Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі Мемлекеттік материалдық резервтер жөніндегі комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 27 тамыз N 1268. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.01.23. N 111 қаулысымен. ~P010111
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасында жұмылдырушылық дайындық және жұмылдыру жөніндегі жалпы мемлекеттік іс-шаралардың кешенін жүргізуге жауапты болып айқындалсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер жөніндегі комитеті туралы ереже бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігі (келісім бойынша) бір ай мерзімде Қазақстан Республикасындағы жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыруға байланысты қажетті материалдық-техникалық құралдарды, құжаттамаларды және өзге де мүлікті толық көлемде Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер жөніндегі комитетіне берсін.
4. Құпия.
5. "Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 657 P990657_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 22, 224-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Мемлекеттік материалдық резервтер жөніндегі комитет";
2) <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақтың 2-тармақшасы күшін жойды - ҚР Үкіметінің
1999.11.29. N 1807 қаулысымен. P991807_
6. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Мемлекет резервінен сатылатын материалдар мен тауарларға есеп айырысу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 27 маусымдағы N 726 P940726_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 27, 298-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 27
маусымдағы N 726 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 13 шілдедегі N
966 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 24, 24-құжат);
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 2 сәуірдегі N 465
P970465_
қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 14,
107-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілген өзгерістердің 3-тармағы.

Вопросы Комитета по государственным материальным резервам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1268. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 января 2001 г. N 111 ~P010111.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.01.2001 № 111.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить Комитет по государственным материальным резервам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан ответственным за проведение комплекса общегосударственных мероприятий по мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комитете по государственным материальным резервам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию) в месячный срок передать Комитету по государственным материальным резервам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в полном объеме необходимые материально-технические средства, документацию и иное имущество, связанное с мобилизационной подготовкой и мобилизацией в Республике Казахстан.
4. Секретно.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 657 P990657_ "Вопросы Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 22, ст. 224) следующие изменение и дополнения:
1) подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) Комитет по государственным материальным резервам;";
2) (подпункт 2) утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 ноября 1999 г. N 1807 P991807_ )
6. Признать утратившими силу:
1) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июня 1994 года № 726 P940726_ "О порядке расчетов за материалы и товары, реализуемые из государственного резерва" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., № 27, ст. 298);
2) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 июля 1995 года № 966 "О внесении дополнений и изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июня 1994 г. № 726 P940726_ " (САПП Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст.24);
3) пункт 3 Изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 1997 года № 465 P970465_ (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 14, ст. 107).

7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы "27 "тамыздағы
N 1268 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда
министрлігінiң Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi
комитетi туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi құзыретiнiң шегiнде мемлекеттiк материалдық резерв жүйесiнде және жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыру саласында атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ осы мәселелер бойынша салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын ведомство болып табылады.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген, өз атауы мемлекеттiк тілде жазылған мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, банктерде шоттары болады.
Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
Комитеттiң, егер, оған заңдарға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса,
мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы
бар.
4. Комитет өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңда белгiленген
тәртiппен бұйрықтар шығарады.
5. Комитет қызметкерлерiнiң штат санының лимитiн Қазақстан
Республикасының Үкiметi бекiтедi.
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы:
Қазақстан Республикасы, 47302I, Астана қаласы, Циолковский көшесi, 2.
7. Комитетінiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Энергетика,
индустрия және сауда министрлiгiнiң Мемлекеттiк материалдық резервтер
жөнiндегi комитетi" мемлекеттiк мекемесi.
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек республикалық бюджеттен ғана
жүзеге асырылады.
Комитетке оның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау
тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым
салынады.
2. Комитеттің негiзгi мiндеттерi мен функциялары
10. Комитеттің негізгi мiндеттерi:
1) жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыру саласында бiрыңғай саясатты
әзiрлеу және iске асыру;
2) мемлекеттiк материалдық резервтiң жүйесiн қалыптастыру және дамыту;

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 1999 года № 1268
Положение
о Комитете по государственным материальным резервам
Министерства энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет по государственным материальным резервам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством, в пределах компетенции Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, осуществляющим специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции в системе государственного материального резерва и в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также межотраслевую координацию по этим вопросам.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы с изображением Государственного герба Республики Казахстан со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в банках.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых
отношений от имени государства, если он уполномочен на это в
соответствии с законодательством.
4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном
законодательством порядке издает приказы.
5. Лимит штатной численности Комитета утверждается Правительством
Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Комитета:
Республика Казахстан, 473021, город Астана, улица Циолковского, 2.
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение
"Комитет по государственным материальным резервам Министерства
энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из
республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами
предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся
функциями Комитета.
2. Основные задачи и функции Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в разработке и реализация единой государственной политики в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
2) формирование и развитие системы государственного материального резерва;

3) жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыру саласында, сондай-ақ мемлекеттiк материалдық резерв жүйесiнде Қазақстан Республикасы заңдарының сақталуын бақылау болып табылады.
11. Комитет заңдарда белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) жұмылдырушылық дайындық және жұмылдыру жөнiндегi, сондай-ақ жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыруға байланысты iс-шараларды материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүргiзу жөнiндегi бағдарламалар мен арнайы жоспарларды әзiрлейдi;
2) жұмылдырушылық дайындық және жұмылдыру саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi, сондай-ақ экономикалық және техникалық шараларды әзiрлейдi, олардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
3) Қазақстан Республикасының халқын, аумақтарын және экономикасын даярлау және жұмылдыру кезеңi мен соғыс уақытындағы жұмыс жағдайын айқындау жөнiндегi жұмысты үйлестіреді;
4) Қазақстан Республикасында жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыруды ғылыми және әдiстемелiк қамтамасыз етудi жүзеге асырады;
5) ұйымдардың, Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың жұмылдырушылық жоспарларын келiседi;
6) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк материалдық резервiнiң пайдаланылуы мен сақталуына басшылық пен бақылауды жүзеге асырады;
7) мемлекеттiк материалдық және жұмылдырушылық резервтердің материалдық құндылықтарын қалыптастырудың, жинақтаудың және пайдаланудың тәртiбiн, мүдделi мемлекеттiк органдардың қатысуымен мемлекеттiк материалдық және жұмылдырушылық резервтер материалдық құндылықтарының номенклатурасы мен оларды сақтаудың нормалары жөнінде ұсыныс әзiрлейдi және оларды Қазақстан Республикасының Yкiметiне бекiтуге енгiзедi;
8) үйлестiрудi жүзеге асырады және өз құзыретiнiң шегiнде ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметiн бақылайды;
9) мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын аумақтық орналастыруды айқындайды;
10) ұйымдардың жұмылдырушылық дайындық және жұмылдыру, сондай-ақ мемлекеттiк материалдық резервтi пайдалану жөнiндегi өтiнiмдерiн қарайды, тиiстi қорытынды ұсынады;
11) мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарының көлемi мен қозғалысының жиынтық есебiн жүргiзедi және Қазақстан Республикасының Үкiметiне белгiленген есептiлiк ұсынады;
12) өз құзыретiнiң шегiнде жұмылдырушылық дайындыққа, жұмылдыруға, мемлекеттiк материалдық резерв жүйесiн ұстауға және дамытуға бағытталған мемлекеттiк қаражаттың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
13) жұмылдырушылық дайындық және жұмылдыру мәселелерi бойынша халықаралық ынтымақтастыққа қатысады;
14) өзiне заңдармен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.

3) контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в системе государственного материального резерва.
11. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) разрабатывает программы и специальные планы по мобилизационной подготовке и мобилизации, а также по проведению материально-технического и финансового обеспечения мероприятий, связанных с мобилизационной подготовкой и мобилизацией;
2) разрабатывает нормативные правовые акты, а также экономические и технические меры в области мобилизационной подготовки и мобилизации, осуществляет контроль за их исполнением;
3) координирует работу по подготовке населения, территории и экономики Республики Казахстан и определению условий работы в период мобилизации и в военное время;
4) осуществляет научное и методическое обеспечение мобилизационной подготовки и мобилизации в Республике Казахстан;
5) согласовывает мобилизационные планы организации, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;
6) осуществляет руководство и контроль за использованием и сохранностью государственного материального резерва Республики Казахстан;
7) разрабатывает порядок формирования, накопления и использования материальных ценностей государственного материального и мобилизационного резервов, предложения по номенклатуре и нормам хранения материальных ценностей государственного материального и мобилизационного резервов с участием заинтересованных государственных органов и вносит их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
8) осуществляет координацию и в пределах своей компетенции контролирует деятельность подведомственных организаций;
9) определяет территориальное размещение материальных ценностей государственного материального резерва;
10) рассматривает обращения организаций по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации, а также использования государственного материального резерва, представляет соответствующие заключения;
11) ведет сводный учет наличия и движения материальных ценностей государственного материального резерва и представляет установленную отчетность в Правительство Республики Казахстан;
12) в пределах своей компетенции осуществляет контроль за использованием государственных средств, направленных на мобилизационную подготовку, мобилизацию, содержание и развитие системы государственного материального резерва;
13) участвует в международном сотрудничестве по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации;
14) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством.

3. Комитеттiң құқықтары
12. Комитеттiң өзiне жүктелген мiндеттердi iске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру мақсатында заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыру бойынша шығыстардың құрылымы жөнiнде, сондай-ақ тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттің жобасын қалыптастыру кезiнде мемлекеттiк материалдық және жұмылдырушылық резервтердiң жүйесiн ұстау және дамыту жөнiнде ұсыныс енгiзуге;
2) өз құзыретiндегi мәселелер бойынша нормативтiк құқықтық актiлер шығаруға;
3) өз құзыретiнiң шегiнде мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан және азаматтардан ақпарат сұратуға және алуға;
4) өз құзыретiнiң шегiнде ұйымдардың жұмылдырушылық дайындығын ұйымдастыруға және басқаруға, жұмылдырушылық мiндеттер мен iс-шараларды орындаудың қажеттi шарттарын айқындауға;
5) ведомстволық бағыныстағы ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату туралы ұсыныс енгiзуге;
6) жаңарту және ауыстыру тәртiбiмен материалдық құндылықтарды мемлекеттiк материалдық резервке шығару және беру туралы шешiм қабылдауға;
7) ұйымдардың жұмылдырушылық дайындық пен жұмылдыруды, сондай-ақ мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын сақтау жөнiндегi мiндеттемелердi реттейтін нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарын орындауын бақылауды жүзеге асыруға;
8) жауапты сақтау пункттерiнде сақталатын материалдық құндылықтардың сақталуына тексеру жүргiзуге және бақылаушы органдардың лауазымды тұлғалары мен мамандарын тексерулер жүргiзуге тартуға;
9) тексерулердiң материалдарын мемлекеттiк материалдық резервтiң
материалдық құндылықтарын сақтау және пайдалану тәртiбiнiң бұзылуына
кiнәлi адамдарды жауапқа тарту туралы мәселенi шешу үшiн құқық қорғау
органдарына жолдауға;
10) өз құзыретiнiң шегiнде жұмылдырушылық дайындық және жұмылдыру
жөнiндегi iс-шараларды жүргiзудегi, сондай-ақ мемлекеттiк материалдық
резервтiң материалдық құндылықтарын сақтау жөнiндегi жолсыздықтарды жою
туралы атқару үшiн мiндеттi ұйғарым беруге;
11) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де құқықтарды
жүзеге асыруға құқығы бар.
4. Комитеттің мүлкi
13. Комитеттiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
14. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
15. Комитеттiң өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға
немесе өзгеше тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
Комитетке заңдарда белгіленген жағдайларда және шектерде мүлiкке
билiк ету құқығы берілуi мүмкiн.
5. Комитеттiң қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Төрағаның оның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын екi орынбасары болады.

3. Права Комитета
12. Комитет в целях реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном законодательством порядке:
1) вносить предложения по структуре расходов по мобилизационной подготовке и мобилизации, а также по содержанию и развитию системы государственного материального и мобилизационного резервов при формировании проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
2) издавать нормативные правовые акты по вопросам своей компетенции;
3) в пределах своей компетенции запрашивать и получать информацию от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан;
4) в пределах своей компетенции организовывать и руководить мобилизационной подготовкой организаций, определять необходимые условия выполнения мобилизационных заданий и мероприятий;
5) вносить предложения о создании, реорганизации и ликвидации подведомственных организаций;
6) принимать решения о выпуске и поставке материальных ценностей в государственный материальный резерв в порядке освежения и замены;
7) осуществлять контроль за выполнением организациями требований нормативных правовых актов, регулирующих мобилизационную подготовку и мобилизацию, а также обязательств по хранению материальных ценностей государственного материального резерва;
8) проводить проверки сохранности материальных ценностей, хранящихся в пунктах ответственного хранения и привлекать к проведению проверок должностных лиц и специалистов контролирующих органов;
9) направлять материалы проверок в правоохранительные органы для
решения вопроса о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушениях
порядка хранения и использования материальных ценностей государственного
материального резерва;
10) в пределах своей компетенции давать обязательные для
исполнения предписания об устранении нарушений в проведении
мероприятий по мобилизационной подготовке и мобилизации, а также по
хранению материальных ценностей государственного материального резерва;
11) осуществлять иные права в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
4. Имущество Комитета
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное
имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской
собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом
распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть представлено право распоряжения имуществом
в случаях и пределах, установленных законодательством.
5. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан, по представлению Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
Председатель имеет двух заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности Министром энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.

17. Төраға Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етедi
және Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын
жүзеге асыруы үшiн жеке жауаптылықта болады.
18. Комитеттiң төрағасы осы мақсатта:
1) өзiнiң орынбасарлары мен Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi
басшыларының өкiлеттiктерi мен мiндеттерiн айқындайды;
2) заңдарда белгіленген тәртіппен Комитеттің қызметкерлерін қызметке
тағайындайды және қызметтен босатады;
3) өз құзыретіндегі мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады, сондай-ақ
Комитеттің қызметкерлерінің атқаруы үшін міндетті нұсқаулар береді;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитетті білдіреді;
5) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
6) өзінің құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер
қабылдайды.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
19. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
Оқығандар:
Омарбекова А.
Нарбаев Е.

17. Председатель организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет полномочия и обязанности своих заместителей и руководителей структурных подразделений Комитета;
2) в установленном законодательством порядке назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета;
3) по вопросам своей компетенции издает приказы, а также дает указания, обязательные для исполнения работниками Комитета;
4) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
6) принимает решения по другим вопросам, относящимся к его компетенции.
6. Реорганизация и ликвидация Комитета
19. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)