"Жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы төлемдерін алу немесе жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою құжаттарын ұсыну Ережесiн бекіту жөнінде"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитеті 2000 жылғы 11 қаңтар N 6-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу басқармасы 2000 жылғы 02 наурыз өзгертулер мен толықтырулар енгізіліп тіркелді. Тіркеу N 1069. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 қазандағы N 359 қаулысымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің нормативті құқықтық актілерін қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы төлемдерін алу немесе жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою құжаттарын ұсыну Ережесi" бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998 жылғы 09-шы маусымдағы N 73-Ө бұйрығымен бекітілген (1998 жылғы 02 қыркүйектегі N 597 мемлекеттік тіркелім). "Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру үшін алушы ұсынған құжаттарды қарау тәртібі туралы нұсқаулық" күші жойылған деп есептелсін.
3. Заң бөлімі (Лысенко Ю.Н.) осы бұйрықпен бекiтiлген "Жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы төлемдерiн алу немесе зейнетақы жинақтарын алып қою құжаттарын ұсыну ережесiн" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркетсін.
Ескерту. 3-тармақ өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Төрағаның міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Еңбек    Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік       және халықты әлеуметтік қорғау
қорғау министрімен           министрлігінің Жинақтаушы
КЕЛІСІЛГЕН                 зейнетақы қорларының қызметін
реттеу жөніндегі комитетінің
05.02.2000 ж.                    N 6-Ө 2000 жылдың 11
қаңтарындағы бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы төлемдерiн
алу немесе жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою
құжаттарын ұсыну ережесi
Ескерту. Ереженің атауы өзгерді, мәтiн бойынша "осы Нұсқаулық"
деген сөздер "осы Ереже" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан былай - Заң), Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Жинақтаушы зейнетақы қорларынан зейнетақы төлемдерiн төлеудi жүзеге асыру тәртiбiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес әзiрлендi.
Ереже зейнетақы төлемдерiн алуға (жинақталған зейнетақы қаражатын алып қоюға) құқықтары бар тұлғалар категориясын (бұдан былай - Алушы, Алушылар) анықтайды, осы құқықты растайтын құжаттар тiзбесiн, оларды жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсыну мен жинақтаушы зейнетақы қорларының ол құжаттарды қарау тәртiбiн белгiлейдi.
Ескерту. Кіріспе өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .

Об утверждении Правил представления в накопительные пенсионные фонды документов на получение пенсионных выплат или изъятие пенсионных накоплений
Приказ Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 января 2000 года N 6-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2000 г. за N 1069. Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6.10.2003г. № 359
Извлечение из постановления
Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 6.10.2003г. № 359
"... В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с действующим законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившими силу:
1) Приказ Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 января 2000 года N 6-П "Об утверждении Правил представления в накопительные пенсионные фонды документов на получение пенсионных выплат или изъятие пенсионных накоплений"..."
Председатель
Национального Банка"
-------------------------------------------------------------------
Сноска. Заголовок с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
В целях приведения нормативных правовых актов Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в соответствие действующему законодательству, приказываю:
1. Утвердить Правила представления в накопительные пенсионные фонды документов на получение пенсионных выплат или изъятие пенсионных накоплений и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
2. "Инструкцию о порядке рассмотрения накопительными пенсионными фондами документов, предоставляемых получателями для осуществления пенсионных выплат", утвержденную приказом  Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 1998 года N 73-П (государственная регистрация от 2 сентября 1998 года N 597), считать утратившей силу.
3. Юридическому отделу (Лысенко Ю.Н.) зарегистрировать утвержденные настоящим приказом Правила представления в накопительные пенсионные фонды документов на получение пенсионных выплат и изъятие пенсионных накоплений в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
И.о. Председателя
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных
пенсионных фондов Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
6-П от 11 января 2000 г.
Правила представления в накопительные
пенсионные фонды документов на получение
пенсионных выплат или изъятие пенсионных накоплений
Сноска. Заголовок в новой редакции - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358; по тексту слова "настоящей Инструкции" заменены словами "настоящих Правил" - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон), постановлением  Правительства Республики Казахстан "Об утверждении порядка осуществления пенсионных выплат из накопительных пенсионных фондов".
Правила определяют категории лиц (далее - Получатель, Получатели), имеющих право на получение пенсионных выплат (изъятия пенсионных накоплений), устанавливают перечень документов, подтверждающих это право, порядок их представления в накопительные пенсионные фонды и рассмотрения в накопительных пенсионных фондах.
Сноска. Преамбула с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .

1. Жалпы ережелер
1. Жинақтаушы зейнетақы қорларынан (бұдан былай - Қор) мына тұлғалардың зейнетақы төлемдерiн алуға құқығы бар:
- ерiктi және мiндеттi зейнетақы жарналарының есебiнен жинақталған зейнетақы қаражаты бар, зейнетақы төлемдерiн алуға келген кезде Заңның 9 бабында белгiленген жасқа жеткен зейнеткерлер;
- Заңның 9 бабында белгiленген жасқа жетпегенiне қарамастан, ерiктi және мiндеттi зейнетақы жарналары мен сіңiрген еңбегiне зейнетақы төлемдерiн алуға құқығы бар, зейнетке шыққан зейнеткер - iшкi iстер органының қызметкерлерi, бұрынғы әскери қызметкерлер;
- мүгедектiк алған, ерiктi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақы жинақтары бар тұлғалар;
- ерiктi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражаты бар, асыраушысынан айрылған тұлғалар;
- қайтыс болған Алушының iс-әрекет жасай алатын отбасы мүшесi немесе қайтыс болған Алушыны жерлеудi жүзеге асырған тұлға;
- кем дегенде 35 жыл салған ерiктi зейнетақы жарналары есебiнен, 55 жасқа жетiп еңбек етпейтiн және еңбек етудi қойған тұлғалар;
Ескерту: тек 2033 жылдың қаңтарынан кейiн ғана осы негiзде зейнетақы төлемдерiн алу құқығы болады.
- 55 жасқа жеткен, ал Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген жағдайда 50 жасқа жеткен, қорға кем дегенде 10 жыл ерiктi зейнетақы жарналарын салған тұлғалар.
Ескерту: тек 2008 жылдың қаңтарынан кейiн ғана осы негiзде зейнетақы төлемдерiн алу құқығы болады.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
2. Қордан жинақталған зейнетақы қаражатын алып қоюға құқығы бар тұлғалар:
- ерiктi және мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражаты бар, Қазақстан Республикасынан шет жерге тұрақты түрде тұру үшiн көшкен тұлғалар;
- қайтыс болған алушының мұрагерi.
3. Алушы оның жинақталған зейнетақы қаражаты жиналған қорға 1-шi немесе 3-шi қосымшаға сәйкес (осы Ереженің 18 және 19 тармақтарында көрсетiлген Алушылардан басқа) нысандағы ерiктi және мiндеттi зейнетақы жарналардың есебiнен зейнетақы төлемдерiн тағайындау немесе нысандағы жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою туралы өтiнiш (бұдан былай - өтiнiш) беруге құқығы бар.
4. Бір себептердiң күшiмен Алушы өтiнiштi жеке рәсiмдей алмаған жағдайда, ол басқа адамға (бұдан былай - сенiмдi адам) өзiнiң атынан өтiнiштi рәсiмдеуге нотариалды куәландырылған сенiмхат беруге құқылы.
Сенiмхаттың нысаны мен мазмұны Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес болуы тиiс.
Ескерту. 4-тармақ толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі
Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен

1. Общие положения
1. Право на получение пенсионных выплат из накопительного пенсионного фонда (далее - Фонд) имеют:
- состоявшиеся пенсионеры, достигшие к моменту обращения за получением пенсионных выплат, возраста, установленного статьей 9 Закона, имеющие пенсионные накопления за счет обязательных и добровольных пенсионных взносов;
- состоявшиеся пенсионеры - бывшие военнослужащие, сотрудники органов внутренних дел, имеющие право на пенсионные выплаты за выслугу лет и пенсионные накопления за счет обязательных и добровольных пенсионных взносов, независимо от достижения пенсионного возраста, установленного статьей 9 Закона;
- лица, получившие инвалидность и имеющие пенсионные накопления за счет добровольных пенсионных взносов;
- лица, потерявшие кормильца, имеющие пенсионные накопления за счет добровольных пенсионных взносов;
- дееспособный член семьи умершего Получателя или лицо, осуществившее погребение умершего Получателя;
- лица, достигшие 55-летнего возраста, прекратившие и не ведущие трудовую деятельность - за счет обязательных пенсионных взносов, вносившихся не менее 35 лет.
Примечание: право на получение пенсионных выплат по этому основанию может возникнуть не ранее января 2033 года;
- лица, вносившие добровольные пенсионные взносы в Фонд не менее 10 лет, достигшие 55-летнего возраста, а в случаях, установленных Правительством Республики Казахстан - 50-летнего возраста.
Примечание: право на получение пенсионных выплат по этому основанию может возникнуть не ранее января 2008 года.
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
2. Право на изъятие пенсионных накоплений из Фонда имеют:
- лица, выезжающие (выехавшие) на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, имеющие пенсионные накопления за счет обязательных и добровольных пенсионных взносов;
- наследники умершего Получателя.
3. Получатель имеет право подать в Фонд, в котором аккумулированы пенсионные накопления Получателя, заявление о назначении пенсионных выплат за счет обязательных и добровольных пенсионных взносов или изъятию пенсионных накоплений (далее - заявление) по формам, согласно Приложению 1 или Приложению 3 (кроме Получателей, указанных в пунктах 18 и 19 настоящих Правил).
4. В случае если в силу каких-либо причин Получатель не имеет возможности лично оформить заявление, он вправе выдать нотариально засвидетельствованную доверенность на оформление заявления на другое лицо (далее - поверенный) для представительства от его имени. Форма и содержание доверенности должны соответствовать законодательству Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .

5. Сенiмдi адам Алушының жинақталған зейнетақы қаражаты жиналған Қорға Қосымша 2 және Қосымша 3 формаларына сәйкес (осы Ереженің 18 және 19 тармақтарында көрсетiлген Алушылардың сенiмдi адамдарынан басқа) өтiнiш беруге құқылы.
6. Алушының өтiнiшi негiзiнде Қор жеке зейнетақы есеп шотындағы жинақталған зейнетақы қаражатының сомасын тексередi, зейнетақы төлемдерiн төмендегi жағдайларда жүзеге асырады:
1) Алушыға берiлетiн зейнетақы төлемiнiң мөлшерi заң актiлерiмен белгiленген айлық есеп айырысу көрсеткiшiнен төмен болмауы тиiс;
2) зейнетақы төлемiн алу мезгiлi бiр айда бiр реттен жиi болмауы тиiс;
3) егер Алушының жеке зейнетақы есеп шотындағы жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы заң актiлерiмен белгiленген айлық есеп айырысу көрсеткiшiнен аз болса, онда зейнетақы төлемдерi жинақтарының барлық сомасы мөлшерiнде бiрақ рет жүргiзiледi.
7. Қор Алушының жазбаша өтiнiшi негiзiнде:
- зейнетақы төлемдерiн нақты ақшалай жүзеге асыруға;
- Алушыға тиiстi ақшаны оның нұсқауы негiзiнде, заңмен белгiленген тәртiппен кез келген банкке, оның iшiнде шетелдiкте, аударуға құқылы.
8. Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты өмiр сүретiн Алушыға ақша аудару заңмен белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
9. Қор валюталық операцияларды өткiзу жөнiндегi банктiк қызметке акт төлеудi, аударуға тиiстi ақшадан банк-кастодианның, Алушы банкiнiң және Қордың тарифтерiне сәйкес жүргiзедi.
2. Зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыруға Алушылардың
ұсынатын құжаттар тiзбесi
10. Заңда белгiленген зейнеткер жасына жеткен Алушылар Қорға өтiнiшпен бiрге төлқұжатты (жеке куәлiгiн) ұсынады.
11. Төтенше және радиациялық өте қатерлi аймақтарда 1949 жылғы тамыздың 29-нан 1963 жылғы шiлденiң 5-i аралығы кезеңiнде 10 жылдай тұрған азаматтар қорға өтiнiшпен бiрге:
- төлқұжатты (жеке басының куәлiгiн);
- сол аймақтарда тұрғанын растайтын құжаттарды (немесе олардың көшiрмесiн);
- Заңның 9 бабы 2-шi тармағының негiзiнде Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың филиалы (бөлiмi) берген зейнеткер куәлiгiн ұсынады.
12. 5 және одан да көп бала туған және оларды сегiз жасқа дейiн тәрбиелеген ауылдық жерлерде тұратын әйелдер Қорға өтiнiшпен бiрге:
- ауылдық жерлерде тұратынын растайтын құжаттарды (немесе олардың көшiрмесiн);
- Заңның 9 бабы 3-шi тармағының негiзiнде Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың филиалы (бөлiмi) берген зейнеткер куәлiгiн ұсынады.
Ескерту. 12-тармақ өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен

5. Поверенный имеет право подать в Фонд, в котором аккумулированы пенсионные накопления Получателя, заявление по формам, согласно Приложению 2 или Приложению 4.
6. На основании заявления Получателя, Фонд проверяет сумму пенсионных накоплений, имеющихся на индивидуальном пенсионном счете, осуществляет пенсионные выплаты при следующих условиях:
1) размер пенсионных выплат, выдаваемых Получателю не должен быть ниже установленного законодательным актом месячного расчетного показателя;
2) периодичность получения пенсионных выплат не должна быть чаще одного раза в месяц;
3) если сумма пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете Получателя меньше установленного законодательным актом месячного расчетного показателя, то пенсионные выплаты осуществляются единовременно в размере всей суммы имеющихся пенсионных накоплений.
7. Фонд, на основании письменного заявления Получателя вправе:
- осуществить пенсионные выплаты наличными;
- перевести причитающиеся Получателю деньги в любой банк по его указанию, в том числе и заграничные, в порядке, установленном законодательством.
8. Перечисление денег Получателю, постоянно проживающему за пределами Республики Казахстан, осуществляется в соответствии с законодательством.
9. Оплата банковских услуг по проведению валютных операций производится Фондом за счет денег, подлежащих переводу, согласно тарифам банка-кастодиана, банка Получателя и Фонда.
2. Перечень документов, предъявляемых
Получателями на осуществление пенсионных выплат
10. Получатели, достигшие установленного Законом пенсионного возраста, в Фонд вместе с заявлением предъявляют паспорт (удостоверение личности).
11. Получатели, проживавшие в зонах чрезвычайного или максимального радиационного риска в период с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года не менее десяти лет, в Фонд вместе с заявлением предъявляют:
- паспорт (удостоверение личности);
- документы (или их копии), подтверждающие факт проживания в соответствующих зонах;
- удостоверение пенсионера, выданное филиалом (отделением) Государственного центра по выплате пенсий на основании пункта 2 статьи 9 Закона.
12. Проживающие в сельской местности женщины, родившие 5 и более детей и воспитавшие их до восьмилетнего возраста, в Фонд вместе с заявлением предъявляют:
- документы (или их копии), подтверждающие факт проживания в сельской местности;
- удостоверение пенсионера, выданное филиалом (отделением) Государственного центра по выплате пенсий на основании пункта 3 статьи 9 Закона.
Сноска. Пункт 12 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .

13. Заңның 60-шы бабындағы 1-шi тармақта қаралған негiз бойынша сіңiрген еңбегi үшiн қарулы күштер қызметiнен (дербес құрам тiзiмiнен шығарылып тасталғандар), iшкi iстер министрлiгiнен босатылған тұлғалар Қорға өтiнiшпен және зейнетақы келiсiм-шартымен бiрге сіңiрген еңбегi үшiн зейнетақы тағайындау кезiнде тиiстi министрлiк пен ведомствоның қаржы қызметi берген зейнеткер куәлiгiн ұсынады. Бұл зейнеткер куәлiгi зейнетақы төлемi үшiн негiз болып табылады.
14. Алушы қайтыс болған жағдайда қайтыс болған Алушының iс-қимыл жасай алатын отбасы мүшелерi немесе жерлеген адам жинақталған зейнетақы қаражаты қалыптасқан Қордан кез келген уақытта жерлеуге берiлетiн бiржолғы төлемдi алуға құқылы. Мұндайда Қорға ұсынылуы тиiс:
- қайтыс болған Алушының iс-қимыл жасай алатын отбасы мүшесiнiң немесе жерлеген адамның төлқұжаты (жеке куәлiгi);
- нотариалды куәландырылған Алушының қайтыс болғаны туралы куәлiктiң көшiрмесi.
15. Мүгедектiк алған және ерiктi жинақталған зейнетақы қаражаты есебiнен зейнетақы жинақтары бар Алушылар Қорға өтiнiшпен
бiрге:
- төлқұжат (жеке куәлiк);
- зейнеткер куәлiгiн ұсынуы тиiс.
16. Асыраушысынан айрылған және ерiктi жинақталған зейнетақы қаражаты есебiнен зейнетақы жинақтары бар Алушылар Қорға өтiнiшпен бiрге:
- төлқұжат (жеке куәлiк);
- зейнеткер куәлiгiн ("асыраушысынан айрылды" деген белгiсi бар) ұсынады.
3. Жинақталған зейнетақы қаражатын алып қоюға
ұсынылатын құжаттар тiзбесi
17. Қазақстан Республикасынан шет жерге тұрақты түрде тұру үшiн көшiп кеткен Алушы жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою кезiнде Қорға белгiленген үлгiдегi өтiнiшпен бiрге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының азаматы - рұқсат беретiн жазуы бар көшу мақсаты көрсетiлген - "тұрақты тұру орны", шығар мерзiмi көрсетiлген, визалық мөрмен және төлқұжат және визалық жұмыстар Басқарма бастығының немесе оның орынбасарының қолымен бекiтiлген төлқұжат, соңғы жұмыс орнынан босатылғаны туралы құжаттың көшiрмесi, мекен-жайындағы тiркеуден шыққандығы туралы белгiсi бар кету парағы.
2) шетелдiк азаматтар - тұрақты тұру орнына шығар визасы бар төлқұжат, соңғы жұмыс орнынан босатылғаны туралы құжаттың көшірмесі, мекен-жайындағы тiркеуден шыққандығы туралы белгісi бар кету парағы егер де басқасы Қазақстан Республикасының сол мемлекетпен халықаралық келiсiмдерiмен ескерiлмесе. Басқа тәртiп бар болған жағдайда Алушы оған сәйкес халықаралық келiсiммен анықталған көшуге қажеттi құжаттарды ұсынады.

13. Получатели, уволенные со службы в вооруженных силах (исключенные из списков личного состава), органах внутренних дел за выслугу лет по основаниям, предусмотренным пунктом 1 статьи 60 Закона, в Фонд вместе с заявлением предъявляют пенсионное удостоверение, выданное финансовой службой соответствующего министерства или ведомства при назначении пенсии за выслугу лет. Пенсионное удостоверение является основанием для пенсионных выплат.
14. В случае смерти Получателя дееспособные члены семьи умершего Получателя или лицо, осуществляющее погребение вправе в любое время обратиться в Фонд, в котором аккумулированы пенсионные накопления умершего за получением единовременной выплаты на погребение. При этом в Фонд должны быть предъявлены:
- паспорт (удостоверение личности) дееспособного члена семьи умершего Получателя или лица, осуществившего погребение;
- нотариально заверенную копию свидетельства о смерти Получателя.
15. Получатели, получившие инвалидность и имеющие пенсионные накопления за счет добровольных пенсионных взносов, в Фонд вместе с заявлением должны предъявить:
- паспорт (удостоверение личности);
- удостоверение пенсионера.
16. Получатели, потерявшие кормильца и имеющие пенсионные накопления за счет добровольных пенсионных взносов, вместе с заявлением в Фонд предъявляют:
- паспорт (удостоверение личности);
- удостоверение пенсионера (с отметкой "по потере кормильца").
3. Перечень документов, предъявляемых
на изъятие пенсионных накоплений
17. При изъятии пенсионных накоплений Получателем, выезжающим на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан вместе с заявлением установленного образца, представляются следующие документы:
1) гражданином Республики Казахстан - паспорт с разрешительной записью с указанием цели выезда - "постоянное место жительства", даты до которой может совершаться выезд, скрепленной визовой печатью и подписью начальника Управления (отдела) паспортной и визовой работы или его заместителя, копия документа об увольнении с последнего места работы, листок убытия с отметкой о снятии с регистрации по месту жительства;
2) иностранным гражданином - паспорт с выездной визой на постоянное место жительства, если иное не предусмотрено международными соглашениями Республики Казахстан с соответствующим государством, копия документа об увольнении с последнего места работы, листок убытия с отметкой о снятии с регистрации по месту жительства. При наличии иного порядка Получатель предоставляет документы, определенные соответствующим международным соглашением, необходимые для осуществления выезда;

3) азаматтығы жоқ тұлға - тұрақты тұру орнына шығар визасы бар азаматтығы жоқ жеке куәлiк (серия А), соңғы жұмыс орнынан босатылғаны туралы құжаттың көшірмесі, мекен-жайындағы тiркеуден шыққандығы туралы белгісi бар кету парағы егер де басқасы Қазақстан Республикасының сол мемлекетпен халықаралық келiсiмдерiмен ескерiлмесе. Басқа тәртiп бар болған жағдайда Алушы оған сәйкес халықаралық келiсiммен анықталған көшуге қажеттi құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 17-тармақ толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен
18. Қазақстан Республикасынан шет жерге тұрақты түрде тұру үшiн көшiп бара жатқан Алушы жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою кезiнде Қорға өз қолымен еркiн түрде жазылған тұрақты тұру орнына көшуiне байланысты жинақталған зейнетақы қаражатын төлеу туралы сұранысын, жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшiн толық банкiлiк деректемелерiн, сондай-ақ алушының тұруға баратын елiндегi телефон нөмiрi көрсетiлген өтiнiшпен бiрге мынадай құжаттар:
1) Қазақстан Республикасының азаматы - шығатын елiне тұруға рұқсат құжатының белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және заңды болған көшiрмесi не шетелдiк азаматтарға кеткен елiнде тұрақты тұруы үшiн берілетін өзге де құжат;
2) шетелдiк азаматтар - шығатын елiне берiлген рұқсат құжатының белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және жариялы болған көшiрмесi, не тұрақты тұру орнына шығуына Қазақстан Республикасының визасы бар белгіленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және жариялы болған төлқұжат көшiрмесi, не Қазақстан Республикасының сәйкес мемлекетпен халықаралық келiсiммен анықталған тәртiп бойынша шығуға қажет басқа да құжаттар;
3) азаматтығы жоқ тұлға - шығатын елiнде тұру үшiн азаматтығы жоқ тұлғаларға берiлетiн белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және жариялы болған құжаттың көшiрмесi ұсынылады.
Ескерту. 18-тармақ толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен
19. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша жеке iстерiмен кеткен және кеткен елiнде тұрақты тұруды рәсiмдегiсi келетiнiн бiлдiрген Алушы, жинақталған зейнетақы қаражатын алып қоярда өтiнiшпен бiрге мынадай құжаттарды:
1) Қазақстан Республикасының азаматы - Қазақстан Республикасының кеткен елдегi дипломаттық немесе консулдық өкiлдiгiнiң шет елде тұрақты тұрып қалуына рұқсат етiлгенiн растайтын белгiсi қойылған, белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырып және жариялы болған төлқұжаттың көшiрмесiн;

3) лицом без гражданства - удостоверение лица без гражданства (серия А) с выездной визой на постоянное место жительства, если иное не предусмотрено международными соглашениями Республики Казахстан с соответствующим государством, копия документа об увольнении с последнего места работы, листок убытия с отметкой о снятии с регистрации по месту жительства. При наличии иного порядка Получатель предоставляет документы, определенные соответствующим международным соглашением, необходимые для осуществления выезда.
Сноска. Пункт 17 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
18. При изъятии пенсионных накоплений Получателем, выехавшим на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан вместе с собственноручно написанным заявлением свободной формы, в котором должна содержаться просьба об изъятии пенсионных накоплений в связи с выездом на постоянное место жительства, и указаны полные банковские реквизиты для перечисления пенсионных накоплений, а также адрес и номера телефонов получателя по месту его жительства в стране выезда, представляются следующие документы:
1) гражданином Республики Казахстан - нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия вида на жительство страны выезда либо иной документ, выдаваемый для постоянного проживания иностранных граждан в стране выезда;
2) иностранным гражданином - нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия вида на жительство страны выезда, либо нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия паспорта с выездной визой Республики Казахстан на постоянное место жительства, либо иные документы, необходимые для осуществления выезда в соответствии с порядком, определенным международным соглашением Республики Казахстан с соответствующим государством;
3) лицом без гражданства - нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия документа, выдаваемого для проживания лиц без гражданства в стране выезда.
Сноска. Пункт 18 с дополнениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
19. При изъятии пенсионных накоплений Получателем, временно выехавшим по частным делам за пределы Республики Казахстан и изъявившим желание оформить постоянное проживание в стране выезда, вместе с заявлением, представляются следующие документы:
1) гражданином Республики Казахстан - нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия паспорта с отметкой дипломатического или консульского представительства Республики Казахстан в стране выезда, подтверждающее разрешение об оставлении на постоянное жительство за границей;

2) шетел азаматы - шығатын елiне берiлген рұқсат құжатының белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және жариялы болған көшiрмесi, не тұрақты тұру орнына шығуына Қазақстан Республикасының визасы бар белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және жариялы болған төлқұжат көшiрмесi, не Қазақстан Республикасының сәйкес мемлекетпен халықаралық келiсiммен анықталған тәртiп бойынша шығуға қажет басқа да құжаттар;
3) азаматтығы жоқ тұлға - шығатын елiнде тұру үшiн азаматтығы жоқ тұлғаларға берiлетiн белгiленген тәртiппен нотариалды куәландырылған және жариялы болған құжаттың көшiрмесi ұсынылады.
20. Осы Ереженің 17, 18, 19 тармақтарында белгiленген жағдайларда, жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою кезiнде Алушының жасы кәмелетке толмаса, аталған тармақтарда берiлген құжаттардың не түпнұсқасын немесе өздерiмен бiрге кетiп бара жатқан кәмелетке толмаған балалар туралы ақпарлар бар ата-анасының, асырап алушылардың, қамқоршылардың, опекундардың не түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған және қажет болған жағдайда жариялы болған құжаттарының көшiрмесi ұсынылады.
21. <*>
Ескерту. 21-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен
22. Алушы қайтыс болған жағдайда Алушының мұрагерлерi жерлеуге жинақталған зейнетақы қаражатының мұраға берiлетiн бөлiгiн алу үшiн қайтыс болушының жинақталған зейнетақы қаражаты жиналған Қорға заңда белгiленген мерзiмде келуiне құқылы. Мұндайда мұрагерлер Қорға:
- төлқұжат (жеке куәлiгi);
- Алушының қайтыс болуы туралы куәлiгiнiң нотариалды түрде расталған көшiрмесi;
- мұраға құқығы барлығы туралы куәлiктiң нотариалды түрде расталған көшiрмесi ұсынуы тиiс.
4. Зейнетақы төлемдерiн алуға
ұсынылатын құжаттарды қарау тәртiбi
23. Осы Ереженің 1-шi тармағына сәйкес зейнетақы төлемдерi ("жерлеуге" басқадан), өтiнiш тiркелген күннен бастап 30 (отыз) күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей жүргiзiлуi керек.
Ескерту. 23-тармақ өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
24. Заңның 25 бабындағы 4 тармағына сәйкес жерлеуге арналған бiржолғы төлем өтiнiш берген күннен бастап 5 (бес) банкiлiк күннен кешiктiрiлмей жүргiзiледi.
25. Қор Алушының зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерiн анықтайды және тапсырыстың жалпы сомасын Компанияға қосады. Қор зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру кезiмен бiр мезгiлде банк-кастодианға (бұдан былай - Кастодиан) зейнетақы төлемдерiнен ұсталған табыс салығын аударуға төлем тапсырысын ұсынуға мiндеттi.

2) иностранным гражданином - нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия вида на жительство страны выезда, либо нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия паспорта с выездной визой Республики Казахстан на постоянное место жительства, либо иные документы, необходимые для осуществления выезда в соответствии с порядком, определенным международным соглашением Республики Казахстан с соответствующим государством;
3) лицом без гражданства - нотариально засвидетельствованная и легализованная в установленном порядке копия документа, выдаваемого для проживания лиц без гражданства в стране выезда.
20. При изъятии пенсионных накоплений Получателями, являющимися несовершеннолетними в случаях, предусмотренных пунктами 17, 18, 19 настоящих Правил, представляются документы, перечисленные в указанных пунктах, либо подлинники или нотариально засвидетельствованные и в случае необходимости легализованные копии документов их родителей, усыновителей, попечителей, опекунов, в которых имеются сведения о выезжающих совместно с ними несовершеннолетних детях.
21.
Сноска. Пункт 21 исключен - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
22. В случае смерти Получателя, наследники умершего Получателя вправе обратиться в Фонд, в котором аккумулированы пенсионные накопления умершего, в сроки, установленные действующим законодательством, за получением наследуемой части пенсионных накоплений. При этом наследниками в Фонд должны быть предъявлены:
- паспорт (удостоверение личности);
- нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о смерти Получателя;
- нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о праве на наследство.
4. Порядок рассмотрения документов,
представленных для получения пенсионных выплат
23. Пенсионные выплаты (кроме "на погребение"), согласно пункту 1 настоящих Правил, производятся не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня регистрации заявления.
Сноска. Пункт 23 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
24. Единовременная выплата на погребение производится в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона и не позднее 5 (пяти) банковских дней со дня подачи заявления.
25. Фонд определяет сумму пенсионных выплат Получателю и включает в общую сумму заявки в Компанию. При осуществлении пенсионных выплат Фонд обязан одновременно представить платежное поручение в банк-кастодиан (далее - Кастодиан) на перечисление удерживаемого с пенсионных выплат подоходного налога.

5. Зейнетақы жинақтарын алып қоюға
ұсынылатын құжаттарды қарау тәртiбi
26. Жинақталған зейнетақы қаражатының төлемi Алушыға зейнетақы келiсiм-шарты бұзылғанға дейiн жүзеге асырылуы керек.
27. Алушы Қорға зейнетақы келiсiм-шартын бұзатын күнге дейiн 30 (отыз) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей Қазақстан Республикасынан шет жерге тұрақты түрде тұру үшiн кетуiне байланысты жинақталған зейнетақы қаражатын алып қою туралы өтiнiшiн ұсынады.
28. Қор Алушының жинақталған зейнетақы қаражатының мөлшерiн анықтайды және тапсырыстың жалпы сомасын Компанияға қосады. Қор зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру кезiмен бiр мезгілде банк-кастодианға (бұдан былай - Кастодиан) зейнетақы төлемдерiнен ұсталған табыс салығын аударуға төлем тапсырысын ұсынуға мiндеттi.
29. Жинақталған зейнетақы қаражатын алатын құжаттарды рәсiмдеген жауапты тұлғаның қолы қойылған Алушының Жеке куәлiгiнiң (төлқұжаттың) жарық көшiрмесi Қорда қалады.
30. <*>
Ескерту. 30-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
31. Қайтыс болған Алушының мұрагерлерiне жинақталған зейнетақы қаражатының төлемiн оның жеке зейнеткер шотындағы қаржы қалдығының шегiнде өтiнiш тiркелген күннен бастап 30 (отыз) күннен кешiктiрмей жүргiзедi.
Ескерту. 31-тармақ өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
32. Қор Алушыға төленетiн жинақталған зейнетақы қаражатының сомасын анықтайды және тапсырыстың жалпы сомасын Компанияға қосады. Қор зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру кезiмен бiр мезгiлде банк-кастодианға зейнетақы төлемдерінен ұсталған табыс салығын аударуға төлем тапсырысын ұсынуға міндетті. Алушының жинақталған зейнетақы қаражатының төлемін зейнетақы келісім-шартын бұзу уақытына дейін жүргізу керек.
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің
2000 жылғы 11 қаңтардағы N 6-Ө
бұйрығымен
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
зейнетақы төлемдерiн алу немесе
жинақталған зейнетақы қаражатын
алып қою құжаттарын ұсыну ережесiне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Назар аударыңыз! Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады
Кімге:--------------------------------------
(Қордың атауы)
Алушының зейнетақы төлемдерін алуға
ӨТІНІШ
Мен,-------------------------------------------------------
тегі-------------------------------------------------------
аты -------------------------------------------------------
әкесінің аты-----------------------------------------------
Күні    Айы   Жылы
Туған күні   ----------------------
Құжат түрі:  -- Жеке басының куәлігі -- Төлқұжаты
Күні  Айы   Жылы
Сериясы ------  Нөмірі---------------- Берілді-----------------
-------------------------------------------------------------------
(кім берген)
Әлеуметтік дербес коды (ӘДК) N---------------------------------
ТСН -------------------------------------------
Дербес зейнетақы шоты ------------------------------------
-- зейнеткерлік жасына жетуіме;  -- төтенше және барынша
радиациялық
-- қарулы күштерде, ішкі істер       қатерлі өңірлерде
органдарында еңбек сіңірген       тұрғаныма;
жылдары бойынша зейнеткерлікке
шығуыма;
ауылдық жерде тұрып, 5 және одан      асыраушыдан айырылуыма;
да көп бала тауып және                мүгедектікке ұшырауыма;
тәрбиелеуіме;
алушының қайтыс болуына
(жерлеуге);
Байланысты
зейнетақымен қамсыздандыру туралы зейнетақы шартына сәйкес міндетті, ерікті (керегін сызу керек) зейнетақы жарналарының есебінен маған зейнетақы төлемдерін жүргізуді өтінемін
N________________________"_____"____________________200____жыл,
ай сайын;                    жинақталған зейнетақы қаражатының
барлық сомасын біржолы;
белгіленген соманы;
квартал сайын;
мынадай деректемелер бойынша ақшаны аудару:
--------------------------------------------------------------------(банктің атауы, банк шотының нөмірі, жеке шотының нөмірі, банктің
МФО-сы, банктің ТСН-і)
--------------------------------------------------------------------
Мына мекен-жайда тұрамын: индекс--------------------------обл.
------------------қ.(пос., с.),------------------------көшесі,
үй N--, пәт.N--, үй телефоны ---------, жұмыс телефоны-------
Алушы:------------------
(қолы)
Өтініш жазылған күн "___"___________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл
--------------------------------------------------------------------                           (ТАӘ, қызметі, қолы)
Қорда тіркелді: N ________"_____"____________200__жыл
--------------------------------------------------------------------Алушыға_____________________________________________________________
(ТАӘ)
Өтініш Қорда тіркелді: N______"____"_______________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл     --------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
МО
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің

5. Порядок рассмотрения документов,
представленных для изъятия пенсионных накоплений
26. Выплата пенсионных накоплений Получателю должна быть произведена до момента расторжения пенсионного договора.
27. Получатель представляет в Фонд не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты расторжения пенсионного договора, заявление об изъятии пенсионных накоплений в связи с выездом на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан.
28. Фонд определяет сумму пенсионных накоплений, подлежащих изъятию Получателем, и включает в общую сумму заявки в Компанию. При осуществлении пенсионных выплат Фонд обязан одновременно представить платежное поручение банку-кастодиану на перечисление удерживаемого с пенсионных выплат подоходного налога.
29. Светокопия удостоверения личности (паспорта) оставляется в Фонде с подписью ответственного лица, оформляющего документы на изъятие получателем пенсионных накоплений.
30.
Сноска. Пункт 30 исключен - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
31. Выплата пенсионных накоплений наследникам производится в срок не позднее 30 (тридцати) дней со дня регистрации заявления, в пределах остатка средств на индивидуальном пенсионном счете умершего Получателя.
Сноска. Пункт 31 с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
32. Фонд определяет сумму пенсионных накоплений, подлежащих выплате Получателю, и включает в общую сумму заявки в Компанию. При осуществлении пенсионных выплат Фонд обязан одновременно представить платежное поручение банку-кастодиану на перечисление удерживаемого с пенсионных выплат подоходного налога. Выплата пенсионных накоплений Получателю должна быть произведена до момента расторжения пенсионного договора.
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных пенсионных
фондов Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
N 6-П 11 января 2000 г.
Приложение 1
к Правилам предоставления
в накопительные пенсионные фонды документов
на получение пенсионных выплат
или изъятие пенсионных накоплений
Сноска. Приложение 1 с изменениями - постановлением  Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N
358 .
Внимание! Заявление заполняется разборчиво печатными буквами
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(наименование Фонда)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Получателя на пенсионные выплаты
Я,
фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
имя     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
отчество_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
День Месяц Год
Дата рождения _ _   _ _  _ _ _ _
Вид документа:__ Удостоверение личности __ Паспорт   День Месяц Год
Серия     _ _ _ _   Номер_ _ _ _ _ _ _ _ _     выдано  _  _ _   _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Индивидуальный пенсионный счет _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В связи
__ с достижением пенсионного возраста;
__ с выходом на пенсию по выслуге лет в   __ с проживанием в зонах
вооруженных силах, органах внутренних     чрезвычайного или
дел;                                      максимального
радиационного риска;
__ с проживанием в сельской местности,    __ с потерей кормильца;
рождением и воспитанием 5 и более
детей;
__ со смертью получателя (на погребение); __ с наступлением
инвалидности.
Прошу производить мне пенсионные выплаты согласно пенсионному договору
о пенсионном обеспечении за счет обязательных, добровольных
(нужное подчеркнуть) пенсионных взносов
N______________________________ от "___"____________199__года,
__ ежемесячно;             __ единовременно всю сумму
пенсионных накоплений;
__ фиксированную сумму;
__ ежеквартально;
__ перечислением денег по следующим реквизитам:
__________________________________________________________________
(наименование банка, номер банковского счета, номер лицевого
счета, МФО банка, РНН банка)
__________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _
Проживаю по адресу: индекс |_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
обл. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
г.(пос., с.) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
ул. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _          _ _ _ _                     _ _ _ _ _ _
дом N |_|_|_|, кв. N |_|_|_|_|, домашний телефон |_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _
рабочий телефон |_|_|_|_|_|_|
Получатель: _______________________
(подпись)
Дата составления заявления "___"______200__года
Заявление принял: "___"_________________г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
Зарегистрировано в Фонде: N__________ "____" _________200__ года
-----------------------------------------------Линия отреза
Получателю ___________________________________________________________
(Ф.И.О)
Заявление зарегистрировано в Фонде: N__________ "____" _________200__ года
Заявление принял: "___"_________________г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
МП
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных пенсионных
фондов Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан

2000 жылғы 11 қаңтардағы N 6-Ө
бұйрығымен
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
зейнетақы төлемдерiн алу немесе
жинақталған зейнетақы қаражатын
алып қою құжаттарын ұсыну ережесiне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Назар аударыңыз! Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады
Кімге:----------------------------------------
(Қордың атауы)
Сенім берілген тұлғаның зейнетақы төлемдерін алуға
ӨТІНІШ
Мен,-----------------------------------------------------------
(тегі, аты, әкесінің аты)
N----------------ж., алушының мүддесі үшін сенімхат негізінде
іс-қимыл жасайтын
тегі -------------------------------------------------------
аты  -------------------------------------------------------
әкесінің аты------------------------------------------------
Күні    Айы   Жылы
Туған күні   ----------------------
Құжат түрі:  -- Жеке басының куәлігі -- Төлқұжаты
Күні  Айы   Жылы
Сериясы ------  Нөмірі---------------- Берілді-----------------
--------------------------------------------------------------------
(кім берген)
Әлеуметтік дербес коды (ӘДК) N---------------------------------
ТСН -------------------------------------------
Дербес зейнетақы шоты ------------------------------------
-- зейнеткерлік жасына жетуіме;  -- төтенше және барынша
-- қарулы күштерде, ішкі істер      радияциялық қатерлі
органдарында еңбек сіңірген      өңірлерде тұрғаныма;
жылдары бойынша зейнеткерлікке
шығуыма;
ауылдық жерде тұрып, 5 және одан      асыраушыдан айырылуыма;
да көп бала тауып және                мүгедектікке ұшырауыма;
тәрбиелеуіме;
алушының қайтыс болуына
(жерлеуге);
Байланысты зейнетақымен қамсыздандыру туралы зейнетақы шартына сәйкес міндетті, ерікті (керегін сызу керек) зейнетақы жарналарының есебінен оған зейнетақы төлемдерін жүргізуді өтінемін
N________________________"_____"____________________200____жыл,
ай сайын;             жинақталған зейнетақы қаражатының
барлық сомасын біржолы;
белгіленген соманы;
квартал сайын;
мынадай деректемелер бойынша ақшаны аудару:
--------------------------------------------------------------------(банктің атауы, банк шотының нөмірі, жеке шотының нөмірі, банктің
МФО-сы, банктің ТСН-і)
--------------------------------------------------------------------
Мына мекен-жайда тұрамын: индекс--------------------------------обл.
------------------қ.(пос., с.),------------------------көшесі,
үй N-----, пәт.N-------, үй телефоны -------, жұмыс телефоны-------
Сенім берілген тұлға:------------------
(қолы)
Өтініш жазылған күн "___"___________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл
--------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
Қорда тіркелді: N ________"_____"____________200__жыл
--------------------------------------------------------------------     Сенім берілген тұлғаға________________________________________
(ТАӘ)
Алушының___________________________________________________________
(ТАӘ)
Өтініш Қорда тіркелді: N______"____"_______________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл
--------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
МО
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің

N 6-П 11 января 2000 г.
Приложение 2
к Правилам предоставления
в накопительные пенсионные фонды документов
на получение пенсионных выплат
или изъятие пенсионных накоплений
Сноска. Приложение 2 с изменениями - постановлением  Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
Внимание! Заявление заполняется разборчиво печатными буквами
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(наименование Фонда)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Поверенного на пенсионные выплаты
Я,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(фамилия, имя, отчество)
действующий на основании доверенности  N_ _  от "_ _"_ _ _ _ _ г.,
в интересах получателя:
фамилия   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
имя       _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
отчество  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
День Месяц Год
Дата рождения   _ _  _ _   _ _ _ _
Вид документа:  _ Удостоверение личности _ Паспорт
День Месяц Год
Серия _ _ _ _ Номер_ _ _ _ _ _ _ _  выдано_ _  _ _   _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Индивидуальный пенсионный счет _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В связи
__ с достижением пенсионного возраста;
__ с выходом на пенсию по выслуге лет в   __ с проживанием в зонах
вооруженных силах, органах                чрезвычайного или
внутренних дел;                           максимального
радиационного риска;
__ с проживанием в сельской местности,    __ с потерей кормильца;
рождением и воспитанием 5 и более
детей;                                 __ с наступлением
__ со смертью получателя (на погребение);    инвалидности.
Прошу производить ему пенсионные выплаты согласно пенсионному договору
о пенсионном обеспечении за счет обязательных, добровольных
(нужное подчеркнуть) пенсионных взносов
N______________________________ от "___"____________199__года,
__ ежемесячно;                  __ единовременно всю сумму
пенсионных накоплений;
__ фиксированную сумму;
__ ежеквартально;
__ перечислением денег по следующим реквизитам:
_________________________________________________________________
(наименование банка, номер банковского счета, номер лицевого
счета, МФО банка, РНН банка)
_________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _
Проживаю по адресу: индекс |_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
обл. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
г.(пос., с.) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
ул. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _          _ _ _ _                     _ _ _ _ _ _
дом N |_|_|_|, кв. N |_|_|_|_|, домашний телефон |_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _
рабочий телефон |_|_|_|_|_|_|
Поверенный: _______________________
(подпись)
Дата составления заявления "___"_____________200__ года
Заявление принял: "___"_________________г.
__________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
Зарегистрировано в Фонде: N__________ "____" _________200__ года
--------------------------------------------------Линия отреза
Поверенному __________________________________________________________________
(Ф.И.О)
Получателя
__________________________________________________________________
(Ф.И.О)
Заявление зарегистрировано в Фонде: N______ "____"___________200__года
Заявление принял: "___"_________________г.
_________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
МП
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных пенсионных
фондов Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан

2000 жылғы 11 қаңтардағы N 6-Ө
бұйрығымен
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
зейнетақы төлемдерiн алу немесе
жинақталған зейнетақы қаражатын
алып қою құжаттарын ұсыну ережесiне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Назар аударыңыз! Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады
Кімге:------------------------------------
(Қордың атауы)
Алушының жинақталған зейнетақы
қаражатын алып қоюға
ӨТІНІШ
Мен,-------------------------------------------------------
тегі-------------------------------------------------------
аты -------------------------------------------------------
әкесінің аты --------------------------------
Күні    Айы   Жылы
Туған күні   ----------------------
Құжат түрі:  -- Жеке басының куәлігі -- Төлқұжаты
Күні  Айы   Жылы
Сериясы ------  Нөмірі--------------- Берілді-----------------
--------------------------------------------------------------------
(кім берген)
Әлеуметтік дербес коды (ӘДК) N --------------------------------
ТСН -------------------------------------------
Дербес зейнетақы шоты ------------------------------------
Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты тұруыма;
алушының қайтыс болуына_______________________________________
(Т. А. Ә., туған күні)
Байланысты зейнетақымен қамсыздандыру туралы зейнетақы шартына сәйкес міндетті, ерікті (керегін сызу керек) зейнетақы жарналарының есебінен жинақталған зейнетақы қаражатын алып қоямын
N________________________"_____"____________________200____жыл,
нақты ақшамен;
мынадай деректемелер бойынша ақшаны аудару:
-------------------------------------------------------------------- (банктің атауы, банк шотының нөмірі, жеке шотының нөмірі, банктің
МФО-сы, банктің ТСН-і)
-------------------------------------------------------------------     Алушы:------------------
(қолы)
Өтініш жазылған күн "___"___________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл --------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
Қорда тіркелді: N ________"_____"____________200__жыл --------------------------------------------------------------------
Алушыға____________________________________________________________
(ТАӘ)
Өтініш Қорда тіркелді: N______"____"_______________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл
--------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
МО
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің

N 6-П 11 января 2000 г.
Приложение 3
к Правилам предоставления
в накопительные пенсионные фонды документов
на получение пенсионных выплат
или изъятие пенсионных накоплений
Сноска. Приложение 3 с изменениями - постановлением  Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358.
Внимание! Заявление заполняется разборчиво печатными буквами
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(наименование Фонда)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Получателя на изъятие пенсионных накоплений
Я,
фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
имя     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
отчество_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
День Месяц Год
Дата рождения _ _   _ _  _ _ _ _
Вид документа:__ Удостоверение личности  __Паспорт  День Месяц Год
Серия     _ _ _ _   Номер_ _ _ _ _ _ _ _ _  выдано _ _  _ _   _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Индивидуальный пенсионный счет _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(заполняется при изъятии пенсионных накоплений в связи с выездом
за пределы Республики Казахстан)
В связи
__ с выездом на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан;
__ со смертью получателя:____________________________________
(Ф.И.О., дата рождения)
изымаю пенсионные накопления согласно пенсионному договору о пенсионном
обеспечении за счет обязательных, добровольных (нужное подчеркнуть)
пенсионных взносов N____________________от "___"____________199__года,
__ наличными;
__ перечислением денег по следующим реквизитам:
_________________________________________________________________
(наименование банка, номер банковского счета, номер лицевого
счета, МФО банка, РНН банка)
_________________________________________________________________
Получатель: _______________________
(подпись)
Дата составления заявления "___"_____________ 200__ года
Заявление принял: "___"_________________г.
_________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
Зарегистрировано в Фонде: N__________ "____" _________200__ года
---------------------------------------------------Линия отреза
Получателю
_________________________________________________________________
(Ф.И.О)
Заявление зарегистрировано в Фонде: N______ "____"___________200__года
Заявление принял: "___"_________________г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
МП
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных пенсионных
фондов Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан

2000 жылғы 11 қаңтардағы N 6-Ө
бұйрығымен
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
зейнетақы төлемдерiн алу немесе
жинақталған зейнетақы қаражатын
алып қою құжаттарын ұсыну ережесiне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша өзгерді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 358 қаулысымен .
Назар аударыңыз! Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады
Кімге:-----------------------------------------------
(Қордың атауы)
Сенім берілген тұлғаның жинақталған
зейнетақы қаражатын алып қоюға
ӨТІНІШ
Мен, ------------------------------------------------------
(тегі, аты, әкесінің аты)
N------------------------ж., алушының мүддесі үшін сенімхат негізінде іс-қимыл жасайтын
тегі-------------------------------------------------------
аты -------------------------------------------------------
әкесінің аты-----------------------------------------------
Күні    Айы   Жылы
Туған күні   ----------------------
Құжат түрі:  -- Жеке басының куәлігі -- Төлқұжаты
Күні  Айы   Жылы
Сериясы ------  Нөмірі---------------- Берілді-----------------
-------------------------------------------------------------------
(кім берген)
Әлеуметтік дербес коды (ӘДК) N--------------------------------
ТСН -------------------------------------------
Дербес зейнетақы шоты ------------------------------------
Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты тұруыма;
алушының қайтыс болуына_______________________________________
(Т.А. Ә., туған күні)
Байланысты зейнетақымен қамсыздандыру туралы зейнетақы шартына сәйкес міндетті, ерікті (керегін сызу керек) зейнетақы жарналарының есебінен жинақталған зейнетақы қаражатын алып қояды
N________________________"_____"____________________200____жыл,
нақты ақшамен;
мынадай деректемелер бойынша ақшаны аудару:
--------------------------------------------------------------------
(банктің атауы, банк шотының нөмірі, жеке шотының нөмірі, банктің
МФО-сы, банктің ТСН-і) --------------------------------------------------------------------
Мына мекен-жайда тұрамын: индекс---------------------------обл.
------------------қ.(пос., с.),------------------------көшесі,
үй N--, пәт.N----, үй телефоны ---------, жұмыс телефоны-----
Сенім берілген тұлға:------------------
(қолы)
Өтініш жазылған күн "___"___________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл
--------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
Қорда тіркелді: N ________"_____"____________200__жыл     --------------------------------------------------------------------     Сенім берілген тұлғаға__________________________________________
(ТАӘ)
Алушының___________________________________________________________
(ТАӘ)
Өтініш Қорда тіркелді: N______"____"_______________200__жыл
Өтінішті қабылдадым "___"___________200__жыл
--------------------------------------------------------------------
(ТАӘ, қызметі, қолы)
МО

N 6-П 11 января 2000 г.
Приложение 4
к Правилам предоставления
в накопительные пенсионные фонды документов
на получение пенсионных выплат
или изъятие пенсионных накоплений
Сноска. Приложение 4 с изменениями - постановлением  Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 358 .
Внимание! Заявление заполняется разборчиво печатными буквами
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(наименование Фонда)
ЗАЯВЛЕНИЕ
поверенного на изъятие пенсионных накоплений
Я,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(фамилия, имя, отчество)
действующий на основании доверенности N_ _ от "_ _"_ _ _ _ _  г.,
в интересах получателя:
фамилия  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
имя      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
отчество _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
День Месяц Год
Дата рождения _ _  _ _   _ _ _ _
Вид документа: _Удостоверение личности _Паспорт
День Месяц Год
Серия _ _ _ _ Номер _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _выдано_ _  _ _   _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Индивидуальный пенсионный счет _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
В связи
__ с выездом на постоянное жительство за пределы
Республики Казахстан;
__ со смертью получателя:_______________________________________
(Ф.И.О., дата рождения)
изымает пенсионные накопления согласно пенсионному договору о пенсионном
обеспечении за счет обязательных, добровольных (нужное подчеркнуть)
пенсионных взносов N_____________________от "___"____________199__года,
__ наличными;
__ перечислением денег по следующим реквизитам:
_________________________________________________________________
(наименование банка, номер банковского счета, номер лицевого
счета, МФО банка, РНН банка)
_________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _
Проживаю по адресу: индекс |_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
обл. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
г.(пос., с.) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
ул. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _          _ _ _ _                     _ _ _ _ _ _
дом N |_|_|_|, кв. N |_|_|_|_|, домашний телефон |_|_|_|_|_|_|,
_ _ _ _ _ _
рабочий телефон |_|_|_|_|_|_|
Поверенный: _______________________
(подпись)
Дата составления заявления "___"_____________200__ года
Заявление принял: "___"_________________г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
Зарегистрировано в Фонде: N__________ "____" _________200__ года
-------------------------------------------------Линия отреза
Поверенному __________________________________________________________
(Ф.И.О)
Получателя  __________________________________________________________
(Ф.И.О)
Заявление зарегистрировано в Фонде: N____ "____"______200__ года
Заявление принял: "___"_________________г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О, должность, подпись)
МП
________________________________________________________________