов внутренних дел, имеющими право проведения оперативно-розыскных мероприятий;
163) осуществляет контроль за деятельностью военно-следственных органов;
164) организует и осуществляет розыск лиц, совершивших воинские уголовные правонарушения;
165) организует и осуществляет оперативно-розыскную деятельность по воинским уголовным правонарушениям, расследует уголовные правонарушения, совершенные военнослужащими, относящиеся к подследственности органов внутренних дел;
166) осуществляет государственную защиту лиц, участвующих в уголовном процессе;
167) обеспечивает проведение мероприятия по выявлению и уничтожению зарослей наркосодержащих растений, а также перекрытию каналов незаконной транспортировки наркотических средств;
168) осуществляет формирование, ведение оперативных учетов;
169) разрабатывает и утверждает подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;
170) разрабатывает и утверждает совместно с уполномоченным органом в области здравоохранения правила охраны государственной психиатрической организации специализированного типа с интенсивным наблюдением;
171) разрабатывает и утверждает совместно с уполномоченным органом в области здравоохранения правила оборудования государственной психиатрической организации специализированного типа с интенсивным наблюдением инженерно-техническими средствами охраны;
172) согласовывает проекты нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства;
173) разрабатывает и утверждает правила военно-медицинского (медицинского) обеспечения;
174) устанавливает порядок и периодичность проведения медицинских осмотров соответствующего контингента в военно-медицинских (медицинских) подразделениях (организациях);
175) разрабатывает и утверждает формы ведомственной военно-медицинской (медицинской) статистической отчетности;
176) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения правила проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, положение о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел;
177) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения и правоохранительными органами Республики Казахстан требования, предъявляемые к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах и государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан;

178) Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын, әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені әзірлейді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді;
179) техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық регламенттерді әзірлейді, бекітеді, олардың күшін жояды, тоқтата тұрады, сондай-ақ техникалық регламенттерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
180) техникалық реттеу саласында сараптамалық кеңестер құрады;
181) техникалық реттеу саласындағы сараптамалық кеңестердің құрамын және олар туралы ережені бекітеді;
182) техникалық регламенттерді, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлейді және орындайды;
183) қамаққа алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазасын өтеуден босатылатын адамдардың өздері таңдаған тұрғылықты жеріне немесе жұмыс орнына бару жолында тегін жол жүрумен, сондай-ақ азық-түлікпен немесе ақшамен қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
184) қылмыстық-атқару жүйесінің тергеу изоляторларында ұсталатын адамдарды есепке алу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
185) күдіктілер, айыпталушылар, сотталғандар және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің балалар үйлеріндегі балалар үшін тамақтандыруды ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
186) ұсталған, күзетпен қамауға алынған және арнаулы мекемелерге орналастырылған адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларын әзірлейді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді;
187) жеке күзет ұйымдары жұмыскерлерiнiң пайдалануына арналған қарудың түрлерiн, типтерін, модельдерi мен санын әзірлейді және бекітеді;
188) жеке күзет ұйымдары жұмыскерлерiнiң пайдалануына арналған арнаулы құралдар тiзбесiн әзірлейді және бекітеді;
189) құқық бұзушылықтар мен қылмыстардың алдын алу жөнiндегi профилактикалық қызметтi қамтамасыз етеді;
190) заңнамаға сәйкес лицензиялар мен рұқсаттар берудi жүзеге асырады;
191) iшкi iстер органдарының құзыретiне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының лицензиялау және рұқсаттар беру саласындағы заңнамасының сақталуын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
192) лицензиаттардың қызметiн, оның iшiнде олардың қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сай келуiн бақылауды жүзеге асырады;
193) ішкі істер органдарында есепте тұрған адамдардың мінез-құлқын бақылауды ұйымдастырады;
194) қамаудағылар мен сотталғандарды күзетуді және айдауылдаумен алып жүруді бақылауды ұйымдастырады;

178) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения правила проведения военно-врачебной экспертизы, положение о комиссиях военно-врачебной экспертизы в Национальной гвардии Республики Казахстан;
179) разрабатывает, утверждает, отменяет, приостанавливает технические регламенты, а также вносит изменения и (или) дополнения в технические регламенты по вопросам, входящим в компетенцию, по согласованию с уполномоченным органом в области технического регулирования;
180) создает экспертные советы в области технического регулирования;
181) утверждает состав экспертных советов в области технического регулирования и положение о них;
182) разрабатывает и исполняет планы мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Евразийского экономического союза;
183) разрабатывает и утверждает правила обеспечения бесплатным проездом, а также продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к избранному ими месту жительства или работы;
184) разрабатывает и утверждает правила ведения учета лиц, содержащихся в следственных изоляторах уголовно-исполнительной системы;
185) разрабатывает и утверждает правила организации питания для подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы;
186) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения правила оказания медицинской помощи лицам, задержанным, заключенным под стражу и помещенным в специальные учреждения;
187) разрабатывает и утверждает виды, типы, модели и количество оружия для использования работниками частных охранных организаций;
188) разрабатывает и утверждает перечень специальных средств для использования работниками частных охранных организаций;
189) обеспечивает профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений и преступлений;
190) осуществляет в соответствии с законодательством выдачу лицензий и разрешений;
191) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области лицензирования и выдачи разрешений по вопросам, относящимся к компетенции органов внутренних дел;
192) осуществляет контроль за деятельностью лицензиатов, в том числе их соответствием предъявляемым квалификационным требованиям;
193) организует контроль за поведением лиц, состоящих на учете в органах внутренних дел;
194) организует контроль за охраной и конвоированием арестованных и осужденных;

195) режимдік және ерекше күзетілетін объектілердің күзетілуін қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
196) азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы жұмыспен қамтылған жеке және заңды тұлғалардың қызметiн мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
197) Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы негізінде Қазақстан Республикасы азаматтарының наградалық қаруды сақтауына және алып жүруіне рұқсаттар беруді жүзеге асырады;
198) заңды тұлғаларға экспорттық бақылауға жататын өнімнің (азаматтық пиротехникалық заттардың және олар қолданылып жасалған бұйымдардың) экспорты мен импортына лицензия алу үшін өтінішті келіседі;
199) әйелдерге қатысты құқық бұзушылықтардың алдын алу жөніндегі профилактикалық қызметті қамтамасыз етеді;
200) қоғамдық тәртіпті сақтауға және құқық бұзушылық профилактикасына қатысатын азаматтармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз етеді;
201) мемлекеттік жастар саясатын іске асырады;
202) жастарды әскери-патриоттық тәрбиелеу жөнінде шаралар қолданады;
203) жастар арасындағы құқық бұзушылық профилактикасы мәселелері бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, іске асыруды, оның іске асырылу мониторингін және нәтижелерін бағалауды жүзеге асырады;
204) өз құзыреті шегінде балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
205) балаларға тыйым салынған ақпарат қамтылған ақпараттық өнім кәмелетке толмағандарға таратылған кезде Қазақстан Республикасының балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады;
206) белгiленген тәртiппен көлiк құралдарын сүйемелдеуді ұйымдастырады;
207) жүргізуші куәліктерін беруді, сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуді және оларды есепке алуды ұйымдастырады;
208) жол жүрісі және оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы ғылыми зерттеулер мен ғылыми-техникалық әзірлемелерді ұйымдастырады;
209) автомобиль жолдарын, жол құрылыстарын, темiржол өтпелерiн, қалалық электрлік көлiк желiлерiн, тұрғын үй кешендерін және жекелеген ғимараттар мен құрылыстарды, сондай-ақ жаңа көлік құралдарының үлгілерін пайдалануға қабылдау жөнiндегi жұмыс және мемлекеттік комиссияларға қатысады;
210) жол жүрісін реттеуді ұйымдастырады;
211) мүгедектерге тең қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында олардың қажеттіліктерін ескере отырып, жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және басқаруға арналған нормативтік, жобалық және техникалық құжаттаманы жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде келіседі;

195) организует обеспечение охраны режимных и особо охраняемых объектов;
196) осуществляет государственный контроль за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
197) осуществляет выдачу разрешения на хранение и ношение наградного оружия гражданам Республики Казахстан на основании Указа Президента Республики Казахстан, постановления Правительства Республики Казахстан;
198) согласовывает юридическим лицам заявление для получения лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю (гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением);
199) обеспечивает профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений в отношении женщин;
200) обеспечивает взаимодействие с гражданами и организациями, участвующими в охране общественного порядка и профилактике правонарушений;
201) реализует государственную молодежную политику;
202) принимает меры по военно-патриотическому воспитанию молодежи;
203) осуществляет формирование, реализацию, мониторинг реализации и оценку результатов государственного социального заказа по вопросам профилактики правонарушений среди молодежи;
204) в пределах своей компетенции реализует государственную политику в сфере защиты детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию;
205) организует государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию, при распространении несовершеннолетним информационной продукции, содержащей информацию, запрещенную для детей;
206) организует в установленном порядке сопровождение транспортных средств;
207) организует выдачу водительских удостоверений, государственную регистрацию транспортных средств по идентификационному номеру и их учет;
208) организует научные исследования и научно-технические разработки в сфере дорожного движения и обеспечения его безопасности;
209) участвует в рабочих и государственных комиссиях по приемке в эксплуатацию автомобильных дорог, дорожных сооружений, железнодорожных переездов, линий городского электрического транспорта, жилых комплексов и отдельных зданий и сооружений, а также образцов новых транспортных средств;
210) организует регулирование дорожного движения;
211) согласует нормативную, проектную и техническую документацию на проектирование, строительство, ремонт, содержание и управление дорог в части обеспечения безопасности дорожного движения с учетом потребностей инвалидов в целях обеспечения им равного доступа;

212) жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуді және орындау үшін міндетті нұсқамаларды беруді бақылауды ұйымдастырады;
213) аумақтық-көліктік жоспарлау және жол қозғалысын ұйымдастыру бойынша құжаттаманы белгіленген тәртіппен келіседі;
214) жол жүрісі және оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында мемлекеттік ақпараттық жүйелерді құрады және пайдаланады;
215) облыстық немесе аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын реконструкциялау және жөндеу жөніндегі жұмыстарды жүргізуді облыстың немесе ауданның жергілікті атқарушы органы берген рұқсат болған кезде келіседі;
216) азаматтарға құқықтық тәрбие беруге қатысады, құқық тәртібінің жай-күйі және ішкі істер органдарының құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі қызметінің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы қоғамдық пікірді зерделейді;
217) кәмелетке толмағандарды құқық бұзушылықтар, қоғамға қарсы іс-әрекеттер жасауға тартатын не балаларға қатысты басқа да құқыққа қарсы ic-әрекеттер жасайтын адамдарды, сондай-ақ кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту және (немесе) бағып-күту жөніндегі өз міндеттерін орындамайтын немесе тиісінше орындамайтын не олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін кәмелетке толмағандардың ата-аналары мен заңды өкілдерін, оқу, тәрбие мекемесінің және кәмелетке толмағандарды қадағалауды жүзеге асыруға міндетті өзге де мекеменің педагогтерін, тәрбиешілерін, басқа да қызметкерлерін анықтауды ұйымдастырады, оларды Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылыққа тарту жөнінде шаралар қолданады;
218) кәмелетке толмағандар жасаған немесе олардың қатысуымен жасалған әкімшілік құқық бұзушылықтар мен қылмыстар туралы арыздар мен хабарламаларды белгіленген тәртіппен қарайды, оларға итермелейтін себептер мен жағдайларды жою жөнінде шаралар қолдану туралы ұсыныстар енгізеді, олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді;
219) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды мемлекеттік мекемелерге жіберуге немесе кәмелетке толмағандарды қамқоршылыққа немесе қорғаншылыққа алуды ресімдеуге жәрдемдеседі;
220) арнаулы білім беру ұйымдарына және ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарына жіберілетін кәмелетке толмағандарға қатысты материалдарды дайындауға қатысады;
221) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз, панасыз қалуы, құқық бұзушылықтары туралы және қоғамға жат іс-әрекеттері, оған итермелейтін себептер мен жағдайлар туралы мүдделі органдар мен мекемелерді хабардар етеді;
222) кәмелетке толмағандарды, олардың ата-аналарын және басқа заңды өкілдерін құқықтық тәрбиелеуде білім беру органдарына жәрдем көрсетеді;

212) организует контроль за обеспечением безопасности дорожного движения и выдачей обязательных для исполнения предписаний;
213) согласует в установленном порядке документацию по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения;
214) создает и эксплуатирует государственные информационные системы в сфере дорожного движения и обеспечения его безопасности;
215) согласует производство работ по реконструкции и ремонту автомобильных дорог общего пользования областного или районного значения при наличии разрешения, выданного местным исполнительным органом области или района;
216) принимает участие в правовом воспитании граждан, изучает общественное мнение о состоянии правопорядка и мерах по повышению эффективности деятельности органов внутренних дел по профилактике правонарушений;
217) организует выявление лиц, вовлекающих несовершеннолетних в совершение правонарушений, антиобщественных действий либо совершающих в отношении детей другие противоправные деяния, а также родителей и законных представителей несовершеннолетних, педагогов, воспитателей, других работников учебного, воспитательного и иного учреждения, обязанных осуществлять надзор за несовершеннолетними, не исполняющих или ненадлежащим образом исполняющих свои обязанности по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетних либо отрицательно влияющих на их поведение, принимает меры по привлечению их к ответственности, предусмотренной законами Республики Казахстан;
218) рассматривает в установленном порядке заявления и сообщения об административных правонарушениях и преступлениях, совершенных несовершеннолетними или с их участием, выносит представления о принятии мер по устранению причин и условий, им способствующих, обеспечивает контроль за их исполнением;
219) оказывает содействие в направлении детей, оставшихся без попечения родителей, в государственные учреждения или оформлении опеки или попечительства над несовершеннолетними;
220) участвует в подготовке материалов в отношении несовершеннолетних, направляемых в специальные организации образования и организации образования с особым режимом содержания;
221) информирует заинтересованные органы и учреждения о безнадзорности, беспризорности, правонарушениях и антиобщественных действиях несовершеннолетних, причинах и условиях, им способствующих;
222) оказывает содействие органам образования в правовом воспитании несовершеннолетних, их родителей и других законных представителей;

223) қылмыстық-атқару жүйесінің органдары мен мекемелерін қорғауды, олардағы жедел жағдайды бақылауды, персоналдың, күдіктілердің, сезіктілердің және сотталғандардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, оларды айдауылмен алып жүруді жүзеге асырады;
224) қарқынды байқау жасалатын мамандандырылған үлгідегі мемлекеттік психиатриялық ұйымды күзетуді қамтамасыз етеді;
225) қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелері мен органдарындағы Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерінің бұзылуы туралы жолданымдарын қарайды, оларды есепке алу мен тіркеуді жүзеге асырады;
226) қылмыс жасады деп күдік келтірілгендер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен құжаттары жоқ адамдарды әкімшілік жолмен қамауға алынғандарды ішкі істер органдарының арнайы мекемелерінде ұстауды, күдіктілер мен айыптыларды айдауылдаумен алып жүруді, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізуші органдардың оларға қатысты қаулыларының, ұйғарымдарының және үкімдерінің атқарылуын ұйымдастырады;
227) жаппай тәртіпсіздіктердің, оның ішінде түзеу мекемелерінде жолын кесуде шаралар қабылдайды;
228) өз құзыретi шегiнде әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстер бойынша iс жүргiзудi қамтамасыз етеді;
229) iшкi iстер органдарының арнайы мекемелерiнде режимдiк талаптардың сақталуын ұйымдастырады;
230) он сегіз жасқа толмаған және қылмыс жасаған адамдарды, егер оларды оқшаулау қажет болса, арнаулы мекемелерде ұстау жөніндегі қызметті ұйымдастырады (қылмыстық жауаптылық басталатын жасқа толмаған және қылмыс жасаған, сондай-ақ ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарына жіберілетін кәмелетке толмағандар сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін ата-аналарына, оларды тәрбиелеу жөніндегі міндеттер заңмен жүктелген қорғаншыларына, қамқоршыларына және өзге де адамдарға беріледі);
231) сотталғандарға қатысты сот үкімдерін, қаулыларын және ұйғарымдарын орындайды;
232) соттардың үкімдеріне, қаулыларына және ұйғарымдарына сәйкес сотталғандарды қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелеріне орналастыруды ұйымдастырады;
233) кәмелетке толмағандарға, сондай-ақ олардың кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту, бағып-күту жөніндегі өз міндеттерін орындамайтын және (немесе) мінез-құлқына теріс әсер ететін олардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне қатысты жеке профилактика жағдайын бақылайды;
234) ішкі істер органдары қызметінің барысында ұсталғандарды уақтылы орналастыру мүмкіндігі болмаған жағдайда кәмелетке толмағандарды ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарына, сондай-ақ үш жастан он сегiз жасқа дейiнгi қадағалаусыз және панасыз қалған балаларды, сондай-ақ ата-анасының немесе оларды алмастыратын адамдардың қамқорлығынсыз қалған балаларды кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарына жеткізуді ұйымдастырады;

223) осуществляет охрану органов и учреждений уголовно-исполнительной системы, контроль за оперативной обстановкой в них, обеспечивает безопасность персонала, подозреваемых, обвиняемых и осужденных, их конвоирование;
224) обеспечивает охрану государственной психиатрической организации специализированного типа с интенсивным наблюдением;
225) рассматривает обращения о нарушениях прав и законных интересов граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства в учреждениях и органах уголовно-исполнительной системы, осуществляет их учет и регистрацию;
226) организует содержание в специальных учреждениях органов внутренних дел подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного места жительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;
227) принимает меры в пресечении массовых беспорядков, в том числе в исправительных учреждениях;
228) обеспечивает в пределах компетенции производство по делам об административных правонарушениях;
229) организует соблюдение режимных требований в специальных учреждениях органов внутренних дел;
230) организует деятельность по содержанию в специальных учреждениях лиц, не достигших восемнадцатилетнего возраста и совершивших преступления, если необходима их изоляция (несовершеннолетние, не достигшие возраста, с которого наступает уголовная ответственность, и совершившие преступления, а также направляемые в организации образования с особым режимом содержания, до вступления решения суда в законную силу передаются родителям, опекунам, попечителям и иным лицам, на которых законом возложены обязанности по их воспитанию);
231) исполняет приговоры, постановления и определения судов в отношении осужденных;
232) организует размещение осужденных в учреждениях уголовно-исполнительной системы в соответствии с приговорами, постановлениями и определениями судов;
233) контролирует состояние индивидуальной профилактики в отношении несовершеннолетних, а также их родителей или законных представителей, не исполняющих свои обязанности по воспитанию, обучению, содержанию несовершеннолетних и (или) отрицательно влияющих на их поведение;
234) организует доставление несовершеннолетних в организации образования с особым режимом содержания, а также центры адаптации несовершеннолетних безнадзорных и беспризорных детей в возрасте от трех до восемнадцати лет, а также детей, оставшихся без попечения родителей, или лиц, их заменяющих, в случае невозможности своевременного устройства, задержанных в ходе деятельности органов внутренних дел;

235) қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарды психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтыну және масаң күйде болу фактісін анықтау тұрғысынан куәландыру үшін медициналық ұйымдарға жеткізуді ұйымдастырады;
236) көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келудің, Қазақстан Республикасынан кетудің, Қазақстан Республикасында болудың және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік жол жүрудің белгіленген қағидаларын сақтауын бақылайды;
237) Қазақстан Республикасы ратификациялаған реадмиссия туралы халықаралық шарттардан туындайтын міндеттемелердің орындалуын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
238) қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу барысында сот актілерін, судьялардың талаптарын, прокурордың қаулыларын, ұйғарымдарын және талаптарын, тергеушінің, анықтаушының жазбаша тапсырмаларын орындайды;
239) сотталғандарға түзетушілік ықпал етуді, оның ішінде психологиялық-педагогикалық әдістерді пайдалана отырып ұйымдастырады;
240) сотталғандардың еңбекпен айналысуын ұйымдастырады;
241) қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде ұсталатын адамдардың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы мен денсаулығын сақтауды қамтамасыз етедi;
242) күдіктілер мен айыпталушыларды қарап-ұстауды жүзеге асырады;
243) сотталғандардың жалпы бiлiм алуын және оларды кәсiптік оқытуды ұйымдастырады;
244) қоғамдық және дiни бiрлестiктердi қылмыстық-атқару жүйесiнiң қызметiне тартуды жүзеге асырады;
245) сотталғандарды босатуға дайындау жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды, рақымшылық және кешірім жасау актілерін орындауды, сотталғандарды түзеудің нәтижелерін бекіту, оларды жұмысқа орналастыру және тұрмыстық жағдайын жасау бойынша қылмыстық-атқару жүйесі мекемелері мен органдарының басқа да құқық қорғау органдарымен, мемлекеттік басқару органдарымен және қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді;
246) пробация қызметтерінің жұмысын үйлестіреді;
247) пробацияны жүзеге асыратын субъектілердің өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді;
248) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының жасақталуын жоспарлайды және ұйымдастырады;
249) төтенше жағдай құқықтық режимін қамтамасыз ету және төтенше жағдайлардың салдарын жою, сондай-ақ заңсыз қарулы құралымдарға қарсы күрес, жанжал аудандарын оқшаулау және тосқауыл қою, аса қауіпті құқық бұзушылықтардың, диверсиялардың, террористік актілердің, қарулы қақтығыстардың жолын кесу, тайталасушы тараптарды ажырату, заңсыз қарулы құралымдарды қарусыздандыру және жою, жанжал ауданында халықтан қаруды алып қою, жанжал ауданына іргелес аудандарда қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтауды күшейту жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының қызметкерлерін тарту туралы шешімдерді орындайды;

235) организует доставление в медицинские организации на освидетельствование лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, на предмет установления факта употребления психоактивного вещества и состояния опьянения;
236) осуществляет контроль за соблюдением иммигрантами установленных правил въезда в Республику Казахстан, выезда из Республики Казахстан, пребывания в Республике Казахстан и транзитного проезда через территорию Республики Казахстан;
237) организует и обеспечивает выполнение обязательств, вытекающих из международных договоров о реадмиссии, ратифицированных Республикой Казахстан;
238) исполняет судебные акты, требования судей, постановления, предписания и требования прокурора, письменные поручения следователя, дознавателя в ходе досудебного производства по уголовным делам;
239) организует исправительное воздействие на осужденных, в том числе с использованием психолого-педагогических методов;
240) организует трудовую занятость осужденных;
241) обеспечивает санитарно-эпидемиологическое благополучие и охрану здоровья лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
242) осуществляет содержание подозреваемых и обвиняемых;
243) организует получение общеобразовательного и профессионального обучения осужденных;
244) осуществляет привлечение общественных и религиозных объединений к деятельности уголовно-исполнительной системы;
245) обеспечивает организацию работы по подготовке осужденных к освобождению, исполнение актов амнистии и помилования, взаимодействие учреждений и органов уголовно-исполнительной системы с другими правоохранительными органами, органами государственного управления и общественными объединениями по закреплению результатов исправления осужденных, их трудовому и бытовому устройству;
246) координирует деятельность служб пробации;
247) обеспечивает взаимодействие субъектов, осуществляющих пробацию;
248) планирует и организует комплектование штата Национальной гвардии Республики Казахстан;
249) исполняет решения о привлечении сотрудников Национальной гвардии Республики Казахстан для обеспечения правового режима чрезвычайного положения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, а также борьбы с незаконными вооруженными формированиями, локализации и блокирования района конфликта, пресечения особо опасных правонарушений, диверсий, террористических актов, вооруженных столкновений, разъединения противоборствующих сторон, проведения мероприятий по разоружению и ликвидации незаконных вооруженных формирований, изъятию оружия у населения в районе конфликта, усилению охраны общественного порядка и безопасности в районах, примыкающих к району конфликта;

250) Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының кадрларын іріктеуді, бөлуді, оларды республика аумағында орналасқан жоғары оқу орындарында, сондай-ақ шарттық негіздерде басқа мемлекеттердің әскери оқу орындарында оқытуды жүзеге асырады;
251) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының өңірлік қолбасшылықтарының, құрылымдарының, әскери бөлімдерінің және әскери-оқу орындарының орналасқан жерлеріндегі медициналық қамтамасыз етуді және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылықты қадағалауды жүзеге асыруды ұйымдастырады;
252) карантиндік, санитариялық-эпидемияға қарсы және табиғатты қорғау іс-шараларын өткізуге қатысады;
253) арнайы және әскери тасымалдауларды ұйымдастырады;
254) адамдардың шекаралық аймаққа кіруін, онда уақытша болуын, тұруын және жүріп-тұруын бақылауды дербес немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен бірлесіп жүзеге асырады;
255) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен бірлесіп, шекаралық режим қағидаларының сақталуын қамтамасыз етеді;
256) Мемлекеттік шекараны бұзған адамдарды және өзге де құқық бұзушыларды іздестіруде, сондай-ақ құқық бұзушылықтардың мән-жайларын анықтауда және тексеруде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне жәрдем көрсетеді;
257) шекаралық кеңістіктегі құқық тәртібінің жай-күйі, тұрғылықты жерінен белгісіз мән-жайларда кетіп қалған адамдар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына қатысты құқыққа қарсы пиғылдары бар қылмыстық топтар мен адамдар туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін хабардар етеді;
258) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың, оның ішінде босқындардың жергілікті жердің жекелеген учаскелеріне немесе шекаралық кеңістікте орналасқан объектілерге баруын уақытша шектейді немесе тыйым салады;
259) ұлттық қауіпсіздік органдарының ұсынуы бойынша табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бұзушыларды шекаралық іздестіру, шектес мемлекет азаматтарының Қазақстан Республикасының аумағына қарулы басып кіруіне немесе жаппай өтуіне тойтарыс беру кезінде пана іздеген адамдар мен босқындардың шекаралық аймақта (белдеуде) орналасқан жергілікті жердің жекелеген учаскелеріне немесе объектілерге баруын шектейді немесе тыйым салады;
260) шекаралық аймақта және шекаралық белдеуде қоғамдық-саяси, мәдени және өзге де іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етеді;

250) осуществляет подбор, распределение кадров Национальной гвардии Республики Казахстан, их обучение в высших учебных заведениях, дислоцированных на территории республики, а также в военных учебных заведениях других государств на договорных условиях;
251) организует медицинское обеспечение и осуществление надзора за санитарно-эпидемиологическим благополучием в местах дислокации региональных командований, соединений, воинских частей и военно-учебных заведений Национальной гвардии Республики Казахстан;
252) участвует в проведении карантинных, санитарно-противоэпидемических и природоохранных мероприятий;
253) организует специальные и военные перевозки;
254) самостоятельно или совместно с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан осуществляет контроль за въездом, временным пребыванием, проживанием и передвижением лиц в пограничной зоне;
255) совместно с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечивает соблюдение правил пограничного режима;
256) оказывает содействие Комитету национальной безопасности Республики Казахстан в розыске лиц, нарушивших Государственную границу, и иных правонарушителей, а также выяснении и проверке обстоятельств правонарушений;
257) информирует Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан о состоянии правопорядка в пограничном пространстве, лицах, покинувших место жительства при неизвестных обстоятельствах, преступных группах и лицах, имеющих противоправные устремления в отношении Государственной границы Республики Казахстан;
258) по представлению Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан временно ограничивает или запрещает доступ граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства, в том числе беженцев, на отдельные участки местности или объекты, расположенные в пограничном пространстве;
259) по представлению органов национальной безопасности ограничивает или запрещает доступ лиц, ищущих убежище, и беженцев на отдельные участки местности или объекты, расположенные в пограничной зоне (полосе), во время возникших чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, пограничного поиска нарушителей Государственной границы Республики Казахстан, отражения вооруженного вторжения или массовых переходов граждан сопредельного государства на территорию Республики Казахстан;
260) обеспечивает общественный порядок при проведении в пограничной зоне и пограничной полосе общественно-политических, культурных и иных мероприятий;

261) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында белгіленген жағдайларда және тәртіппен ішкі істер органдарының күштері мен құралдарының Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын қорғауға қатысуын қамтамасыз етеді;
262) дербес немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының халқына құқықтық тәрбие беруге қатысады, шекаралық кеңістікте құқық бұзушылықтардың профилактикасын жүзеге асырады;
263) азаматтық, сондай-ақ құзыреті шегінде халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
264) көші-қон процестерін мониторингтеуді жүзеге асырады;
265) шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың келуі мен кетуін есепке алудың бірыңғай дерекқорын қалыптастырады, мәліметтердің жүйелі түрде жаңартылуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органмен, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен және ұлттық қауіпсіздік органымен уақтылы ақпарат алмасуды жүзеге асырады;
266) Қазақстан Республикасының аумағында жүрген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасының визаларын беруді, күшін жоюды, қалпына келтіруді, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзартуды және қысқартуды не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының визаларын беруден бас тарту туралы шешім қабылдауды қамтамасыз етеді;
267) шетелдіктердің Қазақстан Республикасына жеке істері бойынша келуіне шақыруды ресімдеуді, Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы адамдардың шақыруын қабылдауды және келісуді қамтамасыз етеді;
268) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды есепке алуды қамтамасыз етеді;
269) шығарып жіберу туралы сот актісі шығарылған көшіп келушілердің Қазақстан Республикасының шегінен уақтылы кетуін бақылайды;
270) заңсыз көшіп келудің жолын кесу жөнінде шаралар қолданады;
271) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көшіп келушілердің Қазақстан Республикасында болу мерзімін қысқарту туралы шешім қабылдайды;
272) Қазақстан Республикасының аумағында жүрген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын және өзінің өзге мемлекеттің азаматтығына қатыстылығына дәлелдемелері жоқ адамдардың құқықтық мәртебесін айқындау жөнінде шешім қабылдайды;
273) Қазақстан Республикасының шегінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге кетуге арналған құжаттарды ресімдеуді не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасынан тұрақты тұрғылықты жерге кетуіне рұқсаттар беруден бас тарту туралы шешім қабылдауды қамтамасыз етеді;

261) обеспечивает участие сил и средств органов внутренних дел в защите Государственной границы Республики Казахстан в случаях и порядке, установленных Законом Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" и иными законами Республики Казахстан;
262) самостоятельно или совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан участвует в правовом воспитании населения Республики Казахстан, осуществляет профилактику правонарушений в пограничном пространстве;
263) обеспечивает реализацию государственной политики в области гражданства, а также в рамках компетенции миграции населения;
264) осуществляет мониторинг миграционных процессов;
265) формирует единую базу данных учета въезда и выезда иностранцев и лиц без гражданства, обеспечивает системное обновление сведений, а также осуществляет своевременный информационный обмен с уполномоченным органом по вопросам миграции населения, Министерством иностранных дел Республики Казахстан и органом национальной безопасности;
266) обеспечивает выдачу, аннулирование, восстановление виз Республики Казахстан, а также продление и сокращение сроков их действия либо в соответствии с законодательством Республики Казахстан принятие решения об отказе в выдаче виз Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства, находящимся на территории Республики Казахстан;
267) обеспечивает оформление приглашения на въезд иностранцев в Республику Казахстан по частным делам, принятие и согласование приглашения принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан;
268) обеспечивает учет иностранцев и лиц без гражданства;
269) контролирует своевременный выезд за пределы Республики Казахстан иммигрантов, в отношении которых вынесен судебный акт о выдворении;
270) принимает меры по пресечению незаконной иммиграции;
271) принимает решение о сокращении срока пребывания иммигрантов в Республике Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
272) принимает решение по определению правового статуса лиц, находящихся на территории Республики Казахстан, не являющихся гражданами Республики Казахстан и не имеющих доказательства своей принадлежности к гражданству иного государства;
273) обеспечивает оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства либо принятие в соответствии с законодательством Республики Казахстан решения об отказе в предоставлении разрешений гражданам Республики Казахстан на выезд из Республики Казахстан на постоянное место жительства;

274) Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша, соның ішінде уақытша болатын (тұратын) жері бойынша есепке алуды, тіркеуді және тіркеуден шығаруды қамтамасыз етеді;
275) заңсыз көшіп келушілерді, пана iздеген адамдарды және босқындарды соттың заңды күшiне енген шешiмдерiн орындау үшiн мәжбүрлеп шығарып жiберудi жүзеге асырады;
276) пана іздеген адамдар мен босқындарды Қазақстан Республикасының аумағында тұрғылықты жері бойынша тіркеуді қамтамасыз етеді;
277) сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiн жүргiзуді жүзеге асырады;
278) сәйкестендiру нөмiрiн қалыптастыруды орталықтандырылған түрде жүзеге асырады әрi тiркеушi және басқа да мемлекеттiк органдар мен өзге де мемлекеттiк мекемелерге ақпарат бередi;
279) сәйкестендiру нөмiрi бар құжаттардың жасалуын ұйымдастыруды жүзеге асырады;
280) Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын адамдардан Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелерi бойынша өтініштер қабылдауды қамтамасыз етеді және оларды қажеттi құжаттармен бiрге Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына жiбередi;
281) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуды тiркеуді қамтамасыз етеді;
282) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын адамдардың Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтуын, одан айырылуын тiркеуді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматы болуын (болмауын) айқындауын қамтамасыз етеді;
283) Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен) ресімдеуді қамтамасыз етеді;
284) сәйкестігі міндетті расталуға жататын өнім бойынша сәйкестікті растау жөніндегі органдар мен зертханаларды құру, жаңғырту және жарақтандыру жөнінде ұсыныстар дайындайды;
285) Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне (ұлттық бөлігінен) сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарды қосу немесе алып тастау жөніндегі жұмысқа қатысады;
286) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде айқындалған тәртіппен белгіленген құзырет шеңберінде тиісті техникалық регламенттер талаптарының сақталуын мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
287) техникалық регламенттерді немесе техникалық регламенттерге өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды әзірлеу туралы ұсыныстар дайындайды және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органға енгізеді;
288) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде, Президентiнiң және Үкiметiнiң актiлерiнде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.

274) обеспечивает учет, регистрацию по месту жительства и снятие с регистрации, в том числе по месту временного пребывания (проживания), граждан Республики Казахстан;
275) осуществляет принудительное выдворение незаконных иммигрантов, лиц, ищущих убежище, и беженцев во исполнение вступивших в законную силу решений суда;
276) обеспечивает регистрацию по месту жительства на территории Республики Казахстан лиц, ищущих убежище, и беженцев;
277) осуществляет ведение национальных реестров идентификационных номеров;
278) централизованно осуществляет формирование идентификационного номера и представляет информацию регистрирующим и другим государственным органам и иным государственным учреждениям;
279) осуществляет организацию изготовления документов с идентификационным номером;
280) обеспечивает прием от лиц, постоянно проживающих в Республике Казахстан, заявления по вопросам гражданства Республики Казахстан и вместе с необходимыми документами направляет их на рассмотрение Президента Республики Казахстан;
281) обеспечивает регистрацию приобретения гражданства Республики Казахстан и выхода из гражданства Республики Казахстан, предусмотренную международными договорами Республики Казахстан;
282) обеспечивает регистрацию утраты, лишения гражданства Республики Казахстан, а также определения принадлежности (непринадлежности) к гражданству Республики Казахстан лицам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан;
283) обеспечивает оформление приема в гражданство Республики Казахстан в упрощенном (регистрационном) порядке;
284) подготавливает предложения по созданию, модернизации и оснащению органов по подтверждению соответствия и лабораторий по продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия;
285) участвует в работе по включению или исключению органов по оценке соответствия в национальную часть (из национальной части) единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза;
286) осуществляет государственный контроль и надзор в порядке, определенном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, за соблюдением требований соответствующих технических регламентов в рамках установленной компетенции;
287) подготавливает и вносит в уполномоченный орган в области технического регулирования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложения о разработке технических регламентов или изменений и (или) дополнений в технические регламенты;
288) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательными актами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.

3-тарау. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің мәртебесі, өкілеттіктері
16. Министрлікке басшылық етуді Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі жүзеге асырады, ол Министрлікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауаптылықта болады.
17. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрін Қазақстан Республикасының Президенті лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің өкілеттіктері:
1) ішкі істер органдарының бірыңғай жүйесіне басшылықты жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен штат санының лимиті шегінде ішкі істер органдарының құрылымы мен штат санын белгілейді;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына ішкі істер органдарының штат санының лимитін өзгерту туралы ұсыныстар енгізеді;
4) өз орынбасарларының, сондай-ақ комитеттер төрағаларының және Министрліктің өзге де құрылымдық бөлiмшелерiнiң мiндеттерi мен өкiлеттiктер шеңберiн айқындайды, жауапкершілiк дәрежесiн белгiлейдi;
5) Министрліктің атынан iшкi iстер органдары орындауға мiндеттi құқықтық актілер, өз құзыреті шегiнде өзге де мемлекеттік органдар, жеке және заңды тұлғалар орындауға мiндеттi нормативтік құқықтық актілер шығарады;
6) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімімен келісу бойынша Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың полиция департаментінің бастығын лауазымға тағайындайды;
7) ішкі істер органдарының қызметкерлерін, әскери қызметшілерін және жұмыскерлерін тағайындайды, тәртіптік жазаға тартады және қызметтен босатады;
8) азаматтарды Министрліктің кадрына қабылдайды, оларға алғашқы және полиция (әділет) полковнигiне дейiнгіні қоса алғанда, кезектi арнаулы атақтар, сондай-ақ Министрліктің әскери қызметшiлерiне полковникке дейiнгіні қоса алғанда, әскери атақтар бередi;
9) Қазақстан Республикасының Президентiне ішкі істер органдарының қызметкерлерін және әскери қызметшілерін мемлекеттік наградалармен марапаттау және оларға жоғары әскери арнаулы атақтар беру туралы ұсынымдар енгiзедi;
10) заңнамада белгіленген тәртіппен еңбек қатынастары мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді, әскери қызметшілерді және жұмыскерлерді тәртіптік жазаға тартады және оларға көтермелеу шараларын қолданады;

Глава 3. Статус, полномочия Министра внутренних дел Республики Казахстан
16. Руководство Министерством осуществляется Министром внутренних дел Республики Казахстан, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих полномочий.
17. Министр внутренних дел Республики Казахстан назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
18. Министр внутренних дел Республики Казахстан имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Министра внутренних дел Республики Казахстан:
1) осуществляет руководство единой системой органов внутренних дел;
2) устанавливает структуру и штатную численность органов внутренних дел в пределах лимита штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
3) вносит на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения об изменении лимита штатной численности органов внутренних дел;
4) определяет обязанности и круг полномочий, устанавливает степень ответственности своих заместителей, а также председателей комитетов и иных структурных подразделений Министерства;
5) от имени Министерства издает правовые акты, обязательные к исполнению органами внутренних дел, в пределах своей компетенции – нормативные правовые акты, обязательные к исполнению и иными государственными органами, физическими и юридическими лицами;
6) назначает на должность начальника департамента полиции области, города республиканского значения, столицы из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан, по согласованию с акимом области, города республиканского значения, столицы;
7) назначает, налагает дисциплинарные взыскания и увольняет сотрудников, военнослужащих и работников органов внутренних дел;
8) зачисляет граждан в кадры Министерства, присваивает им первые и очередные специальные звания до полковника полиции (юстиции) включительно, а также воинские звания до полковника включительно – военнослужащим Министерства;
9) вносит Президенту Республики Казахстан представления о награждении государственными наградами и присвоении высших воинских и специальных званий сотрудникам и военнослужащим органов внутренних дел;
10) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на сотрудников, военнослужащих и работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;

11) өз құзыретi шегінде заңнамаға сәйкес Министрліктің құрылымдық бөлiмшелерiн, Министрліктің ведомстволарын, аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарын құрады, қайта ұйымдастырады және таратады;
12) мемлекеттік органдар мен халықаралық ұйымдарда Министрлік атынан өкілдік етеді;
13) ішкі істер органдарындағы лауазымдар номенклатурасын, лауазымдар санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын, конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, қызметке қабылдау кезінде конкурс пен тағылымдама өткізудің шарттары мен тәртібін бекітеді;
14) республикалық бюджеттен бөлiнген қаржы бөлу шегiнде iшкi iстер органдары мен Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын ұстауға арналған қаржы қаражатын бөледi;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттiктердi жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі болмаған кезде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
20. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
21. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын аппарат басшысы немесе Министрліктің лауазымды адамы басқарады.
4-тарау. Министрліктің мүлкі
22. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. Министрлікке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрлік өзіне бекітіп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
25. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Мемлекеттік кәсіпорындар
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Алатау" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.

11) в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством создает, реорганизует и ликвидирует структурные подразделения Министерства, ведомств, территориальных органов и организаций, подведомственных Министерству;
12) представляет Министерство в государственных органах и международных организациях;
13) утверждает номенклатуру должностей, квалификационные требования к категориям должностей в органах внутренних дел, перечень должностей, замещаемых на конкурсной основе, условия и порядок проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу;
14) распределяет финансовые средства на содержание органов внутренних дел и Национальной гвардии Республики Казахстан в пределах ассигнований, выделенных из республиканского бюджета;
15) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра внутренних дел в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
20. Министр внутренних дел Республики Казахстан определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
21. Аппарат Министерства возглавляется руководителем аппарата или должностным лицом Министерства, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Министерства
22. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
24. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Министерства
25. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства, и его ведомств
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Государственные предприятия
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алатау" Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Ақпараттық-өндірістік орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлік қоғамдар
1. "Қазақстан" санаторийi" акционерлiк қоғамы.
2. "Арман" санаторийi" акционерлiк қоғамы.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
"Қазақстан Республикасы ішкi iстер органдарының медиа-орталығы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінің "Еңбек" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінің "Еңбек-Өскемен" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволары аумақтық бөлiмшелерiнің тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi.
6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi.
7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi.
8. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi.
9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi.
10. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi.
11. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi.
12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi.
13. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi.
14. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi.
15. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi.

2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-производственный центр" Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Акционерные общества
1. Акционерное общество "Санаторий "Казахстан".
2. Акционерное общество "Санаторий "Арман".
Товарищества с ограниченной ответственностью
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медиа-центр органов внутренних дел Республики Казахстан".
2. Комитет уголовно-исполнительной системы
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Еңбек" учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Еңбек-Өскемен" учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства, и территориальных подразделений его ведомств
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1. Департамент полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департамент полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Департамент полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Департамент полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Департамент полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Департамент полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
7. Департамент полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
8. Департамент полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
9. Департамент полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
10. Департамент полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
11. Департамент полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
12. Департамент полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
13. Департамент полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
14. Департамент полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
15. Департамент полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

16. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi.
17. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының полиция департаментi.
18. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көлiктегi полиция департаментi.
19. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Алматы" ауданының полиция басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Байқоңыр" ауданының полиция басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Есiл" ауданының полиция басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының полиция департаментi "Сарыарқа" ауданының полиция басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Көкшетау қаласының полиция басқармасы.
24. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Степногорск қаласының полиция басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Ақкөл ауданының полиция бөлiмi.
26. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Аршалы ауданының полиция бөлiмi.
27. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Астрахан ауданының полиция бөлiмi.
28. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Атбасар ауданының полиция бөлiмi.
29. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Бұланды ауданының полиция бөлiмi.
30. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Егiндiкөл ауданының полиция бөлiмi.
31. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Біржан сал ауданының полиция бөлiмi.
32. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Ерейментау ауданының полиция бөлiмi.
33. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Есiл ауданының полиция бөлiмi.
34. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Жақсы ауданының полиция бөлiмi.
35. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Жарқайың ауданының полиция бөлiмi.
36. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Зерендi ауданының полиция бөлiмi.

16. Департамент полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
17. Департамент полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
18. Департамент полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
19. Управление полиции района "Алматы" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
20. Управление полиции района "Байқоңыр" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
21. Управление полиции района "Есиль" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
22. Управление полиции района "Сарыарка" Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
23. Управление полиции города Кокшетау Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
24. Управление полиции города Степногорска Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
25. Отдел полиции Аккольского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
26. Отдел полиции Аршалынского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
27. Отдел полиции Астраханского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
28. Отдел полиции Атбасарского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
29. Отдел полиции Буландынского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
30. Отдел полиции Егиндыкольского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
31. Отдел полиции района Биржан сал Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
32. Отдел полиции Ерейментауского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
33. Отдел полиции Есильского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
34. Отдел полиции Жаксынского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
35. Отдел полиции Жаркаинского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
36. Отдел полиции Зерендинского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

37. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Қорғалжын ауданының полиция бөлiмi.
38. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Сандықтау ауданының полиция бөлiмi.
39. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Целиноград ауданының полиция бөлiмi.
40. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Қосшы қаласының полиция бөлiмi.
41. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Шортанды ауданының полиция бөлiмi.
42. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының полиция департаментi Бурабай ауданының полиция бөлiмi.
43. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Ақтөбе қаласының полиция басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Әйтеке би ауданының полиция бөлiмi.
45. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Алға ауданының полиция бөлiмi.
46. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Байғанин ауданының полиция бөлiмi.
47. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Ырғыз ауданының полиция бөлiмi.
48. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Қарғалы ауданының полиция бөлiмi.
49. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Мәртөк ауданының полиция бөлiмi.
50. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Мұғалжар ауданының полиция бөлiмi.
51. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Темiр ауданының полиция бөлiмi.
52. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Ойыл ауданының полиция бөлiмi.
53. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Қобда ауданының полиция бөлiмi.
54. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Хромтау ауданының полиция бөлiмi.
55. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының полиция департаментi Шалқар ауданының полиция бөлiмi.
56. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Алатау ауданының полиция басқармасы.

37. Отдел полиции Коргалжынского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
38. Отдел полиции Сандыктауского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
39. Отдел полиции Целиноградского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
40. Отдел полиции города Косшы Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
41. Отдел полиции Шортандинского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
42. Отдел полиции Бурабайского района Департамента полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
43. Управление полиции города Актобе Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
44. Отдел полиции Айтекебийского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
45. Отдел полиции Алгинского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
46. Отдел полиции Байганинского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
47. Отдел полиции Иргизского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
48. Отдел полиции Каргалинского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
49. Отдел полиции Мартукского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
50. Отдел полиции Мугалжарского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
51. Отдел полиции Темирского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
52. Отдел полиции Уилского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
53. Отдел полиции Хобдинского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
54. Отдел полиции Хромтауского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
55. Отдел полиции Шалкарского района Департамента полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
56. Управление полиции Алатауского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

57. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Алмалы ауданының полиция басқармасы.
58. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Әуезов ауданының полиция басқармасы.
59. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Бостандық ауданының полиция басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Жетiсу ауданының полиция басқармасы.
61. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Медеу ауданының полиция басқармасы.
62. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Түрксiб ауданының полиция басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаменті Наурызбай ауданының полиция басқармасы.
64. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының полиция департаментi Алматы қаласының метрополитендегi полиция басқармасы.
65. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Талдықорған қаласының полиция басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Еңбекшiқазақ ауданының полиция басқармасы.
67. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Iле ауданының полиция басқармасы.
68. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Қарасай ауданының полиция басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Талғар ауданының полиция басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Қапшағай қаласының полиция бөлiмi.
71. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Текелi қаласының полиция бөлiмi.
72. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Ақсу ауданының полиция бөлiмi.
73. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Алакөл ауданының полиция бөлiмi.
74. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Балқаш ауданының полиция бөлiмi.
75. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Ескелдi ауданының полиция бөлiмi.
76. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Жамбыл ауданының полиция бөлiмi.

57. Управление полиции Алмалинского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
58. Управление полиции Ауэзовского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
59. Управление полиции Бостандыкского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
60. Управление полиции Жетысуского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
61. Управление полиции Медеуского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
62. Управление полиции Турксибского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
63. Управление полиции Наурызбайского района Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
64. Управление полиции на метрополитене города Алматы Департамента полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
65. Управление полиции города Талдыкоргана Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
66. Управление полиции Енбекшиказахского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
67. Управление полиции Илийского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
68. Управление полиции Карасайского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
69. Управление полиции Талгарского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
70. Отдел полиции города Капшагая Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
71. Отдел полиции города Текели Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
72. Отдел полиции Аксуского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
73. Отдел полиции Алакольского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
74. Отдел полиции Балхашского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
75. Отдел полиции Ескельдинского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
76. Отдел полиции Жамбылского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

77. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Қаратал ауданының полиция бөлiмi.
78. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Кеген ауданының полиция бөлiмi.
79. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Кербұлақ ауданының полиция бөлiмi.
80. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Көксу ауданының полиция бөлiмi.
81. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Панфилов ауданының полиция бөлiмi.
82. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Райымбек ауданының полиция бөлiмi.
83. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Сарқан ауданының полиция бөлiмi.
84. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының полиция департаментi Ұйғыр ауданының полиция бөлiмi.
85. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Атырау қаласының полиция басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Жылыой ауданының полиция бөлiмi.
87. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Индер ауданының полиция бөлiмi.
88. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Исатай ауданының полиция бөлiмi.
89. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Қызылқоға ауданының полиция бөлiмi.
90. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Құрманғазы ауданының полиция бөлiмi.
91. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Мақат ауданының полиция бөлiмi.
92. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының полиция департаментi Махамбет ауданының полиция бөлiмi.
93. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Өскемен қаласының полиция басқармасы.
94. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Семей қаласының полиция басқармасы.
95. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Аягөз ауданының полиция бөлiмi.
96. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Алтай ауданының полиция бөлiмi.

77. Отдел полиции Каратальского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
78. Отдел полиции Кегенского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
79. Отдел полиции Кербулакского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
80. Отдел полиции Коксуского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
81. Отдел полиции Панфиловского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
82. Отдел полиции Райымбекского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
83. Отдел полиции Саркандского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
84. Отдел полиции Уйгурского района Департамента полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
85. Управление полиции города Атырау Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
86. Отдел полиции Жылыойского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
87. Отдел полиции Индерского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
88. Отдел полиции Исатайского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
89. Отдел полиции Кызылкогинского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
90. Отдел полиции Курмангазинского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
91. Отдел полиции Макатского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
92. Отдел полиции Махамбетского района Департамента полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
93. Управление полиции города Усть-Каменогорска Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
94. Управление полиции города Семей Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
95. Отдел полиции Аягозского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
96. Отдел полиции района Алтай Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

97. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Риддер қаласының полиция бөлiмi.
98. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Абай ауданының полиция бөлiмi.
99. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Бесқарағай ауданының полиция бөлiмi.
100. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Бородулиха ауданының полиция бөлiмi.
101. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Глубокое ауданының полиция бөлiмi.
102. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Жарма ауданының полиция бөлiмi.
103. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Зайсан ауданының полиция бөлiмi.
104. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Катон-Қарағай ауданының полиция бөлiмi.
105. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Көкпектi ауданының полиция бөлiмi.
106. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Күршiм ауданының полиция бөлiмi.
107. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Тарбағатай ауданының полиция бөлiмi.
108. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Ұлан ауданының полиция бөлiмi.
109. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Үржар ауданының полиция бөлiмi.
110. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Шемонаиха ауданының полиция бөлiмi.
111. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының полиция департаментi Курчатов қаласының полиция бөлiмi.
112. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Тараз қаласының полиция басқармасы.
113. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Байзақ ауданының полиция бөлiмi.
114. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Жамбыл ауданының полиция бөлiмi.
115. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Жуалы ауданының полиция бөлiмi.

97. Отдел полиции города Риддера Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
98. Отдел полиции Абайского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
99. Отдел полиции Бескарагайского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
100. Отдел полиции Бородулихинского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
101. Отдел полиции Глубоковского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
102. Отдел полиции Жарминского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
103. Отдел полиции Зайсанского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
104. Отдел полиции Катон-Карагайского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
105. Отдел полиции Кокпектинского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
106. Отдел полиции Курчумского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
107. Отдел полиции Тарбагатайского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
108. Отдел полиции Уланского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
109. Отдел полиции Урджарского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
110. Отдел полиции Шемонаихинского района Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
111. Отдел полиции города Курчатова Департамента полиции Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
112. Управление полиции города Тараза Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
113. Отдел полиции Байзакского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
114. Отдел полиции Жамбылского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
115. Отдел полиции Жуалынского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

116. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Қордай ауданының полиция бөлiмi.
117. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Меркі ауданының полиция бөлiмi.
118. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Мойынқұм ауданының полиция бөлiмi.
119. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Сарысу ауданының полиция бөлiмi.
120. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Талас ауданының полиция бөлiмi.
121. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Тұрар Рысқұлов ауданының полиция бөлiмi.
122. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының полиция департаментi Шу ауданының полиция бөлiмi.
123. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Орал қаласының полиция басқармасы.
124. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Ақжайық ауданының полиция бөлiмi.
125. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыc Қазақстан облысының полиция департаментi Бөкей ордасы ауданының полиция бөлiмi.
126. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Бөрлi ауданының полиция бөлiмi.
127. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Жаңақала ауданының полиция бөлiмi.
128. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Жәнiбек ауданының полиция бөлiмi.
129. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Бәйтерек ауданының полиция бөлiмi.
130. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Казталов ауданының полиция бөлiмi.
131. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Қаратөбе ауданының полиция бөлiмi.
132. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Сырым ауданының полиция бөлiмi.
133. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Тасқала ауданының полиция бөлiмi.
134. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Теректi ауданының полиция бөлiмi.

116. Отдел полиции Кордайского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
117. Отдел полиции Меркенского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
118. Отдел полиции Мойынкумского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
119. Отдел полиции Сарысуского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
120. Отдел полиции Таласского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
121. Отдел полиции района Турара Рыскулова Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
122. Отдел полиции Шуского района Департамента полиции Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
123. Управление полиции города Уральска Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
124. Отдел полиции Акжаикского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
125. Отдел полиции Бокейординского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
126. Отдел полиции Бурлинского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
127. Отдел полиции Жангалинского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
128. Отдел полиции Жанибекского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
129. Отдел полиции района Бәйтерек Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
130. Отдел полиции Казталовского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
131. Отдел полиции Каратобинского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
132. Отдел полиции Сырымского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
133. Отдел полиции Таскалинского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
134. Отдел полиции Теректинского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

135. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының полиция департаментi Шыңғырлау ауданының полиция бөлiмi.
136. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Қарағанды қаласының полиция басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Жезқазған қаласының полиция басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Темiртау қаласының полиция басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Абай ауданының полиция басқармасы.
140. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Бұқар жырау ауданының полиция басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Балқаш қаласының полиция бөлiмi.
142. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Қаражал қаласының полиция бөлiмi.
143. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Саран қаласының полиция бөлiмi.
144. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Сәтбаев қаласының полиция бөлiмi.
145. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Шахтинск қаласының полиция бөлiмi.
146. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Приозерск қаласының полиция бөлiмi.
147. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Ақтоғай ауданының полиция бөлiмi.
148. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Жаңаарқа ауданының полиция бөлiмi.
149. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Қарқаралы ауданының полиция бөлiмi.
150. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Нұра ауданының полиция бөлiмi.
151. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Осакаров ауданының полиция бөлiмi.
152. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Ұлытау ауданының полиция бөлiмi.
153. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаментi Шет ауданының полиция бөлiмi.

135. Отдел полиции Чингирлауского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
136. Управление полиции города Караганды Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
137. Управление полиции города Жезказгана Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
138. Управление полиции города Темиртау Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
139. Управление полиции Абайского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
140. Управление полиции Бухар-Жырауского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
141. Отдел полиции города Балхаша Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
142. Отдел полиции города Каражала Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
143. Отдел полиции города Сарани Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
144. Отдел полиции города Сатпаева Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
145. Отдел полиции города Шахтинска Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
146. Отдел полиции города Приозерска Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
147. Отдел полиции Актогайского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
148. Отдел полиции Жанааркинского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
149. Отдел полиции Каркаралинского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
150. Отдел полиции Нуринского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
151. Отдел полиции Осакаровского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
152. Отдел полиции Улытауского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
153. Отдел полиции Шетского района Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

154. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Қызылорда қаласының полиция басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Арал ауданының полиция бөлiмi.
156. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Жалағаш ауданының полиция бөлiмi.
157. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Жаңақорған ауданының полиция бөлiмi.
158. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Қазалы ауданының полиция бөлiмi.
159. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Қармақшы ауданының полиция бөлiмi.
160. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Сырдария ауданының полиция бөлiмi.
161. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының полиция департаментi Шиелi ауданының полиция бөлiмi.
162. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Арқалық қаласының полиция басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Жітiқара қаласының және Жітiқара ауданының полиция бөлiмi.
164. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Қостанай қаласының полиция басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Лисаков қаласының полиция бөлiмi.
166. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Рудный қаласының полиция басқармасы.
167. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Алтынсарин ауданының полиция бөлiмi.
168. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Амангелдi ауданының полиция бөлiмi.
169. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Әулиекөл ауданының полиция бөлiмi.
170. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Денисов ауданының полиция бөлiмi.
171. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Жангелдин ауданының полиция бөлiмi.
172. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Қамысты ауданының полиция бөлiмi.

154. Управление полиции города Кызылорды Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
155. Отдел полиции Аральского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
156. Отдел полиции Жалагашского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
157. Отдел полиции Жанакорганского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
158. Отдел полиции Казалинского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
159. Отдел полиции Кармакшинского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
160. Отдел полиции Сырдарьинского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
161. Отдел полиции Шиелийского района Департамента полиции Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
162. Управление полиции города Аркалыка Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
163. Отдел полиции города Житикара и Житикаринского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
164. Управление полиции города Костаная Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
165. Отдел полиции города Лисаковска Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
166. Управление полиции города Рудного Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
167. Отдел полиции Алтынсаринского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
168. Отдел полиции Амангельдинского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
169. Отдел полиции Аулиекольского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
170. Отдел полиции Денисовского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
171. Отдел полиции Джангельдинского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
172. Отдел полиции Камыстинского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

173. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Қарабалық ауданының полиция бөлiмi.
174. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Қарасу ауданының полиция бөлiмi.
175. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Қостанай ауданының полиция бөлiмi.
176. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Меңдiқара ауданының полиция бөлiмi.
177. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Haуырзым ауданының полиция бөлiмi.
178. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Сарыкөл ауданының полиция бөлiмi.
179. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Бейімбет Майлин ауданының полиция бөлiмi.
180. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Ұзынкөл ауданының полиция бөлiмi.
181. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаментi Федоров ауданының полиция бөлiмi.
182. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Ақтау қаласының полиция басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Жаңаөзен қаласының полиция басқармасы.
184. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Бейнеу ауданының полиция бөлiмi.
185. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Қарақия ауданының полиция бөлiмi.
186. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Маңғыстау ауданының полиция бөлiмi.
187. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Мұнайлы ауданының полиция бөлiмi.
188. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының полиция департаментi Түпқараған ауданының полиция бөлiмi.
189. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Павлодар қаласының полиция басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Ақсу қаласының полиция бөлiмi.
191. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Екiбастұз қаласының полиция басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Ақтоғай ауданының полиция бөлiмi.

173. Отдел полиции Карабалыкского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
174. Отдел полиции Карасуского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
175. Отдел полиции Костанайского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
176. Отдел полиции Мендыкаринского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
177. Отдел полиции Наурзумского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
178. Отдел полиции Сарыкольского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
179. Отдел полиции района Беимбета Майлина Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
180. Отдел полиции Узункольского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
181. Отдел полиции Федоровского района Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
182. Управление полиции города Актау Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
183. Управление полиции города Жанаозен Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
184. Отдел полиции Бейнеуского района Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
185. Отдел полиции Каракиянского района Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
186. Отдел полиции Мангистауского района Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
187. Отдел полиции Мунайлинского района Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
188. Отдел полиции Тупкараганского района Департамента полиции Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
189. Управление полиции города Павлодара Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
190. Отдел полиции города Аксу Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
191. Управление полиции города Экибастуза Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
192. Отдел полиции Актогайского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

193. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Баянауыл ауданының полиция бөлiмi.
194. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Железин ауданының полиция бөлiмi.
195. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Ертiс ауданының полиция бөлiмi.
196. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Тереңкөл ауданының полиция бөлiмi.
197. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Аққулы ауданының полиция бөлiмi.
198. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Май ауданының полиция бөлiмi.
199. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Павлодар ауданының полиция бөлiмi.
200. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Успен ауданының полиция бөлiмi.
201. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының полиция департаментi Шарбақты ауданының полиция бөлiмi.
202. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Петропавл қаласының полиция басқармасы.
203. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Айыртау ауданының полиция бөлiмi.
204. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Ақжар ауданының полиция бөлiмi.
205. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Аққайың ауданының полиция бөлiмi.
206. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Ғабит Мүсiрепов атындағы ауданының полиция бөлiмi.
207. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Есiл ауданының полиция бөлiмi.
208. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Жамбыл ауданының полиция бөлiмi.
209. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Қызылжар ауданының полиция бөлiмi.
210. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Мағжан Жұмабаев ауданының полиция бөлiмi.
211. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Мамлют ауданының полиция бөлiмi.

193. Отдел полиции Баянаульского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
194. Отдел полиции Железинского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
195. Отдел полиции Иртышского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
196. Отдел полиции района Тереңкөл Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
197. Отдел полиции района Аққулы Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
198. Отдел полиции Майского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
199. Отдел полиции Павлодарского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
200. Отдел полиции Успенского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
201. Отдел полиции Щербактинского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
202. Управление полиции города Петропавловска Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
203. Отдел полиции Айыртауского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
204. Отдел полиции Акжарского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
205. Отдел полиции Аккайынского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
206. Отдел полиции района имени Габита Мусрепова Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
207. Отдел полиции Есильского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
208. Отдел полиции Жамбылского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
209. Отдел полиции Кызылжарского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
210. Отдел полиции района Магжана Жумабаева Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
211. Отдел полиции Мамлютского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

212. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Тайынша ауданының полиция бөлiмi.
213. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Тимирязев ауданының полиция бөлiмi.
214. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Уәлиханов ауданының полиция бөлiмi.
215. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының полиция департаментi Шал ақын ауданының полиция бөлiмi.
216. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Түркiстан қаласының полиция басқармасы.
217. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Сайрам ауданының полиция басқармасы.
218. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Кентау қаласының полиция бөлiмi.
219. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Арыс ауданының полиция бөлiмi.
220. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Бәйдiбек ауданының полиция бөлiмi.
221. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Жетісай ауданының полиция бөлiмi.
222. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Қазығұрт ауданының полиция бөлiмi.
223. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Келес ауданының полиция бөлiмi.
224. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Мақтаарал ауданының полиция бөлiмi.
225. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Ордабасы ауданының полиция бөлiмi.
226. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Отырар ауданының полиция бөлiмi.
227. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Сарыағаш ауданының полиция бөлiмi.
228. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркістан облысының полиция департаменті Сауран ауданының полиция бөлімі.
229. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Созақ ауданының полиция бөлiмi.
230. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Төлеби ауданының полиция бөлiмi.

212. Отдел полиции Тайыншинского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
213. Отдел полиции Тимирязевского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
214. Отдел полиции Уалихановского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
215. Отдел полиции района Шал акына Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
216. Управление полиции города Туркестана Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
217. Управление полиции Сайрамского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
218. Отдел полиции города Кентау Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
219. Отдел полиции Арысского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
220. Отдел полиции Байдибекского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
221. Отдел полиции Жетысайского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
222. Отдел полиции Казыгуртского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
223. Отдел полиции Келесского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
224. Отдел полиции Мактааральского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
225. Отдел полиции Ордабасынского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
226. Отдел полиции Отрарского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
227. Отдел полиции Сарыагашского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
228. Отдел полиции района Сауран Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
229. Отдел полиции Сузакского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
230. Отдел полиции Толебийского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

231. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Түлкiбас ауданының полиция бөлiмi.
232. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркiстан облысының полиция департаментi Шардара ауданының полиция бөлiмi.
233. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының полиция департаменті Абай ауданының полиция басқармасы.
234. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының полиция департаменті Әл-Фараби ауданының полиция басқармасы.
235. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының полиция департаменті Еңбекші ауданының полиция басқармасы.
236. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының полиция департаменті "Қаратау" ауданының полиция басқармасы.
237. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Маңғыстау станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
238. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Ақтөбе станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
239. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Атырау станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
240. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Қызылорда станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
241. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Орал станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
242. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Нұр-Сұлтан станциясындағы желiлiк полиция басқармасы.
243. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Қарағанды – Сұрыптау станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
244. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Көкшетау станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
245. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Қостанай станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
246. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Павлодар станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
247. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Петропавл станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
248. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Алматы-1 станциясындағы желiлiк полиция басқармасы.
249. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Тараз станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.

231. Отдел полиции Тюлькубасского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
232. Отдел полиции Шардаринского района Департамента полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
233. Управление полиции Абайского района Департамента полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
234. Управление полиции аль-Фарабийского района Департамента полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
235. Управление полиции Енбекшинского района Департамента полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
236. Управление полиции района "Каратау" Департамента полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
237. Линейный отдел полиции на станции Мангистау Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
238. Линейный отдел полиции на станции Актобе Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
239. Линейный отдел полиции на станции Атырау Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
240. Линейный отдел полиции на станции Кызылорда Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
241. Линейный отдел полиции на станции Уральск Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
242. Линейное Управление полиции на станции Нур-Султан Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
243. Линейный отдел полиции на станции Караганда – Сортировочная Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
244. Линейный отдел полиции на станции Кокшетау Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
245. Линейный отдел полиции на станции Костанай Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
246. Линейный отдел полиции на станции Павлодар Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
247. Линейный отдел полиции на станции Петропавловск Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
248. Линейное Управление полиции на станции Алматы 1 Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
249. Линейный отдел полиции на станции Тараз Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

250. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Өскемен-1 станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
251. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Семей станциясындағы желiлiк полиция бөлiмi.
252. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Шымкент станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
253. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Қандыағаш станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
254. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Нұр-Сұлтан қаласының әуежайындағы желiлiк полиция бөлімі.
255. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Алматы қаласының әуежайындағы желiлiк полиция бөлімі.
256. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Үштөбе станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
257. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Достық станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
258. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Арыс 1 станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
259. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Түркістан станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
260. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Түрксіб станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
261. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi полиция департаментiнiң Шу станциясындағы желiлiк полиция бөлімі.
262. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Байқоңыр қаласындағы өкiлдiгi.
263. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Орталық өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
264. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Оңтүстік өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
265. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Шығыс өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
266. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Батыс өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Ақмола облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменті.

250. Линейный отдел полиции на станции Оскемен-1 Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
251. Линейный отдел полиции на станции Семей Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
252. Линейный отдел полиции на станции Шымкент Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
253. Линейный отдел полиции на станции Кандыагаш Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
254. Линейный отдел полиции в аэропорту города Нур-Султана Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
255. Линейный отдел полиции в аэропорту города Алматы Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
256. Линейный отдел полиции на станции Уштобе Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
257. Линейный отдел полиции на станции Достык Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
258. Линейный отдел полиции на станции Арыс 1 Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
259. Линейный отдел полиции на станции Туркестан Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
260. Линейный отдел полиции на станции Түрксіб Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
261. Линейный отдел полиции на станции Шу Департамента полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
262. Представительство Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыре.
263. Центральное региональное военно-следственное управление Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
264. Южное региональное военно-следственное управление Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
265. Восточное региональное военно-следственное управление Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
266. Западное региональное военно-следственное управление Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Комитет уголовно-исполнительной системы
1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департамент уголовно-исполнительной системы по Актюбинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Атырау облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
5. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
6. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Жамбыл облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
7. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
8. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қарағанды облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
9. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қызылорда облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
10. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қостанай облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
11. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
12. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Павлодар облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
13. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
14. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
15. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Шымкент қаласы және Түркістан облысы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменті.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң емханасы бар орталық госпиталi.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Кинологиялық орталығы.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң "Оңтүстiк" әскери және арнайы жабдықтау базасы.

4. Департамент уголовно-исполнительной системы по Атырауской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Департамент уголовно-исполнительной системы по Восточно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Департамент уголовно-исполнительной системы по Жамбылской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
7. Департамент уголовно-исполнительной системы по Западно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
8. Департамент уголовно-исполнительной системы по Карагандинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
9. Департамент уголовно-исполнительной системы по Кызылординской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
10. Департамент уголовно-исполнительной системы по Костанайской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
11. Департамент уголовно-исполнительной системы по Мангистауской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
12. Департамент уголовно-исполнительной системы по Павлодарской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
13. Департамент уголовно-исполнительной системы по Северо-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
14. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
15. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
16. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Шымкенту и Туркестанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1. Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Кинологический центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. База военного и специального снабжения "Южная" Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң "Солтүстiк" әскери және арнайы жабдықтау базасы.
5. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Автокөлiктiк қызмет көрсету мекемесi.
6. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң "Сұңқар" арнайы мақсаттағы жасағы.
7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы (Нұр-Сұлтан қаласы).
8. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық өкiлдiктердi күзету жөнiндегi полиция полкi.
9. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Үкiметтiк мекемелердi күзету жөнiндегi полиция полкi.
10. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Мақан Есболатов атындағы Алматы академиясы.
11. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Бәрiмбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы.
12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы.
13. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Малкеджар Бөкенбаев атындағы Ақтөбе заң институты.
14. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Бауыржан Момышұлы атындағы оқу орталығы (Шымкент қаласы).
15. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы полиция департаментiнiң емханасы.
16. Ақмола облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
17. Ақтөбе облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
18. Алматы қаласы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.
19. Алматы облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
20. Атырау облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
21. Шығыс Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
22. Жамбыл облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
23. Батыс Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
24. Қарағанды облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
25. Қызылорда облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.
26. Қостанай облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
27. Маңғыстау облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.
28. Павлодар облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
29. Солтүстiк Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
30. Түркістан облысының Полиция департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
31. Шымкент қаласының Полиция департаментiнiң емханасы.
32. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.

4. База военного и специального снабжения "Северная" Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Учреждение автотранспортного обслуживания Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Отряд специального назначения "Сункар" Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
7. Управление специализированной службы охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан).
8. Полк полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан по охране дипломатических представительств.
9. Полк полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан по охране правительственных учреждений.
10. Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Макана Есбулатова.
11. Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Баримбека Бейсенова.
12. Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Шракбека Кабылбаева.
13. Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Малкеджара Букенбаева.
14. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Бауржана Момышулы (город Шымкент).
15. Поликлиника Департамента полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
16. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Акмолинской области.
17. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Актюбинской области.
18. Поликлиника Департамента полиции города Алматы.
19. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Алматинской области.
20. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Атырауской области.
21. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Восточно-Казахстанской области.
22. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Жамбылской области.
23. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Западно-Казахстанской области.
24. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Карагандинской области.
25. Поликлиника Департамента полиции Кызылординской области.
26. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Костанайской области.
27. Поликлиника Департамента полиции Мангистауской области.
28. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Павлодарской области.
29. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Северо-Казахстанской области.
30. Госпиталь с поликлиникой Департамента полиции Туркестанской области.
31. Поликлиника Департамента полиции города Шымкента.
32. Управление специализированной службы охраны города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
33. Управление специализированной службы охраны Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

34. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
37. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
41. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жезқазған қаласының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
46. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
47. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
48. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының және Түркістан облысының мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 1 мекеме".
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 2 мекеме".
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 3 мекеме".
4. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 4 мекеме".
5. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 5 мекеме".
6. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 6 мекеме".

34. Управление специализированной службы охраны Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
35. Управление специализированной службы охраны города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
36. Управление специализированной службы охраны Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
37. Управление специализированной службы охраны Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
38. Управление специализированной службы охраны Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
39. Управление специализированной службы охраны Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
40. Управление специализированной службы охраны Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
41. Управление специализированной службы охраны Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
42. Управление специализированной службы охраны города Жезказгана Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
43. Управление специализированной службы охраны Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
44. Управление специализированной службы охраны Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
45. Управление специализированной службы охраны Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
46. Управление специализированной службы охраны Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
47. Управление специализированной службы охраны Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
48. Управление специализированной службы охраны города Шымкента и Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Комитет уголовно-исполнительной системы
1. "Учреждение № 1" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
2. "Учреждение № 2" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
3. "Учреждение № 3" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
4. "Учреждение № 4" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
5. "Учреждение № 5" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
6. "Учреждение № 6" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".

76. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 76 мекеме".
77. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 77 мекеме".
78. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 78 мекеме".
79. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті "№ 79 мекеме".
80. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Алматы қаласы бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің күзет бөлiмi.
81. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің оқу орталығы.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3477 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3502 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3514 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3517 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3650 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3656 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3660 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5449 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5451 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5510 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5511 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5512 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5513 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5514 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5515 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.

76. "Учреждение № 76" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
77. "Учреждение № 77" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
78. "Учреждение № 78" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
79. "Учреждение № 79" Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
80. Отдел охраны Департамента уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
81. Учебный центр Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Перечень республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Национальной гвардии Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Академия Национальной гвардии Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3477 Национальной гвардии Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3502 Национальной гвардии Республики Казахстан".
4. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3514 Национальной гвардии Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3517 Национальной гвардии Республики Казахстан".
6. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3650 Национальной гвардии Республики Казахстан".
7. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3656 Национальной гвардии Республики Казахстан".
8. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 3660 Национальной гвардии Республики Казахстан".
9. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5449 Национальной гвардии Республики Казахстан".
10. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5451 Национальной гвардии Республики Казахстан".
11. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5510 Национальной гвардии Республики Казахстан".
12. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5511 Национальной гвардии Республики Казахстан".
13. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5512 Национальной гвардии Республики Казахстан".
14. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5513 Национальной гвардии Республики Казахстан".
15. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5514 Национальной гвардии Республики Казахстан".
16. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5515 Национальной гвардии Республики Казахстан".

40. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 7552 әскери бөлiмi" республикалық мемлекеттік мекемесі.
41. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5574 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
_______________________

40. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 7552 Национальной гвардии Республики Казахстан".
41. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5574 Национальной гвардии Республики Казахстан".
____________________________