"Ақпарат" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 21 сәуір N 440
Құқықтық статистика және ақпарат орталығы мен Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақпарат" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісім бойынша) Кәсіпорынның мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің міндетін жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі саласы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығы мен прокуратура органдарының жұмыс жағдайларын материалдық-техникалық және басқа да жағынан қамтамасыз ету, ғимараттарының, құрылғыларының, жабдықтарының, инженерлік жүйелерінің, көлік құралдарының, әлеуметтік-тұрмыстық мақсаттағы объектілерінің және өзге де мүлкінің пайдаланылуын жүзеге асыру болып белгіленсін.
Кәсіпорынның өзге қызметі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына Кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастыру, жарғысын бекіту және белгіленген тәртіппен Кәсіпорынды әділет органдарында тіркеуден өткізу ұсынылсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного предприятия "Акпарат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1999 года № 440
В целях материально-технического обеспечения деятельности Центра правовой статистики и информации и органов прокуратуры Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Акпарат" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Определить органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан (по согласованию).
3. Основной сферой деятельности Предприятия определить материально-техническое и иное обеспечение условий работы, эксплуатацию зданий, сооружений, оборудования, инженерных сетей, транспортных средств, объектов социально-бытового назначения и иного имущества Центра правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан и органов прокуратуры.
Иная деятельность Предприятием осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Рекомендовать Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан
сформировать уставный капитал Предприятия, утвердить устав и в установленном порядке зарегистрировать Предприятие в органах юстиции.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)