Көкшетау облысындағы Васильковка кенiшiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 5 қаңтар N 17
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "Placer Kazakhstan Limited" компаниясының арасындағы 1995 жылғы 11 сәуiрдегi келiсiмнiң күшiнiң жойылуына байланысты, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi республиканың геологиялық қорларына "Placer Kazakhstan Limited" компаниясына бұрын берiлген, аталған компания Васильковка кенiшi мен лицензиялық аумағындағы өз жұмыстарының есебiнен алынған бүкiл геологиялық ақпаратты керн материалымен қоса, сондай-ақ осы жоба бойынша "Placer Kazakhstan Limited" компаниясы алдын ала дайындаған техникалық-экономикалық негiздеменi қайтарып алсын.
2. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi мен Өнеркәсiп және сауда министрлiгi "Placer Kazakhstan Limited" компаниясымен келiссөздiң тоқтатылуы нәтижесiнде, "Placer Kazakhstan Limited" компаниясына қайтарылатын 35 (отыз бес) млн. АҚШ доллары мөлшерiнде бонустың бiрiншi бөлiгiн шегеру жөнiнде келiссөздерге қатысқан республиканың мемлекеттiк органдары мен кәсiпорындарының барлық шығындары мен материалдық залалын есепке алып, оны бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тапсырсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi келiсiмнiң шарттарына сәйкес, осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген шығындар мен материалдық залалдан басқа 35 (отыз бес) млн. АҚШ доллары мөлшерiнде бонустың алынған бөлiгiн "Placer Kazakhstan Limited" компаниясына қайтарсын.
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
Шетел инвестицияларын тарта отырып, Көкшетау облысының
Васильковка кен орнында өнеркәсiптiң алтын өндiру саласын дамыту
жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1995 жылғы 11 сәуiрдегi N 455 қаулысы;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi бiрiншi орынбасарының
1995 жылғы 11 мамырдағы N 7-35 өкiмi;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi бiрiншi орынбасарының
1995 жылғы 15 маусымдағы N 7-55 өкiмi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Вопросы Васильковского месторождения Кокшетауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 января 1996 г. N 17
В связи с прекращением действия Соглашения от 11 апреля 1995 года между Правительством Республики Казахстан и компанией "Placer Kazakhstan Liмitеd", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан вернуть в геологические фонды республики всю геологическую информацию вместе с керновым материалом, как выданную ранее компании "Placer Kazakhstan Liмitеd", так и полученную указанной компанией за счет собственных работ на Васильковском месторождении и лицензионной территории, а также предварительное технико-экономическое обоснование, подготовленное компанией "Placer Kazakhstan Limited" по данному проекту.
2. Министерству геологии и охраны недр и Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в месячный срок представить в Министерство финансов Республики Казахстан расчет всех затрат и материального ущерба, понесенных в результате прекращения переговоров с компанией "Placer Kazakhstan Limited" государственными органами и предприятиями республики, участвовавшими в переговорах, на предмет вычета из первой части бонуса в размере 35 (тридцать пять) млн. долларов США, возвращаемых компании "Placer Kazakhstan Liмitеd".
3. Министерству финансов Республики Казахстан полученную часть бонуса в размере 35 (тридцать пять) млн. долларов США возвратить компании "Placer Kazakhstan Limited" в соответствии с условиями соглашения, за исключением затрат и материального ущерба, указанных в п. 2 настоящего постановления.
6. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 апреля 1995 г. N 455 P950455_ "О мерах по развитию золотодобывающей отрасли промышленности на Васильковском месторождении Кокшетауской области с привлечением иностранных инвестиций".
распоряжение Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 11 мая 1995 г. N 7-35.
распоряжение Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 15 июня 1995 г. N 7-55.
Премьер-Министр
Республики Казахстан