Қазақстан Республикасы спортшыларының 1998-2000 жылдардағы өтетiн кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға дайындығының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 27 желтоқсандағы N 1847. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Спорт командаларының Нагано қаласында /Жапония/ 1998 жылы өтетiн ХVIII қысқы Олимпиадалық ойындарға, Бангкок қаласында /Тайланд/ 1998 жылы өтетiн ХIII жазғы Азия ойындарына, Кангвон қаласында /Оңтүстiк Корея/ өтетiн IV қысқы Азиялық ойындарға және Сидней қаласында /Австралия/ өтетiн ХХVII жазғы Олимпиадалық ойындарға дайындығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң Туризм және спорт комитетi Ұлттық Олимпиада комитетiмен, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Спорт комитетiмен бiрлесе отырып және "Динамо" дене тәрбиесi-спорт қоғамының орталық кеңесiмен, "Жастар" дене тәрбиесi-спорт қоғамының республикалық кеңесiмен, спорт түрлерi жөнiндегi республикалық федерациялармен келiсе отырып, спорт командаларын және жекелеген спортшыларды 1998-2000 жылдардағы кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға әзiрлеудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жыл сайын республикалық бюджетте "Дене тәрбиесi және спорт жөнiндегi шаралар" бағдарламасы бойынша кезектi Олимпиадалық және Азиялық ойындарға командалар мен спортшылардың дайындығы мен қатысуына қаржы көздейтiн болсын.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң Туризм және спорт комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып бiр ай мерзiм iшiнде Олимпиадалық ойындарда 1-6 орындар және Азиялық ойындарда 1-3 орындар алған спортшыларға және олардың жаттықтырушыларына сыйақы төлеудiң тәртiбi мен мөлшерi туралы нұсқаулықты әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен бекiтсiн.
4. Облыстардың және Ақмола мен Алматы қалаларының әкiмдерi Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында бұқаралық спортты дамыту жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы" 1995 жылғы 4 мамырдағы N 2261 U952261_ және "1996-2000 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында бұқаралық спортты дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1996 жылғы 19 желтоқсандағы N 3276 U963276_ Жарлықтарын орындау үшiн:
1998-2000 жылдардағы Олимпиадалық және Азиялық ойындарға қатысуға үмiткер спортшыларға оларды дайындаудың нысаналы бағдарламасын орындауды қамтамасыз ететiн қажеттi жағдайларды жасауға;
спорт резервтерiн дайындау жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге, балалар-жасөспiрiмдер спорт мектептерiнiң жүйесiн сақтауға және облыс орталықтары мен жекелеген қалаларда дарынды балалар үшiн спорт мектеп-интернаттарын ашуға жәрдемдессiн.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi

О некоторых вопросах подготовки спортсменов Республики Казахстан к очередным Олимпийским и Азиатским играм 1998-2000 годов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 1997 г. N 1847. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях обеспечения подготовки спортивных команд к XVIII зимним Олимпийским играм 1998 года в г. Нагано (Япония), XIII летним Азиатским играм 1998 года в г. Бангкоке (Таиланд), IV зимним Азиатским играм в г. Кангвоне (Южная Корея) и XXVII летним Олимпийским играм 2000 года в г. Сиднее (Австралия) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету туризма и спорта Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан совместно с Национальным олимпийским комитетом, спортивным комитетом Министерства обороны Республики Казахстан и по согласованию с Центральным советом физкультурно-спортивного общества "Динамо", Республиканским советом физкультурно-спортивного общества "Жастар", республиканскими федерациями по видам спорта обеспечить подготовку спортивных команд и отдельных спортсменов к очередным Олимпийским и Азиатским играм 1998-2000 годов.
2. Министерству финансов Республики Казахстан ежегодно предусматривать в республиканском бюджете по программе "Мероприятия по физкультуре и спорту" ассигнования на подготовку и участие команд и спортсменов в очередных Олимпийских и Азиатских играх.
3. Комитету туризма и спорта Министерства образования, культуры и здравоохранения по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать и в установленном порядке утвердить Инструкцию о порядке и размерах выплаты вознаграждений спортсменам, занявшим 1-6 места на Олимпийских играх и 1-3 места на Азиатских играх, и их тренерам.
4. Акимам областей и городов Акмолы и Алматы во исполнение Указов Президента Республики Казахстан от 4 мая 1995 г. N 2261 U952261_ "О неотложных мерах по развитию массового спорта в Республике Казахстан" и от 19 декабря 1996 г. N 3276 U963276_ "О государственной программе развития массового спорта в Республике Казахстан на 1996-2000 годы" способствовать:
созданию необходимых условий спортсменам-кандидатам на участие в Олимпийских и Азиатских играх 1998-2000 годов, обеспечивающих выполнение целенаправленной программы их подготовки;
обеспечению функционирования системы подготовки спортивных резервов, сохранению сети детско-юношеских спортивных школ и созданию спортивных школ-интернатов для одаренных детей в областных центрах и отдельных городах.
Премьер-Министр Республики Казахстан