Мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етудi жақсарту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 11 шiлде N 893. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.01.25. N 58 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы Заңында /Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Ведомостары, 1991 ж., N 26, 345-бап/ және "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 28 сәуiрдегi  N 2247  Заң күшi бар Жарлығында /Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 45-бап/ көзделген республика мүгедектерiн арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етудi жақсарту, сондай-ақ жеңiлдiктер беру құрылымы мен тәртiбiн оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етудi жақсарту жөнiндегi негiзгi шаралардың жоспары бекiтiлсiн.
2. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi жеңiлдiктердi iске асыру және медициналық айғақтамалары бойынша мұқтаж мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ осы мақсатқа арналған қаражаттың жұмсалуын бақылау жөнiнде қосымша шаралар қабылдасын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 шiлдедегi
N 893 қаулысымен
бекiтiлген
Мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен
қамтамасыз етудi жақсарту жөнiндегi шаралардың жоспары
___________________________________________________________________
N                                        Орындалу   Орындалуға
р/с          Шаралардың атауы            мерзiмi   жауаптылар
____________________________________________________________________
1                       2                       3            4
____________________________________________________________________
1. "Қазақстан Республикасында мүгедектер.    ұдайы   Облыстар мен
дiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан             Алматы қаласы.
Республикасының Заңында "Ұлы Отан соғысының            ның әкiмдерi,
қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға            министрлiктер
теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiк.            мен
тер және оларды әлеуметтiк қорғау туралы"              ведомстволар
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң
күшi бар Жарлығында белгiленген жеңiлдiктер
мен кепiлдiктердiң мүгедектерге арнаулы
жүрiп-тұру құралдарын беру бөлiгiнде сақта.
луын қамтамасыз ету

О мерах по улучшению обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 11 июля 1996 г. N 893. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 января 2005 г. N 58 (P050058)
В целях улучшения предусмотренного Законом Республики Казахстан от 21 июня 1991 г. Z911900_ "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 26, ст.345) и Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 28 апреля 1995 г. N 2247 U952247_ "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст.45) обеспечения инвалидов республики специальными средствами передвижения, а также оптимизации структуры и порядка предоставления льгот Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый план основных мероприятий по улучшению обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения.
2. Акимам областей и г.Алматы принять дополнительные меры по реализации льгот и обеспечению нуждающихся по медицинским показаниям инвалидов специальными средствами передвижения, а также осуществлению контроля расходования средств на эти цели.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 июля 1996 г. N 893
План основных мероприятий
по улучшению обеспечения инвалидов
специальными средствами передвижения
____________________________________________________________________
NN |         Наименование мероприятий  |  Срок    |Ответственные
пп |                                   |исполнения|за исполнение
___|___________________________________|__________|__________________
1|               2                   |    3     |      4
___|___________________________________|__________|__________________
1. Обеспечить соблюдение установленных постоянно  Акимы областей
Законом Республики Казахстан                   и г.Алматы,
"О социальной защищенности                     министерства и
инвалидов в Республике Казахстан",             ведомства
Указом Президента Республики
Казахстан, имеющим силу Закона,
"О льготах и социальной защите
участников, инвалидов Великой
Отечественной войны и лиц,
приравненных к ним" льгот и
гарантий в части предоставления
инвалидам специальных средств
передвижения

2. Медициналық айғақтамалары бойынша        1996 жыл Облыстар мен
арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз   бойына  Алматы қаласы.
етуге мұқтаж мүгедектердi есепке алудың              ның әкiмдерi
жай-күйiне талдау жасау және қолданыстағы
заңдарға сәйкес оларға берiлетiн жеңiлдiк.
тердi жүзеге асыру жөнiнде қосымша шаралар
қолдану
3. Мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құрал.  1996 жылғы  Әлеуметминi,
дарымен қамтамасыз ету туралы Ережеге        қыркүйек   Әдiлетминi,
өзгертулер мен толықтырулар енгiзу және оны             Қаржыминi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жыл.
ғы 29 сәуiрдегi N 527 қаулысымен бекiтiлген
тәртiптi Азаматтардың жекелеген санаттарына
жеңiлдiк беру тәртiбiмен сәйкес келтiру
жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу және енгiзу
4. Мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құрал.    ұдайы  Облыстар мен
дарымен қамтамасыз ету мәселелерiн шешу үшiн         Алматы қаласы.
лотореялар ұйымдастыру, заңды және жеке               ның әкiмдерi,
тұлғалардың демеушiлiк және қайырымдылық              Әлеуметминi,
қаражат бөлу жөнiндегi мүмкiндiктерiн                  Қаржыминi
пайдалану
5. Республикада арнаулы автокөлiк пен     1996-1997   Көлiккомминi,
орындық бесiк-арба құрастыру және шығару   жылдары      Әлеуметминi,
үшiн өндiрiстiк қуаттар құру, мүгедектер               Меммүлiккомы
техникасын өндiрушiлерге осы мақсаттар үшiн
орын мен жекешелендiрiлетiн объектiлердi
таңдауда басым құқық берудi қолдану
6. Мүгедектердiң арнаулы автокөлiгiне     1996 жыл    Көлiккомминi,
сервистiк және техникалық қызмет көрсе.    бойына      Әлеуметминi
тудi, оны босалқы бөлшектермен қамтама.
сыз етудi, пайдаланылу мерзiмi бiткен,
бiрақ одан әрi пайдалануға жарамды
автотехниканы кейiннен қайта бөлу үшiн
жөндеудi ұйымдастыруды қарастыру
7. Жеткiзiлетiн мүгедектер техникасының   ұдайы       Әлеуметминi
сапасын, мүгедектер үшiн арнаулы автокө.
лiктiң сервистiк және сату алдындағы
дайындалуын қамтамасыз ету
8. Жеткiзушiлердi конкурстық негiзде     ұдайы       Облыстар мен
анықтау, мүгедектер техникасын сатып алуға            Алматы қаласы.
жұмсалатын шығынды азайту үшiн басқа да                ның әкiмдерi,
мүмкiндiктердi пайдалану                               Қаржыминi,
Әлеуметминi
9. Азаматтарды арнаулы автокөлiктi         ұдайы      Iшкiiсминi
жүргiзу құқығына оқытуға және аттестат.
тауға қойылатын талаптарды күшейту,
тиiсiнше сақталуына бақылауды, жолкөлiк
оқиғаларының алдын алуды қамтамасыз ету

2. Проанализировать состояние учета    в течение  Акимы областей
инвалидов, нуждающихся по           1996 года  и г.Алматы
медицинским показаниям в
обеспечении специальными
средствами передвижения, и
принять дополнительные меры по
реализации их льгот согласно
действующему законодательству
3. Подготовить и внести предложенния   сентябрь   Минсоцзащиты,
по изменению и дополнению Положения 1996 года  Минюст, Минфин
об обеспечении инвалидов
специальными средствами передвижения
и приведению его в соответствие
с Порядком предоставления льгот
отдельным категориям граждан,
утвержденным постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 29 апреля 1996 г. N 527
4. Организовывать лотереи,             постоянно  Акимы областей
использовать возможности                       и г.Алматы,
юридических и физических лиц по                Минсоцзащиты,
выделении спонсорских и                        Минфин
благотворительных средств для
решения вопросов обеспечения
инвалидов спецсредвами
передвижения
5. Организовать в республике           1996-1997  Минкомтранс,
производственные мощности для       годы       Минсоцзащиты,
сборки и выпуска спецавтотранспорта            Госкомимущество
и кресел-колясок, распространив на
производителей инвалидной техники
преимущественное право при выборе
для этих целей места и
приватизируемого объекта
6. Предусмотреть сервисное и           в течение  Минкомтранс,
техническое обслуживание,           1996 года  Минсоцзащиты
обеспечение запасными частями
спецавтотранспорта инвалидов,
организацию ремонта автотехники,
исчерпавшей установленный срок, но
пригодной к дальнейшей экплуатации,
для последующего ее перераспределения
7. Обеспечить контроль за качеством    постоянно  Минсоцзащиты
поставляемой инвалидной техники,
сервисной и предпродажной
подготовкой спецавтотранспорта
для инвалидов
8. Выявлять на конкурсной основе       постоянно  Акимы областей
поставщиков, использовать другие               и г.Алматы,
возможности для снижения затрат на             Минфин,
закупку инвалидной техники                     Минсоцзащиты
9. Усилить требования к обучению и        -"-     МВД
аттестации граждан на право
управления спецавтотранспортом,
обеспечить надлежащее инспектирование
и контроль за соблюдением
правил уличного движения, профилактики
дорожно-транспортных происшествий