"Биомедпрепарат" медициналық препараттарын перспективалық тұрғыда әзiрлеп, өндiретiн Қазақстан ғылыми-өндiрiстiк кешенiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 2 желтоқсан 1992 ж. N 1012
"Биомедпрепарат" медициналық препараттарын перспективалық тұрғыда әзiрлеп, өндiретiн Қазақстан ғылыми-өндiрiстiк кешенiн ("Биомедпрепарат" ҚҒӨК-i) дамыту және республиканың халқы мен емдеу-алдын алу мекемелерiн дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бекiткен "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iн дамытудың 1992-1995 жылдарға арналған бағдарламасы мақұлдансын.
Дәрi-дәрмек препараттарын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндiру жөнiндегi тапсырмалар қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-i медициналық, мал дәрiгерлiк мақсаттағы жаңа препараттар мен өсiмдiк қорғау құралдарын әзiрлеу жөнiндегi ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар жүргiзiлуiн, өндiрiстiк қуаттарды қайта құру мен оларды шығарудың жаңа технологияларын игерудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы, Денсаулық сақтау министрлiгi, Материалдық ресурстарминi, Ақмола облысының әкiмi, "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iнiң, "Прогресс" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң және басқа мүдделi тараптардың қатысуымен дәрi-дәрмек препараттарын шығаратын өндiрiстiк қуаттарды қайта құру мен игерудi жеделдету бағыттарын қарастырсын. Үкiметтiң шешiмiн талап ететiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныстар енгiзсiн.
4. "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iне Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Өнеркәсiптiң қорғаныс салалары кәсiпорындарының қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1992 жылғы 10 наурыздағы N 203 қаулысында қорғаныс өнеркәсiбiнiң кәсiпорындары үшiн көзделген тиiстi жеңiлдiктер қолданылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1992 ж., N 10, 174 бап).
5. Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iн өмiрлiк маңызы бар дәрi-дәрмек препараттарын шығару үшiн конверсиялауды жеделдету, кадрларды, ғылыми-техникалық және өндiрiстiк әлеуеттi сақтау мақсатында 1992 жылдың 9 айының қорытындылары бойынша Инвестиция қорын нақтылаған кезде кешенге 1992 жылғы IV тоқсанда қаржы бөлiнуiн көздейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы, Денсаулықминi, Ақмола облысының әкiмi жылдық болжам-жоспарлардың жобаларын әзiрлеген кезде дәрi-дәрмек препараттарын шығаруды қамтамасыз ету үшiн қажеттi қаржы бөлудi көздесiн.
Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iне өндiрiстiк қуаттарды қайта құру және дәрi-дәрмек препараттарын шығарудың жаңа технологияларын игеру үшiн 1993 жылы Инвестиция қорынан қажеттi қаржы бөлiнуiн көздесiн.
Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технология министрлiгi 1993 жылдан бастап "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iне ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар жүргiзу үшiн республикалық "Денсаулық" ғылыми-техникалық бағдарламасына бөлiнетiн қаржы көлемiнде қажеттi бюджет қаржысын көздейтiн болсын.

Вопросы Казахстанского научно-промышленного комплекса по перспективным разработкам и производству медицинских препаратов "Биомедпрепарат"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1992 года N 1012
В целях развития Казахстанского научно-промышленного комплекса по перспективным разработкам и производству медицинских препаратов "Биомедпрепарат" (КНПК "Биомедпрепарат") и обеспечения населения и лечебно-профилактических учреждений республики лекарственными препаратами Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить утвержденную Министерством здравоохранения Республики Казахстан программу развития КНПК "Биомедпрепарат" на 1992-1995 годы.
Утвердить задания по производству лекарственных препаратов и изделий медицинского назначения согласно приложению.
2. КНПК "Биомедпрепарат" обеспечить проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по разработке новых препаратов медицинского, ветеринарного назначения и средств защиты растений, реконструкцию производственных мощностей и освоение новых технологий по их выпуску.
3. Госэкономкомитету, Министерству здравоохранения, Министерству материальных ресурсов Республики Казахстан, главе Акмолинской областной администрации с участием КНПК "Биомедпрепарат", ПО "Прогресс" и других заинтересованных сторон рассмотреть направления ускорения реконструкции и освоения производственных мощностей по выпуску лекарственных препаратов. По вопросам, требующим решения Правительства, внести предложение в Кабинет Министров Республики Казахстан.
4. Распространить на КНПК "Биомедпрепарат" соответствующие льготы для предприятий отраслей оборонной промышленности, предусмотренные постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 марта 1992 г. N 203 "О первоочередных мерах по обеспечению деятельности предприятий оборонных отраслей промышленности" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 10, ст.174).
5. Госэкономкомитету Республики Казахстан с целью ускорения конверсии КНПК "Биомедпрепарат" на выпуск жизненноважных лекарственных препаратов, сохранения кадрового, научно-технического и производственного потенциалов предусмотреть при уточнении Инвестиционного фонда по итогам 9 месяцев 1992 г. выделение комплексу средств в IV квартале 1992 года.
Госэкономкомитету, Министерству здравоохранения Республики Казахстан, главе Акмолинской областной администрации предусматривать при разработке годовых проектов планов-прогнозов выделение необходимых ассигнований для обеспечения выпуска лекарственных препаратов.
Госэкономкомитету Республики Казахстан предусмотреть выделение КНПК "Биомедпрепарат" в 1993 году из Инвестиционного фонда необходимых финансовых средств для реконструкций производственных мощностей и освоения новых технологий по выпуску лекарственных препаратов.
Министерству науки и новых технологий Республики Казахстан предусматривать начиная с 1993 года необходимые бюджетные ассигнования для проведения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ КНПК "Биомедпрепарат" в объеме, выделяемом на республиканскую научно-техническую программу "Здоровье".

6. Қазақстан Республикасының Материалдық ресурстар министрлiгi өндiрiстiк қуаттарды қайта құру және жаңа технологияларды игеру үшiн қажет материалдық-техникалық ресурстарды белгiленген тәртiппен бөлудi көздесiн.
7. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiмен және "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iмен бiрлесiп импорттық жабдықтарды сатып алу жөнiнде шетел фирмаларымен контрактылар жасау мәселесiн пысықтасын.
8. Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы мен Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iне шығарылатын дәрi-дәрмек препараттарын еркiн бағалармен сатуға жыл сайын квота белгiлесiн.
9. Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы Қазақстан
Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен және
"Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iмен бiрлесiп қорғаныс өнеркәсiбi саласы
кәсiпорындарын конверсиялаудың республикалық бағдарламасына
кешендi кiргiзу жөнiнде бiр айлық мерзiмде қажеттi есеп-қисаптар
мен негiздемелердi әзiрлеп, белгiленген тәртiппен ұсыныстар
енгiзетiн болсын.
10. Ақмола облысының әкiмi "Биомедпрепарат" ҚҒӨК-iне
дәрi-дәрмек препараттарын өндiрудi ұйымдастыру жөнiнде
белгiленген шараларды жүзеге асыруда қажеттi көмек көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1012 қаулысына
Қосымша
Дәрi-дәрмек препараттарын және медициналық
мақсаттағы бұйымдарды өндiру жөнiндегi
Тапсырма
(Кесте)

6. Министерству материальных ресурсов Республики Казахстан предусматривать в установленном порядке выделение материально-технических ресурсов, необходимых для реконструкции производственных мощностей и освоения новых технологий.
7. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с Министерством внешнеэкономических связей Республики Казахстан и КНПК "Биомедпрепарат" проработать вопрос заключения контрактов с зарубежными фирмами по приобретению импортного оборудования.
8. Госэкономкомитету Республики Казахстан и Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан устанавливать ежегодно КНПК "Биомедпрепарат" квоты по выпускаемым лекарственным препаратам для реализации по свободным ценам.
9. Госэкономкомитету Республики Казахстан совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан и КНПК "Биомедпрепарат" в месячный срок подготовить необходимые расчеты и обоснования и внести в установленном порядке предложения по включению комплекса в республиканскую программу конверсии предприятий отраслей оборонной промышленности.
10. Главе Акмолинской областной администрации оказать необходимую помощь КНПК "Биомедпрепарат" в осуществлении намеченных мероприятий по организации производства лекарственных препаратов.
Премьер-министр
Республики Казахстан
П Р И Л О Ж Е Н И Е
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1992 года N 1012
З А Д А Н И Е
по производству лекарственных препаратов и изделий
медицинского назначения
( т а б л и ц а )