"Атырауэнерго" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 24 қазан N 1295
Атырау облысында энергетиканың қаржылық және шаруашылық қызметiн дамыту және аймақты энергиямен жабдықтауды сенiмдi әрi үздiксiз қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiмде заңда белгiленген тәртiппен "Атырауэнерго" республикалық мемлекеттiк кәсiпорын ашық түрдегi акционерлiк қоғам етiп қайта ұйымдастырсын.
Әлеуметтiк сала объектiлерi заңда белгiленген тәртiппен жергiлiктi атқарушы органдарға берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi осы құрылып жатқан ашық түрдегi акционерлiк қоғамның мемлекеттiк акциялар пакетiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң келiсiмiмен сатады.
3. "Электр энергетикасындағы жекешелендiру және қайта құрылымдау бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 мамырдағы N 663 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы , 1996 ж., N 25, 210-құжат) 1-қосымшадағы Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң 1996 жылы коммуналдық меншiкке берiлетiн энергетикалық жүйесiнiң мемлекеттiк кәсiпорындары мен құрылымдық бөлiмшелерi тiзбесiнен:
"Атырау жылу топтары АҚ бiрге (Атырауэнергия)" деген жол алынып тасталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О преобразовании Республиканского государственного предприятия "Атырауэнерго"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 1996 г. N 1295
В целях развития финансовой и хозяйственной деятельности энергетики в Атырауской области, обеспечения региона надежным и бесперебойным энергоснабжением Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством порядке преобразовать Республиканское государственное предприятие "Атырауэнерго" в акционерное общество открытого типа.
Передать объекты социальной сферы в установленном законодательством порядке местным исполнительным органам.
2. Государственный пакет акций создаваемого акционерного общества открытого типа реализуется Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации по согласованию с Правительством Республики Казахстан.
3. Исключить из Перечня государственных предприятий и структурных подразделений энергетических систем Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, передаваемых в коммунальную собственность в 1996 году, приложения 1 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 30 мая 1996 г. N 663 P960663_ "О программе приватизации и реструктуризации в электроэнергетике" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 25, ст. 210) строку:
"Атырауские тепловые сети с РК (Атырауэнерго)".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
Премьер-Министр
Республики Казахстан