"Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының "Ақтау-Атырау-Орал" кабельдiк байланыс желiсiн қайта жаңарту" инвестициялық жобасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 21 ақпандағы N 181
Ақтау-Атырау-Орал мұнай құбырының жанынан өтетiн кабель желiсiн қайта жаңартудың және Қазақстанның мұнай кешенiн басқару мен мұнайды қайта айдаудың көлiктiк схемасының осы заманғы әдiстерiн енгiзудiң өткiр қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы мен француздың "Alcattl CIT" компаниясы арасындағы Ақтау-Атырау-Орал кабельдiк байланыс желiсiн қайта жаңарту, сондай-ақ мамандарды оқыту мен сервистi ұйымдастыру жөнiндегi контракт мақұлдансын.
2. Жобаны қаржыландыру Франция беретiн кредит шеңберiнде жүзеге асырылсын.
3. Қазақстанның мемлекеттiк даму банкi тиiстi француз банкiмен жасалған контрактiге сәйкес 23,295 млн. (жиырма үш миллион екi жүз тоқсан бес мың) АҚШ доллары сомасына кредит бөлу туралы жеке кредит келiсiмiн жасайтын болсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жеке кредит келiсiмiне Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн берсiн.
4. "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы Қазақстанның мемлекеттiк даму банкiмен кредиттiк келiсiм жасасын және оған әрi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне қажеттi кепiлдiк мiндеттемесiн берсiн.
5. "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы есептелетiн проценттер мен басқа да iлеспе шығындарды ескере отырып, мұнай бiрлестiктерiнiң мiндеттемелерiне сәйкес шикi мұнайды беру есебiнен кредиттiң орнын толтыруды белгiленген мерзiмде қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiмен бiрлесiп, қайта жаңартылған байланыс желiсiн Батыс Қазақстан аймағының барлық тұтынушылары мүддесiне кешендi пайдаланудың схемасын әзiрлесiн.
7. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiне аталған қаулының жүзеге асырылуын бақылау жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О реализации инвестиционного проекта "Реконструкция кабельной линии связи Актау-Атырау-Уральск" Государственной холдинговой компанией "Мунайгаз"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 февраля 1995 г. N 181
В связи с острой потребностью в реконструкции кабельной линии вдоль нефтепровода Актау-Атырау-Уральск и внедрении современных методов управления нефтяным комплексом Казахстана и транспортной схемы перекачки нефти Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить контракт между Государственной холдинговой компанией "Мунайгаз" и французской компанией "Alcatel CIT" по реконструкции кабельной линии связи Актау-Атырау-Уральск, а также обучению специалистов и организации сервиса.
2. Финансирование проекта осуществить в рамках кредита, предоставляемого Францией.
3. Государственному банку развития Казахстана заключить индивидуальное кредитное соглашение с соответствующим французским банком о выделении кредита на сумму 23,295 млн. (двадцать три миллиона двести девяносто пять тысяч) долларов США в соответствии с заключенным контрактом.
Министерству финансов Республики Казахстан выдать гарантию Республики Казахстан на индивидуальное кредитное соглашение.
4. Государственной холдинговой компании "Мунайгаз" заключить кредитное соглашение с Государственным банком развития Казахстана и выдать ему и Министерству финансов Республики Казахстан необходимые гарантийные обязательства.
5. Государственной холдинговой компании "Мунайгаз" обеспечить в установленный срок погашение кредита с учетом начисляемых процентов и других сопутствующих расходов за счет поставки сырой нефти в соответствии с обязательством ее нефтяных объединений.
6. Министерству транспорта и коммуникаций совместно с Министерством нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан разработать схему комплексного использования реконструируемой линии связи в интересах всех потребителей в регионе Западного Казахстана.
7. Возложить на Министерство нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан контроль за реализацией данного постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан