"Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 8 қыркүйек N 842. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996.06.25. N 793 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн және жүн, қаракөл және басқа қой шаруашылығы өнiмдерiн өндiру мен ұқсату жөнiндегi кәсiпорындардың көп қырлы нарықтық экономикаға көшуiн жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақруноқаракөл" өндiрiстiк-коммерциялық концернiнiң кәсiпорындары мен ұйымдарының негiзiнде қосымшаға сәйкес "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы (бұдан әрi Компания) құрылсын.
2. Компания "Қазақруноқаракөл" концернiнiң мүлiктiк хұқы мен мiндеттерiнiң заңды мұрагерi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Компанияға заңда белгiленген тәртiппен оның құрамына кiретiн бұрын құрылған акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакетiн иелену, пайдалану және басқару хұқын берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Компаниямен бiрлесе отырып 1993-1995 жылдарға арналған (II-кезең) мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру жөнiндегi Ұлттық бағдарламаға және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк ауыл шаруашылық, дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1137 Жарлығына сәйкес Компания құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн қайта құруды жүзеге асыру тапсырылсын. Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдарды акционерлендiрген жағдайда құрылатын акционерлiк қоғамдардың, белгiленген тәртiппен сатылатын акциялар пакетiнен басқа, мемлекеттiк акциялар пакетiн Компанияға иеленуге, пайдалануға және басқаруға берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен Компанияға:
Компания құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдар мен кәсiпорындардың қызметiн үйлестiру мен реттеу;
жоғары сапалы өнiм өндiрудi арттырудағы, кәсiпорындарды жаңғырту, жаңа объектiлер салу, қой шаруашылығының өнiмдерiн өндiру мен ұқсату жөнiндегi ғылыми-техникалық талдамаларды енгiзу және орындау үшiн шет ел инвестицияларын тарту мен пайдаланудағы сапалық бағдарламаларды әзiрлеу мен жүзеге асырудағы мемлекет мүддесiн сақтауды қамтамасыз ету тапсырылсын.

О создании Государственной акционерной компании "Рунокаракуль"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 года N 842 (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 июня 1996 г. N 793 ~P960793 )
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления"и в целях ускорения перехода к многоукладной рыночной экономике предприятий по производству и переработке шерсти, каракуля и другой продукции овцеводства Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную акционерную компанию "Рунокаракуль" (в дальнейшем Компания) на базе предприятий и организаций производственно-коммерческого концерна "Казахрунокаракуль" согласно приложению.
2. Установить, что Компания является правопреемником имущественных прав и обязанностей концерна "Казахрунокаракуль".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать Компании права владения, пользования и управления государственным пакетом акций ранее созданных акционерных обществ, входящих в состав Компании в порядке, установленном законодательством.
4. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Компанией произвести преобразование государственной собственности предприятий и организаций, входящих в состав Компании, в соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации на 1993-1995 годы (II этап) и Указом Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1137 U931137_ "О дополнительных мерах по приватизации имущества государственных сельскохозяйственных, заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса". По мере акционирования государственных предприятий и организаций передать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций создаваемых акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых в установленном порядке.
5. Поручить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан и Компании:
координацию и регулирование деятельности акционерных обществ и предприятий, входящих в состав Компании;
обеспечение соблюдения интересов государства в вопросах разработки и осуществления отраслевых программ увеличения производства высококачественной продукции, привлечения и использования иностранных инвестиций для реконструкции предприятий, строительства новых объектов, внедрения и выполнения научно-технических разработок по производству и переработке продукции овцеводства.

6. "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы заңды ұйым болып табылады, Қазақстан Республикасының заңдары, өз Жарғысы негiзiнде iс-әрекет етедi және республика агроөнеркәсiп кешенiнiң құрамына кiредi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 8 қыркүйектегi
N 842 қаулысына
Қосымша
"Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының құрамына кiретiн кәсiпорындардың
Т I З Б Е С I
"Гурьев" мемлекеттiк асыл тұқымды заводы, Қызылқоға ауданы, Атырау облысы "Правда" газетi атындағы асыл тұқымды совхозы, Индер ауданы, Атырау облысы "Талас" мемлекеттiк асыл тұқымды заводы, Талас ауданы, Жамбыл облысы "Бостандық" асыл тұқымды совхозы, Талас ауданы, Жамбыл облысы "Түгiскен" мемлекеттiк асыл тұқымды заводы, Сарысу ауданы, Жамбыл облысы "Шу" асыл тұқымды совхозы, Мойынқұм ауданы, Жамбыл облысы "Тимур" мемлекеттiк асыл тұқымды заводы, Отырар ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы "Қожатоғай" мемлекеттiк асыл тұқымды заводы, Отырар ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы "Көксу" асыл тұқымды совхозы, Шардара ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы "Шардара" асыл тұқымды совхозы, Шардара ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы "Байырқұм" шағын кәсiпорындар мен шаруа қожалықтарының ассоциациясы, Арыс ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы "Сырдария" шағын кәсiпорындар мен шаруа қожалықтарының ассоциациясы, Сарыағаш ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы "Созақ" ұжымдық шаруашылығы, Созақ ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы
Облысаралық мал дәрiгерлiк-өндiрiстiк мамандандырылған лаборатория,
Абай ауданы, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Шәуiлдiр" асыл тұқымды заводы, Отырар ауданы, Оңтүстiк Қазақстан
облысы
Ақтөбе жүндi бастапқы өңдеу фабрикасы, Ақтөбе қаласы
"Сенiм" акционерлiк қоғамы, Семей қаласы
Орал мех комбинаты, Орал қаласы
"Қазақиталқаракөл" бiрлескен кәсiпорны, Шымкент қаласы
Ақтөбе аймақтық жүн лабораториясы, Ақтөбе қаласы
Жамбыл аймақтық жүн лабораториясы, Жамбыл қаласы
Семей аймақтық жүн лабораториясы, Семей қаласы
"Қазақаракөл" жылжымалы механикаландырылған колонна, Арыс ауданы,
Оңтүстiк Қазақстан облысы

6. Государственная акционерная компания "Рунокаракуль" является юридическим лицом, действует на основании законодательства Республики Казахстан, своего Устава и входит в состав агропромышленного комплекса республики.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 г. N 842
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий, входящих в состав Государственной
акционерной компании "Рунокаракуль"
Госплемзавод "Гурьевский", Кзылкогинский район, Атырауская область Племсовхоз имени газеты "Правда", Индерский район, Атырауская область Госплемзавод "Таласский", Таласский район, Жамбылская область Племсовхоз "Бостандыкский", Таласский район, Жамбылская область Госплемзавод "Тогускенский", Сарысуйский район, Жамбылская область Племсовхоз "Чуйский", Мойынкумский район, Жамбылская область Госплемзавод "Тимурский", Отрарский район, Южно-Казахстанская область Госплемзавод "Шаульдерский", Отрарский район, Южно-Казахстанская область Госплемзавод "Ходжатургайский", Отрарский район, Южно-Казахстанская область Племсовхоз "Коксуйский", Чардаринский район, Южно-Казахстанская область Племсовхоз "Чардаринский", Чардаринский район, Южно-Казахстанская область Ассоциация малых предприятий и крестьянских хозяйств "Баиркум", Арысский район, Южно-Казахстанская область Ассоциация малых предприятий и крестьянских хозяйств "Сырдарья", Сарыагачский район, Южно-Казахстанская область Коллективное хозяйство "Созак", Сузакский район, Южно-Казахстанская область Межобластная ветеринарно-производственная специализированная лаборатория, Абайский район, Южно-Казахстанская область Актюбинская фабрика первичной обработки шерсти, г. Актюбинск Акционерное общество "Сеним", г. Семипалатинск Уральский меховой комбинат, г. Уральск Совместное предприятие "Казахиталкаракуль", г. Шымкент Актюбинская зональная лаборатория шерсти, г. Актюбинск Жамбылская зональная лаборатория шерсти, г. Жамбыл Семипалатинская зональная лаборатория шерсти, г. Семипалатинск Передвижная механизированная колонна "Казкаракуль", Арысский район, Южно-Казахстанская область