"Жоғары аттестациялық комиссия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 19 наурыз N 271. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.12.28. N 2001 қаулысымен. ~P002001
Ғылыми және ғылыми-педагог кадрларды аттестациялау саласында мемлекеттік монополияны және ғылыми кадрларды даярлау жүйесінің тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының Ғылыми кадрларды аттестациялау департаменті "Жоғары аттестациялық комиссия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы болып мыналар белгіленсін:
1) ғылыми және ғылыми-педагог қызметкерлерге ғылыми дәрежелер тағайындау мен ғылыми атақтар беру туралы аттестациялық істерді оларға қойылатын бірыңғай талаптарға сәйкес қарауды ұйымдастыру;
2) ғылыми және ғылыми-техникалық жобаларды сараптауды ұйымдастыру және өткізу;
3) жоғары білім және ғылым ұйымдарын аттестациялауға қатысу.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Кәсіпорынның мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функциясын жүзеге асырушы орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі бір ай мерзім ішінде Кәсіпорынның Жарғысын бекітсін және оның әділет органдарында белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі туралы" 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  P960790_  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Республикалық мемлекеттік  кәсіпорындардың тізбесі мынадай мазмұндағы бөліммен және реттік нөмірі 470-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
470" Жоғары аттестациялық комиссия"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны                  Алматы қаласы".
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясы Ғылыми кадрларды аттестациялау департаментінің мәселелері туралы" 1998 жылғы 21 сәуірдегі N 370 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж. N 13, 102-құжат) күші жойылған деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Высшая аттестационная комиссия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1999 года N 271. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 декабря 1999 г. N 2001 ~P992001.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.1999 № 2001.
В целях обеспечения государственной монополии в области аттестации научных и научно-педагогических кадров и эффективного функционирования системы их подготовки Правительства Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Департамент аттестации научных кадров Министерства
науки - Академии наук Республики Казахстан путем преобразования в
Республиканское государственное казенное предприятие "Высшая
аттестационная
комиссия" (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить:
1) организацию рассмотрения аттестационных дел о присуждении научным
и
научно-педагогическим работникам ученых степеней и присвоении ученых
званий
в соответствии с едиными требованиями к ним;
2) организацию и проведение экспертизы научных и научно-технических
проектов;
3) участие в аттестации организаций высшего образования и науки.
3. Определить органом государственного управления Предприятия, а
также
органом, осуществляющим по отношению к нему функцию субъекта права государственной собственности, Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан в месячный срок утвердить устав Предприятия и обеспечить в установленном порядке его государственную регистрацию в органах юстиции.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года № 790 P960790_ "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 29, ст. 256) следующее дополнение:
Перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный указанным постановлением, дополнить разделом и строками порядковый номер 470, следующего содержания:
"Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
470 Республиканское государственное
казенное предприятие
"Высшая аттестационная комиссия" город Алматы".
6. Признать утратившим силу постановление Правительства
Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года № 370
P980370_
"Вопросы
Департамента аттестации научных кадров Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 13,
ст.102).
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
В.Чунтонов)