"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 10 тамыздағы № 101-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 101-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 августа 2018 года № 101-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 101-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1

"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қорғанысмині
2018 жылғы тамыз
Т. Мұхтаров
2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
3
"Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ арнайы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
"Сырбар" СБҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы тамыз
Н. Оразов
4
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы шілде
С. Жақыпова
5
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
6
Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың бірыңғай тіркелімін және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
7
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді қаржыландыру және мониторингілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
8
Әлеуметтік жұмыскерлерге қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
9
"2018 жылғы 1 шілдеге дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
10

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 "Об утверждении Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан"
Указ
Президента Республики Казахстан
МО
август
2018 года
Т. Мухтаров
2
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
3
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года"
постановление
Правительства Республики Казахстан
СВР
"Сырбар"
(по согласованию)
август
2018 года
Н. Оразов
4
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
июль
2018 года
С. Жакупова
5
Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
6
Об утверждении Правил формирования единого регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, и реестра специалистов, оказывающих специальные социальные услуги
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
7
Об утверждении Правил финансирования и мониторинга оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
8
Об утверждении квалификационных требований к социальным работникам
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
9
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2017 года № 17 "Об утверждении Правил перерасчета размера государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 июля 2018 года"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
10

"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
11
"Қаржылық және өзге де есептіліктің тізбесін, нысандарын, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының оларды ұсыну мерзімдерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
12
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу, сондай-ақ олардың жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 236 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
13
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2018 жылғы тамыз
Б. Шолпанқұлов
14
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
15
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
16
"Әлеуметтік қызметкерлерге қойылатын біліктілік талаптарын және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № 538 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2018 жылғы тамыз
А. Аймағамбетов
17

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
11
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 34 "Об определении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности Государственным фондом социального страхования и Государственной корпорацией "Правительство для граждан"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
12
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 236 "Об утверждении Правил назначения, исчисления (определения), перерасчета размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, а также их осуществления"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
13
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август
2018 года
Б. Шолпанкулов
14
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия"
приказ Министра труда и cоциальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
15
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
16
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 августа 2015 года № 538 "Об утверждении квалификационных требований к социальным работникам и правил их аттестации"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
август
2018 года
А. Аймагамбетов
17

"Әскери қызметшілерге өз мүлкін теміржол, автомобиль және ішкі су көлігімен республикашілік тасымалдауға шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 17 тамыздағы № 563 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Б. Бисенқұлов
18
"Ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери қызметшілеріне өз мүлкін теміржол, автомобиль және ішкі су көлігімен республикаішілік тасымалдауға жұмсалатын шығыстарды мемлекет есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 26 тамыздағы № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісім бойынша)
2018 жылғы тамыз
М. Қалқабаев
19
"Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 17 тамыздағы № 562 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Б. Бисенқұлов
20
Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есепті құжаттамалардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
21
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2018 жылғы қыркүйек
Л. Ақтаева
22
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
23
Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсыну саласындағы әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2018 жылғы тамыз
С. Жақыпова
24
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне мемлекеттік қызмет енгізілген күннен бастап үш ай ішінде
С. Жақыпова
25

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 августа 2017 года№ 563 "Об утверждении Правил возмещения военнослужащим расходов на внутриреспубликанские перевозки собственного имущества на железнодорожном, автомобильном и внутреннем водном транспорте"
приказ
Министра внутренних Дел Республики Казахстан
МВД
август
2018 года
Б. Бисенкулов
18
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 26 августа 2017 года № 69 нс "Об утверждении Правил возмещения военнослужащим органов национальной безопасности расходов за счет государства на внутриреспубликанские перевозки собственного имущества на железнодорожном, автомобильном и внутреннем водном транспорте"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
август
2018 года
М. Колкобаев
19
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 августа 2017 года № 562 "Об утверждении Правил предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август
2018 года
Б. Бисенкулов
20
Об утверждении формы отчетной документации в области адресной социальной помощи
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
21
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183 "Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
М3
сентябрь
2018 года
JI. Актаева
22
Об утверждении методических рекомендаций в области социальной защиты инвалидов
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
23
Об утверждении методических рекомендаций в сфере предоставления специальных социальных услуг
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август
2018 года
С. Жакупова
24
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социальнотрудовой сфере"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
в течение трех месяцев со дня включения государственной услуги в реестр государственных услуг
С. Жакупова
25

"Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары күшіне енгеннен кейін күнтізбелік 30 күн ішінде
С. Жақыпова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
"Сырбар" СБҚ - Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі;
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
в течение 30 календарных дней после введения в действие стандарта государственной услуги
С. Жакупова
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
М3 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
СВР "Сырбар" - Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар";
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан.