"КРАМДС" ҰЛТТЫҚ АКЦИОНЕРЛIК КОМПАНИЯСЫНЫҢ ҚҰРАМЫНДАҒЫ ХОЛДИНГ КОМПАНИЯЛАРЫ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 1994 жылғы 11 ақпан N 175. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.12.06. N 1671 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясының Байқаушы кеңесi ұсынған "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясының құрамында холдинг компанияларын қалыптастыру жөнiндегi материалдарды қарай келiп, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясы холдинг компанияларының құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасындағы Мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасына сәйкес "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясының жарғылық қорындағы акциялардың мемлекеттiк пакетiн одан әрi пайдаланудың бағытын анықтайтын болсын, бұл ретте акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн құрылғалы отырған холдингтерге берудi көздесiн. Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң құнына тең холдингтердiң акцияларын иелену, пайдалану және басқару құқығымен "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясына берiлсiн. Бұларға ие болу құқығы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнде
қалдырылсын.
3. "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясының Байқаушы кеңесi
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң келiсуi бойынша құрылғалы отырған холдинг компаниялары
байқаушы кеңестерiнiң мүшелерi мен президенттерiнiң кандидатураларын
белгiленген тәртiппен бекiтуге енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 11 ақпандағы
N 175 қаулысына
Қосымша
"КРАМДС" Ұлттық акционерлiк компаниясы
салалық холдинг компанияларының
Тiзбесi
және оларға кiретiн мемлекеттiк кәсiпорындардың құрамы
1. "КРАМДС-Чермет", Алматы қаласы
- "Атасуруда" акционерлiк қоғамы, Қаражал поселкесi,
Жезқазған облысы
- "Лисаков кен-байыту комбинаты" акционерлiк қоғамы,
Лисаков қаласы, Қостанай облысы
2. "КРАМДС-Хромит", Ақтөбе қаласы
- "Ақтөбе ферроқорытпа зауыты" акционерлiк қоғамы,
Ақтөбе қаласы
- "Дөң кен-байыту комбинаты" акционерлiк қоғамы,
Хромтау қаласы, Ақтөбе облысы
3.
<*>
Ескерту. "КРАМДС-алюминий" холдинг компаниясы кұрамымен түгел
шығарылды - ҚРМКҚ 1994 ж. 30 мамыр N 576.
4. "КРАМДС-Индмаш", Алматы қаласы
- "Алматы ауыр машина жасау зауыты" акционерлiк қоғамы,
Алматы қаласы
- "Шымкент ұста-пресс жабдықтарын шығару өндiрiстiк
бiрлестiгi" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
- "Ленгiр дәл құймалар зауыты" акционерлiк қоғамы,
Ленгiр қаласы, Оңтүстiк Қазақстан облысы

О холдинговых компаниях в составе национальной акционеpной компании "КРАМДС"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 11 февpаля 1994 г. N 175. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 6 декабpя 1995 г. N 1671 ~P951671
Рассмотрев представленные Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу и Наблюдательным советом Национальной акционерной компании "КРАМДС" материалы по формированию холдинговых компаний в составе Национальной акционерной компании "КРАМДС", Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить перечень и состав холдинговых компаний Национальной акционерной компании "КРАМДС" согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу определить направление и дальнейшее использование государственного пакета акций в уставном фонде Национальной акционерной компании "КРАМДС" в соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап), предусмотрев при этом передачу государственных пакетов акций акционерных обществ создаваемым холдингам. Акции холдингов, равные стоимости государственных пакетов акций, передать Национальной акционерной компании "КРАМДС" на правах владения, пользования и управления. Право распоряжения оставить за Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу.
3. Наблюдательному совету Национальной акционерной компании
"КРАМДС" по согласованию с Государственным комитетом Республики
Казахстан по государственному имуществу внести на утверждение в
установленном порядке кандидатуры членов наблюдательных советов и
президентов создаваемых холдинговых компаний.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 11 февраля 1994 г. N 175
ПЕРЕЧЕНЬ
и состав холдинговых компаний Национальной
акционерной компании "КРАМДС"
<*>
Сноска. В перечень внесены изменения - постановлением от 30 мая
1994 г. N 576.
1. "КРАМДС-Чермет", г.Алматы
- Акционерное общество "Атасуруда", п. Каражал, Жезказганская
область
- Акционерное общество "Лисаковский горнообогатительный комбинат",
г. Лисаковск, Кустанайская область
2. "КРАМДС-Хромит", г. Актюбинск
- Акционерное общество "Актюбинский ферросплавный завод",
г. Актюбинск
- Акционерное общество "Донской горнообогатительный комбинат",
г. Хромтау, Актюбинская область
4. "КРАМДС-Индмаш", г. Алматы
- Акционерное общество "Алматинский завод тяжелого
машиностроения", г. Алматы
- Акционерное общество "Шымкентское производственное объединение
по выпуску кузнечно-прессового оборудования", г. Шымкент
- Акционерное общестов "Ленгерский завод точного литья",
г. Ленгер, Южно-Казахстанская область

5. "КРАМДС-Маш", Алматы қаласы
- "Стенд" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
- "Темiр" акционерлiк қоғамы, Талдықорған қаласы
- "Макин поршень сақиналары зауыты" акционерлiк қоғамы ,
Макин қаласы, Ақмола облысы
6. "КРАМДС-Ритам", Павлодар қаласы
- "Октябрь зауыты" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
- "Павлодар арнаулы технологиялық жарақтар мен саймандар
зауыты" акционерлiк қоғамы", Павлодар қаласы
- "Автоматтандыру және механикаландыру
жобалау-конструкторлық технология институты" акционерлiк
қоғамы, Павлодар қаласы
7. "КРАМДС-Элком", Алматы қаласы
- "Арна" акционерлiк қоғамы, Арқалық қаласы
- "Геофизприбор" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
- "Павлодар-Электронмаш" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
- "Дасу" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
8. "КРАМДС-Дарын", Алматы қаласы
- "Комплекс" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
- "Цефар" акционерлiк қоғамы, Ақмола қаласы
- "Асхана ас-үй аспаптары мен механизмдерi" акционерлiк
қоғамы, Павлодар қаласы
- "Газмашаппарат" акционерлiк қоғамы, Ақмола қаласы
9. "КРАМДС-Стром", Қарағанды қаласы
- "Қазқұрылысполимер" акционерлiк қоғамы, Қарағанды қаласы
- "Қостанайасбест" акционерлiк қоғамы, Жетiғара қаласы,
Қостанай облысы
10. "КРАМДС-Химталшық", Қостанай қаласы
- "Қостанайхимталшық" акционерлiк қоғамы, Қостанай қаласы
- "Лисаков химиялық талшық зауыты" акционерлiк қоғамы,
Лисаков қаласы, Қостанай облысы
11. "КРАМДС-Текстиль", Қостанай қаласы
- "Котекс" акционерлiк қоғамы, Қостанай қаласы
- "Тұлпар" акционерлiк қоғамы, Жамбыл қаласы
- "Восход" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
12. "КРАМДС-Меланж", Шымкент қаласы
- "Южтекс" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
- "Елқамы" акционерлiк қоғамы, Қарағанды қаласы
13. "КРАМДС-Сапа", Петропавл қаласы
- "Петропавл былғары шикiзат зауыты" акционерлiк қоғамы,
Петропавл қаласы
- "Петропавл былғары зауыты" акционерлiк қоғамы, Петропавл
қаласы
- "Жарық" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
14. "КРАМДС-Мұнайгаз", Алматы қаласы
- "Полипропилен" акционерлiк қоғамы, Атырау қаласы
15. "Шығыс Қазақстан мыс-химия комбинаты" акционерлiк қоғамы,
Шемонаиха поселкесi, Шығыс Қазақстан облысы
16. "Петропавл электр қорғауыш материалдар зауыты", акционерлiк
қоғамы, Петропавл қаласы
17. "Мако" акционерлiк қоғамы, Өскемен қаласы

5. "КРАМДС-Маш", г. Алматы
- Акционерное общество "Стенд", г. Алматы
- Акционерное общество "Темир", г. Талдыкорган
- Акционерное общество "Макинский завод поршневых колец",
г. Макинск, Акмолинская область
6. "КРАМДС -Ритам", г. Павлодар
- Акционерное общество "Завод Октябрь", г. Павлодар
- Акционерное общество "Павлодарский завод специальной
технологической оснастки и инструмента", г. Павлодар
- Акционерное общество "Проектно-конструкторский технологический
институт автоматизации и механизации", г. Павлодар
7. "КРАМДС-Элком", г. Алматы
- Акционерное общество "Арна", г. Аркалык
- Акционерное общество "Геофизприбор", г. Алматы
- Акционерное общество "Павлодар-Электронмаш", г. Павлодар
- Акционерное общество "Дасу", г. Алматы
8. "КРАМДС-Дарын", г. Алматы
- Акционерное общество "Комплекс", г. Алматы
- Акционерное общество "Цефар", г. Акмола
- Акционерное общество "Столовые кухонные приборы и механизмы",
г. Павлодар
- Акционерное общество "Газмашаппарат", г. Акмола
9. "КРАМДС-Стром", г. Караганда
- Акционерное общество "Казстройполимер", г. Караганда
- Акционерное общество "Кустанайасбест" г. Джетыгара,
Кустанайская область
10. "КРАМДС-Химволокно", г. Кустанай
- Акционерное общество "Кустанайхимволокно", г. Кустанай
- Акционерное общество "Лисаковский завод химического волокна",
г. Лисаковск, Кустанайская область
11. "КРАМДС-Текстиль", г. Кустанай
- Акционерное общество "Котекс", г. Кустанай
- Акционерное общество "Тулпар", г. Жамбыл
- Акционерное общество "Восход", г. Шымкент
12. "КРАМДС-Меланж", г. Шымкент
- Акционерное общество "Южтекс", г. Шымкент
- Акционерное общество "Елкамы", г. Караганда
13. "КРАМДС-Сапа", г. Петропавловск
- Акционерное общестов "Петропавловский кожсырьевой завод",
г. Петропавловск
- Акционерное общество "Петропавловский кожевенный завод",
г. Петропавловск
- Акционерное общестов "Жарык", г. Шымкент
14. "КРАМДС-Мунайгаз", г. Алматы
- Акционерное общество "Полипропилен", г. Атырау
15. Акционерное общество "Восточно-Казахстанский меднохимический
комбинат", п. Шемонаиха, Восточно-Казахстанская область
16. Акционерное общество "Петропавловский завод электроизоляционных
материалов", г. Петропавловск
17. Акционерное общество "Мако", г. Усть-Каменогорск