Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қатардағы және басшы құрамының арнаулы атақтары туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2719 Заң күші бар жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2004.12.20. N 12 Заңымен (өзгеріс 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді).
"Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес және Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң құрылуына байланысты осы Жарлықты шығарамын.
1-бап. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қызметкерлерi үшiн мынадай арнаулы атақтар белгiленсiн:
қатардағы құрам
қатардағы әдiлет қызметкерi
кiшi басшы құрам
әдiлет кiшi сержанты
әдiлет сержанты
әдiлет аға сержанты
әдiлет старшинасы
әдiлет прапорщигi
әдiлет аға прапорщигi
орта басшы құрам
әдiлет кiшi лейтенанты
әдiлет лейтенанты
әдiлет аға лейтенанты
әдiлет капитаны
аға басшы құрам
әдiлет майоры
әдiлет подполковнигi
әдiлет полковнигi
жоғары басшы құрам
әдiлет генерал-майоры
әдiлет генерал-лейтенанты
әдiлет генерал-полковнигi
2-бап. Мемлекеттiк тергеу комитетiне қызметке ауысқан iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне олардың бұрынғы атақтарына тең арнаулы атақтар берiледi деп белгiленсiн.
Мемлекеттiк тергеу комитетiне қызметке ауысқан прокуратура органдары қызметкерлерiнiң сыныптық шендерi Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1992 жылғы 6 шiлдедегi қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында қызмет өткеру туралы, прокуратура қызметкерлерiнiң сыныптық шендерi мен әскери атақтары туралы ережеде белгiленген қатыста арнаулы атақтарға теңестiрiледi.
3-бап. Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң жоғары басшы құрамына арнаулы атақтары Республика Президентi бередi.
Мемлекеттiк тергеу комитетi лауазымды адамдарының басқа арнаулы атақтарды беру жөнiндегi құқығы Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруi туралы ережемен белгiленедi.
Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң әскери қызметшiлерiне әскери атақтары аталған Комитеттiң Төрағасы заңдарға сәйкес бередi.
4-бап. Осы Жарлықтың 2-бабы Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруi туралы ереже қабылданғанға дейiн қолданылады.

О специальных званиях рядового и начальствующего состава Государственного следственного комитета Республики Казахстан
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ИМЕЮЩИЙ СИЛУ ЗАКОНА от 23 декабря 1995 г. N 2719. Утратил силу - Законом РК от 20 декабря 2004 года N 12 (вводится в действие с 1 января 2005 года).
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 года "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в связи с образованием Государственного следственного комитета издаю настоящий Указ.
Статья 1. Установить для сотрудников Государственного следственного комитета Республики Казахстан следующие специальные звания:
рядовой состав
рядовой юстиции
младший начальствующий состав
младший сержант юстиции
сержант юстиции
старший сержант юстиции
старшина юстиции
прапорщик юстиции
старший прапорщик юстиции
средний начальствующий состав
младший лейтенант юстиции
лейтенант юстиции
старший лейтенант юстиции
капитан юстиции
старший начальствующий состав
майор юстиции
подполковник юстиции
полковник юстиции
высший начальствующий состав
генерал-майор юстиции
генерал-лейтенант юстиции
генерал-полковник юстиции
Статья 2. Установить, что сотрудникам органов внутренних дел, перешедшим на службу в Государственный следственный комитет, присваиваются специальные звания, равные их прежним званиям.
Классные чины сотрудников органов прокуратуры, перешедших на службу в Государственный следственный комитет, приравниваются к специальным званиям в соотношении, установленном Положением о прохождении службы в органах прокуратуры, о классных чинах и воинских званиях работников прокуратуры Республики Казахстан, утвержденным постановлением Президиума Верховного Совета Республики Казахстан от 6 июля 1992 года.
Статья 3. Специальные звания высшего начальствующего состава Государственного следственного комитета присваиваются Президентом Республики.
Права должностных лиц Государственного следственного комитета по присвоению других специальных званий устанавливаются Положением о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава Государственного следственного комитета Республики Казахстан.
Воинские звания военнослужащим Государственного следственного комитета присваиваются Председателем названного Комитета в соответствии с законодательством.
Статья 4. Статья 2 настоящего Указа действует до принятия Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава Государственного следственного комитета Республики Казахстан.

5-бап. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Статья 5. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан