Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалын жақсарту жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 20 қаңтардағы N 7-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалын жақсарту жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен мүдделі ұйымдар (келісім бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде тиісті шаралар қабылдасын;
2) жарты жылда бір рет, 20 маусымға және 20 желтоқсанға Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жиынтық ақпарат берсін.
Премьер-министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 20 қаңтардағы
N 7-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалын жақсарту

Об утверждении Плана мероприятий по улучшению инвестиционного климата Республики Казахстан на 2009-2010 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 января 2009 года № 7-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по улучшению инвестиционного климата Республики Казахстан на 2009-2010 годы (далее - План).
2. Государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию):
1) принять соответствующие меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять раз в полугодие, к 20 июня и 20 декабря, информацию о ходе выполнения Плана в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан раз в полугодие не позднее 20-го числа месяца следующего за отчетным периодом, представлять сводную информацию в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 января 2009 года № 7-р
План
мероприятий по улучшению инвестиционного климата

жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с N
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Қаржыландыру көздері және болжамды шығыстар (мың теңге)
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының аумағында перспективалық жобаларды іске асыру үшін отандық және шетелдік инвестицияларды тарту мәселелері бойынша консультанттарды, сарапшыларды, халықаралық қаржы институттарын және экономикалық ұйымдарды тарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), ЭБЖМ, СІМ, Қаржымині, АШМ, "Самұрық-
Қазына"  ҰӘҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰХ" АҚ (келісім бойынша)
Республикалық бюджет (001 ИСМ бағдарламасы), 2009 жылы - 12 100,0; 2010 жылы - 12 100,0
2009-2010 жж. 20 маусым, 20 желтоқсан
2
Арнайы экономикалық аймақтардың аумағында перспективалық жобаларды іске асыру үшін, оның ішінде Қазақстан Республикасының ілеспе және көмекші өндірістерінің елеулі өсуін қамтамасыз ету мақсатында отандық және шетелдік инвестицияларды тарту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), СІМ, ЭБЖМ, ЭМРМ, ТСМ, ККМ, Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ (келісім бойынша)
Талап етілмейді
2009-2010 жж. 20 маусым, 20 желтоқсан
3
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктері туралы ақпараттық портал құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпараттық портал құру туралы ақпарат
ИСМ
Республикалық бюджет (001 ИСМ бағдарламасы), 2009 жылы - 7 000,0
2009 жылы желтоқсан
4
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктері туралы ақпараттық порталды толтыру және сүйемелдеу үшін ақпараттық-талдамалық материалдарды беру
ИСМ-ге ақпарат
ЭМРМ, АШМ, ККМ, ТСМ, ЭБЖМ, СІМ, Қаржымині, Қоршағанортамині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҮХ" АҚ (келісім бойынша)
Республикалық бюджет (001 ИСМ бағдарламасы), 2009 жылы - 1 000,0; 2010 жылы - 5 750,0
2009 жылғы желтоқсаннан бастап ай сайын
5
Қазақстанның инвестициялық тартымдылығына әсер ететін үнемі жұмыс істейтін жарнамалық-ақпараттық іс-шараларды (оларды кейіннен Қазақстан Республикасының аумағына және одан тыс жерлерге тарата отырып, имидждік өнімдерді, ақпараттық-тұсау кесерлік материалдарды, бейнероликтерді және т.б. шығару жолымен) өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), СІМ, МАМ, ТСМ
Республикалық бюджет (001 ИСМ бағдарламасы), 2009 жылы - 10 775,0; 2010 жылы - 11 530,0
2009-2010 жж. 20 маусым, 20 желтоқсан
6
Қазақстанның инвестициялық ахуалын жақсарту және инвестициялық мүмкіндіктерінің тұсауын кесу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасында және шет елдерде инвестициялық форумдар, семинарлар мен конференциялар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), СІМ, ЭБЖМ, ЭМРМ, АШМ, ТСМ, ККМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰХ" АҚ (келісім бойынша)
Республикалық бюджет (001 ИСМ бағдарламасы), 2009 жылы - 16 150,0; 2010 жылы - 11 450,0
2009-2010 жж. 20 маусым, 20 желтоқсан
7
Денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығы, электр энергетикасы саласындағы инвестициялық тартымдылықты арттыру мәселелері бойынша шаралар кешенін әзірлеу
ИСМ-ге ақпарат
ДСМ, АШМ, ЭМРМ
Талап етілмейді
2009-2010 жж. 20 маусым, 20 желтоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині            - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
СІМ                  - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
ЭБЖМ                 - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ИСМ                  - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
ККМ                  - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ЭМРМ                 - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі
Қоршағанортамині     - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
МАМ                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
АШМ                  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ТСМ                  - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
ДСМ                  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰХ" АҚ     - "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы

Республики Казахстан на 2009-2010 годы
№ п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответствен-
ные за
исполнение
Источник
финансирования и
предполагаемые
расходы (тыс.
тенге)
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
6
1
Привлечение консультантов,
экспертов, международных
финансовых институтов и
экономических организаций по
вопросам привлечения
отечественных и иностранных
инвестиций для реализации
перспективных проектов на
территории Республики
Казахстан
Информа ция
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МЭБП, МИД,
МФ, МСХ, ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласова-
нию), АО «НХ
«КазАгро» (по
согласованию)
Республиканский
бюджет
(Программа МИТ
001), 2009 год -
12 100,0;
2010 год -
12 100,0
2009-2010
гг.
20 июня,
20 декабря
2
Привлечение отечественных и
иностранных инвестиций для
реализации перспективных
проектов на территории
специальных экономических
зон, в т.ч. в целях
обеспечения существенного
роста сопутствующих и
вспомогательных производств
Республики Казахстан
Информа ция
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МИД, МЭБП,
МЭМР, МТС,
МТК, МФ, ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласова-
нию)
Не требуются
2009-2010
гг.
20 июня,
20 декабря
3
Создание информационного
портала об инвестиционных
возможностях Республики
Казахстан
Информа ция
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
о создании
информа-
ционного
портала
МИТ
Республиканский
бюджет
(Программа МИТ
001), 2009 год-
7 000,0
2009 год,
декабрь
4
Представление информа ционно-
аналитических материалов для
наполне ния и сопровождения
информационного портала
об инвестиционных
возможностях Республики
Казахстан
Информация
в МИТ
МЭМР, МСХ,
МТК, МТС,
МЭБП, МИД,
МФ, МООС, ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласова-
нию), АО «НХ
«КазАгро» (по
согласованию)
Республиканский
бюджет
(Программа МИТ
001), 2009 год -
1000,0;
2010 год -
5 750,0
Ежемесячно
с декабря
2009 года
5
Проведение рекламно-
информационных мероприятий
постоянного действия,
влияющих на инвестиционную
привлекательность Казахстана
(путем выпуска имиджевой
продукции, информационно-
презентационных материалов,
видеороликов и т.д. с
последующим распространением
их на территории и за
пределами Казахстана)
Информа ция
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МИД, МКИ, МТС
Республиканский
бюджет
(Программа МИТ
001), 2009 год -
10 775,0;
2010 год -
11 530,0
2009-2010
гг.
20 июня,
20 декабря
6
Проведение инвестиционных
форумов, семинаров и
конференций в Республике
Казахстан и за рубежом по
вопросам улучшения
инвестиционного климата и
презентаций инвестиционных
возможностей Казахстана
Информа ция
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МИД, МЭБП,
МЭМР, МСХ,
МТС, МТК, ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласова-
нию), АО «НХ
«КазАгро» (по
согласованию)
Республиканский
бюджет
(Программа МИТ
001), 2009 год -
16 150,0;
2010 год -
11 450,0
2009-2010
гг.
20 июня,
20 декабря
7
Разработка комплекса мер по
вопросам повышения
инвестиционной привлекатель-
ности в сфере здравоохране-
ния, сельского хозяйства,
электроэнергетики
Информация
в МИТ
МЗ, МСХ, МЭМР
Не требуются
2009-2010
гг.
20 июня,
20 декабря
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ                   - Министерство финансов Республики Казахстан
МИД                  - Министерство иностранных дел Республики
Казахстан
МЭБП                 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
МИТ                  - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МТК                  - Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
МЭМР                 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МООС                 - Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
МКИ                  - Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
МСХ                  - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
МТС                  - Министерство туризма и спорта Республики
Казахстан
МЗ                   - Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
ФНБ «Самрук-Казына»  - акционерное общество «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»
АО «НХ «КазАгро»     - акционерное общество «Национальный холдинг
«КазАгро»