"Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 17 мамырдағы № 328 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат; № 21, 265-құжат; 2005 ж., № 29, 362-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2009 ж., № 34, 321-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат; 2011 ж., № 39, 472-құжат; № 41, 518-құжат; № 48, 646-құжат; № 51, 685-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де басшы лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
"
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті төрағасының орынбасарлары, Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аумақтық департаменттерінің бастықтары
Әділет министрі
Қылмыстық атқару жүйесі комитетінің төрағасы
Әкімшілік Басшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті төрағасының орынбасарлары, қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аумақтық департаменттерінің бастықтары
Ішкі істер министрі
Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы
Әкімшілік Басшысы
";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілерін және өзге де лауазымды тұлғаларын келісу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
19-тармақтың үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер министрінің орынбасарлары, Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер қолбасшысы - Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы, Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары; Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті төрағасының орынбасарлары; Ішкі істер министрлігі Алматы және Қарағанды академияларының бастықтары; Ішкі істер министрлігінің көліктегі ішкі істер департаменттерінің, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттерінің бастықтары; Ішкі істер министрлігінің Астана, Алматы қалаларының және облыстардың қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің бастықтары;
Әділет министрлігі "Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесінің директоры;";
21-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әділет министрінің орынбасарлары, Әділет министрлігінің жауапты хатшысы, комитеттер төрағалары, Әділет министрлігінің Астана және Алматы қалалары, облыстар әділет департаменттерінің бастықтары;".

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти"
Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2012 года № 328. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212; № 21, ст. 265; 2005 г., № 29, ст. 362; 2006 г., № 23, ст. 229; 2007 г., № 42, ст. 479; 2009 г., № 34, ст. 321; 2010 г., № 51, ст. 466; 2011 г., № 39, ст. 472; № 41, ст. 518; № 48, ст. 646; № 51, ст. 685) следующие изменения:
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Заместители председателя
Комитета уголовно-
исполнительной системы,
начальники территориальных
департаментов Комитета
уголовно-исполнительной
системы
Министром
юстиции
Председателем
Комитета
уголовно-
исполнительной
системы
Руководителем
Администрации"
изложить в следующей редакции:
"Заместители
председателя Комитета
уголовно-исполнительной
системы, начальники
территориальных
департаментов уголовно-
исполнительной системы
Министром
внутренних
дел
председателем
Комитета
уголовно-
исполнительной
системы
Руководителем
Администрации";
в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
абзацы третий и четвертый пункта 19 изложить в следующей редакции:
"заместители Министра внутренних дел, Командующий Внутренними войсками - председатель Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел, председатели комитетов Министерства внутренних дел; заместители председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел; начальники Алматинской и Карагандинской академий Министерства внутренних дел; начальники департамента внутренних дел на транспорте, департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей Министерства внутренних дел; начальники департаментов уголовно-исполнительной системы городов Астаны, Алматы и областей Министерства внутренних дел;
директор государственного учреждения "Центр судебной экспертизы" Министерства юстиции;";
абзац второй пункта 21 изложить в следующей редакции:
"заместители Министра юстиции, ответственный секретарь, председатели комитетов Министерства юстиции, начальники департаментов юстиции городов Астаны и Алматы, областей Министерства юстиции;".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев