"Қазақстан метрология институты (ҚазМетИн)" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 1 қараша N 1342
ЕСКЕРТУ. Тақырыбында және мәтіндегі сөздер ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2000.08.09. N 1227   қаулысымен .
"Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335  Заң күшi бар Жарлығына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Шаруашылық жүргiзушi құқығында "Қазақстан метрология институты (ҚазМетИн)" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - мемлекеттiк кәсiпорын) құрылсын.
Қазақстан Республикасының Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi мемлекеттiк басқару органымен
айқындасын. <*>
Мемлекеттiк кәсiпорын мемлекеттiк ғылыми метрологиялық орталық болып анықталсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.04.28. N 485  қаулысымен .
2. Мемлекеттiк кәсiпорынның негiзгi мiндеттерi:
Қазақстан Республикасында жасалатын және импортталатын өлшеу құралдарына белгiленген талаптарға сәйкес сынақ жүргiзу;
лицензиялауға жататын өлшеу құралдарын жасау, тексеру және жөндеу жөнiндегi заңды және жеке тұлғалардың қызметiн зерттеу және дайындау, болып айқындалсын; <*>
халықаралық талаптарға сай өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету үшiн метрология жөнiндегi техникалық (эталондық) базаны және нормативтiк құжаттардың үйлесiмділігiн жетiлдiру, өлшем бiрлiгін қамтамасыз ету мен сертификаттау саласында аккредиттеу кезiнде ұйымдарды техникалық тексеру, осы салада мамандарды даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру. <*>
метрология саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстарын орындау;
шамалар бiрлiктерiнiң мөлшерлерiн мемлекеттiк эталондардан кәсiпорын эталондарына беру;
өлшемдер бiрлiгін қамтамасыз ету мәселелерi бойынша жеке және заңды тұлғаларды ақпараттық қамтамасыз ету;
уақыт пен жиiлiктiң, заттар мен материалдардың құрамы мен қасиеттерiнiң стандартты үлгiлерiнiң, заттар мен материалдардың физикалық константалары және қасиеттерi туралы стандартты анықтамалық деректердiң мемлекеттiк қызметтерiнiң iс-әрекетiне байланысты жұмыстарды жүргiзу.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.08.09. N 1227
қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.04.28. N 485  қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi бiр ай мерзiм iшiнде мемлекеттiк кәсiпорын жарғысын бекiтсiн және оны белгiленген тәртiпте тiркесiн.

О создании Республиканского государственного предприятия "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 г. N 1342
Сноска. В заголовке и тексте слово "Метрология" заменено словом "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" - постановлением Правительства РК от 9 августа 2000 г. N 1227 P001227_ .
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 Z952335_  "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" (далее - государственное предприятие) на праве хозяйственного ведения.
Комитет по стандартизации, метрологии и сертификации Республики Казахстан определить органом государственного управления.
Определить государственное предприятие государственным научным метрологическим центром. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 апреля 2004 г. N 485  .
2. Определить основными задачами государственного предприятия:
проведение испытаний изготавливаемых в Республике Казахстан и импортируемых средств измерений на соответствие установленным требованиям;
обследование и подготовку деятельности юридических и физических лиц по производству, поверке и ремонту средств измерений, подлежащей лицензированию;
усовершенствование технической (эталонной) базы и гармонизация нормативных документов по метрологии для обеспечения единства измерений с международными требованиями, техническое обследование организаций при их аккредитации в области обеспечения единства измерений и сертификации, подготовка и повышение квалификации кадров в этой сфере;
выполнение прикладных научно-исследовательских работ в области метрологии;
передача размеров единиц величин от государственных эталонов эталонам предприятий;
информационное обеспечение физических и юридических лиц по вопросам обеспечения единства измерений;
проведение работ, связанных с деятельностью государственных служб времени и частоты, стандартных образцов состава и свойств веществ и материалов, стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 августа 2000 г. N 1227 P001227_ ; от 28 апреля 2004 г. N 485  .
3. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Республики Казахстан в месячный срок утвердить устав государственного предприятия и зарегистрировать его в установленном порядке.

4. Қазақстан Республикасының Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде мемлекеттiк кәсiпорынды тiркеу, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  қаулысымен  бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiн толықтыру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

4. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в месячный срок после регистрации государственного предприятия внести предложение в Правительство Республики Казахстан по дополнению Перечня республиканских государственных предприятий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 790.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан