Өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы iс-қимыл жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 5 тамыздағы № 66-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 8-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл саласында мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру мақсатында:
1. Өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 5 тамыздағы
№ 66-ө өкімімен
бекітілген
Өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 5 тамыздағы
№ 66-ө өкімімен
бекітілген
Өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымынан Қазақстан Республикасын қорғау бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.

Об образовании Межведомственной комиссии но противодействию незаконному обороту промышленной продукции
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 августа 2015 года № 66-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 8-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
В целях совершенствования системы государственного управления в сфере противодействия незаконному обороту промышленной продукции:
1. Образовать Межведомственную комиссию по противодействию незаконному обороту промышленной продукции (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б. А.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 августа 2015 года № 66-р
СОСТАВ
Межведомственной комиссии по противодействию незаконному обороту промышленной продукции
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, заместитель председателя
вице-министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, секретарь
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
первый заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 августа 2015 года № 66-р
ПОЛОЖЕНИЕ
о Межведомственной комиссии по противодействию незаконному обороту промышленной продукции
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по противодействию незаконному обороту промышленной продукции (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, осуществляющим выработку предложений по защите Республики Казахстан от незаконного оборота промышленной продукции.

2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комиссия шешімдері ұсынымдық сипатта болады.
2. Комиссияның негізгі міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымы мәселелері бойынша бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын орталық және жергілікті атқарушы органдардың іс-қимылын үйлестіру, сондай-ақ олардың қоғамдық бірлестіктермен және ұйымдармен өзара іс-қимылын ұйымдастыру;
2) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды әзірлеу;
3) мемлекеттік органдардың өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымы бойынша заңнаманы сақтауына бақылауды ұйымдастыру;
4) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл саласында тұжырымдамалар, стратегиялар мен жоспарлар әзірлеу;
5) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл саласында Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру;
6) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл саласында халықаралық ынтымақтастыққа, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларын дайындауға қатысу;
7) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл бойынша өзге де міндеттерді шешу бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия өз міндеттерін жүзеге асыру үшін:
1) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін ұйымдастыруға, үйлестіруге, жетілдіруге қатысты шешімдер қабылдауға;
2) Қазақстан Республикасының Президентіне немесе Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша ұсыныстар енгізуге;
3) мемлекеттік органдардан және олардың лауазымды тұлғаларынан, сондай-ақ қоғамдық бірлестіктер мен ұйымдардан қажетті материалдар мен ақпаратты белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
4) өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша проблемаларды пысықтау және шешімдерді әзірлеу жөніндегі жұмыс топтарын құруға;
5) отырыстарында өнеркәсіптік өнімнің заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың, "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық бірлестіктердің лауазымды тұлғаларын тыңдауға;
6) мемлекеттік органдардың, "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық бірлестіктердің қызметкерлері қатарынан сарапшылар тартуға;

2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
2. Основные задачи Комиссии
4. Основными задачами Комиссии является выработка предложений по:
1) координации действий центральных и местных исполнительных органов, осуществляющих контрольно-надзорные функции по вопросам незаконного оборота промышленной продукции, а также организации их взаимодействия с общественными объединениями и организациями;
2) разработке мер, направленных на противодействие незаконному обороту промышленной продукции;
3) организации контроля за соблюдением государственными органами законодательства по незаконному обороту промышленной продукции;
4) разработке концепций, стратегий и планов в сфере противодействия незаконному обороту промышленной продукции;
5) совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере противодействия незаконному обороту промышленной продукции;
6) участию в международном сотрудничестве в сфере противодействия незаконному обороту промышленной продукции, в том числе в подготовке проектов международных договоров Республики Казахстан;
7) решению иных задач по противодействию незаконному обороту промышленной продукции.
3. Права Комиссии
5. Для осуществления своих задач Комиссия имеет право:
1) принимать решения, касающиеся организации, координации, совершенствования деятельности государственных органов по вопросам противодействия незаконному обороту промышленной продукции;
2) вносить в установленном порядке Президенту Республики Казахстан или Правительству Республики Казахстан предложения по вопросам противодействия незаконному обороту промышленной продукции;
3) запрашивать и получать в установленном порядке необходимые материалы и информацию от государственных органов и их должностных лиц, а также от общественных объединений и организаций;
4) создавать рабочие группы по проработке проблем и выработке решений по вопросам противодействия незаконному обороту промышленной продукции;
5) заслушивать на заседаниях должностных лиц государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", общественных объединений по вопросам противодействия незаконному обороту промышленной продукции;
6) привлекать экспертов из числа сотрудников государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", общественных объединений;

7) заңнамаға сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
4. Комиссияның жұмыс тәртібі
6. Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарда төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және шешімдердің icкe асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Комиссия жүзеге асыратын қызмет, Комиссия әзірлейтін шешімдер үшін дербес жауапты болады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын Комиссия төрағасының орынбасары орындайды.
7. Комиссияның жұмыс органының функциялары Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне жүктеледі.
8. Комиссияның жұмыс органы Комиссияның жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар Комиссия отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні бұрын хаттама жобасымен қоса Комиссия мүшелеріне жіберілуге тиіс.
9. Комиссия отырысы өткізілгеннен кейін Комиссия хатшысы хаттаманы ресімдейді.
10. Хатшы Комиссияның мүшесі болып табылмайды.
11. Комиссияның жұмыс отырыстарының материалдары төрағамен келісілгеннен кейін кемінде үш жұмыс күні бұрын Комиссияның әрбір мүшесіне жеткізіледі.
12. Комиссия отырыстары қажеттігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бip рет өткізіледі және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екici қатысса заңды болып саналады.
13. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру Комиссия отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiр білдіруге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуға және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген Комиссияның есеп-хатына қоса берілуге тиiс.
Комиссия отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша дауыс беру парақтарының негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, Комиссия хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын Комиссия мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Комиссия мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не келіспеу туралы себептерін негіздей отырып жауап береді.

7) осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
4. Порядок работы Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу и осуществляет общий контроль над реализацией решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией, и решения, вырабатываемые Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя Комиссии.
7. Функции рабочего органа Комиссии возлагаются на Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
8. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии за три рабочих дня до проведения заседания Комиссии с приложением проекта протокола.
9. После проведения заседания Комиссии секретарь Комиссии оформляет протокол.
10. Секретарь не является членом Комиссии.
11. Материалы рабочих заседаний Комиссии, после согласования с председателем, доводятся до каждого члена Комиссии не менее чем за три рабочих дня.
12. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
13. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее - Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму- отчету Комиссии, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседания Комиссии, на основании листов голосования, в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении содержания проекта протокола секретарь Комиссии для согласования направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Комиссии.
Члены Комиссии после получения листа голосования направляют ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин в течение одного рабочего дня.

14. Дауыс беру парақтарымен қоса, Комиссия материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
5. Комиссияның қызметін тоқтату
15. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі Комиссия қызметін тоқтату үшін негіз болып табылады.

14. Учет и хранение материалов и протокольных решений Комиссии с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Комиссии.
5. Прекращение деятельности Комиссии
15. Основанием прекращения деятельности Комиссии является распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан.