Атырау облысындағы Прорва кен орнында iлеспе мұнай газ конденсатын пайдалану жөнiндегi қондырғы салу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 20 шiлдедегі N 817 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
"Атырау облысының әлеуметтiк-экономикалық даму бағдарламасын қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 мамырдағы N 382 қаулысына сәйкес және Атырау облысы халқының мұқтаждарын қамтамасыз ету үшiн табиғи газ бен газ конденсатын өңдеудi жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Атырау облысындағы Прорва кен орында С.О.Р.S. (АҚШ) коммерциялық банкiнiң "Санакогаз" акционерлiк қоғамы бөлген шет ел кредитi есебiнен алынған iлеспе газ және газ конденсатын пайдалану жөнiндегi қондырғы салу жобасы мақұлдансын.
2. Прорва кен орында табиғи газ конденсатын өңдеу құқығы "Санакогаз" акционерлiк қоғамына, "Бөбек" қайырымдылық қорының еншiлес кәсiпорындары мен "Атырау" Мұнай сауда үйi" құрған "Жәрдем" акционерлiк қоғамына берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Шет ел инвестициялары жөнiндегi Ұлттық агенттiгi аталған Жобаны жүзеге асыруға берiлген кредиттi қайтару тетiгi мен кестесiн әзiрлесiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленген тәртiппен С.О.Р.S. (АҚШ) коммерциялық банкiне өтеу мiндеттерi бойынша үкiмет кепiлдiгiн беру туралы мәселенi қарастырсын.
4. "Теңiзмұнайгаз" акционерлiк қоғамы Атырау облысындағы Прорва кен орнында iлеспе газ және газ конденсатын өңдеу жөнiндегi қондырғыны салу мен оны пайдалануды және тауар өнiмдерiн тасуды ұйымдастыруда "Санакогаз" акционерлiк қоғамына көмек көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О строительстве установки по утилизации попутного нефтяного газа и газового конденсата на месторождении Прорва в Атырауской области
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1994 г. N 817. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1994 г. N 817 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1993 г. N 382 "Об обеспечении программы социально-экономического развития Атырауской области" и в целях ускорения переработки природного газа и газового конденсата для обеспечения нужд населения Атырауской области Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проект строительства установки по утилизации попутного нефтяного газа и газового конденсата на месторождении Прорва в Атырауской области, приобретаемой за счет иностранного кредита, выделяемого акционерному обществу "Санакогаз" коммерческим банком С.О.Р.S. (США).
2. Передать право на переработку природного газа и газового конденсата на месторождении Прорва акционерному обществу "Санакогаз", учрежденному дочерним предприятием акционерного общества "Жардем" благотворительного детского фонда "Бобек" и акционерным обществом "Нефтяной торговый дом "Атырау".
3. Министерству финансов Республики Казахстан, Национальному агентству по иностранным инвестициям при Министерстве экономики Республики Казахстан разработать механизм и схему погашения кредита, предоставляемого на реализацию указанного проекта.
Министерству финансов Республики Казахстан рассмотреть вопрос о выдаче в установленном порядке коммерческому банку С.О.Р.S. (США) правительственной гарантии по платежным обязательствам.
4. Акционерному обществу "Тенгизмунайгаз" оказывать содействие акционерному обществу "Санакогаз" в организации строительства и эксплуатации установки по переработке природного газа и газового конденсата на месторождении Прорва в Атырауской области и транспортировке товарной продукции.
Премьер-министр
Республики Казахстан