Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілері лауазымдарының тізбесін бекіту және «Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдарын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 15 қарашадағы № 432 Жарлығы
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 30.01.2014 N 744 Жарлығымен.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-1-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілері лауазымдарының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 30.01.2014 N 744 Жарлығымен.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілері лауазымдарының тізбесінде көрсетілген лауазымдардың атауларына олардың қызметінің ерекшелігін сипаттайтын арнайы қосымша атаулар қолдану құқығы берілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 30.01.2014 N 744 Жарлығымен.
3. «Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдарын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 599-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2009 ж., № 12, 69-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат; 2011 ж., № 37, 438-құжат; № 52, 710-құжат; 2012 ж., № 42, 551-құжат; № 58, 793-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімінде:
«С санаттарының тобы» бөлімінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«С санаттарының тобы
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін органдар
Орталық атқарушы органдар
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
Орталық атқарушы органдардың ведомстволары
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері»;
С-1, С-2 және С-3 санаттары мынадай редакцияда жазылсын:
«С-1 санаты
Аппарат жетекшісі1
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық жетекшісі
Орталық атқарушы орган комитетінің төрағасы
С-2 санаты
Департамент директоры2
Орталық атқарушы орган комитеті терағасының орынбасары
СІМ Ерекше тапсырмалар жөніндегі елшісі
Сенімді уәкіл
Халықаралық ұйым жанындағы тұрақты өкілдің орынбасары
Бас консул
Шетелдегі мекеменің кеңесші - уәкілі
С-3 санаты
Департамент директорының орынбасары
Шетелдегі мекеменің кеңесшісі»;
сілтеменің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2 Орталық атқарушы органдардың ведомстволарынан басқа (ведомстволар құрамында департаменттер құру көзделмейді)»;

Об утверждении Перечня должностей служащих Национального Банка Республики Казахстан и внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 "О мерах по оптимизации должностей государственных служащих"
Указ Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2012 года № 432
Сноска. Наименование Указа в редакции Указа Президента РК от 30.01.2014 № 744.
В соответствии со статьей 20-1 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень должностей служащих Национального Банка Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 30.01.2014 № 744.
2. Предоставить право Национальному Банку Республики Казахстан к наименованиям должностей, указанным в Перечне должностей служащих Национального Банка Республики Казахстан, применять специальные дополнительные наименования, характеризующие специфику их деятельности.
Сноска. Пункт 2 в редакции Указа Президента РК от 30.01.2014 № 744.
3. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 «О мерах по оптимизации должностей государственных служащих» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 599; 2008 г., № 9, ст. 89; 2009 г., № 12, ст. 69; 2010 г., № 51, ст. 466; 2011 г., № 37, ст. 438; № 52, ст. 710; 2012 г., № 42, ст. 551; № 58, ст. 793) следующие изменения:
в Реестре должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденном названным Указом:
в разделе «Группа категорий С»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Группа категорий С
Органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан
Центральные исполнительные органы
Национальный центр по правам человека
Ведомства центральных исполнительных органов
Загранучреждения Республики Казахстан»;
Категории С-1, С-2 и С-3 изложить в следующей редакции:
«Категория С-1
Руководитель аппарата1
Руководитель Национального центра по правам человека
Председатель Комитета центрального исполнительного органа
Категория С-2
Директор департамента2
Заместитель председателя Комитета центрального исполнительного органа
Посол по особым поручениям МИД
Поверенный в делах
Заместитель постоянного представителя при международной организации
Генеральный консул
Советник - посланник загранучреждения
Категория С-3
Заместитель директора департамента
Советник загранучреждения»;
абзац второй сноски изложить в следующей редакции:
«2 Кроме ведомств центральных исполнительных органов (создание департаментов в составе ведомств не предусмотрено)»;

С-О-1, С-О-2 санаттары мынадай редакцияда жазылсын:
«С-О-1 санаты
Өңіраралық, облыстық аумақтық департаменттің, инспекцияның      жетекшісі
С-О-2 санаты
Өңіраралық, облыстық аумақтық департамент инспекциясы жетекшісінің орынбасары
Облыстық және оған теңестірілген соттың кеңсе меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Тәртіптік кеңесі хатшылығының меңгерушісі»;
С-О-4 санаты мынадай редакцияда жазылсын:
«С-О-4 санаты
Өңіраралық, облыстық аумақтық департаменттің, инспекцияның бөлім бастығы
Аумақтық бөлімнің жетекшісі - аға сот орындаушысы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі аумақтық органының консультанты».
4. Осы Жарлық 2012 жылғы 4 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                          Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 15 қарашадағы
№ 432 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметшілері
лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 30.01.2014 N 744 Жарлығымен.
1. Орталық аппарат, өкілдіктер
Департамент директоры
Департамент директорының орынбасары
Өкілдік басшысы
Басқарма бастығы
Басқарма бастығының орынбасары1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі
Консультант
Баспасөз хатшысы
Бөлім бастығы2
Бас маман
Жетекші маман
Маман
2. Филиалдар
Филиал директоры
Филиал директорының орынбасары
Бөлімше меңгерушісі
Бөлім бастығы
Құндылықтар қоймасының бастығы
Бөлім бастығының орынбасары
Инкассация тобының бастығы
Касса, қойма (құндылықтар) меңгерушісі
Бас маман
Жетекші маман
Маман
_________
1Басқарманың штат саны кемінде 10 бірлік болған кезде енгізіледі
2Орталық аппараттың дербес басқармаларында ғана енгізіледі

Категории С-О-1, С-О-2 изложить в следующей редакции:
«Категория С-О-1
Руководитель межрегионального, областного территориального департамента, инспекции
Категория С-О-2
Заместитель руководителя межрегионального, областного территориального департамента, инспекции
Заведующий канцелярией областного и приравненного к нему суда
Заведующий секретариатом Дисциплинарного совета Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы»;
Категорию С-О-4 изложить в следующей редакции:
«Категория С-О-4
Начальник отдела межрегионального, областного территориального департамента, инспекции
Руководитель территориального отдела - старший судебный исполнитель
Консультант территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы».
4. Настоящий Указ вводится в действие с 4 августа 2012 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 15 ноября 2012 года № 432
Перечень
должностей служащих Национального Банка Республики Казахстан
Сноска. Заголовок в редакции Указа Президента РК от 30.01.2014 № 744.
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 30.01.2014 № 744.
1. Центральный аппарат, представительства
Директор департамента
Заместитель директора департамента
Глава представительства
Начальник управления
Заместитель начальника управления1
Помощник, советник Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Консультант
Пресс-секретарь
Начальник отдела2
Главный специалист
Ведущий специалист
Специалист
2. Филиалы
Директор филиала
Заместитель директора филиала,
Заведующий отделением
Начальник отдела
Начальник хранилища ценностей
Заместитель начальника отдела
Начальник группы инкассации
Заведующий кассой, хранилищем (ценностей)
Главный специалист
Ведущий специалист
Специалист
____________________________________
1Вводится при штатной численности управления не менее 10 единиц
2Вводится в самостоятельных управлениях центрального аппарата