Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 503 Жарлығы
"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 28, 321-құжат) іске асырудың тұрақты мониторингін, тиімділігін бағалауды жүзеге асыру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН :
1. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Мемлекеттік комиссия туралы ереже;
2) Мемлекеттік комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы Президентінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 503 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының
2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының
іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын (бұдан әрі - Мемлекеттік бағдарлама) іске асырудың тұрақты мониторингін және тиімділігін бағалауды жүзеге асыру мақсатында құрылды.
2. Мемлекеттік комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , заңдарын, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы ережені басшылыққа алады.
3. Мемлекеттік комиссия төрағадан, оның орынбасарынан, хатшыдан және Комиссия мүшелерінен тұрады.
4. Мемлекеттік комиссияның құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
2. Мемлекеттік комиссияның міндеті, функциялары мен
өкілеттіктері

Об образовании Государственной комиссии по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 503
В целях осуществления постоянного мониторинга, оценки эффективности реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 28, ст. 321),  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Государственную комиссию по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (далее - Государственная комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) положение о Государственной комиссии;
2) состав Государственной комиссии.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 503
ПОЛОЖЕНИЕ
о Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
1. Общие положения
1. Государственная комиссия по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (далее - Государственная комиссия) образована в целях осуществления постоянного мониторинга и оценки эффективности реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы" (далее - Государственная программа).
2. Государственная комиссия руководствуется в своей деятельности  Конституцией , законами Республики Казахстан, актами Главы государства и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением.
3. Государственная комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и членов Комиссии.
4. Состав Государственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.
2. Задача, функции и полномочия
Государственной комиссии

5. Мемлекеттік комиссияның міндеті:
Мемлекеттік бағдарламаның іске асырылуын;
Мемлекеттік бағдарламада айқындалған нәтижелерге қол жеткізуге бақылауды жүзеге асыру болып табылады.
6. Мемлекеттік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар дайындау және Мемлекет басшысына енгізу;
2) Мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың мониторингін және тиімділігін бағалауды жүргізу;
3) Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдар комиссияларының есептерін қарау.
7. Мемлекеттік комиссия өз құзыреті шегінде:
өзіне жүктелген міндетті орындауға қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардан сұратуға;
Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша өз отырыстарында жергілікті атқарушы органдар комиссияларының есептерін тыңдауға;
Мемлекет басшысына Мемлекеттік бағдарламаны одан әрі іске асыру туралы ұсыныстар енгізуге;
өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
3. Мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру
8. Мемлекеттік комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
9. Мемлекеттік комиссия отырыстарының Мемлекеттік комиссияның мүшелері жалпы санының үштен екісі қатысқан кезде заңдық күші болады. Мемлекеттік комиссияның мүшелері оның отырыстарына ауысу құқығынсыз қатысады.
10. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысқа қатысушы мүшелері жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Мемлекеттік комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағаның не төрағаның міндетін атқарушы адамның дауысы шешуші болып табылады.
11. Мемлекеттік комиссияның отырыстарына Мемлекеттік комиссияның мүшелері болып табылмайтын лауазымды тұлғалар, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
12. Мемлекеттік комиссияның төрағасы:
1) Мемлекеттік комиссияның қызметіне басшылық жасайды және оның отырыстарында төрағалық етеді;
2) Қазақстан Республикасының Президентін Мемлекеттік комиссияның атқарған жұмысы туралы кемінде жарты жылда бір рет хабардар етеді.
13. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін төрағаның орынбасары атқарады.
14. Мемлекеттік комиссияның хатшысы:
1) Мемлекеттік комиссияның мүшелерін оның отырыстарының уақыты мен орны туралы хабардар етеді;
2) Мемлекеттік комиссияның отырыстарына материалдар дайындауды ұйымдастырады;
3) Мемлекеттік комиссия отырыстарының хаттамаларын жүргізеді;
4) Мемлекеттік комиссия қабылдаған шешімдердің орындалуын бағалай отырып, атқарылған жұмыс туралы оның мүшелері дайындаған есепті төрағаға береді;

5. Задачей Государственной комиссии является осуществление контроля за:
реализацией Государственной программы;
достижением результатов, определенных Государственной программой.
6. Государственная комиссия осуществляет следующие функции:
1) подготовка и внесение Главе государства предложений по вопросам реализации Государственной программы;
2) проведение мониторинга и оценки эффективности реализации Государственной программы;
3) рассмотрение отчетов комиссий местных исполнительных органов по вопросам реализации Государственной программы.
7. Государственная комиссия в пределах своей компетенции вправе:
запрашивать от центральных государственных и местных исполнительных органов информацию, документы и материалы, необходимые для выполнения возложенной на нее задачи;
заслушивать на своих заседаниях отчеты комиссий местных исполнительных органов по вопросам реализации Государственной программы;
вносить Главе государства предложения о дальнейшей реализации Государственной программы;
принимать решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
3. Организация деятельности Государственной комиссии
8. Заседания Государственной комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
9. Заседания Государственной комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа членов Государственной комиссии. Члены Государственной комиссии участвуют в ее заседаниях без права замены.
10. Решения Государственной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов Государственной комиссии голос председателя либо лица, исполняющего обязанности председателя, является решающим.
11. На заседания Государственной комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Государственной комиссии, а также представители средств массовой информации.
12. Председатель Государственной комиссии:
1) руководит деятельностью Государственной комиссии и председательствует на ее заседаниях;
2) информирует Президента Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие о проделанной работе Государственной комиссии.
13. В отсутствие председателя его обязанности исполняет заместитель председателя.
14. Секретарь Государственной комиссии:
1) информирует членов Государственной комиссии о времени и месте ее заседаний;
2) организует подготовку материалов к заседаниям Государственной комиссии;
3) ведет протоколы заседаний Государственной комиссии;
4) представляет председателю Государственной комиссии подготовленный ее членами отчет о проделанной работе с оценкой исполнения принятых ею решений;

5) Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.
15. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар Мемлекеттік комиссияның өзіне жүктелген міндеттерді орындауына жәрдем көрсетеді.
16. Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті болып табылады.
Қазақстан Республикасы Президентінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 503 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының
2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының
іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Мәсімов                        - Қазақстан Республикасының Премьер-
Кәрім Қажымқанұлы                Министрі, төраға
Оразбақов                      - Қазақстан Республикасының
Ғалым Ізбасарұлы                 Индустрия және сауда министрі,
төрағаның орынбасары
Омаров                         - Қазақстан Республикасы Индустрия
Қайсар Оспанұлы                  және сауда министрлігі Құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері комитетінің
төрағасы, хатшы
Мемлекеттік комиссияның мүшелері:
Дәулеталин                     - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сатыбалды Телағысұлы             Мәжілісі Ұйымдастыру-бақылау және
кадр жұмысы бөлімінің меңгерушісі
Жәмішев                        - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы                министрі
Имантаев                       - Қазақстан Республикасы Президенті
Ермек Жетпісбайұлы               Әкімшілігі Мемлекеттік бақылау
және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің
мемлекеттік инспекторы
Мамытбеков                     - Қазақстан Республикасы Президенті
Еділ Құламқадырұлы               Әкімшілігі Әлеуметтік-экономикалық
талдау бөлімінің меңгерушісі
Өксікбаев                      - Республикалық бюджеттің атқарылуын
Омархан Нұртайұлы                бақылау жөніндегі есеп комитетінің
төрағасы
Сұлтанов                       - Қазақстан Республикасының
Бақыт Тұрлыханұлы                Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрі

5) по поручению председателя Государственной комиссии осуществляет иные функции.
15. Центральные государственные и местные исполнительные органы оказывают содействие Государственной комиссии в выполнении возложенных на нее задач.
16. Рабочим органом Государственной комиссии является Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 503
СОСТАВ
Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Масимов                   - Премьер-Министр Республики
Карим Кажимканович          Казахстан, председатель
Оразбаков                 - Министр индустрии и торговли
Галым Избасарович           Республики Казахстан,
заместитель председателя
Омаров                    - председатель Комитета по делам
Кайсар Оспанович            строительства и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства индустрии
и торговли Республики Казахстан,
секретарь
члены Государственной комиссии:
Даулеталин                - заведующий Отделом организационно-
Сатыбалды Телагисович       контрольной и кадровой работы
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан
Жамишев                   - Министр финансов Республики
Болат Бидахметович          Казахстан
Имантаев                  - государственный инспектор Отдела
Ермек Жетписбаевич          государственного контроля и
организационной работы Администрации
Президента Республики Казахстан
Мамытбеков                - заведующий Отделом социально-
Едил Куламкадырович         экономического анализа Администрации
Президента Республики Казахстан
Оксикбаев                 - Председатель Счетного комитета по
Омархан Нуртаевич           контролю за исполнением республиканского
бюджета
Султанов                  - Министр экономики и бюджетного
Бахыт Турлыханович          планирования Республики Казахстан