Ақпараттандыру, электрондық құжат және электрондық цифрлық қол қою саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 14 тамыздағы N 173-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған ақпараттандыру, электрондық құжат және электрондық цифрлық қол қою саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерін іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының Үкіметі нормативтік құқықтық кесімдерінің тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар Тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
3. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері екі айлық мерзімде Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерін іске асыруға тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық кесімдер қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Үкіметті хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2003 жылғы 14 тамыздағы
N 173 өкімімен
бекітілді
Ақпараттандыру, электрондық құжат және электрондық
цифрлық қол қою саласындағы Қазақстан Республикасының
заңнамалық кесімдерін іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының
Үкіметі кесімдерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2004.02.27. N 52  өкімімен .
___________________________________________________________________
р/с| Заңнамалық |    Қазақстан        |  Жауапты    |  Орындалу
N  | кесімнің   |  Республикасы       |мемлекеттік  |   мерзімі
|  атауы     |Үкіметінің кесімімен |  органдар   |
|            |  реттелуі тиіс      |             |
|            |    қатынастар       |             |
___________________________________________________________________
1  "Электрондық  1) мемлекеттік орган.   МАҚМ, АБА,   2004 жылғы
құжат және    дардың электрондық       ПМК,        қаңтар
электрондық   құжат айналымының
цифрлық қол.  тәртібі мен
таңба туралы" шарттары;
Қазақстан
Республикасы.
ның 2003
жылғы 7
қаңтардағы
Заңы
2) электрондық цифрлық  АБА, ҚМ      2003 жылғы
қол қою ашық кілтінің                22 қыркүйек
сәйкестігін куәландыру,
тіркеу куәліктерінің
шынайылығын растау
жөніндегі қызметке
қойылатын біліктілік
талаптары;
3) лицензиялау
нысаны;

О мерах по реализации законодательных актов Республики Казахстан в сфере информатизации, электронного документа и электронной цифровой подписи
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 августа 2003 года N 173-p. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов Правительства Республики Казахстан, принятие которых необходимо в целях реализации законодательных актов Республики Казахстан в сфере информатизации, электронного документа и электронной цифровой подписи (далее - Перечень).
2. Государственным органам разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно Перечню.
3. Центральным и местным исполнительным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы в двухмесячный срок принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты в реализацию законодательных актов Республики Казахстан и проинформировать Правительство о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 августа 2003 г. N 173
Перечень актов Правительства Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации
законодательных актов Республики Казахстан в сфере
информатизации, электронного документа и
электронной цифровой подписи <*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - распоряжением Премьер-Министра от 27 февраля 2004 г. N 52 .
-------------------------------------------------------------------
N  !   Наименование    !      Отношения,       !Ответ-    !Сроки
п/п! законодательного  !      подлежащие       !ственные  !испол-
!      акта         ! урегулированию актом  !государст-!нения
!                   !    Правительства      !венные    !
!                   ! Республики Казахстан  !органы    !
-------------------------------------------------------------------
1.  Закон                1) порядок и условия      МКИОС,   январь
Республики          электронного            АИС, КПМ   2004
Казахстан от 7      документооборота                   года
января 2003         государственных
года "Об            органов;
электронном
документе и         2) квалификационные      АИС, МФ     22
электронной         требования к                       сентября
цифровой            деятельности по                     2003
подписи"            удостоверению                       года
соответствия открытого
ключа электронной
цифровой подписи,
подтверждению достовер-
ности регистрационных
свидетельств;
3) форма лицензии;

4) жекелеген қызмет     ЭБЖМ
түрлерімен айналысу
құқығына лицензиялық
алым ставкаларының
мөлшерін айқындау
2. "Ақпараттан.  1) ақпараттандыру       АБА,         "Ақпарат және
дыру туралы"  саласындағы ұлттық      ТМРБҚ        ақпаратты
Қазақстан     операторды және         (келісім     қорғау туралы"
Республика.   оның өкілеттігін        бойынша)     Қазақстан
сының 2003    айқындау;                           Республикасының
жылғы 8                                           Заңы қабылдан-
мамырдағы                                          ғаннан кейін
Заңы
2) мемлекеттік          АБА          2003 жылғы
ақпараттық                           22 қыркүйек
ресурстарды
пайдалану тәртібі;
3) Мемлекеттік          АБА, МАҚМ,   2003 жылғы
ақпараттық              ПМК          22 қыркүйек
ресурстарды
қалыптастыру үшін
міндетті түрде
берілетін
құжаттандырылған
ақпарат пен
электрондық құжаттар
түрлерінің тізбесі
___________________________________________________________________

4) определение размера    МЭБП
ставки лицензионного
сбора за право занятие
отдельными видами
деятельности
-------------------------------------------------------------------
2.  Закон                1) определение             АИС,       22
Республики          национального            АРЕМиЗК   сентября
Казахстан от 8      оператора в сфере          (по       2003
мая 2003 года       информатизации и его    согласова-   года
"Об информати-      полномочий;                нию)
зации" подпункт
6 статьи 6          2) порядок                 АИС     после
использования                      принятия
государственных                    Закона
информационных                     Республики
ресурсов;                        "Об информации
и защите
информации"
3) перечень видов          АИС,       22
документированной         МКИОС,   сентября
информации и               КПМ       2003
электронных                          года
документов, предостав-
ляемых в обязательном
порядке для формирова-
ния государственных
информационных
ресурсов
-------------------------------------------------------------------