Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы N 562 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 қазан N 1320. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Мемлекеттiк мүлiктi сату жөнiндегi саудаластықты өткiзуге байланысты қызметтi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау жөнiндегi Ереженi бекiту туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы  N 562 қаулысымен бекiтiлген Жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау жөнiндегi Ережеге (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 19, 166-құжат) мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
11-мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мiндеттемелерi кәсiпорынның активтерiнiң құнынан асқан жағдайда кәсiпорынның бастапқы бағасы кәсiпорын активтерiнiң жалпы құнының кемiнде 10 процентi мөлшерiнде белгiленедi (кәсiпорын бiрлiгi балансының 360-жолы)";
14-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер мiндеттеме кәсiпорынның құрылымдық бiрлiгi активтерiнiң жалпы құнынан асқан жағдайда бастапқы баға кәсiпорын бiрлiгi активтерiнiң жалпы құнының кемiнде 10 процентi мөлшерiнде белгiленедi (кәсіпорын бiрлiгi балансының 360-жолы)";
19-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"90 проценттен аса тозған негiзгi құралдар негiзгi қорларды ұлғайту коэффициентiн ескере отырып, баланстық қалпына келтiру құнының 10 процентi мөлшерiнде бағаланады";
III бөлiмiнiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"III. Саудаластықта сату кезiнде шаруашылық серiктестiктерi акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн және жарғылық қордағы үлестерiн бағалау";
мынадай мазмұндағы 3-бөлiмшемен толықтырылсын:
"3. Шаруашылық серiктестiктерiнiң жарғылық қорындағы мемлекет үлесiнiң құнын айқындау.
30. Шаруашылық серiктестiгiнiң жарғылық қорындағы мемлекет үлесiнiң құнын айқындау үшiн осы Ереженiң 26-тармағына сәйкес акциялардың есеп айырысу құнын (АЕҚ) айқындау формуласы бойынша алынған шаманы серiктестiктiң жарғылық қорындағы мемлекет үлесiнiң проценттiк шамасына көбейтiп, 100%-ке бөлу керек".
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 г. N 562
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1996 г. N 1320. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях регулирования деятельности, связанной с проведением торгов по продаже государственного имущества, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в Положение по оценке стоимости объектов приватизации, утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 г. N 562 P960562_ "Об утверждении Положения по оценке стоимости объектов приватизации" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 19, ст. 166), следующие изменение и дополнения:
пункт 11 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае, если обязательства превышают стоимость активов предприятия, то начальная цена предприятия устанавливается в размере не менее 10 процентов от общей стоимости активов предприятия (строка 360 актива баланса предприятия)";
пункт 14 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае, если обязательства превышают стоимость активов структурной единицы предприятия, то начальная цена устанавливается в размере не менее 10 процентов от общей стоимости активов единицы предприятия (строка 360 актива баланса единицы предприятия)";
пункт 19 дополнить абзацем следующего содержания:
"Основные средства с износом более 90 процентов оцениваются в размере 10 процентов от балансовой восстановительной стоимости с учетом коэффициента увеличения основных фондов";
название раздела III изложить в следующей редакции:
"III. Оценка государственных пакетов акций и долей в уставных фондах хозяйственных товариществ при продаже на торгах";
дополнить подразделом 3 следующего содержания:
"3. Определение стоимости государственной доли в уставном фонде хозяйственных товариществ
30. Для определения стоимости государственной доли в уставном фонде хозяйственного товарищества величину, полученную по формуле определения расчетной стоимости акций (РСА) в соответствии с пунктом 26 настоящего Положения, следует умножить на величину государственной доли в уставном фонде товарищества в процентах и разделить на 100%".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан