Шекара маңындағы пункттерiнде терминалдар құрылысын салу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 29 қаңтар N 39-ө
Алматы облысының Қалжат, Талдықорған облысының Қорғас және Достық шекара маңындағы пункттерi арқылы импортталатын тауарлардан кеден бажын және бюджет төленетiн басқа да төлемдер алу тәртiбiн жетiлдiру мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында жүктер тасымалдауға отандық автомобиль паркiн пайдалану үшiн:
1. "Кадар" ғылыми-өндiрiстiк орталығының Қалжат, Қорғас және Достық шекара маңындағы пункттерiнде терминалдар құрылысы және оларды пайдалану туралы ұсынысына келiсiм бiлдiрiлсiн.
2. Алматы және Талдықорған облыстарының әкiмдерi Қалжат, Қорғас және Достық шекара маңындағы пункттерiнде терминалдар құрылысы үшiн әрқайсысына алаңы 15 га жер учаскелерiне бөлiп берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi экспорт-импорт жүктерiн тасымалдау технологиясын әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi "Кадар" ғылыми-өндiрiстiк орталығына Қалжат, Қорғас және Достық шекара маңындағы пункттердегi терминалдарды пайдалануға лицензия берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қытай Халық Республикасының үкiметаралық құжаттарға қол қою кезiнде Қалжат, Қорғас және Достық шекара маңындағы пункттерде терминалдардың салынуы және пайдалануға берiлуi туралы ұсынысты ескерсiн.
6. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда
құрылыс салу министрлiгi аталған шекара маңындағы пункттерде
терминалдар құрылысын жүргiзуге көмек көрсетсiн және бақылауды жүзеге
асырсын.
7. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Кеден комитетiне жүктелсiн.
Премьер-Министрдiң
бiрiншi орынбасары

О строительстве терминалов в приграничных пунктах
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 января 1996 г. N 39-p
В целях совершенствования порядка взимания таможенных пошлин и других платежей в бюджет с импортируемых товаров через приграничные пункты Кольжат Алматинской области, Хоргос и Достык Талдыкорганской области, а также загрузки отечественного автомобильного парка для перевозки грузов на территории Республики Казахстан:
1. Согласиться с предложением Научно-производственного центра "Кадар" о строительстве и эксплуатации терминалов в приграничных пунктах Кольжат, Хоргос и Достык.
2. Акимам Алматинской и Талдыкорганской областей для строительства терминалов в приграничных пунктах Кольжат, Хоргос и Достык произвести отвод земельных участков площадью 15 га каждый.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан разработать технологию перевозки экспортно-импортных грузов.
4. Таможенному комитету Республики Казахстан выдать лицензию Научно-производственному центру "Кадар" на эксплуатацию терминалов в приграничных пунктах Кольжат, Хоргос и Достык.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан при подписании межправительственных документов с Китайской Народной Республикой учесть предложение о строительстве и введении в эксплуатацию терминалов в приграничных пунктах Кольжат, Хоргос
и Достык.
6. Министерству строительства, жилья и застройки территории
Республики Казахстан оказать содействие и осуществлять контроль за
ведением строительства терминалов в указанных приграничных пунктах.
7. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Таможенный комитет Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра