Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 140 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Қызылжар орман шаруашылығы" және "Соколов орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелерінің (бұдан әрі – мекемелер) орман қоры жерлері санатынан жалпы ауданы 230,1 гектар жер учаскелері елді мекендер жерлері санатына ауыстырылсын.
2. Солтүстік Қазақстан облысының әкімі елді мекен шекараларының (шегінің) өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының әкімдігіне берілуін қамтамасыз етсін.
3. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алудан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығыстары мен шығындарын республикалық бюджет кірісіне өтесін және алынған сүрені көрсетілген мекеменің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 29 ақпандағы
№ 140 қаулысына
қосымша
Орман қоры жерлері санатынан елді мекендер жерлері санатына ауыстырылатын жерлердің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы ауданы,
гектар
оның ішінде:
орман
көмкерген
орман көмкермеген
егістік
жайылымдар
өзге жерлер
(құрылыс салынған)
өзге жерлер
(батпақ және өзгелері)
1
2
3
4
5
6
7
8
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Кызылжар орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекеме

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2024 года № 140
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 230,1 гектара из категории земель лесного фонда коммунальных государственных учреждений "Лесное хозяйство Кызылжарское" и "Лесное хозяйство Соколовское" акимата Северо-Казахстанской области управления природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области (далее учреждения) в категорию земель населенных пунктов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Северо-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акимату города Петропавловска Северо-Казахстанской области земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, в связи с изменением границ (черты) населенного пункта.
3. Акимату города Петропавловска Северо-Казахстанской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери и убытки лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, в случае вырубки насаждений принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс указанных учреждений.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 февраля 2024 года № 140
Экспликация земель,
переводимых из категории земель лесного фонда в категорию земель населенных пунктов
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектаров
В том числе:
Покрытая лесом
не покрытая лесом
пашни
пастбища
прочие земли
(под постройками)
не удобные (болота и прочие)
1
2
3
4
5
6
7
8
Коммунальное государственное учреждение "Лесное хозяйство Кызылжарское" акимата Северо-Казахстанской области управления природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области