Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы сыртқы аудитін жүргізу үшін аудиторлық ұйымды таңдау жөнінде конкурстық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 26 мамырдағы № 407 қаулысы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 133-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 мамырдағы № 474 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы сыртқы аудитін жүргізу үшін аудиторлық ұйымды таңдау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі кеңес мүшелерінің ұсыныстарын ескере отырып, мынадай құрамда Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы сыртқы аудитін жүргізу үшін аудиторлық ұйымды таңдау жөнінде конкурстық комиссия (бұдан әрі – конкурстық комиссия) құрылсын:
Темірбеков
Дәурен Оденұлы
– Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі, төраға
Арғынғазинов
Айбол Арғынғазыұлы
– Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл департаментінің директоры, төрағаның орынбасары
Бижанова
Айжан Әділқызы
– Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі меңгерушісінің орынбасары (келісу бойынша)
Мәкежанов
Сұлтанбек Алмасбекұлы
– Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Қаржы және бюджет комитетінің төрағасы (келісу бойынша)
Бейсенғалиев
Берік Тұрсынбекұлы
– Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Қаржы және бюджет комитетінің мүшесі (келісу бойынша)
Теңгебаев
Ардақ Мырзабайұлы
– Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының мүшесі (келісу бойынша)
Уәлиева
Айгүл Бекішқызы
– Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты департаментінің директоры
Құттымбетов
Нұржан Сәбитұлы
– Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бухгалтерлік есеп департаменті директорының орынбасары (келісу бойынша)
Байгенжина
Әлия Құрманқызы
– Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті төрағасының орынбасары.
2. Конкурстық комиссия Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен 2023 жылғы 1 қыркүйекке дейін Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының 2023 – 2024 жылдарға жыл сайынғы сыртқы аудитін жүргізу үшін аудиторлық ұйымды таңдау жөнінде конкурс өткізсін және оның нәтижелері бойынша конкурс жеңімпазын айқындасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О создании конкурсной комиссии по выбору аудиторской организации для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 407.
В соответствии с пунктом 1 статьи 133 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 4 Правил выбора аудиторской организации для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2013 года № 474, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать конкурсную комиссию по выбору аудиторской организации для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан (далее – конкурсная комиссия) с учетом представлений членов Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан в следующем составе:
Темирбеков
Даурен Оденович
– вице-министр финансов Республики Казахстан, председатель
Арғынғазинов
Айбол Арғынғазыұлы
– директор Департамента бюджетного кредитования, Национального фонда Республики Казахстан и взаимодействия по вопросам финансового сектора Министерства финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
Бижанова
Айжан Адиловна
– заместитель заведующего Отделом социально-экономического мониторинга Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
Макежанов
Султанбек Алмасбекович
– председатель Комитета по финансам и бюджету Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Бейсенгалиев
Берик Турсынбекович
– член Комитета по финансам и бюджету Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Тенгебаев
Ардак Мырзабаевич
– член Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан (по согласованию)
Уалиева
Айгуль Бекишовна
– директор Департамента политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Куттумбетов
Нуржан Сабитович
– заместитель директора Департамента бухгалтерского учета Национального Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Байгенжина
Алия Курмановна
– заместитель председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Конкурсной комиссии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке до 1 сентября 2023 года провести конкурс по выбору аудиторской организации для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан на 2023 – 2024 годы и определить по его результатам победителя конкурса.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов