Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң А.Н. Сызғанов атындағы Қазақ клиникалық және экспериментальдық хирургия институтын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 17 маусым 1994 ж. N 671
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң А.Н. Сызғанов атындағы Қазақ клиникалық және экспериментальдық хирургия институты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының ғылыми және практикалық қызметiнiң мынадай негiзгi:
өкпе, өңеш, асқазан мен бауыр, көкбауыр, ұлтабар аймағының жарақаттары мен ауруын анықтау және хирургиялық емдеудiң жаңа әдiстерiн әзiрлеу;
тәжiрибе мен клиникада адам өмiрiнiң аса маңызды органдарын ауыстырып салу әдiстерiн әзiрлеу;
жүректiң жүре пайда болған және туа бiткен ақаулары мен ишимиялық ауруларын хирургиялық емдеудiң жаңа әдiстерiн әзiрлеу және практикаға енгiзу;
қан тамырларына әртүрлi жарақаттар кезiнде микрохирургия техникасын пайдаланып, пластикалық операция жасау әдiстерiн әзiрлеу және жетiлдiру, қан тамырлары ауруы мен жарақатының түрлерiн анықтау әдiстерiн, қалпына келтiру операциясын қолдану көрсеткiштерiн зерделеу және жетiлдiру;
анестезияның жаңа түрлерiн әзiрлеп, оны практикаға енгiзу,
хирургияның барлық саласында анестезиологиялық және реанимациялық
қамтуды жетiлдiру;
- хирургия, анестезиология мен реаниматология бойынша ғылыми
және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау мен дәрiгер-хирургтердiң
бiлiктiлiгiн арттыру бағыттары белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бiр
ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгiнiң А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығы
туралы ереженi бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О преобразовании Казахского института клинической и экспериментальной хирургии им. А.Н. Сызганова Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июня 1994 г. N 671
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Казахский институт клинической и экспериментальной хирургии им. А.Н. Сызганова Министерства здравоохранения Республики Казахстан в Научный центр хирургии им. А.Н. Сызганова Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Установить следующие основные направления научной и практической деятельности Научного центра хирургии им. А.Н. Сызганова Министерства здравоохранения Республики Казахстан:
разработка новых методов диагностики и хирургического лечения повреждений и заболеваний легких, пищевода, желудка и гепатопанкреатодуоденальной зоны;
разработка методов трансплантации жизненно важных органов в эксперименте и в клинике;
разработка и внедрение в практику новых методов хирургического лечения приобретенных и врожденных пороков и ишемической болезни сердца;
разработка и усовершенствование методики пластических операций на сосудах с использованием микрохирургической техники при различных травматических повреждениях, изучение и усовершенствование методов диагностики, показаний к восстановительным операциям при заболеваниях и повреждениях сосудов;
разработка и внедрение в практику новых видов анестезии, совершенствование анестезиологического и реанимационного обеспечения во всех областях хирургии;
подготовка научных и научно-педагогических кадров по хирургии, анестезиологии и реаниматологии и повышение квалификации врачей-хирургов.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок утвердить положение о Научном центре хирургии им. А.Н. Сызганова Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан