Дәрi-дәрмектiк заттар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 8 қаңтардағы N 3
1. Қазақстан Эксимбанкi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне 24.941.781 DM сомасындағы дәрi-дәрмектiк заттарды берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
"Елiм-ай" халықаралық экологиялық қорының кредит бойынша алынған қаражатты барынша қайтаруын ескерiп, медикаменттердi сатудың тәртiбi мен тетiгiн айқындасын;
емдеу мекемелерiнiң талаптарын ескере отырып, "Фармация" акционерлiк қоғамының жүйесi арқылы дәрi-дәрмектiк заттарды халыққа сату мен бөлудi қамтамасыз етсiн; <*>
дәрiлердi сақтауға, тасуға байланысты шығыстарды медициналық тауарлар құнына жатқызып, есептеуге ұсынсын;
медикаменттердi халыққа сатудан түскен ақша қаражатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң арнайы шотына шоғырландырсын.
Ескерту. 2-тармақтың 3-шi абзацынан сөздер алынып тасталды -
ҚР Үкiметiнiң 1996.03.05. N 280 қаулысымен. P960280_
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi дәрi-дәрмектердi ТМД елдерiне қайта экспортқа шығаруға лицензия беруге рұқсат етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп дәрi-дәрмектердi бөлу мен сатуға бақылау жасау жөнiнде Комиссия құрып, оған:
медикаменттерге баға белгiлеу және дәрiлердi сатуға бақылау жасау;
сатуға жiбергенге дейiн дәрi-дәрмектiң жарамдылық мерзiмi өткенiн анықтау және оларды белгiленген тәртiппен жою құқықтарын берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi денсаулық сақтау мекемелерiне дәрi-дәрмек босату шаралары бойынша сомаларды есептеу жүргiзсiн.
Премьер-Министр

О лекарственных средствах
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 января 1996 г. N 3-p
1. Эксимбанку Казахстан передать Министерству здравоохранения Республики Казахстан лекарственные препараты в сумме 24941781 (двадцать четыре миллиона девятьсот сорок одна тысяча семьсот восемьдесят одна) DМ.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
определить порядок и механизм реализации медикаментов, учитывающие максимальный возврат средств, полученных по кредиту Международным экологическим фондом "Елим-Ай";
обеспечить реализацию населению и распределение лекарственных средств через систему акционерных обществ "Фармация", с учетом потребности лечебных учреждений <*> ;
расходы, связанные с хранением, транспортировкой лекарств, относить на стоимость медицинских товаров и предъявлять к зачету;
денежные средства, вырученные от реализации медикаментов населению, аккумулировать на специальном счете государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан.
Абзац третий пункта 2 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 г. N 280.
3. Министерству промышленности и торговли, Министерству здравоохранения Республики Казахстан разрешить выдачу лицензий на реэкспорт лекарственных средств в страны СНГ.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике создать комиссию по контролю за распределением и реализацией лекарственных средств, предоставив ей право:
определять цены на медикаменты и осуществлять контроль за реализацией лекарств;
до направления на реализацию выявить лекарственные средства с просроченным сроком годности и уничтожить их в установленном порядке.
5. Министерству финансов Республики Казахстан по мере отпуска лекарственных средств учреждениям здравоохранения производить зачет сумм.
Премьер-Министр