"Deutsche Allgemeine Zeitung", "Украінскі новини" және "Коре ильбо" республикалық мемлекеттік ұлттық газеттерін жекешелендірудің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 желтоқсан N 2006
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне ведомстволық бағыныстағы жекелеген ұйымдардың қызметін оңтайландыру, ұлттық мерзімді басылымдарды шығаруға инвестициялар тарту, олардың бәсекелестік қабілетін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің жекешелендірілуі Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіпте тұйық технологиялық циклды бұзбайтын, "Дәуір" республикалық газет-журнал баспасы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының құрылымдық бірліктері болып табылатын мүліктік кешен ретінде "Коре ильбо" республикалық газеті" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнын, "Deutsche Allgemeine Zeitung" және "Украінські новини" республикалық мемлекеттік газеттері редакцияларын сенімгерлік басқаруға беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің қатысуымен "Коре ильбо" республикалық газеті" мемлекеттік кәсіпорны мен "Deutsche Allgemeine Zeitung" және "Украінські новини" республикалық мемлекеттік газеттерінің мүліктік кешендерін келешекте сатып алу құқығымен бес жыл мерзімге сенімгерлік басқаруға беру жөнінде ашық тендер өткізсін.
Тендердің негізгі шарттары болып мыналар белгіленсін:
аталған газеттер беттерінде мемлекеттік тапсырыстың міндетті түрде
орындалуын қамтамасыз ету;
газеттердің тақырыптық бағыттылығын сақтау;
газеттердің сапасын жақсарту және бәсекелестік қабілетін арттыру;
газеттердің одан әрі дамуы үшін инвестициялар тарту.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі тендер жеңімпазымен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген
мерзімдік баспасөз басылымдарын беру туралы шарт жасасуды қамтамасыз етсін
және шарт талаптарының орындалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Некоторые вопросы приватизации республиканских государственных национальных газет "Deutsche Allgemeine Zeitung", "Украiнськi новини" и "Коре ильбо"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года N 2006
В целях оптимизации деятельности отдельных организаций, подведомственных Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, привлечения инвестиций в производство национальных периодических изданий, повышения их конкурентоспособности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан о передаче в доверительное управление Республиканского государственного предприятия "Республиканская газета "Коре ильбо", как имущественного комплекса, и редакций республиканских государственных газет "Deutsche Allgemeine Zeitung" и "Украiнськi новини", являющихся структурными единицами Республиканского государственного предприятия "Республиканское газетно-журнальное издательство "Дэуiр", приватизация которых не нарушает замкнутый технологический цикл, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
2. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан при участии Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан провести открытый тендер по передаче имущественных комплексов государственного предприятия "Республиканская газета "Коре ильбо" и республиканских государственных газет "Deutsche Allgemeine Zeitung" и "Украiнськi новини" в доверительное управление сроком на пять лет с правом последующего выкупа.
Основными условиями тендера определить:
обеспечение обязательного выполнения государственного заказа на страницах указанных газет;
сохранение тематической направленности газет;
улучшение качества и повышение конкурентоспособности газет;
привлечение инвестиций для дальнейшего развития газет.
3. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить заключение договора с победителем тендера о передаче указанных в пункте 1 настоящего постановления периодических печатных изданий и обеспечить контроль за выполнением условий договора.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)