"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 12 қазандағы № 373 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Балаева Аида Ғалымқызы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі,
Борашева Гүлмира Майорқызы
-
"Қайрат Иманәлиев атындағы мүмкіншілігі шектеулі адамдардың құқықтары жөніндегі комиссия" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша),
Ғиният Ажар
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі,
Ехласова Әлия Айтбекқызы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы,
Жақыпова Светлана Қабыкенқызы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі,
Жұмағали Асхат Жұмағалиұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы,
Зәкиева Динара Болатқызы
-
Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша),
Имашева Снежанна Валерьевна
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Нұртілеу Мұрат Әбуғалиұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрі,
Пен Сергей Геннадьевич
-
М.С. Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университетінің провосты (ректоры),
Сәденов Ержан Сапарбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі;
мына жолдар:
"Әбішев Тастемір Дәуітұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы",
"Дүйсенова Тамара Босымбекқызы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі",
"Лукин Андрей Иванович
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
"Сәбитова Айнұр Әлімханқызы
-
Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетінің Сорбонна – Қазақстан институтының директоры (келісім бойынша)";
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбішев Тастемір Дәуітұлы
-
қоғам қайраткері, Комиссия төрағасының орынбасары (келісім бойынша)",
"Дүйсенова Тамара Босымбекқызы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары",
"Лукин Андрей Иванович
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)",
"Сәбитова Айнұр Әлімханқызы
-
Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетінің Сорбонна – Қазақстан институтының директоры, Комиссия төрағасының орынбасары (келісім бойынша)";
аталған Комиссияның құрамынан: М.М. Ахметжанов, А.О. Алауханов, М.С. Бәшімов, Ғ.Б. Бейсембаев, О.А. Бектенов, Д.Қ. Қыдырәлі, Д.Қ. Мыңбай, А.Р. Оралов, А.С. Платонов, А. Саин, М.Б. Тілеуберді шығарылсын.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2023 года № 373.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" следующие изменения:
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Балаеву Аиду Галымовну
Министра культуры и информации Республики Казахстан,
Бурашеву Гульмиру Майоровну
председателя общественного объединения "Комиссия по правам людей с ограниченными возможностями имени Кайрата Иманалиева" (по согласованию),
Гиният Ажар
Министра здравоохранения Республики Казахстан,
Ехласову Алию Айтбековну
заведующего сектором Отдела внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, секретарем Комиссии,
Жакупову Светлану Кабыкеновну
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан,
Жумагали Асхата Жумагалиулы
Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы),
Закиеву Динару Болатовну
Уполномоченного по правам ребҰнка в Республике Казахстан (по согласованию),
Имашеву Снежанну Валерьевну
председателя Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию),
Нуртлеу Мурата Абугалиулы
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра иностранных дел,
Пена Сергея Геннадьевича
провоста (ректора) Университета КАЗГЮУ имени М.С. Нарикбаева,
Саденова Ержана Сапарбековича
Министра внутренних дел Республики Казахстан;
строки:
"Абишев Тастемир Даутович
заведующий сектором Отдела внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии",
"Дуйсенова Тамара Босымбековна
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан",
"Лукин Андрей Иванович
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Сабитова Айнур Алимхановна
директор института Сорбонна - Казахстан Казахского национального педагогического университета имени Абая (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абишев Тастемир Даутович
общественный деятель, заместитель председателя Комиссии (по согласованию)",
"Дуйсенова Тамара Босымбековна
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан",
"Лукин Андрей Иванович
председатель Комитета по международным отношениям, обороне и безопасности Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Сабитова Айнур Алимхановна
директор Института Сорбонна - Казахстан Казахского национального педагогического университета имени Абая, заместитель председателя Комиссии (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Ахметжанова М. М., Алауханова Е. О., Башимова М. С., Бейсембаева Г. Б., Бектенова О. А., Кыдырали Д. К., Мыңбай Д. Қ., Оралова А.Р., Платонова А.С., Саин А., Тлеуберди М. Б.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев