Жергiлiктi бюджеттердегi мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының құқықтарын кеңейту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 27 қыркүйек N 1185
Жергiлiктi бюджеттер есебiнен қаржыландырылатын мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының құқықтарын кеңейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне, мемлекеттiк Бюджеттiк банкiне жергiлiктi бюджеттердегi және заңды тұлға болып табылатын мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарына олардың орналасқан жерлерi бойынша үстiмiздегi жылдың 1 қазанына дейiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң немесе мемлекеттiк Бюджеттiк банкiнiң бөлiмшелерiнде дербес ағымдағы бюджеттiк шот ашу ұсынылсын.
2. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарын тiкелей бiлiм беру ұйымдарының банкiлiк шоттарындағы жергiлiктi бюджеттер қаражаттарынан қаржыландыруды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, облыстардың
және Алматы қаласының әкiмдерi бюджеттiк қаражаттардың бiлiм беру
ұйымдарының шоттарына түсуiн және оның мақсатты пайдалануын
бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Ұйымдарда есеп жүргiзу олардың бар адамдарының шегiнде
жүргiзудi талап етедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О расширении прав государственных организаций образования, состоящих на местных бюджетах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1996 г. N 1185
В целях расширения прав государственных организаций образования, финансируемых за счет местных бюджетов, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Рекомендовать Национальному Банку, государственному Бюджетному банку Республики Казахстан открыть государственным организациям образования, состоящим на местных бюджетах и являющимся юридическими лицами, самостоятельные текущие и бюджетные счета в отделениях Национального Банка или государственного Бюджетного банка Республики Казахстан по месту нахождения до 1 октября т.г.
2. Акимам областей и города Алматы осуществлять финансирование государственных организаций образования из средств местных бюджетов непосредственно на банковские счета организаций образования.
3. Министерству финансов Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы обеспечить контроль за поступлением и целевым использованием бюджетных средств на счетах организаций образования.
4. Ведение учета в организациях следует производить в пределах их существующей численности.
Премьер-Министр
Республики Казахстан