Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жер қойнауын пайдалану жөнiндегi кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 22 маусымдағы N 578.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды лицензиялау тәртiбi туралы ереженi бекiту жөнiнде" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 16 тамыздағы N 1017 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 34, 321-құжат);
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды лицензиялаудың тәртiбi туралы ережеде:
1-тармақта:
"жер қойнауын пайдалану" деген сөздер "мемлекеттiң меншiгiндегi және нақты мемлекеттiк кәсiпорындарға бекiтiлмеген пайдалы қазбаларды, оның iшiнде техногендi минералды түзiлiмдерден, барлау және өндiру, өндiрумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және/немесе пайдалану" деген сөздер ауыстырылсын;
2-тармақтағы "меншiгiндегi" деген сөзден кейiн "және нақты мемлекеттiк кәсiпорындарға бекiтiлмеген" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жер қойнауын пайдаланушыға меншiк (шаруашылық жүргiзу, жедел басқару) құқығымен тиесiлi техногендiк минералды түзiлiмдерден пайдалы қазбалар өндiру - жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларға жатпайды. Жер қойнауын пайдаланушыға немесе ол өзiне тиесiлi техногендi минералды түзiлiмдердi сатқан немесе өзге тәсiлмен берген тұлғаға лицензиялар беру "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығымен белгiленген тәртiпке сәйкес жүргiзiледi (минералдық шикiзаттарды қайта өңдеуге лицензия беру).";
5-тармақтағы "техногендi" деген сөзден кейiн "минералды" деген сөзбен толықтырылсын;
6-тармақтың екiншi абзацындағы "геологиялық зерделеу" деген сөздер "барлау және/" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Жер қойнауын пайдалануды лицензиялау жөнiндегi жұмыс органы (бұдан әрi - Жұмыс органы) болып табылады.
Жұмыс органы мониторинг пен жер қойнауын және жер қойнауын пайдалануды бақылау функцияларын тиiмдi жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлiгiне жер қойнауын пайдаланушыға берiлген лицензиялардың бiр данасын бередi.";
10-тармақтың бiрiншi абзацы "инвестициялық бағдарламалар (бұдан әрi - конкурс)" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақта:
екiншi және үшiншi абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам недропользования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1998 года № 578
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 1996 г. № 1017 P961017_ "Об утверждении Положения о порядке лицензирования недропользования в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 34, ст. 321):
в Положении о порядке лицензирования недропользования в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
слово "недропользованию" заменить словами "разведке и добыче полезных ископаемых, в том числе из техногенных минеральных образований, находящихся в государственной собственности и не закрепленных за конкретными государственными предприятиями, строительству и/или эксплуатации подземных сооружений, не связанных с добычей";
в пункте 2 после слова "собственности" дополнить словами "и не закрепленных за конкретными государственными предприятиями";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Добыча полезных ископаемых из техногенных минеральных образований, принадлежащих недропользователю на праве собственности (хозяйственного ведения, оперативного управления), не относится к операциям по недропользованию. Выдача лицензии недропользователю или лицу, которому он продал или иным способом передал принадлежащие ему техногенные минеральные образования, производится в соответствии и в порядке, установленном Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О лицензировании (выдача лицензий на переработку минерального сырья ).";
в пункте 5 после слова "техногенными" дополнить словом "минеральными";
в абзаце втором пункта 6 слова "геологическое изучение" заменить словами "разведку и/";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям является Рабочим органом Правительства Республики Казахстан (далее - Рабочий орган) по лицензированию недропользования.
В целях эффективного осуществления функций мониторинга и контроля недр и недропользования Рабочий орган передает Министерству экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один экземпляр выданной недропользователю лицензии.";
абзац первый пункта 10 дополнить словами "инвестиционных программ (далее - конкурс)";
в пункте 11:
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:

"Ашық конкурс туралы хабарландыру мен оны өткiзудiң шарттары бұқаралық ақпарат құралдарында (таралымы кемiнде 15 000 дананы құрайтын) жариялануы, ал жабық конкурсқа қатысуға шақыру және оны өткiзудiң шарттары оның барлық мүмкiн болатын қатысушыларының назарына ол өткiзiлетiн күнге дейiн 90 күннен кешiктiрiлмей жеткiзiлуi тиiс.
Конкурсқа қатысушылардың саны екеуден кем болмауы тиiс. Егер белгiленген конкурстық мерзiмнiң шегiнде конкурсқа тек бiр ғана өтiнiм қабылданған немесе, егер конкурсқа қатысушылар конкурс шарттарының техникалық, басқару, ұйымдастыру және қаржы мүмкiндiктерi бойынша сәйкес келмейтiн жағдайда, онда конкурс болмаған болып есептеледi. Конкурсқа қатысушылар тартқан зияндар өтелмейдi.";
13-тармақтағы "(4, 5-Қосымшалары)" деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақтың бесiншi абзацындағы "Пакетте" деген сөзден кейiн "жер қойнауын пайдалану объектiсi бойынша геологиялық ақпараттар" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Жұмыс органына түскен барлық конкурстық ұсыныстар конкурсқа қатысушыларға қайтарылмайды. Белгiленген мерзiмнен кейiн ұсынылған ұсыныстар конкурсқа қатысушыға ашылмастан қайтарылады.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Конкурстық ұсынысты қарау мерзiмiн Лицензиялық орган алты айға дейiн ұзарта алады, ол туралы өтiнiм берушi жазбаша құлақтандырылады.";
20-тармақтағы "коммерциялық байқалған жағдайда өндiрудiң" деген сөздер "өндiруге лицензия алу құқығына конкурстық ұсыныс үшiн белгiленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақта:
бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Конкурстық ұсыныстарды сараптауды Жұмыс органының ұсынуы бойынша Лицензиялық орган құратын сараптық комиссия жүзеге асырады. Конкурстық ұсыныстарды сараптық бағалау мынадай өлшемдердiң жиынтығының негiзiнде жүзеге асырылады:";
мынадай мазмұндағы жетiншi және сегiзiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Жұмыс органы алынған конкурстық ұсыныстар бағасының қорытындысы бойынша оның жеңiмпазын айқындау жөнiнде ұсыным берiлетiн конкурстың нәтижелерi туралы хаттама ресiмдейдi. Хаттама, оған қоса берiлген конкурстық ұсыныстардың сараптық бағаларымен бiрге ұсынылған материалдардың негiзiнде конкурстың жеңiмпазы және лицензиялар беру туралы шешiм қабылдайтын, Лицензиялық органға жолданады.
Жұмыс органы конкурстың жеңiмпазына құлақтандыру жолдайды және жер қойнауын пайдалануға лицензия бередi. Конкурстың нәтижелерi бұқаралық ақпарат құралдарында (таралымы кемiнде 15 000 дананы құрайтын) жарияланады.";
25-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "бөлiнiстерiнiң" деген сөзден кейiн "кен орнының пайдалы қазбаларының запасын мемлекеттiк сараптаудың бағаларының" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
26-тармақта:
"өндiрудi" деген сөзден кейiн "барлауды және/немесе" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:

"Извещения об открытом конкурсе и условия его проведения должны быть опубликованы в средствах массовой информации (тираж которых составляет не менее 15 000 экземпляров), а приглашения к участию в закрытом конкурсе и условия его проведения доведены до сведения всех потенциальных его участников не позднее чем за 90 дней до его проведения.
Число участников конкурса должно быть не менее двух. В случае, если в пределах установленного конкурсного срока на конкурс принята только заявка или, если участники конкурса не соответствуют по техническим, управленческим, организационным и финансовым возможностям условиям конкурса, то конкурс считается несостоявшимся. Затраты, понесенные участниками конкурса, не компенсируются.";
в пункте 13 слова "(приложение 4, 5)" исключить;
в абзаце пятом пункта 14 после слова "Пакет" дополнить словами "геологической информации по объекту недропользования";
пункт 16 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Все конкурсные предложения, поступившие в Рабочий орган, участникам конкурса не возвращаются. Предложения, представленные после установленного срока, возвращаются участникам конкурса нераспечатанными.";
пункт 17 дополнить предложением следующего содержания: "Срок рассмотрения конкурсного предложения может быть продлен Лицензионным органом до шести месяцев, о чем письменно уведомляется заявитель";
в пункте 20 слова "добычи, в случае коммерческого обнаружения" заменить словами "установленные для конкурсного предложения на право получения лицензии на добычу";
в пункте 22:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"22. Экспертиза конкурсных предложений осуществляется экспертными комиссиями, которые формируются Лицензионным органом по предложению Рабочего органа. Экспертные оценки конкурсных предложений осуществляются на основе совокупности следующих критериев:";
дополнить абзацами седьмым и восьмым следующего содержания:
"По итогам полученных экспертных оценок конкурсных предложений Рабочим органом оформляется протокол о результатах конкурса, в котором даются рекомендации по определению его победителя. Протокол с приложением к нему экспертных оценок конкурсных предложений направляется в Лицензионный орган, который на основе представленных материалов принимает решение о победителе конкурса и выдаче лицензии.
Победителю конкурса Рабочим органом направляется уведомление и передается лицензия на недропользование. Результаты конкурса публикуются в средствах массовой информации (тираж которых составляет не менее 15 000 экземпляров).";
В пункте 25:
в абзаце первом после слова "отвода" дополнить словами "государственной экспертизы оценки запасов полезных ископаемых месторождений";
абзац шестой исключить;
в пункте 26:
после слов "проведения" дополнить словами "разведку и/или";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:

"Кен орнының географиялық шекарасы лицензияда көрсетiлген келiсiм-шарттық аумақтан тысқары шыққан жағдайда, оны кеңейту туралы мәселе келiсiм-шарттық аумақты өзгерту немесе қолданылу мерзiмi осы Ереженiң 24 және 27-тармақтарына сәйкес айқындалатын қосымша лицензия беру жолымен шешiледi.";
27-тармақтың екiншi абзацындағы "өндiру" деген сөзден кейiн "және/немесе барлау" деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақ алынып тасталсын;
32-тармақтағы "(жұмыс)" деген сөз алынып тасталсын;
37-тармақтың бiрiншi абзацындағы "(6-қосымша)" деген сөздер алынып тасталсын;
41-тармақтағы "оның" деген сөз "Жұмыс органының ұсынуы бойынша Лицензиялық органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
43-тармақтың бiрiншi абзацы алынып тасталсын;
45-тармағы "оның күшi" деген сөздерден кейiн "Лицензиялық органның тиiстi шешiм қабылдауы жолымен" деген сөздермен толықтырылсын;
47-тармақтағы "39" деген сан "38" деген санмен ауыстырылсын;
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Лицензияның иесi өзiне тиесiлi лицензияны қайтаруға құқылы. Бұл ретте Жұмыс органы жер қойнауын қорғау және пайдалану жөнiндегi уәкiлеттi органға барлық құжаттардың және өзге де жер қойнауы туралы ақпараттардың (жерлерге жүргiзiлген қайта өңдеулер, бұрғыларды, шахталарды және тау-кен үңгiрлерiн консервациялау және жою туралы ақпараттарды, маркшейдерлiк ақпараттарды қоса алғанда) материалдық көздерiнiң берiлгендiгi, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушының лицензияның шарттарын сақтауы фактiлерiн тексередi. Лицензия Жұмыс органы, ол жер қойнауын пайдаланушыдан лицензияның түпнұсқалық данасын алғаннан және лицензияның қайтарылуына байланысты барлық мәселелердi реттегеннен кейiн, лицензия туралы тiркеу жазбасын жойған сәттен бастап қайтарылған болып есептеледi. Келiсiм-шарт жасасқан жағдайда - тараптар оны бұзады.
Лицензиат, оны беру туралы шешiм қабылданған күннен бастап үш айдың iшiнде лицензияны талап етпеген жағдайда, Жұмыс органы Лицензиялық органның аталған лицензияны беру туралы шешiмiнiң күшi жойылған деп тану туралы ұсыныс енгiзуге құқылы";
32-53-тармақтар тиiсiнше 31-52-тармақтар болып есептелсiн;
осы қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды лицензиялаудың тәртiбi туралы ережеге 1, 2 және 3-қосымшалар осы қаулыға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды лицензиялаудың тәртiбi туралы ережеге 7-қосымшада:
"Қазақстан Республикасының геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi" және "Геология және жер қойнауын қорғау министрi" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" және "Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасары - Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын";

"В случае выхода географической границы месторождения за пределы контрактной территории, указанной в лицензии, вопрос о ее расширении решается путем изменения контрактной территории или выдачи дополнительной лицензии, срок действия которой определяется в соответствии с пунктами 24 и 27 настоящего Положения.";
в абзаце втором пункта 27 после слова "добычу" дополнить словами "и/или разведку";
пункт 31 исключить;
в пункте 32 слово "(Рабочий)" исключить;
в абзаце первом пункта 37 слова "(приложение 6)" исключить;
в пункте 41 слово "он" заменить словами "Лицензионный орган по представлению Рабочего органа";
в пункте 43 абзац первый исключить;
в пункте 45 после слова "возобновляется" дополнить словами "путем принятия соответствующего решения Лицензионным органом";
в пункте 47 цифру "39" заменить цифрой "38";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Владелец лицензии вправе возвратить принадлежащую ему лицензию. При этом Рабочий орган проверяет факт передачи уполномоченному органу по охране и использованию недр всех документов и иных материальных носителей информации о недрах (включая информацию о проведенной рекультивации земель, консервации и ликвидации скважин, шахт и горных выработок, маркшейдерскую информацию), а также соблюдение условий лицензии недропользователем. Лицензия считается возвращенной с момента аннулирования Рабочим органом регистрационной записи о лицензии после получения им подлинного экземпляра лицензии от недропользователя и урегулирования всех вопросов, связанных с возвратом лицензии. В случае заключения контракта - стороны его расторгают.
В случае невостребования лицензии лицензиатом по истечении трех месяцев со дня принятия решения о ее выдаче Рабочий орган вправе внести предложение о признании утратившим силу решения Лицензионного органа о выдаче данной лицензии";
пункты 32-53 считать соответственно пунктами 31-52;
приложения 1, 2 и 3 к Положению о порядке лицензирования недропользования в Республике Казахстан, утвержденному указанным постановлением, изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему постановлению;
в приложении 7 к Положению о порядке лицензирования недропользования в Республике Казахстан, утвержденному указанным постановлением:
слова "Министерство геологии и охраны недр Республики Казахстан" и "Министр геологии и охраны недр" заменить соответственно словами "Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям" и "Первый заместитель Премьер-Министра - Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям";

2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.02 № 347 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.02 № 347 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
4) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.11 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
5) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.07.27. N 781 қаулысымен .
6) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2008 N 1332 (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 202 өкiмiнiң:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығына берiлген лицензияларға Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары О.Ә.Жандосов қол қояды.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.07.2005 N 781; 31.12.2008 N 1332 (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.03.2011 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.04.02 № 347 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі қаулыларымен.
2. "Қазақстан Республикасында пайдалы қазбаларды барлауға және/немесе өндiруге лицензия алу құқығына арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткiзудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 107 қаулысының күшi жойылған деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 3, 26-құжат).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 22 маусымдағы
N 578 қаулысына
1 қосымша
ЕЛТАҢБА
Қазақстан Республикасында жер қойнауын
пайдалану құқығына
Лицензия
Қазақстан Республикасының Үкiметi ____________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
___________________________________________________________________
(облысындағы, ауданындағы)
_____________________________________________________барлауға берген
(пайдалы қазбаның түрi және объектiнiң атауы)
1. Лицензиат туралы мәлiметтер.
1.1. Орналасқан жерi (заңды тұлға үшiн), тұратын мекен-жайы
(жеке тұлға үшiн)__________________________________________________
___________________________________________________________________
1.2. Мемлекеттiк тiркеуден өткен күнi және нөмiрi (заңды тұлға
үшiн), жеке басы куәлiгiнiң деректерi (жеке тұлға үшiн):___________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
1.3. Басшылар (заңды тұлға үшiн)______________________________
___________________________________________________________________

2) утратил силу постановлением Правительства РК от 02.04.2011 № 347 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 02.04.2011 № 347 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 11.03.2011 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
5) утратил силу постановлением Правительства РК от 27.07.2005 N 781;
6) утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332;
7) в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июня 1997 года № 202:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Лицензии на право пользования недрами в Республике Казахстан подписывает Премьер-Министр Республики Казахстан или Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосов У.А.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года № 107 P970107_ "Об утверждении Положения о порядке проведения конкурса инвестиционных программ на право получения лицензии на разведку и/или добычу полезных ископаемых в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 3, ст. 26).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 1998 г. N 578
ГЕРБ
ЛИЦЕНЗИЯ
на право пользования недрами
в Республике Казахстан
Выдана Правительством Республики Казахстан ___________________________
___________________________________________________________________________
(наименование организации)
на разведку _______________________________________________________________
(вид полезного ископаемого и название объекта)
в__________________________________________________________________________
(районе, области)
1. Сведения о лицензиате.
1.1. Место нахождения (для юридического лица), место жительства (для
физического лица): ________________________________________________________
___________________________________________________________________________
1.2. Дата и номер государственной регистрации (для юридического лица),
данные удостоверения личности (для физического лица):
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
1.2. Руководители (для юридического лица): ___________________________
___________________________________________________________________________

2. Лицензияланған объектiнiң сипаттамасы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Жер қойнауының берiлетiн учаскесiнiң кеңiстiктiк шекаралары (1-қосымша)
4. Лицензияның қолданылу мерзiмi және жұмыстың басталатын күнi
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Келiсiм-шарттың түрi және қол қойылу мерзiмi
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
6. Жұмыстың ең төменгi бағдарламасы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Келiсiм-шарттың аумақты қайтаруының шарттары мен тәртiбi
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Жер қойнауын және айналадағы табиғи ортаны қорғау, жұмысты
қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi заңдардың талаптарын орындау шарттары
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Лицензияның қолданылу мерзiмiн ұзарту шарттары
Қосымшалар: 1. Геологиялық жер бөлiгi (1-қосымша)
2. Бұрыштық нүктелер координаты (2-қосымша)
3. Геологиялық жер бөлiгiнiң орналасу
картограммасы (3-қосымша)
" " _____________ 199_ж. Сериясы ГКИ N ___
Қазақстан Республикасының
Үкiметi атынан
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Сериясы ГКИ N _____ жер қойнауын
пайдалану құқығына лицензияға
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи
ресурстар министрлiгi Геология және жер қойнауын қорғау
комитетiнiң минералдық ресурстар бас басқармасы
Геологиялық жер бөлiгi
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
___________________________________________________________________
(кен орнының атауы)
барлау үшiн жер қойнауларын пайдалану құқығына берiлдi.
Геологиялық жер бөлiгi _______________________________________
__________________________________________________________орналасқан
(әкiмшiлiкке бекiтiлуi)
және топографиялық жоспарда N ____ бастап
____________________________________________ N ___-ге дейiн бұрыштық
(бұрыштық нүктелер тiзбесi)
нүктелермен белгiленген
сондай-ақ тiк кенiштерде____________________________________________
(барлаудың тереңдiгi, көкжиегi)
Бұрыштық нүктенiң координаттары сериясы ГКИ N ____ жер қойнауын
пайдалану құқығына Лицензияның 2-қосымшасында келтiрiлген.
2
Геологиялық жер бөлiгiнiң алаңы ________ шаршы құрайды
Минералдық ресурстар
бас басқармасының бастығы
Сериясы ГКИ N _____ жер қойнауын
пайдалану құқығына берiлген лицензияға
2-қосымша
Бұрыштық нүктелердiң координаттары
Сериясы ГКИ N _____ жер қойнауын
пайдалану құқығына берiлген лицензияға
3-қосымша
Тау-кен жер бөлiгiнiң орналасу картограммасы
Масштабы______________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 22 маусымдағы
N 578 қаулысына
2 қосымша
ЕЛТАҢБА
Қазақстан Республикасында жер қойнауын
пайдалану құқығына
Лицензия
Қазақстан Республикасының Үкiметi ____________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
___________________________________________________________________
(облысындағы, ауданындағы)
____________________________________________________өндiруге берген
(пайдалы қазбаның түрi және объектiнiң атауы)

2. Характеристика лицензионного объекта.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Пространственные границы предоставляемого участка недр (Приложение 1).
4. Срок действия лицензии и дата начала работ.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
5. Вид и срок подписания контракта.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
6. Минимальная программа работ.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
7. Условия и порядок возврата Контрактной территории.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
8. Условия выполнения требований законодательства по охране недр и
окружающей природной среды, безопасному ведению работ.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
9. Условия продления срока действия лицензии.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Приложения: 1. Геологический отвод (приложение 1).
2. Координаты угловых точек (приложение 2).
3. Картограмма расположения Геологического отвода (приложение 3).
"___"_____________199___г.      Серия ГКИ №__________________
От имени Правительства
Республики Казахстан
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к лицензии на право пользования
недрами серии ГКИ № _________
ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ МИНЕРАЛЬНЫХ РЕСУРСОВ
КОМИТЕТА ГЕОЛОГИИ И ОХРАНЫ НЕДР
МИНИСТЕРСТВА ЭКОЛОГИИ И ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ГЕОЛОГИЧЕСКИЙ ОТВОД
Выдан_________________________________________________________________
(наименование организации)
на право пользования недрами для разведки__________________________________
___________________________________________________________________________
(наименование месторождения)
Геологический отвод расположен в ____________________________________
___________________________________________________________________________
{административная привязка)
и обозначен на топографическом плане угловыми точками с № _________________
________________________________по №_______________________________________
(перечень угловых точек)
а также на вертикальных разрезах___________________________________________
(глубина отработки, горизонт)
Координаты угловых точек приведены в приложении 3 к лицензии на право
пользования недрами серии ГКИ № __________.
Площадь Геологического отвода составляет_________кв 2
Начальник Главного управления
Минеральных ресурсов
Приложение 2
к лицензии на право пользования
недрами серии ГКИ № _________
Координаты угловых точек
Приложение 3
к лицензии на право пользования
недрами серии ГКИ № _________
Картограмма расположения Горного отвода
Масштаб________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 1998 г. № 578
ГЕРБ
ЛИЦЕНЗИЯ
на право пользования недрами
в Республике Казахстан
Выдана Правительством Республики Казахстан ___________________________
___________________________________________________________________________
(наименование организации)
на добычу _________________________________________________________________
(вид полезного ископаемого и название объекта)
в__________________________________________________________________________
(районе, области)