"Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 наурыздағы № 771 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 24, 173-құжат; 2011 ж., № 8, 95-құжат; № 52, 710-құжат; 2012 ж., № 33, 419-құжат; № 35, 456-құжат; № 68, 976-құжат; № 80, 1178-құжат; 2013 ж., № 21, 341-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 8 және 9-тармақтар алып тасталсын;
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінде:
4-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) тиімділікті жалпы бағалауды дайындау кезіндегі коммерциялық емес ұйымдардың ақпараты;»;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) мемлекеттік органдардың қызметі туралы ресми ақпарат көздерінен алынатын өзге де ақпарат.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Қадағаланатын аяда/салада/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістемені әзірлеу мен бекіту және оны әдіснамалық сүйемелдеуді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган өңірлік даму жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп жүзеге асырады.»;
50 және 51-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«50. Бағаланатын мемлекеттік органдар бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдарға жыл сайын бағалау жүргізу кестесінде бекітілетін мерзімдерде, бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган белгілейтін тәртіпте мұның алдындағы жылдың қорытындылары бойынша есептік ақпарат ұсынады.
51. Бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде айқындалған, бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпаратындағы деректерді қайта тексеру бойынша кешенді ұйымдастыру шараларын қабылдауға міндетті.
Есептік ақпараты тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде қайта тексеруге жататын мемлекеттік органдарды айқындау әдістемесін әзірлеу мен бекітуді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады.»;
53-тармақ алып тасталсын;
57-тармақтағы «үкіметтік емес ұйымдарды (қоғамдық бірлестіктерді)» деген сөздер «коммерциялық емес ұйымдарды» деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы"
Указ Президента Республики Казахстан от 18 марта 2014 года № 771
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего Указа см. п.3
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 24, ст. 173; 2011 г., № 8, ст. 95; № 52, ст. 710; 2012 г., № 33, ст. 419; № 35, ст. 456; № 68, ст. 976; № 80, ст. 1178; 2013 г., № 21, ст. 341) следующие изменения и дополнения:
1) пункты 8 и 9 исключить;
2) в Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной вышеназванным Указом:
в пункте 4:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) информация некоммерческих организаций при подготовке общей оценки эффективности;»;
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
«10) иная информация о деятельности государственных органов, получаемая из официальных источников.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. Разработка и утверждение методики по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе и ее методологическое сопровождение осуществляются уполномоченным органом по государственному планированию совместно с уполномоченным органом по региональному развитию.»;
пункты 5051 изложить в следующей редакции:
«50. Оцениваемые государственные органы ежегодно в сроки, установленные графиком проведения оценки, представляют в уполномоченные на оценку государственные органы отчетную информацию по итогам предыдущего года в порядке, определяемом уполномоченным на оценку государственным органом.
51. Уполномоченные на оценку государственные органы обязаны принять комплекс организационных мер по перепроверке данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов, определенных на основе системы управления рисками.
Разработка и утверждение методики определения государственных органов, отчетная информация которых подлежит перепроверке на основе системы управления рисками, осуществляются уполномоченным органом по государственному планированию.»;
пункт 53 исключить;
в пункте 57 слова «неправительственные организации (общественные объединения)» заменить словами «некоммерческие организации»;

62-1-тармақтағы «орталық атқарушы» деген сөздер «бағаланатын мемлекеттік» деген сөздермен ауыстырылсын;
66-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Бағалауға уәкілетті мемлекеттік органның қарсылықтарды қабылдау не қабылдамау туралы қорытындылары шағымдануға жатпайды.»;
71-тармақтағы «саяси мемлекеттік қызметшілері» деген сөздер  «бірінші басшылары» деген сөздермен ауыстырылсын;
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«72. Бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдардың тиімділікке бағалау жүргізуге жауапты мемлекеттік саяси қызметшілері тиімділікті бағалау рәсімдері мен нәтижелерінің бекітілген әдістемелерге сәйкес келуіне және тиімділікті бағалау жүргізу кестесімен бекітілген мерзімдердің сақталуына дербес жауапты болады.»;
3) жоғарыда аталған Жарлыққа қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі»;
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі».
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі бір ай мерзімде өз актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық, 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 3) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев

в пункте 62-1 слова «центрального исполнительного» заменить словами «оцениваемого государственного»;
пункт 66 дополнить предложением следующего содержания:
«Заключения уполномоченного на оценку государственного органа о принятии либо непринятии возражений обжалованию не подлежат.»;
в пункте 71 слова «Политические государственные служащие» заменить словами «Первые руководители»;
пункт 72 изложить в следующей редакции:
«72. Политические государственные служащие уполномоченных на оценку государственных органов, ответственные за проведение оценки эффективности, несут персональную ответственность за соответствие процедур и результатов оценки эффективности утвержденным методикам и соблюдение сроков, утвержденных графиком проведения оценки эффективности.»;
3) в приложении к вышеназванному Указу:
строку «Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
после строки «Агентство Республики Казахстан по делам религий» дополнить строкой следующего содержания:
«Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей».
2. Правительству Республики Казахстан в месячный срок привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания, за исключением абзацев четвертого, пятого подпункта 3) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2015 года.
Президент                      Н. Назарбаев