Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев 1999 жылғы 29 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелерімен болған кеңесте айтқан міндеттерді іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2000 жылғы 22 қаңтар N 12-ө
Қазақстан Республикасының Президентінде болған Қазақстан Республикасының Үкімет мүшелерімен кеңестің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 9/11 хаттамалық шешімін орындауды ұйымдастыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев 1999 жылғы 29 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелерімен болған кеңесте айтқан міндеттерді іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі іс-шараларының жоспары бекітілсін.
2. Тиісті мемлекеттік органдардың басшылары осы өкімнің 1-тармағында
көзделген іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2000 жылғы 22 қаңтардағы
N 12-ө өкімімен бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев 1999 жылғы
29 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелерімен
болған кеңесте айтқан міндеттерді іске асыру жөніндегі
іс-шаралардың жоспары
__________________________________________________________________________
N      №Іс-шаралар            Жауапты орындаушылар     Орындау мерзімдері
__________________________________________________________________________
1          2                          3                          4
__________________________________________________________________________
1 Экономиканың одан әрі өсуін Экономикамині, ЭИСМ, Көлік.  2000 жылдың
қамтамасыз ету жөніндегі    коммині, Ауылшармині, Қаржы. 1 сәуірі
шараларды әзірлеу           мині, Мемкірісмині
2 2000 жылдың мемлекеттік     Қаржымині, Мемкірісмині          -//-
бюджетін тепе-теңдестіру    Экономикамині
жөнінде шаралар қабылдау
3 Фискалдық қана емес ынта.   Мемкірісмині, Қаржымині,      2000 жылдың
ландырушы аспектілерді де   Экономикамині, Әділетмині     I тоқсаны
ескере отырып жаңа Салық
кодексін әзірлеу және Пар.
ламентке енгізу
4 Банктердің кепілге салынған Мемкірісмині, Қаржымині,      2000 жылдың
мүлікті сатуы кезінде ҚҚС   Әділетмині, ұлттық Банк (ке.  15 ақпаны
төлеуді тоқтату жөніндегі   лісім бойынша)
Үкіметтің қаулысын қабылдау
5 Қазақстанның 2000 жылы ел.  ЭИСМ, Облыстардың, Астана     2000 жылдың
дің оңтүстігі бойынша да,   және Алматы қалаларының       31 наурызы
және солтүстігі бойынша да  әкімдері
электр энергиясы мен газ
бойынша толық тәуелсіздігі.
не қол жеткізу жөніндегі
шараларды әзірлеу
6 Өндірістік секторды:
а) халықтың салымын;        Ұлттық Банк (келісім бойынша), 2000 жылдың
Қаржымині                       1 шілдесі
б) зейнетақы қорларындағы   Еңбек және халықты әлеуметтік    -//-
жинақталымдарды қайтару     қорғаумині, Қаржымині, Ұлттық
жөніндегі толық кепілдікпен Банк (келісім бойынша), БҚҰК
жандандыру бағыты бойынша   (келісім бойынша)
шаралар қабылдау.
7 Дүниежүзілік Банктің        Қаржымині, Ұлттық Банк         2000 жылдың
700 млн. АҚШ доллары мөлше. (келісім бойынша)              10 ақпаны
ріндегі игерілмеген несие.
лерін шешу
8 Мемлекет басшысының отандық ЭИСМ, Қаржымині, Экономикамині 2000 жылдың
өндірісті жандандыруға бө.                                 5 ақпаны
лінген 100 млн. долларды
игеру туралы баяндамасын
дайындау
9  Бюджеттік ұйымдардың жалақы Еңбек және халықты әлеуметтік  Ай сайын,
төлеуі мен зейнетақылар     қорғаумині, Қаржымині          есептіден
бойынша берешектеріне жол                                  кейінгі айдың
бермеу                                                     10 күніне
10 Теміржол көлігін дамыту     Қаржымині, Экономикамині,      2000 жылдың
үшін испан және француз     Көліккоммині, Сыртқыісмині     15 наурызы
жұмсақ несиелерін алу жө.
ніндегі ұсынысты қарау
11 Испан тарабының Астана мен  Көліккоммині, ЭИСМ, Қаржымині,  2000 жылдың
Алматы қалаларының арасын.  Сыртқыісмині                    20 ақпаны
дағы қатынас үшін жүрдек
поездарды беру және қазақ.
станда дөңгелек жұптарын
шығаруды бастау жөніндегі
ұсынысын қарау
12 Жекешелендіру жөніндегі     Қаржымині, Қаржыминінің Мемле.   Тоқсан сай.
іс-шараларды жалғастыру жә. кеттік мүлік және жекешелендіру  ын есепті
не алынған қаражатты елдің  комитеті, Экономикамині, ЭИСМ    тоқсаннан
экономикасына бағыттау                                       кейінгі ай.
дың 15 кү.
ніне
13 Астана мен басқа да аймақ.  ЭИСМ, Көліккоммині, Облыстардың, Тоқсан сай.
тардағы құрылыс жөніндегі   Астана және Алматы қалаларының   ын есепті
подрядтарды шетелдік құры.  әкімдері                         тоқсаннан
лыс компанияларына тарату.                                   кейінгі
ды тоқтату                                                   айдың 15
күніне
14 Мәдениет объектілерін қол.  Мәдениет, ақпарат және қоғамдық  2000 жыл.
дау жөніндегі іс-қимылдар.  келісіммині, Облыстардың, Астана дың 20
дың жоспарын әзірлеу        және Алматы қалаларының әкімдері ақпаны
15 2000 жылы Алматы қаласын.   Мәдениет, ақпарат және қоғамдық  2000 жыл.
дағы Абай атындағы опера    келісіммині, Облыстардың, Астана  дың 15
және балет театрын күрделі  және Алматы қалаларының әкімдері желтоқсаны
жөндеуді, Астанадағы ұлт.
тық-мәдени орталықтың құры.
лысын аяқтау
__________________________________________________________________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации задач, высказанных Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым на совещании с членами Правительства Республики Казахстан 29 декабря 1999 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 января 2000 года N 12-р
В целях организации исполнения протокольного решения совещания у Президента Республики Казахстан с членами Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 01-9/11:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации задач, высказанных Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым на совещании с членами Правительства Республики Казахстан 29 декабря 1999 года.
2. Руководителям соответствующих государственных органов обеспечить
выполнение мероприятий, предусмотренных в пункте 1 настоящего распоряжения.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 января 2000 года N 12-р
План мероприятий
по реализации задач, высказанных Президентом Республики
Казахстан Н.А. Назарбаевым на совещании с членами Правительства
Республики Казахстан 29 декабря 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N№ !          Мероприятие            !   Ответственные     ! Сроки
п/п!                                 !    исполнители      !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2                 !         3           !     4
---------------------------------------------------------------------------
1  Разработать меры по обеспечению    Минэкономики, МЭИТ,    1 апреля
дальнейшего роста экономики        Минтранском,           2000г.
Минсельхоз, Минфин,
Мингосдоходов
2  Принять меры по сбалансированию    Минфин, Мингосдоходов,   -//-
государственного бюджета 2000      Минэкономики
года
3  Разработать и внести в Парламент   Мингосдоходов, Минфин,  I квартал
новый Налоговый кодекс с учетом    Минэкономики, Минюст    2000г.
не только фискальных, но и
стимулирующих аспектов
4  Принять постановление              Мингосдоходов, Минфин,  15 февраля
Правительства по отмене уплаты     Минюст, Нацбанк         2000г.
НДС при реализации банками         (по согласованию)
заложенного имущества
5  Разработать меры по достижению     МЭИТ, акимы областей    31 марта
в 2000 году полной независимости   и гг. Астаны и Алматы   2000г.
Казахстана по электроэнергии
и газу как по югу, так и по
северу страны
6  Принять меры по направлению на
оживление производственного
сектора с полной гарантией по
возврату:
а) вкладов населения;              Нацбанк                 1 июля
(по согласованию),       2000г.
Минфин
б) накоплений в пенсионных         Минтрудсоцзащиты,       -//-
фондах                             Минфин, Нацбанк
(по согласованию),
НКЦБ
(по согласованию)
7  Разобраться с неосвоенными         Минфин, Нацбанк         10 февраля
кредитами Всемирного Банка        (по согласованию)        2000г.
в размере порядка 700 млн.
долларов США
8  Подготовить доклад Главе           МЭИТ, Минфин,           5 февраля
государства об освоении 100 млн.   Минэкономики            2000г.
долларов, выделенных на
оживление отечественного
производства
9  Не допускать задолженностей        Минфин,                 Ежемесячно,
по заработной плате бюджетным      Минтрудсоцзащиты        к 10 числу
организациям и пенсиям                                     месяца,
следующего
за отчетным
10  Рассмотреть предложения по         Минфин, Минэкономики    15 марта
получению испанских и французских  Минтранском, МИД         2000г.
мягких кредитов для развития
железнодорожного транспорта
11  Рассмотреть предложения испанской  Минтранском, МЭИТ,      20 февраля
стороны по поставке скоростных     Минфин, МИД             2000г.
поездов для сообщения между гг.
Астаны и Алматы и начале
производства колесных пар
в Казахстане
12  Продолжить мероприятия по          Минфин, Комитет по    Ежеквартально
приватизации и направить           госимуществу и        к 15 числу
полученные средства в              приватизации          месяца,
экономику страны                   Минфина,              следующего за
Минэкономики, МЭИТ    отчетным
кварталом
13  Ликвидировать раздачу подрядов     МЭИТ, Минтранском,    Ежеквартально
по строительству в Астане и        акимы областей и гг.  к 15 числу
других регионах иностранным        Астаны и Алматы       месяца,
строительным компаниям                                   следующего за
отчетным
кварталом
14  Разработать план действий по       Минкультуры,          20 февраля
поддержке объектов культуры        информации            2000г.
и общественного
согласия, акимы
областей и гг.
Астаны и Алматы
15  В 2000 году завершить капитальный  Минкультуры,          15 декабря
ремонт театра оперы и балета им.   информации и          2000г.
Абая в Алматы, строительство       общественного
национально-культурного центра     согласия, акимы
в Астане                           гг. Астаны и Алматы
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)