Қазақстан Республикасында Құрылысы аяқталған жеке тұрғын үйлердi қора-қопсы құрылыстарымен пайдалануға қабылдау тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 25 шiлдедегі N 1018 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011 жылғы 2 қарашадағы N 1278 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.11.02 N 1278 (2012.01.31 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi Қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасында құрылысы аяқталған жеке тұрғын үйлердi қор-қопсы құрылыстарымен пайдалануға қабылдау тәртiбi туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
2. "Қазақ ССР-iнде құрылысы аяқталған жеке тұрғын үйлердiқора-қопсы құрылыстарымен пайдалануға мемлекеттiк қабылдау комиссияларының қабылдау Ережелерiн бекiту туралы" (Қазақ ССР ҚЖ, 1982 ж., N 18, 75-бап) Қазақ ССР Министрлер Советiнiң 1982 жылғы 20 тамыздағы қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 25 шiлдедегi
N 1018 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасында құрылысын аяқталған
жеке тұрғын үйлердi қора-қопсы құрылыстарымен
пайдалануға қабылдау тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Құрылысы аяқталған жеке тұрғын үйлердi қора-қопсы құрылыстарымен немесе оларсыз да (бұдан әрi жеке тұрғын үйлер) пайдалануға қабылдауды құрылысты iске асыру тәсiлдерiн байланыссыз барлық құрылыс-монтаждау жұмыстары орындалып және бөлiнген жер учаскесi жөнделiп жабдықталған соң, жергiлiктi атқару органдары тағайындаған қабылдау комиссиялары тапсырыс берушiнiң (салушының) жазбаша өтiнiшi негiзiнде жүргiзедi .
Қабылдау комиссияларының құрамына төраға - жергiлiктi әкiмнiң орынбасары, комиссия мүшелерi - саулет және қала құрылысы, мемлекеттiк санитарлық және өрт қадағалау органдарының, жобаны жасаған заңды немесе жеке тұлғаның, мердiгер салушының (егер объект мердiгерлiк әдiспен салынған болса) және тапсырыс берушiнiң (салушының) өкiлдерi кiредi. Инженерлiк қамтамасыз ету деңгейiне қарай комиссияның құрамына жергiлiктi тиiстi инженерлiк қызметтердiң өкiлдерi енгiзiлуi мүмкiн.
2. Қабылдау комиссиясы өтiнiш түскен күннен бастап бiр апта мерзiмде тағайындалады немесе қала, немесе ауданның аумағында күнтiзбелiк жыл бойы тұрақты жұмыс iстейтiн болуы мұмкiн (1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейiн).
3. Тапсырыс берушi (салушы) қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды ұсынады:
бас жоспарымен немесе салыну сызбасымен қоса жеке тұрғын үй салынатын жер учаскесiнiң бөлiнуi туралы;
белгiленген тәртiп бойынша әзiрленген және келiсiлген жобалық құжаттаманы;
жұмыстар жүргiзуге мемлекеттiк сәулет-құрылыстық бақылау органдарының рұқсаты;
тиiстi инженерлiк коммуникацияларға қосу актiсi және олардың орындалатын сызбалары;
белгiленген құрылыс нормалары мен ережелерiне (құрылысты мердiгерлiк әдiспен салғанда) сәйкес орындалатын техникалық құжаттама.

Об утверждении Положения о порядке приемки в эксплуатацию законченных строительством индивидуальных жилых домов с надворными постройками в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 июля 1995 года № 1018. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2011 года № 1278
Сноска. Постановление утратило силу постановлением Правительства РК от 02.11.2011 № 1278 (вводится в действие с 31.01.2012).
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о порядке приемки в эксплуатацию законченных строительством индивидуальных жилых домов с надворными постройками в Республике Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Совета Министров Казахской ССР от 20 августа 1982 г. N 337 "Об утверждении Правил приемки в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями законченных строительством индивидуальных жилых домов с надворными постройками в Республике Казахстан" (СП КазССР 1982 г., N 18, ст.75).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 25 июля 1995 г. N 1018
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке приемки в эксплуатацию
законченных строительством индивидуальных
жилых домов с надворными постройками
в Республике Казахстан
1. Приемка в эксплуатацию законченных строительством индивидуальных жилых домов с надворными постройками или без них (далее - индивидуальные жилые дома) производится, независимо от способа осуществления строительства, после выполнения всех строительно-монтажных работ и благоустройства отведенного земельного участка приемочными комиссиями, назначаемыми местными исполнительными органами на основании письменного заявления заказчика (застройщика).
В состав приемочных комиссий включаются заместитель главы местной администрации - председатель и члены комиссии - представители органов архитектуры и градостроительства, государственного санитарного и пожарного надзора, юридического или физического лица, разработавшего проект, подрядчик (если объект сооружался подрядным способом) и заказчик (застройщик). В зависимости от уровня инженерного обеспечения в состав комиссии могут быть включены представители соответствующих инженерных служб местного исполнительного органа.
2. Приемочная комиссия назначается в недельный срок со дня поступления заявления или может быть постоянно действующей на территории города или района в течение календарного года (с 1 января по 31 декабря).
3. Заказчик (застройщик) предъявляет приемочной комиссии следующие документы:
об отводе земельного участка под строительство индивидуального жилого дома с генпланом или схемой застройки;
проектную документацию, разработанную и согласованную в установленном порядке;
разрешение органов государственного архитектурно-строительного контроля на производство работ;
акты на подключение к соответствующим инженерным коммуникациям и их исполнительные и их исполнительные схемы;
исполнительную техническую документацию, установленную строительными нормами и правилами (при строительстве подрядным способом).

4. Қабылдау комиссиясы тағайындалғаннан кейiн екi апта мерзiмде жеке тұрғын үйдiң қалыпты пайдалануға дайындығын, сапасы мен орындалған жұмыстардың жобалық құжаттамаға сәйкестiлiгiн тексеруге мiндеттi.
5. Жеке тұрғын үйдi пайдалануға қабылдау актiмен ресiмделедi, оны комиссия мүшелерiнiң барлығы қол қойғанда ғана қабылдау комиссиясының төрағасы бекiтедi және комиссия тағайындаған органның мөрiмен куәландырады. Жеке тұрғын үйдi қабылдау актiсi төрт дана етiп жасалып, жергiлiктi атқару органына, техникалық инвентаризациялау және статистика органдарына, сондай-ақ тапсырыс берушiге (салушыға) берiледi.
Актiде мынадай негiзгi мәлiметтер мiндеттi түрде көрсетiледi:
оған сәйкес қабылдау комиссиясы тағайындаған құжаттың атауы, күнi және номерi;
тегi аты-жөнi, атқаратын лауазымы көрсетiлген қабылдау комиссиясы мүшелерiнiң тiзiмi және өкiлдiк етушi ұйымының атауы;
құрылысқа бөлiнген жер учаскесi, жобалау және мердiгерлiк ұйымдар жұмыстарды жүргiзуге рұқсат берген құжат туралы деректер;
оның конструкциялық, сондай-ақ қора-қопсы құрылыстары мен инженерлiк коммуникацияларын қоса пайдалануға берiлген тұрғын үйдi қабылдауда қойылған талаптарға нақты және жобалық көрсеткiштердiң сәйкестiгi;
оның барлық мүшелерiнiң қолы қойылған қабылдау комиссиясының шешiмi.
Актiнiң нысанын Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi белгiлейдi.
6. Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтарының және республикаға тарихи отаны ретiнде қайтып оралғандардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасында азаматтығы жоқ тұрақты тұрғындардың жаңадан салынған жеке тұрғын үйлерiн пайдалануға қабылдау осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
7. Жеке тұрғын үйдi қайта салуға, қайта жоспарлауға және жабдықтауға байланысты қайта құру жұмыстарынан кейiн қабылдау, жергiлiктi атқару органдары белгiленген тәртiп бойынша жүргiзiледi.
8. Қабылдау комиссиясының мүшелерi, құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес келмейтiн жеке тұрғын үйлердi пайдалануға қабылданғаны үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапқа тартылады.
9. Қабылдау комиссиясының актiсi тапсырыс берушiге (салушыға) жеке тұрғын үйге меншiк құқығы туралы куәлiк беруге негiз болады.

4. Приемочная комиссия в двухнедельный срок после ее назначения обязана проверить готовность индивидуального жилого дома к нормальной эксплуатации, качество и соответствие выполненных работ проектной документации, строительным нормам и правилам и принять соответствующее решение.
5. Приемка индивидуального жилого дома в эксплуатацию оформляется актом, который утверждается председателем приемочной комиссии только при наличии подписей всех членов комиссии и заверяется печатью органа, назначившего комиссию. Акт приемки индивидуального жилого дома составляется в четырех экземплярах, которые передаются в местный исполнительный орган, органам технической инвентаризации и статистики, а также заказчику (застройщику).
В акте в обязательном порядке отражаются следующие основные данные:
наименование документа, дата и номер, согласно которому была назначена приемочная комиссия;
список членов приемочной комиссии с указанием фамилии, имени, отчества, занимаемой должности и наименования представляемой организации;
сведения об отведенном земельном участке под строительство, проектной и подрядной организации и документе, разрешившем производство работ;
фактические и проектные показатели предъявленного к приемке в эксплуатацию жилого дома, включая его конструктивные решения, а также надворных построек и инженерных коммуникаций;
решение приемочной комиссии с подписями всех его членов.
Форма акта устанавливается Министерством строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан.
6. Приемка в эксплуатацию вновь построенных индивидуальных жилых домов иностранных граждан, постоянно проживающих в Республике Казахстан и прибывающих в республику как на историческую родину, а также лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан, осуществляется согласно настоящему Положению.
7. Приемка работ после реконструкции, связанной с перестройкой, перепланировкой и переоборудованием индивидуального жилого дома, производится в порядке, устанавливаемом местными исполнительными органами.
8. Члены приемочной комиссии несут ответственность за приемку в эксплуатацию индивидуальных жилых домов, не соответствующих строительным нормам и правилам, согласно законодательству Республики Казахстан.
9. Акт приемочной комиссии служит основанием для выдачи заказчику (застройщику) свидетельства о праве собственности на индивидуальный жилой дом.