"Атырау мұнай және газ институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 маусым N 869
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалардың әкімші-мекемелерінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 P981335_ қаулысына сәйкес, елдің мұнай-газ саласындағы өзекті мәселелерді шешу үшін мамандар даярлаудың деңгейін арттыру және ғылыми-техникалық әлеуетті шоғырландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Мұнай химиясы және табиғи тұздар институты мен Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Атырау мұнай және газ институты "Атырау мұнай және газ институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына (бұдан әрі - Кәсіпорын) біріктіру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы:
1) республиканың мұнай-газ саласы үшін жоғары білікті мамандар, ғылыми-педагогикалық кадрлар даярлау;
2) мұнай, газ және табиғи тұздар саласында ғылыми-зерттеу және технологиялық жұмыстарды жүргізу болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Кәсіпорынға қатысты уәкілеттік берілген мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі бір ай мерзімде:
1) Кәсіпорынның Жарғысын бекітсін және белгіленген тәртіппен оны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Атырауский институт нефти и газа"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1999 года № 869
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года № 1335 P981335_ "Вопросы учреждений-администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета", в целях повышения уровня подготовки специалистов и концентрации научно-технического потенциала для решения актуальных проблем нефтегазовой отрасли страны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1.Реорганизовать Институт химии нефти и природных солей Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан и Атырауский институт нефти и газа Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан путем их слияния в Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауский институт нефти и газа" (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия:
1) подготовку высококвалифицированных специалистов, научно- педагогических кадров для нефтегазовой отрасли республики;
2) проведение научно-исследовательских и технологических работ в области нефти, газа и природных солей.
3. Определить Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан уполномоченным органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности.
4. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан в месячный срок:
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить в установленном порядке
его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Жакупова Э.)