"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне "электрондық үкіметті" дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 6 тамыздағы № 112-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне «электрондық үкіметті» дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 6 тамыздағы
№ 112-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
«электрондық үкіметті» дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 августа 2010 года № 112-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 августа 2010 года № 112-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

2010 жылғы 15 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), БАМ
2010 жылғы қыркүйек
2
Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қыркүйек
3
Лицензиялардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), БАМ
2010 жылғы қыркүйек
4
«Электрондық үкіметтің» төлем шлюзінің операторы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қыркүйек
5
Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының операторын айқындау жөнінде конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ (жинақтау), БҚА
2010 жылғы қыркүйек
6
Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ (жинақтау), ЭДСМ
2010 жылғы қыркүйек
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ (жинақтау), Қаржымині
2010 жылғы қыркүйек
8
Өз құзыретіне кіретін электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуді мемлекеттік органдардың қамтамасыз ету мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ (жинақтау), ЭДСМ
2010 жылғы қыркүйек
9
Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығы, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын куәландырушы орталық және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығы қызметінің қағидаларын бекіту туралы
БАМ бұйрығы
БАМ (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қыркүйек
10
Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығы, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын куәландырушы орталық және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығы туралы
БАМ бұйрығы
БАМ (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қыркүйек
11
Интернет желісінің қазақстандық сегментінің домендік кеңістігін тіркеу пайдалану және тарату қағидаларын бекіту туралы
БАМ бұйрығы
БАМ (жинақтау)
2010 жылғы қыркүйек
12
«Ақпараттық жүйелердің аудитін жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2007 жылғы 31 шілдедегі № 311-п бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БАМ бұйрығы
БАМ (жинақтау)
2010 жылғы қыркүйек
13

реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
развития "электронного правительства"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Ответственные
государственные
органы
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства Республики
Казахстан от 30 июня
2007 года № 558
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МСИ
Сентябрь
2010 года
2
Об утверждении Правил
проведения аккредитации
удостоверяющих центров
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ (созыв),
НБ (по
согласованию)
Сентябрь
2010 года
3
Об утверждении Правил
ведения государственного
электронного реестра
лицензий
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МСИ
Сентябрь
2010 года
4
Об операторе платежного
шлюза "электронного
правительства"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ (созыв),
НБ (по
согласованию)
Сентябрь
2010 года
5
Об утверждении Правил
проведения конкурса по
определению оператора
единой транспортной среды
государственных органов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ (созыв),
АЗК
Сентябрь
2010 года
6
Об утверждении Типового
регламента электронной
государственной услуги
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ (созыв),
МЭРТ
Сентябрь
2010 года
7
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ (созыв),
МФ
Сентябрь
2010 года
8
О сроках обеспечения
государственными органами
оказания входящих в их
компетенцию электронных
государственных услуг
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ (созыв),
МЭРТ
Сентябрь
2010 года
9
Об утверждении Правил
деятельности корневого
удостоверяющего центра
Республики Казахстан,
удостоверяющего центра
государственных органов
Республики Казахстан и
национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан
Приказ МСИ
МСИ (созыв),
НБ (по
согласованию)
Сентябрь
2010 года
10
О корневом удостоверяющем
центре Республики
Казахстан, удостоверяющем
центре государственных
органов Республики
Казахстан и национальном
удостоверяющем центре
Республики Казахстан
Приказ МСИ
МСИ (созыв),
НБ (по
согласованию)
Сентябрь
2010 года
11
Об утверждении Правил
регистрации, пользования
и распределения
доменного пространства
казахстанского сегмента
сети Интернет
Приказ МСИ
МСИ (созыв)
Сентябрь
2010 года
12
О внесении изменений и
дополнений в Приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи
Республики Казахстан от
31 июля 2007 года № 311-п
"Об утверждении Правил
проведения аудита
информационных систем"
Приказ МСИ
МСИ (созыв)
Сентябрь
2010 года
13
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Министра юстиции
Республики Казахстан от

«Қазақстан Республикасында нотариаттық іс қағаздарын жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 16 шілдедегі № 83 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы қыркүйек
14
«Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы Нұсқаулық» туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 28 шілдедегі № 539 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині     - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭДСМ           - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және
сауда министрлігі
БАМ            - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат
министрлігі
ҰБ             - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
БҚА            - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау
агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)

16 июля 1998 года № 83
"Об утверждении
Инструкции по
нотариальному
делопроизводству в
Республике Казахстан"
Приказ MЮ
МЮ
Сентябрь
2010 года
14
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Министра юстиции
Республики Казахстан от
28 июля 1998 года № 539
"Инструкция о порядке
совершения нотариальных
действий в Республике
Казахстан"
Приказ МЮ
МЮ
Сентябрь
2010 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МСИ  - Министерство связи и информации Республики Казахстан
НБ   - Национальный Банк Республики Казахстан
АЗК  - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)