Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған контрактiлердi тiркеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 15 шiлде N 903. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.05.27. N 484 қаулысымен. ~P980484
"Жер қойнауын және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 U962828_ Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған контрактiлердi тiркеу тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан Республикасының Құзыреттi органдары мен пайдалы қазбалардың барлық түрлерi бойынша, кең таралғандарды қоса, Жер қойнауын пайдаланушылар арасында жасалған Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған контрактiлердi тiркеу жөнiндегi өкiлеттi органы болып белгiленсiн.
3. Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге
арналған контрактiнiң, мемлекеттiк тiркеу актiсi болмаса, күшi жоқ
деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасындағы Жер қойнауын пайдаланушылармен
Контрактiлер жасасу және оны атқару жөнiндегi Қазақстан
Республикасының Құзыреттi органдары Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi
операцияларды жүргiзуге арналған контрактiлердi тiркеудi қамтамасыз
етсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 15 шiлдедегi
N 903 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану
жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған
Контрактiлердi тiркеу тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Осы Ереже жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операциялар жүргiзуге арналған Контрактiлердi (Контрактiге өзгертулердi, толықтыруларды) тiркеудiң бiрыңғай ережелерiн белгiлейдi.
2. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Құзыреттi органдары мен Жер қойнауын пайдаланушылар (Мердiгерлер) арасында жасалған Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған Контрактiлердi тiркеу бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Өкiлеттi органы болып табылады.
3. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған Контрактiлердi тiркеу бойынша (Тiркеу органдары) атқарушы органдарды айқындайды.
4. Тiркеу органы тiркеген күннен бастап, егер Контрактiде күшiне енудiң өзгедей, анағұрлым кеш мерзiмдерi сөз етiлмесе, Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған Контрактiлер заң күшiне ие болады.

Об утверждении Положения о порядке регистрации контрактов на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 903. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 мая 1998 г. N 484 ~P980484.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 г. N 2828 U962828_ "О недрах и недропользовании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Положение о порядке регистрации Контрактов на проведение Операций по недропользованию в Республике Казахстан (прилагается).
2. Определить Министерство геологии и охраны недр Республики Казахстан уполномоченным органом Правительства Республики Казахстан по регистрации Контрактов на проведение Операций по недропользованию, заключенных между Компетентными органами Республики Казахстан и Недропользователями по всем видам полезных ископаемых, включая общераспространенные.
3. Установить, что Контракт на проведение Операций по недропользованию, не имеющий акта государственной регистрации, является недействительным.
4. Компетентным органам Республики Казахстан по заключению и исполнению Контрактов с Недропользователями в Республике Казахстан обеспечить регистрацию Контрактов на проведение Операций по недропользованию.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 1996 г. N 903
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке регистрации Контрактов на проведение
Операций по недропользованию в Республике Казахстан
1. Настоящее Положение устанавливает единые правила регистрации Контрактов (изменений, дополнений к Контракту) на проведение Операций по недропользованию.
2. Министерство геологии и охраны недр Республики Казахстан является Уполномоченным органом Правительства Республики Казахстан по регистрации Контрактов на проведение Операций по недропользованию, заключенных между Компетентными органами Республики Казахстан и Недропользователями (Подрядчиками).
3. Министерство геологии и охраны недр Республики Казахстан определяет исполнительные органы по регистрации Контрактов на проведение Операций по недропользованию (Регистрирующие органы).
4. Со дня регистрации Регистрирующим органом Контракты на проведение Операций по недропользованию вступают в законную силу, если иные, более поздние, сроки вступления в силу не оговорены Контрактом.

5. Құзыреттi орган Тiркеу органына мыналарды жолдайды:
1-қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi ұсыныс (Контрактiге өзгертулер мен толықтыруларды тiркеу үшiн - 2-қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi ұсыныс);
экологиялық, құқықтық, салықтық және экономикалық сараптамалардың қорытындыларымен бiрге Контрактi мен оның көшiрмесi.
6. 5-тармақта көрсетiлген құжаттар берiлген сәттен бастап 10 жұмыс күнi мерзiмiнде Тiркеу органы:
ұсынылған құжаттар пакеттерiнiң толықтығын тексеруге;
Контракт ережелерiнiң Лицензия шарттарына сәйкестiгiн тексеруге;
3-қосымшаға немесе 4-қосымшаға сәйкес Контракт Тараптарына Контрактiнi Мемлекеттiк тiркеу актiсiнiң белгiленген үлгiсiн (Жалпы таралған пайдалы қазбалар үшiн) беруге;
реестрге Контрактiнi мемлекеттiк тiркеу актiсiн енгiзуге мiндеттi.
7. Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған Контрактiге өзгертулердi (толықтыруларды) Құзырлы орган Тiркеу органында тiркеуге мiндеттi.
8. Егер тараптардың келiсуi бойынша өзге, анағұрлым кеш мерзiмдер белгiленбесе, Тараптар Контрактiге енгiзген өзгертулер (толықтырулар) Тiркеу органындағы Контрактiнiң өзгертiлген (толықтырылған) мәтiнi мемлекеттiк тiркеуден өткiзген сәттен заң күшiне ие болады.
9. Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге
арналған Контрактiге өзгертулердi (толықтыруларды) тiркеу тәртiбi
Контрактiнi тiркеу тәртiбiмен бiрдей.
10. Осы Ереженiң 5-тармағында санамаланған құжаттардың толық
емес пакетi тiркеу үшiн ұсынылған кезде, тiркеу органы құжаттарды
тiркеуге қабылдамайды.
11. Контрактiнiң ережелерi Лицензияның шарттарына сәйкес
келмеген жағдайда Контракт тiркеуге алынбайды. Тiркеу органы
тiркеудi орындаудан бас тартуды жазбаша түрде Лицензияның 10 күндiк
мерзiмi бұзылғандығына мiндеттi түрде сiлтеме жасай отырып жүргiзедi.
1-Қосымша
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды
жүргiзуге арналған Контрактiнi мемлекеттiк
тiркеуге ұсыныс
_____________________қаласы  " "  ______________________199__ж.
1.________________________________________________тiркеу органына
___________________________________________________________________
2. Жер қойнауын пайдаланушы (Мердiгер)_____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Лицензия сериясы _______ N ___________________________ берiлген
___________________________________________________________________
берiлген күнi _____________________________________________________
берiлген мақсаты __________________________________________________

5. Компетентный орган направляет в Регистрирующий орган:
представление установленного образца согласно приложению 1 (для регистрации изменений и дополнений к Контракту - представление установленного образца согласно приложению 2);
Контракт и его копию с заключениями экологической, правовой, налоговой и экономической экспертизы.
6. С момента подачи указанных в пункте 5 документов в срок - 10 рабочих дней Регистрирующий орган обязан:
проверить полноту пакета представленных документов;
проверить соответствие положений Контракта условиям Лицензии;
выдать Сторонам Контракта Акт государственной регистрации Контракта установленного образца (для Общераспространенных полезных ископаемых) согласно приложению 3 или приложению 4;
внести в реестр Акт государственной регистрации Контракта.
7. Изменения (дополнения) в Контракт на проведение Операций по недропользованию Компетентный орган обязан зарегистрировать в Регистрирующем органе.
8. Изменения (дополнения), внесенные Сторонами в Контракт, приобретают юридическую силу с момента государственной регистрации измененного (дополненного) текста Контракта в Регистрирующем органе, если иные, более поздние, сроки не установлены по соглашению Сторон.
9. Порядок регистрации изменений (дополнений) к Контракту на проведение Операций по недропользованию аналогичный порядку регистрации Контракта.
10. При представлении неполного пакета документов для регистрации, перечисленных в пункте 5 настоящего Положения, Регистрирующий орган отказывает в приеме документов на регистрацию.
11. Отказ в регистрации Контракта допускается в случае несоответствия положений Контракта условиям Лицензии. Отказ в регистрации производится Регистрирующим органом в письменной форме собязательной ссылкой на нарушение Лицензии в 10-дневный срок.
Приложение 1
Представление
на государственную регистрацию Контракта
на проведение Операций по недропользованию
г. ________________________             "______" ____________199_г.
1. В Регистрирующий орган _________________________________________
___________________________________________________________________
2. Недропользователь (Подрядчик) __________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Лицензия серии _________N _______, выданная ____________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
цель выдачи _______________________________________________________

4. Экономикалық, экологиялық, құқықтық сараптамалардың
қорытындылары______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Құзыреттi органы жасаған ________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Контрактiнiң толық атауы
Контракт __________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________тiркеуге ұсынылды
жасалған күнi _____________________ N _____________________________
Құзыреттi органның ресми өкiлi ____________________________________
қызметi, аты-жөнi
2-Қосымша
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды
жүргiзуге арналған Контрактiге өзгертулердi
(толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеуге ұсыныс
________________қаласы "  " _______________________________199__ж.
1. _____________________________________________тiркеу органына
___________________________________________________________________
2. Жер қойнауын пайдаланушы (Мердiгер) ____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Лицензия сериясы ___ N __________________________________________
__________________________________________________________ берiлген
берiлген күнi _____________________________________________________
берiлген мақсаты __________________________________________________
4. Контракт сериясы _____ N _______________________________________
___________________________________________________________________
_____________________________________________арасында жасалған
жасалған күнi _____________________________________________________
5. Экономикалық, экологиялық, құқықтық сараптамалардың
қорытындылары______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Құзыреттi органы ________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Контрактiнiң толық атауы
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________жасалған Контрактiнiң
өзгертiлген мәтiнi тiркеуге ұсынылады______________________________
___________________________________________________________________
жасалған күнi _____________________________________________________
Құзыреттi органның ресми өкiлi ____________________________________
қызметi, аты-жөнi
3-Қосымша
Елтаңба
Қазақстан Республикасының Геология
және жер қойнауын қорғау министрлiгi
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды
жүргiзуге арналған Контрактiнi мемлекеттiк тiркеу
Актiсi
___________________        " " ____________________________199__ж.
Осы актiмен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан
Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беретiн N___,
_____________ сериялы лицензиясы негiзiнде жасалған _______________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Құзыреттi органы
және ______________________________________________________________
Жер қойнауын пайдаланушы (Мердiгер)
арасындағы ________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операция түрi
пайдалы қазбаға ___________________________________________________
арналған Контракт тiркеледi.
Тiркеу нөмiрi ______________
Министр   ________________               ______________
4-Қосымша
Елтаңба
Қазақстан Республикасының Геология
және Жер қойнауын қорғау министрлiгi
_____________________________
Тiркеу органының атауы
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды
жүргiзуге арналған Контрактiнi мемлекеттiк тiркеу
Актiсi
__________________қаласы  " " ______________________________199__ж.
Осы актiмен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан
Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беретiн N___,
_____________ сериялы лицензиясы негiзiнде жасалған _______________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Құзыреттi органы
және ______________________________________________________________
Жер қойнауын пайдаланушы (Мердiгер)
арасындағы ________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану операциясының түрi
кең таралған пайдалы қазбаға ______________________________________
арналған Контракт тiркеледi.
Тiркеу нөмiрi ______________
__________________________
Тiркеу органының атауы
Бастығы _____________

4. Заключения экономической, экологической, правовой экспертизы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Представляется на регистрацию заключенный Компетентным органом
Республики Казахстан ______________________________________________
___________________________________________________________________
Контракт __________________________________________________________
полное наименование контракта
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата заключения _______________________, N ________________________
Официальный представитель
Компетентного органа        ________________________________
должность, Ф., И., О.
Приложение 2
Представление
на государственную регистрацию изменений
(дополнений) к Контракту на проведение
Операций по недропользованию
г. ____________________              "_____" _________________199_г.
1. В Регистрирующий орган _________________________________________
___________________________________________________________________
2. Недропользователь (Подрядчик) __________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Лицензия серии _________N _______, выданная ____________________
___________________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
цель выдачи _______________________________________________________
4. Контракт серии ____________N______, заключенный между __________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата заключения ___________________________________________________
5. Заключения экономической, экологической, правовой экспертизы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Представляется на регистрацию заключенный Компетентным органом
Республики Казахстан ______________________________________________
___________________________________________________________________
измененный текст Контракта ________________________________________
полное наименование контракта
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата заключения ___________________________________________________
Официальный представитель
Компетентного органа        ________________________________
должность, Ф., И., О.
Приложение 3
Герб
МИНИСТЕРСТВО ГЕОЛОГИИ И ОХРАНЫ НЕДР
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
А К Т
государственной регистрации Контракта
на проведение Операций по недропользованию
г. ______________________                "_____" _____________199_г.
Настоящим регистрируется заключенный на основании выданной
Правительством Республики Казахстан Лицензии N ________________
серии ___________ на право пользования Недрами в Республике Казахстан
Контракт
между _______________________________________________________________
Компетентный орган Республики Казахстан
и ___________________________________________________________________
Недропользователь (Подрядчик)
на __________________________________________________________________
вид Операции по недропользованию
полезное ископаемое _________________________________________________
Регистрационный N _______________
Министр ___________________             ________________________
Приложение 4
Герб
МИНИСТЕРСТВО ГЕОЛОГИИ И ОХРАНЫ НЕДР
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
________________________________________________
название Регистрирующего органа
А К Т
государственной регистрации Контракта
на проведение Операций по недропользованию
г. ______________________                "_____" _____________199_г.
Настоящим регистрируется заключенный на основании выданной
Правительством Республики Казахстан Лицензии N ________________
серии ___________ на право пользования недрами в Республике Казахстан
Контракт
между _______________________________________________________________
Компетентный орган Республики Казахстан
и ___________________________________________________________________
Недропользователь (Подрядчик)
на __________________________________________________________________
вид Операции по недропользованию
Общераспространенное полезное ископаемое ____________________________
_____________________________________________________________________
Регистрационный N _______________
Начальник
______________________________
название Регистрирующего органа
_________________    ______________