"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 16 мамырдағы № 82-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                    С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 16 мамырдағы
№ 82-ө өкімімен
бекітілген
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы № 280 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
2
«Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1116 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы сәуір
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), орталық мемлекеттік органдар
2013 жылғы мамыр
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
5
Оңтайландыруға және автоматтандыруға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін және оларды электрондық көрсету нысанына көшіру мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), ЭБЖМ, орталық мемлекеттік органдар және ЖАО
2013 жылғы маусым
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталықтың орталық мемлекеттік органдармен және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерімен, қызмет көрсетушілермен өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), орталық мемлекеттік органдар және ЖАО
2013 жылғы маусым
7
Бір өтініш негізінде электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), мүдделі орталық  мемлекеттік органдар
2013 жылғы маусым
8

О мерах по реализации Законов Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и от 15 апреля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных услуг"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 мая 2013 года № 82-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Законов Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и от 15 апреля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных услуг» (далее - перечень).
2. Центральным государственным органам и местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения и столицы:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 мая 2013 года № 82-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Законов Республики Казахстан от 15 апреля
2013 года «О государственных услугах» и от 15 апреля 2013 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам государственных услуг»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года № 280 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы»
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июнь 2013 года
2
О внесении изменений и дополнении в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1116 «Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования  Республики Казахстан»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
апрель 2013 года
3
Об утверждении Реестра государственных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв), центральные государственные органы
май 2013 года
4
Об утверждении Правил ведения Реестра государственных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
июнь 2013 года
5
Об утверждении Перечня государственных услуг, подлежащих оптимизации и автоматизации, и сроки их перевода в электронную форму оказания
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (созыв), МЭБП, центральные государственные органы и МИО
июнь 2013 года
6
Об утверждении Правил взаимодействия Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг с центральными государственными органами и местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, услугодателями
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (созыв), центральные государственные органы и МИО
июнь 2013 года
7
Об утверждении Перечня государственных услуг, оказываемых в электронной форме на основании одного заявления
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (созыв), заинтересованные центральные государственные органы
июнь 2013 года
8

«Мемлекеттік қызметтің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
9
«Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы маусым
10
«Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік қызметтерді іріктеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 1503 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), ЭБЖМ, МҚІА (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
11
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
12
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Орталық мемлекеттік органдар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі бекітілген күннен бастап үш ай ішінде
13
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету сапасын бақылау қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
МҚІА (жинақтау), ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
14
Халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ККМ
2013 жылғы маусым
15
Бір өтініш негізінде бірнеше мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда көрсету қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ККМ
2013 жылғы маусым
16
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ККМ (жинақтау), ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
17
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ККМ
2013 жылғы маусым
18
Орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері жүзеге асыратын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету процестерін оңтайландыру қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ККМ (жинақтау), орталық мемлекеттік органдар және ЖАО
2013 жылғы маусым
19
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Бұйрық
ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
20
Орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі қызметінің есебін ұсыну мерзімдерін, қалыптастыру қағидаларын және үлгі нысанын бекіту туралы
Бұйрық
ЭБЖМ (жинақтау), ККМ
2013 жылғы маусым
21
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Бұйрық
ЭБЖМ (жинақтау), ККМ
2013 жылғы маусым
22

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении типового стандарта государственной услуги»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
июнь 2013 года
9
О признании утратившими силу  постановления Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
июнь 2013 года
10
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2011 года № 1503 «Об утверждении Правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через центры обслуживания населения»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (созыв), МЭБП, АДГС (по согласованию)
июнь 2013 года
11
Об утверждении Правил оптимизации и автоматизации государственных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (созыв), МЭБП
июнь 2013 года
12
Стандарты государственных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан
Центральные государственные органы
В течение трех месяцев со дня утверждения Реестра государст-
венных услуг
13
Об утверждении Правил контроля за качеством оказания государственных услуг
Приказ
АДГС (созыв), МЭБП
июнь 2013 года
14
Об утверждении Правил деятельности центров обслуживания населения
Приказ
МТК
июнь 2013 года
15
Об утверждении Правил оказания нескольких государственных услуг в электронной форме на основании одного заявления
Приказ
МТК
июнь 2013 года
16
Об утверждении Правил деятельности Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг
Приказ
МТК (созыв), МЭБП
июнь 2013 года
17
Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги
Приказ
МТК
июнь 2013 года
18
Об утверждении Правил оптимизации процессов оказания государственных услуг, осуществляемой центральными государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов на постоянной основе
Приказ
МТК (созыв), центральные государственные органы и МИО
июнь 2013 года
19
Об утверждении Методики определения стоимости государственных услуг
Приказ
МЭБП
июнь 2013 года
20
Об утверждении Правил формирования, сроков представления и типовой формы отчета деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов по вопросам оказания государственных услуг
Приказ
МЭБП (созыв), МТК
июнь 2013 года
21
Об утверждении Правил по разработке стандартов и регламентов государственных услуг
Приказ
МЭБП (созыв), МТК
июнь 2013 года
22

Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының «Мемлекеттік қызметтің өзіндік құнын есептеу қағидасын бекіту туралы» 2011 жылғы 8 қарашадағы № 353 және «Мемлекеттік қызметтердің тізілімін әзірлеу, жүргізу және мониторингілеу қағидасын бекіту туралы» 2011 жылғы 8 қарашадағы № 354 бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Бұйрық
ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
23
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері
Орталық мемлекеттік органның немесе оның басшысының нормативтік құқықтық актісі/облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігінің нормативтік құқықтық қаулысы
Орталық мемлекеттік органдар, облыстардың республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілген күннен бастап бір ай ішінде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі;
ЖАО - жергілікті атқарушы органдар.

О признании утратившими силу приказов исполняющего обязанности Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 8 ноября 2011 года № 353 «Об утверждении Правил по расчету себестоимости государственной услуги» и от 8 ноября 2011 года № 354 «Об утверждении Правил по разработке, ведению и мониторингу реестра государственных услуг»
Приказ
МЭБП
июнь 2013 года
23
Регламенты государственных услуг
Нормативный правовой акт центрального государствен-
ного органа или его руководителя/
нормативное правовое постановление акимата области, города республиканс-
кого значения, столицы
Центральные государственные органы, акиматы областей, городов республиканс-
кого значения, столицы
В течение месяца со дня утверждения стандарта государственной услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
МИО - Местные исполнительные органы