Қазақстан Республикасының Президентi жанынан Мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдары iстерi жөнiндегi Байқаушы кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1995 жылғы 14 қазан N 2520. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996.07.16. N 3067 жарлығымен.
Жұртшылықтың өтiнiшiн ескере келiп және демократиялық процесстердi тереңдету, Қазақстан Республикасының азаматтарын елдiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк-мәдени өмiрi туралы объективтi тұрғыдан хабардар етiп отыру, азаматтардың сөз бостандығына деген конституциялық құқығын қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарына қоғамдық бақылауды қамтамасыз ету мақсатында және Қазақстан Республикасы Конституциясы 44-бабының 1-тармағының 20-тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасының Президентi жанынан Мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдары iстерi жөнiндегi Байқаушы кеңес құрылсын.
2. Аталған Байқаушы кеңес:
1) Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдары қызметiнiң мәселелерi жөнiндегi консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады;
2) бұқаралық ақпарат құралдарымен тiкелей байланысы жоқ
мейлiнше танымал, беделдi әрi әдiл қоғам қайраткерлерiнен
құрылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы
осы Жарлық күшiне енген күннен бастап бiр ай мерзiмнiң iшiнде
Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына аталған Байқаушы
Кеңес туралы Ереженi ұсынсын.
4. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об образовании Наблюдательного совет при Президенте Республики Казахстан по делам государственных средств массовой информации
УКАЗ Президента Республики Казахстан от 14 октября 1995 г. N 2520. Утратил силу - Указом Президента Республики Казахстан от 16 июля 1996 г. N 3067.
Учитывая обращение общественности и в целях углубления демократических процессов, объективного информирования граждан Республики Казахстан о политической, экономической и социально-культурной жизни страны, обеспечения общественного контроля над государственными средствами массовой информации и в соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 44 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Образовать Наблюдательный совет при Президенте Республики Казахстан по делам государственных средств массовой информации.
2. Установить, что названный Наблюдательный совет:
1) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан по вопросам деятельности государственных средств массовой информации Республики Казахстан;
2) формируется из числа наиболее видных, авторитетных и
беспристрастных общественных деятелей, непосредственно не связанных
со средствами массовой информации.
3. Руководителю Администрации Президента Республики Казахстан в
месячный срок со дня вступления в силу настоящего Указа представить
на рассмотрение Президента Республики Казахстан Положение о
названном Наблюдательном совете.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан