Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1850 Қаулысы
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.18  N 365 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында білім беру сапасын басқару тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Республикалық білім берудің мемлекеттік стандарттары орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны мен "Республикалық тест орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын біріктіру жолымен "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
Ескерту. 1-тармаққа тақырыбына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.18  N 365 Қаулысымен.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы мыналар деп айқындалсын:
білім ұйымдарында оқу процесінің сапасын талдау және бағалау;
жоғары кәсіптік және орта кәсіптік оқу орындарына түсушілер үшін кешенді тестілеу тапсырмаларын жасау және енгізу;
оқу процесінің сапасын бақылайтын жаңа технологияларды, білім беру ұйымдарында оқитындардың контингентін конкурс бойынша қалыптастырудың жаңа үлгісін әзірлеу және енгізу;
тестілеудің теориясы мен әдістемесіне ғылыми-әдістемелік зерттеу жүргізу, білім берудің сапасын және оның мемлекеттік білім стандарттары талаптарына сәйкестігін анықтау.
Ескерту. 2-тармаққа тақырыбына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.18  N 365 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорын жарғысын бекітсін, сондай-ақ оның мемлекеттік тіркеуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный центр тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1850
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.04.2008  N 365 .
В целях повышения эффективности управления качеством образования в Республике Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр  тестирования" (далее - Предприятие) путем слияния Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский центр государственных стандартов образования" и Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский центр тестирования".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.04.2008  N 365 .
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия:
анализ и оценку качества учебного процесса в организациях образования;
разработку и внедрение заданий комплексного тестирования для лиц, поступающих в высшие профессиональные и средние профессиональные учебные заведения;
разработку и внедрение новых технологий контроля качества учебного процесса, новых моделей конкурсного формирования контингента обучающихся в организациях образования;
проведение научно-методических исследований по теории и методологии тестирования, измерения качества образования и его соответствия требованиям государственных стандартов образования.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.04.2008  N 365 .
3. Органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, определить Министерство образования и науки Республики Казахстан.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Предприятия, а также обеспечить его государственную регистрацию;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан