Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасау кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық беру рәсiмдерiн жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2000 жылғы 14 сәуірдегі N 01/7 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 27 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1120. Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2003 жылғы 18 наурыздағы N 18-п бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасау кезiнде жеңiлдiктермен пұрсаттылық беру Ережесiн бекiту туралы" 2000 жылдың 6 наурызындағы N 349 Жарлығын  орындау үшiн жеңiлдiктер мен пұрсаттылық беру рәсiмдерiн жетiлдiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген:
1) "Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасау кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық берудiң мөлшерi мен тәртiбi туралы" нұсқау (Қосымша 1);
2) Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы инвесторлар мен келiсiм-шарт жасау кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық алуға арналған Өтiнiмнiң нысаны бекiтiлсін (Қосымша 2).
3) 2004 жылға дейiнгi отандық және шетелдiк тiкелей инвестицияларды тартудағы ең маңызды өндiрiстер тiзбесi (3 Қосымша).
Ескерту: Бірінші тармақ толықтырылды, өзгертілді - ҚР Инвестициялар жөніндегі агенттігінің 2000 жылғы 22 мамырдағы N 01/31 бұйрығымен , ҚР Индустрия және сауда министрлігі инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 240-П бұйрығымен .
2. Заңда белгiленген тәртiпте "Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасау кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық берудiң мөлшерi мен тәртiбi туралы" нұсқау Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен келiсiлсiн.

О совершенствовании процедуры предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по инвестициям от 14 апреля 2000 года N 01/7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2000 года N 1120. Утратил силу - приказом Председателя Комитета по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 18 марта 2003 года N 18-п (V032222)
Сноска. По всему тексту приказа  слова "Агентство Республики Казахстан по инвестициям", "Агентстве Республики Казахстан по инвестициям", "Агентству Республики Казахстан по инвестициям", "Агентством Республики Казахстан по инвестициям" заменены словами "Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан", "Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан", "Комитете по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан", "Комитету по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан", "Комитетом по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан" согласно приказу Председателя Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел РК от 2 апреля 2001 года N 25-п.
В целях совершенствования процедуры предоставления льгот и преференций, во исполнение Указа  Президента Республики Казахстан от 6 марта 2000 года N 349 "Об утверждении Правил предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Инструкцию "О размерах и порядке предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики" (Приложение 1);
2) форму Заявки на получение льгот и преференций при осуществлении инвестиционной деятельности в приоритетных секторах экономики (Приложение 2);
3) Список наиболее важных производств для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций на период до 2002 года (Приложение 3).
Сноска. Пункт 1 - с дополнениями, внесенными приказом  Председателя Агентства РК по инвестициям от 22 мая 2000 года N 01/31.
2. Согласовать в установленном законодательством порядке Инструкцию "О размерах и порядке предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики" с Министерством государственных доходов Республики Казахстан, Министерством финансов Республики Казахстан и Министерством экономики Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитетінің 1998 жылдың 7 наурыздағы "Салықтық жеңiлдiктер берудiң үрдiсiн жетiлдiру" N 131 қаулысы  күшiн жойды деп танылсын.
Ескерту: Тармақ өзгертілді - ҚР Сыртқы істер министрлігі
Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2001 жылғы 2 сәуірдегі N 25-П бұйрығымен .
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
1 Қосымша
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар жөніндегі
агенттік Төрағасының
бұйрығымен бекітілген
N 01/7 14 сәуір 2000 ж.
Нұсқаулық
"Экономиканың басым секторларында
инвестициялық қызмет атқаратын инвесторлармен
өзара шарт жасасқан кезде салық жеңiлдiктерi мен пұрсаттылық
берудiң тәртiбi мен көлемi туралы"
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 28 ақпандағы "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" N 75 Заңының  7-бабына және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 6 наурыздағы "Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы инвесторлардың келiсiм-шарт жасау кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық берудiң Ережелерiн бекiту туралы" N 349 Жарлығына   сәйкес дайындалған (әзiрленген).
2. Нұсқаулық экономиканың басым секторларында инвестициялық қызмет атқаратын инвесторларға Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитетінiң жеңiлдiктер мен пұрсаттылық беруiнiң мөлшерi мен тәртiбiн анықтайды.
Ескерту: Тармақ өзгертілді - ҚР Сыртқы істер министрлігі
Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2001 жылғы 2 сәуірдегі N 25-П бұйрығымен
3. Жеңiлдiктер мен пұрсаттылық берудiң шарттары:
1) инвестициялық жобаның Қазақстан Республикасындағы экономиканың басым секторларының Тiзбесiне енуi, бұл Тiзбе Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 5 сәуiрдегi "Отандық және шетел инвесторларын тарту үшiн Қазақстан Республикасындағы экономиканың басым секторларының Тiзбесiн бекiту туралы" N 3444 Жарлығымен  бекiтiлген, бұл Тiзбе отандық және шетел инвестицияларын 2002 жылғы кезеңге дейiн тарту үшiн елiмiздiң ең маңызды өндiрiстерiнiң тiзiмi бойынша әзiрленедi.
2) Инвестициялық жобаны iске асыру мақсатында қазақстандық заңды тұлғалардың негiзгi қаражаттарына (негiзгi капиталына) тiкелей инвестициялар аудару.
3) Инвесторларда мiндеттемелерiн орындауға қаржылық, техникалық және ұйымдастырушылық мүмкiндiктердiң бар екенiн дәлелдейтiн құжаттарды ұсыну.
2. Салық жеңiлдiктерiн берудiң мерзiмдерi
4. Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес салық жеңiлдiктерi инвесторларға табыс салығын, жер салығын, мүлiкке салынатын салықты осы Нұсқаулықта көрсетiлген мерзiмдер iшiнде төлеуден босату түрiнде берiледi. Салық жеңiлдiктерi негiзгi қаражаттарға (негiзгi капиталға) салынатын инвестициялардың көлемiне және экономиканың басым секторларына енуiне байланысты
берiледi.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитеті салық жеңiлдiктерiн төмендегi таблицада көрсетiлген мерзiмдерге бередi:
Ескерту: Тармақ өзгертілді - ҚР Сыртқы істер министрлігі
Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2001 жылғы 2 сәуірдегі N 25-П бұйрығымен .
-------------------------------------------------------------------- N !Негiзгi қаражатқа   !       Салық жеңiлдiктерiнiң әрекет мерзiмi
!(негiзгi капиталға) !
!инвестициялардың    !
!барлық көлемі       !
!көрсетiлген эконо-  !
!миканың басым сек-  !
!торының атауы       !
!(млн. АҚШ долл.)    !
--------------------------------------------------------------------                        !Табыс       !Мүлiкке      !Жер
!салығы * ,    !салынатын    !салығы,
!жыл         !салық,       !жыл
!            !жыл          !
--------------------------------------------------------------------1. !Өндiрiстiк инфрақұрылым
--------------------------------------------------------------------    10-ға дейiн
10-нан жоғары
2.  Өңдеушi өнеркәсiп
1-ге дейiн
1-ден 5-ке дейiн
5-тен жоғары
3.  Астана қаласының объектiлерi
10-ға дейiн
10-нан жоғары
4.  Тұрғын үй, әлеуметтiк сала және туризм объектiлерi
4-ке дейiн
4-тен 10-ға дейiн
10-нан жоғары
5.  Ауыл шаруашылығы
1-ге дейін
1-ден жоғары

3. Признать утратившим силу постановление  Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 7 августа 1998 года N 131 "О совершенствовании процедуры предоставления налоговых льгот".
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Приложение 1
Утверждено
приказом Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по инвестициям
от 14 апреля 2000 года N 01/7
Инструкция
"О размерах и порядке предоставления льгот и
преференций при заключении контрактов с инвесторами,
осуществляющими инвестиционную деятельность
в приоритетных секторах экономики"
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии со статьей 7  Закона Республики Казахстан от 28 февраля 1997 года N 75-1 "О государственной поддержке прямых инвестиций" и Указом  Президента Республики Казахстан от 6 марта 2000 года N 349 "Об утверждении Правил предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики".
2. Инструкция определяет порядок и размеры предоставления Комитетом по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан льгот и преференций инвесторам, осуществляющим инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики.
3. Условиями предоставления льгот и преференции являются:
1) принадлежность инвестиционного проекта к Перечню приоритетных секторов экономики Республики Казахстан для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций, утвержденному Указом  Президента Республики Казахстан от 5 апреля 1997 года N 3444 "Об утверждении Перечня приоритетных секторов экономики Республики Казахстан для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций", определяемая на основе Списка наиболее важных производств для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций на период до 2002 года;
2) осуществление прямых инвестиций в основные средства (основной капитал) казахстанского юридического лица в целях реализации инвестиционного проекта;
3) предоставление инвестором соответствующих документов, подтверждающих наличие у него финансовых, технических и организационных возможностей выполнения его обязательств и соблюдения ответственности за реализацию проекта.
2. Сроки предоставления налоговых льгот
4. В соответствии с законодательством Республики Казахстан налоговые льготы предоставляются инвесторам в виде освобождения от уплаты подоходного налога, земельного налога и налога на имущество на сроки, установленные в настоящей Инструкции, исходя из объемов инвестиций в основные средства (основной капитал) и принадлежности к приоритетным секторам экономики.
5. Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики
Казахстан предоставляет налоговые льготы на сроки, определяемые согласно следующей таблице:
-------------------------------------------------------------------------
N !Наименование приоритетного сектора  ! Сроки действия налоговых льгот
!экономики с указанием общего объема !---------------------------------
!инвестиций в основные средства      !Подоходный! Налог на ! Земельный
!(основной капитал), (млн. долларов  !налог*,   !имущество,! налог,
!США)                                !  лет     !    лет   !   лет
-------------------------------------------------------------------------
1  Производственная инфраструктура
До 10 включительно                    4           5           4
Свыше 10                              5           5           5
2  Обрабатывающая промышленность
До 1 включительно                     2           3           3
от 1 до 5 включительно                3           4           4
Свыше 5                               5           5           5
3  Объекты города Астаны
До 10 включительно                    3           4           4
Свыше 10                              5           5           5
4  Жилье**, объекты социальной сферы и туризма
До 4 включительно                     2           3           3
от 4 до 10 включительно               4           4           4
Свыше 10                              5           5           5
5  Сельское хозяйство
До 1 включительно                     3           4           5
Свыше 1                               5           5           5

*  - Табыс салығын төлеуден босату салық салынатын табысты алған мерзiмнен бастап 5 жылға дейiн берiледi, бiрақ өзара шарт жасалған кезден 8 жылдан аспауға тиiс.
**  - Салынған тұрғын үйлердi өткiзуден түскен табыстар аталған өткiзудiң басталған жылынан бастап табыс салығын төлеуден босатылады.
3. Салық жеңiлдiктерiн беру тәртiбi
6. Инвесторға салық жеңiлдiктерiн беру тәртiбi шарт жасасқан кезде инвестор қызметi түрлерiнiң ұзақтығы мен санына байланысты анықталады.
Бұл орайда инвестор төмендеп статустардың бiрiн иеленуге тиiс:
1) жаңадан құрылған ұйым немесе жаңадан тiркелген жеке кәсiпкер;
2) нақты ұйым немесе нақты жеке кәсiпкер.
Салық жеңiлдiктерi мен пұрсаттарды беру мақсатында Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитетiне өзiнiң әдiлет органдарында тiркелген жылы инвестициялық өтiнiм берген, жаңа өндiрiс орнын құруды немесе экономиканың басым секторларында кәсiпорындардың банкроттығына байланысты жойылғандар орнына қызметтi жүзеге асыруды мақсат тұтқан заңды және тұлғалы адамдар жаңадан құрылғандар болып табылады.
Инвесторға салық жеңiлдiктерiн беру тәртiбi төмендегi таблицаға сәйкес анықталады.
-------------------------------------------------------------------- Қызмет   !                Салық жеңілдіктерін анықтау базасы
түрі    !--------------------------------------------------------
!      Кіріс салығы    !     Мүлік салығы  !Жер салығы
--------------------------------------------------------------------жаңадан       Шартта                шартқа сәйкес     шартқа сәйкес
құрылған      анықталған            инвестициялық     инвестициялық
ұйым          инвестициялық         жобаны iске       жобаны iске
немесе        қызметтен             асыру үшiн        асыру үшiн
жаңадан       алынатын түсiмдi      қажеттi барлық    қажеттi барлық
тiркелген     салық                 мүлік             жер учаскелерi
жеке
кәсiпкер
--------------------------------------------------------------------нақты ұйым    Шартта анықталған     шартта анықталған  шартта анық.
немесе        инвестициялық         инвестициялық      талған инвес
нақты жеке    қызметтен түсімді     қызмет үшін        тициялық қыз
кәсіпкер      салықтың өсімі        қажетті жаңа       мет үшін
немесе қосымша     қажетті жаңа
салынған мекен-    немесе қосым.
жайлар,құрылыстар, ша пайдала.
алынған жабдықтар  нылған  жер
учаскелері
--------------------------------------------------------------------Қызметтің бірнеше түрлері (қызметтің бірнеше түрлері бойынша кірістері бар, әртүрлі ставкалар бойынша салық салынатын және (немесе) кіріс салықтарына салық салудан басталған заңды тұлғалар олар бойынша жеке есеп жүргізуге міндетті.
--------------------------------------------------------------------жаңадан       Шартта анықталған    шартта анықталған    шартта анық.
құрылған      инвестициялық         инвестициялық       талған
ұйым немесе   қызметтен алынатын    қызмет үшін         инвестиция.
жаңадан       түсімді салық         қажетті мүлік       қызмет үшін
тіркелген                                               қажетті жер
жеке                                                    учаскелері
кәсіпкер
--------------------------------------------------------------------нақты ұйым
немесе
нақты жеке
кәсіпкер
--------------------------------------------------------------------

* - Освобождение от уплаты подоходного налога предоставляется на срок до 5 лет с момента получения облагаемого дохода, но не более 8 лет с момента заключения контракта.
** - Доходы, полученные от реализации построенного жилья, освобождаются от уплаты подоходного налога в год осуществления указанной реализации.
3. Порядок предоставления налоговых льгот
6. Порядок предоставления налоговых льгот инвестору определяется в зависимости от продолжительности и количества видов деятельности инвестора на момент заключения контракта.
При этом, инвестор может иметь один из следующих статусов:
1) вновь созданная организация или вновь зарегистрированный индивидуальный предприниматель;
2) действующая организация или действующий индивидуальный предприниматель.
В целях предоставления налоговых льгот и преференций, вновь созданными считаются юридические или физические лица, подавшие в Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан инвестиционную заявку в год своей регистрации в органах юстиции, целью   создания которых является организация нового производства или осуществление деятельности на базе ликвидированных в связи с банкротством предприятий в приоритетных секторах экономики.
Порядок предоставления инвестору налоговых льгот определяется согласно следующей таблице:
--------------------------------------------------------------------------Вид           !      !    База определения налоговых льгот
деятельности  !Статус!---------------------------------------------------
!      ! Подоходный налог!Налог на имущество!Земельный налог
--------------------------------------------------------------------------Один вид деятельности
Вновь созданная          Получаемый        все имущество,    все земельные
организация или вновь    облагаемый        необходимое для   участки,
зарегистрированный       доход от          реализации        необходимые
индивидуальный           инвестиционной    инвестиционного   для
предприниматель          деятельности,     проекта в         реализации
определенной в    соответствии с    инвестицион-
контракте         контрактом        ного проектав
соответствии
с контрактом
Действующая              Прирост           новые или         новые или
организация или          облагаемого       дополнительно     дополнительно
действующий              дохода от         построенные       задействован-
индивидуальный           инвестиционной    здания,           ные земельные
предприниматель          деятельности,     сооружения,       участки,
определенной      приобретенное     необходимые
в контракте*      оборудование,     для
необходимые       инвестицион-
для               ной
инвестиционной    деятельности,
деятельности,     определенной
определенной в    в контракте
контракте
--------------------------------------------------------------------------Несколько видов деятельности
(юридические лица, имеющие доходы по нескольким видам деятельности и
облагаемые по разным ставкам и (или) освобожденные от налогообложения
подоходным налогом, обязаны вести по ним раздельный учет.
--------------------------------------------------------------------------Вновь созданная          Получаемый        Имущество,       Земельные
организация или вновь    облагаемый        необходимое для  участки, необ-
зарегистрированный       доход от          инвестиционной   ходимые для
индивидуальный           инвестиционной    деятельности,    инвестиционной
предприниматель          деятельности,     определенной в   деятельности,
определенной в    контракте        определенной
контракте                          в контракте
Действующая
организация или
действующий
индивидуальный
предприниматель:

9. Шарт өзiне инвестицияларды енгiзудiң шектеулi мерзiмдерi бойынша инвестор мiндеттемелерiн енгiзетiн (өндiрiстiк объектiлердi, жабдықтарды iске қосу) қажеттi тоқсандық жұмыс бағдарламасын анықтайды. Бекiтiлген инвесторлар Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитетіне шарт әрекетi мерзiмi iшiнде тоқсан сайын есеп беруге тиiс.
Ескерту: Тармақ өзгертілді - ҚР Сыртқы істер министрлігі
Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2001 жылғы 2 сәуірдегі N 25-П бұйрығымен .
10. Негiзгi капиталға инвестициялар енгiзу мерзiмдерi жұмыс бағдарламасына сәйкес осы Нұсқаудың 5-тармағында көрсетiлген салық жеңiлдiктерiн берудiң ең аз мерзiмдерiнен асып кетпеуге тиiс.
4. Кеден салығын салудан босату тәртiбi
11. Инвестор Қазақстан Республикасының заң ережелерiне сәйкес жабдықтарды, шикiзатты және материалдарды импортқа шығарғанда кеден салығын салудан толық немесе жартылай босатылады.
12. Кеден салығын салудан босатуға Қазақстан Республикасының территориясына әкелiнетiн тауарлардың өндiрiсi жоқ болған жағдайда немесе олар шектеулi мөлшерде өндiрiлетiн болса және қызметтi жобаға сәйкес жүзеге асыруға мүмкiндiк бермесе рұқсат берiледi.
Кеден салығын салудан босату мөлшерi мен мерзiмдерiн агенттiк
тарифтiк реттеулердi жүргiзуге жауап беретiн мүдделi министрлiктермен және агенттiктермен бiрге анықтайды. Олар агенттiкке өз қорытындыларын агенттiктен тиiстi ұсыныс түскеннен кейiн 20 күннен кешiктiрмей беруге тиiс.
5. Мемлекеттiк натур грантын беру тәртiбi
13. Мемлекеттiк натур гранты инвестордың меншiгiне тиiстi мемлекеттiк органдардың келiсiмiмен негiзгi қаражатқа (негiзгi капитал) тiкелей инвестициялар көлемiнiң 30 процентiнен аспайтын мөлшерде берiледi. Егер сұралған натур грантының бағалы құны көрсетiлген барынша көп мөлшерден асып кетсе, инвестордың туындаған айырмашылықты белгiленген заң тәртiбiнде төлеуге құқы бар.
6. Жеңiлдiктер мен пұрсаттар әрекетiн тоқтату
14. Жеңiлдiктер мен пұрсаттар әрекетi шарт орындалған жағдайда, сондай-ақ нақтылы заң ережелерiнде көрсетiлген негiздер бойынша шарт бұзылған жағдайда тоқтатылады.
2 Қосымша
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар жөніндегі
агенттік Төрағасының
бұйрығымен бекітілген
N 01/7 14 сәуір 2000 ж.
Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызметтi
жүзеге асыру кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық алу үшiн
ӨТIНIМ
І. Инвестор туралы мәлiметтер.
1. Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты:
____________________________________________________________________     2. Мекен-жайы:_________________________________________________

9. Контракт определяет необходимую поквартальную рабочую программу, включающую в себя обязательства инвестора по предельным срокам вложения инвестиций (ввода в действие производственных объектов, оборудования). Утвержденные инвесторы должны представлять в Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан ежеквартальную отчетность в течение срока действия контракта.
10. Сроки вложения инвестиций в основной капитал согласно рабочей программе не должны превышать максимальных сроков предоставления налоговых льгот, указанных в пункте 5 настоящей Инструкции.
4. Порядок освобождения от обложения
таможенными пошлинами
11. Инвестору предоставляется полное или частичное освобождение от обложения таможенными пошлинами при импорте оборудования, сырья и материалов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Освобождение от обложения таможенными пошлинами предоставляется в случае отсутствия производства на территории Республики Казахстан ввозимых товаров или их производства в ограниченном количестве, не позволяющем осуществлять деятельность в соответствии с проектом.
Размеры и сроки освобождения от обложения таможенными пошлинами Агентство определяет совместно с заинтересованными министерствами и агентствами, ответственными за проведение тарифного регулирования, которые представляют свои заключения в Агентство не позднее 20 дней со дня поступления соответствующего предложения от Агентства.
5. Порядок предоставления
государственного натурного гранта
13. Государственный натурный грант предоставляется инвестору в собственность по согласованию с соответствующими государственными органами в размере, не превышающем 30% от объема прямых инвестиций в основные средства (основной капитал). В случае, если оценочная стоимость запрашиваемого натурного гранта превышает указанный максимальный размер, инвестор имеет право на оплату возникающей разницы в установленном законодательством порядке.
6. Прекращение действия льгот и преференций
14. Действие льгот и преференций прекращается в случае исполнения контракта, а также в случае расторжения контракта по основаниям, предусмотренным действующим законодательством.
Приложение 2
Утверждено
приказом Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по инвестициям
от 14 апреля 2000 года N 01/7
Заявка
на получение льгот и преференций
при осуществлении инвестиционной деятельности
в приоритетных секторах экономики
I. Данные об инвесторе
1. Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
физического лица: _______________________________________________________
_________________________________________________________________________
2. Почтовый адрес: _________________________________________________
_________________________________________________________________________

3. Банктiк реквизиттер (РНН  қоса)_____________________________
4. Ұйымның бiрiншi басшысының немесе жеке кәсiпкердiң қысқаша  түйiндемесi:_______________________________________________________
Телефон_____________факс________________электронды пошта______
5. Менеджердiң қысқаша түйiндеме жобасы:_______________________
Телефон_____________факс________________электронды пошта_______
II. Инвестициялау үшiн таңдап алынған қысқаша анықтамасы
(инвестициялық жалпы көлемiн, негiзгi капиталдағы инвестицияның
көлемiн және жобаның өтелу мерзiмiн көрсете отырып)____________  ____________________________________________________________________
III. Инвестициялаудың қаржылық мүлiктерi
Қаржыландыру көздерi.   ____________________________________________________________________
ІV. Инвестордың техникалық және ұйымдастыру мүлiктерi
Бұрынғы жобалардың тәжiрибесi:_________________________________
Ұқсастық:
____________________________________________________________________     Жаңа:
____________________________________________________________________     V. Инвестордың мiндеттемесi инвестициялық жобаны толық және өз
уақытында жүзеге асыруды қамтамасыз ету болып табылады.
Ұйымдастыру және өтiнiмдерге сараптама жүргiзу, сондай-ақ сараптау және келiсiм шартты дайындау кезiнде инвестор агенттiкке жан-жақты қолдау және көмек көрсетедi, сондай-ақ барлық қажеттi мәлiметтердi бередi.
Өтiнiш бiлдiрген инвестор өтiнiмде айтылғандар мен құжаттарда
көрсетiлген мәлiметтердiң растығын мәлiмдейдi және оған кепiлдiк бередi.
Инвестор_____________________
(қолы, мөр)                            ___________
мерзімі
Экономиканың басым секторларында инвестициялық
қызметтi жүзеге асырушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасау
кезiнде жеңiлдiктер мен пұрсаттылық алу үшiн өтiнiмдердi
реттеуге керектi құжаттардың
ТІЗІМІ
1. Заңды тұлғаның мемлекеттiк реттеу туралы куәлiгi.
2. Заңды тұлғаның статистикалық карточкасы.
3. Жарғы (нотариалды куәландырылған).
4. Құрылтай шарты (нотариалды куәландырылған)
5. Жеке кәсiпкердiң салықтық тiркеуден өткендiгi туралы нотариалды куәландырылған құжаттардың көшiрмесi.
6. Инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық немесе бизнес жоспарының негiздемесi.
7. Соңғы 3 жылда жүргiзiлген есептеулердiң жылдық жиынтық кiрiстерi туралы декларацияның көшiрмесi (не болмаса мекеменiң қолданылған кезеңдегi).

3. Банковские реквизиты (включая РНН)_______________________________
_________________________________________________________________________
4. Краткое резюме первого руководителя организации или
индивидуального предпринимателя: ________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Телефон ________, факс ________, электронная почта __________
5. Краткое резюме менеджера проекта:
________________________________________________________________________
Телефон _________, факс _________, электронная почта ___________________ >
II. Выбранный для инвестирования приоритетный сектор экономики и
краткое описание проекта (с выделением общего объема инвестиций,
объема инвестиций в основной капитал и срока окупаемости проекта)
________________________________________________________________________
III. Финансовые возможности инвестора
Источники финансирования __________________________________________
________________________________________________________________________
IV. Технические и организационные возможности инвестора
Опыт предыдущих проектов:__________________________________________
Аналоги:___________________________________________________________
Новизна:___________________________________________________________
V. Обязательство инвестора обеспечить полную и своевременную
реализацию инвестиционного проекта.
При организации и проведении экспертизы заявки, а также экспертизы и
подготовки контракта инвестор оказывает Агентству всяческую поддержку и
содействие, а также предоставляет всю необходимую информацию.
Обращающийся инвестор заявляет и гарантирует достоверность
содержащейся в заявке и прилагаемых документах информации.
Инвестор    ___________________________________
(подпись, печать)
__________
дата
Список
документов, необходимых при регистрации заявок
на получение льгот и преференций при осуществлении
инвестиционной деятельности в приоритетных секторах
экономики
1. Свидетельство о государственной регистрации юридического лица.
2. Статистическая карточка юридического лица.
3. Устав (нотариально заверенный).
4. Учредительный договор (нотариально заверенный).
5. Нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающая
налоговую регистрацию индивидуального предпринимателя.
6. Бизнес-план или технико-экономическое обоснование
инвестиционного проекта.
7. Копии деклараций о совокупном годовом доходе и произведенных
вычетах за последние 3 года (или за период действия организации) с
соответствующими приложениями.

8. Жобаны iске асыру кезiнде жаңадан салынған ғимарттың, құрылыс немесе сатып алынған құрал-жабдықтардың құны туралы анықтама.
9. Жобаны iске асыру үшiн қажеттi жердiң көлемi мен құны туралы анықтама.
10. Инвестордың қаржы мүмкiндiгiн дәлелдейтiн құжаттар.
11. Қолда бар мүлкiнiң құны туралы анықтама.
12. Қолда бар жер учаскесiнiң құны мен көлемi туралы анықтама.
Агенттiк инвестициялық жобаны iске асыруға қатысты өтiнiмдi қарау кезiнде қосымша мәлiметтердi талап етуге құқылы.
3 Қосымша
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар жөніндегі
агенттік Төрағасының
бұйрығымен бекітілген
N 01/7 14 сәуір 2000 ж.
Ескерту: 3 Қосымшамен толықтырылды, өзгертілді - ҚР Инвестициялар жөніндегі агенттігінің 2000 жылғы 22 мамырдағы N 01/31 бұйрығымен , ҚР Индустрия және сауда министрлігі инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 240-П бұйрығымен .
2004 жылға дейiнгi отандық және шетелдiк тура инвестициялар
тарту үшiн маңызды өндiрiстер тiзiмi
1. Өндiрiстiк инфрақұрылым
Темiр жолдар
Темiр жол жұмысын қамтамасыз ететiн объектiлер
Темiр жолдың жылжымалы құрамын жөндеу
Темiр жол сапаржайлары
Жүк тасымалдау мен мұнай құятын терминалдар
Метрополитен
Автокөлiк жолдары мен автосапаржайлар кешендерi
Аэросапаржайлар кешендерi бар әуежайлар
Аэронавигациялық объектiлер
Теңiз және өзен порттары
Су және құрғақтағы кешендер
Көпiрлер мен жолайырымдар
Газ тасымалдау құбырлары
Электростанциялар (жылу, газотурбиналық, кiшi су және жел станциялары)
Трансформаторлық станциялар мен электр тасымалдау
желiлерi (магистралдықтардан басқалары)
Электр желiлерi арқылы электр энергиясын жинау,
беру және бөлу
Тарататын электржелiлер
Телекоммуникациялық желiлер
Сымсыз байланыс жүйелерi, ауылдық жерлер үшiн
жер серiгі байланыс жүйелерiн қоса алғанда
Халықаралық және қалааралық байланыс
инфрақұрылымы (ақпараттық iрi магистраль)
2. Өңдейтiн өнеркәсiп
Ескерту: 2-тарау өзгертілді және толықтырылды - ҚР Инвестициялар жөніндегі агенттігінің 2000 жылғы 23 тамыздағы N 0-1/117 бұйрығымен , 2001 жылғы 2 сәуірдегі N 25-П бұйрығымен ,
2001 жылғы 18 шілдедегі N 69-П бұйрығымен , 2001 жылғы 12 қыркүйектегі N 104-п бұйрығымен , 18.11.2001 ж. N 127/1-П бұйрығымен .
Киiм, иiрiлген жүн, мата, пiшiлмеген терi, аяқ киiм, тон
және терi заттары мен жуылған жүн өндiрiп шығару
Жиhаз және фурнитура өндiру
Ағаш талшықты тақта (ДСП); ағаш жоңқалы тақта
(ДВП); фанералар жасау; ағаш пен оның қалдықтарынан
жаңа бұйымдар өндiру
Картон-қағаз бұйымдарының жаңа түрлерiн өндiру
Қағаз және картон жасау, олардан бұйымдар өндiру
Орап, буып-түйетiн материалдардың барлық түрлерiн
өндiру
Ауылшаруашылық өнiмдерiн өндiрiстiк өңдеу
Крахмал және крахмал өнiмдерi өндiрiсi
Еттi өңдеп консервiлендiру және ет тағамдарын өндiру
Жемiс-жидектер мен көкөнiстердi өңдеу және
консервiлеу
Өсiмдiктер мен жануарлар майын және тоң майын
өндiру
Тазартылған майлар мен тоң майларды өндiру,
саломаса
Сүт өндiрiсiн және оны өңдеудi молайту
Астық тарту өнеркәсiбiнiң тағамдарын өндiру
Крахмал және крахмал өнiмдерi өндiрiсi
Балық аулау мен балық өсiрудiң бұйымдарын өңдеу
Балық және балық тағамдарын өңдеу мен консервiлеу
Балық өсiру, балық питомниктерi мен балық
фермаларының қызметi
Ауылшаруашылық өнiмдерiн дайындау және сақтау
Элеваторлар мен көкөнiс базаларын салу
Кәзiргi талапқа сай тоңазытқыш қондырғыларын салу
Сәбилер тағамын өндiру
Кондитерлiк тағамдар мен шырындарды өндiру
Кондитерлiк тағамдар өндiру
Жемiс пен көкөнiстен концентраттар мен шырындар
өндiру
Жоғарғы технологиялық жаңа машиналар мен құрал-
жабдықтардың түрлерiн шығару
Механикалық жабдықтар мен құрал-саймандар өндiру
Двигательдер мен турбиндарды өндiру
Гидравликалық жүйелердi, насостарды және
компрессорларды өндiру
Крандарды, клапандарды және қазандарды өндiру
Жылу жүйелерiн өндiру
Тiстi дөңгелектер мен механикалық жылжымалы
тетiктердi өндiру
Металлургиялық жабдықты өндiру
Құрылыс пен тау-кен өнеркәсiптерiне арналған
машиналарды өндiру
Ауылшаруашылығы өнiмдерiн өңдеуге арналған
машиналарды өндiру
көтеретiн және такелаждық жабдық пен бекiту
тетiктерiн өндiру
Тоқыма өнеркәсiбiне арналған машиналар өндiру
Өндiрiстiк суытқыш және желдеткiш қондырғыларын
өндiру
Станоктарды өндiру
Хирургиялық медицина жабдықтары мен
ортопедиалық құралдарды өндiру
Спорттық құрал-жабдықтарды өндiру
Көлiк пен көлiк жабдықтарын өндiру
Жеңiл автокөлiктердi өндiру
Жүк машиналарын өндiру
Жолаушылар тасымалдайтын автокөлiк өндiру
Арнайы мамандандырылған автокөлiк өндiру
Ауылшаруашылық машиналарын өндiру
Доңғалақты тракторлар өндiру
Автомобиль жабдықтарын өндiру
Кеме жасау
Темiр жолдың жылжымалы құрамын өндiру
Ұшатын аппараттар мен ғарышқа ұшатын
аппараттарды өндiру
Мотоциклдер мен велосипедтер өндiру
Өнеркәсiптiк электроника мен электротехникалық
бұйымдарды өндiру
Компьютерлер, перифериялар және оргтехникаларды
өндiру
Электрмоторларды, генераторларды және
трансформаторларды өндiру
Электр бөлгiш пен бақылау аппаратурасын өндiру
Тұйық желiстер мен сымдар өндiру
Аккумуляторлар мен гальваникалық элементтердi
өндiру
Энергия сақтаушы электр шамдары мен жарық
шашатын құрал-жабдықтарды өндiру
Двигательдерге және көлiктерге арналған электр
жабдықтарын өндiру
Өндiрiстiк процестерге арналған бақылау жабдығын
өндiру
Электроника мен электротехника саласындағы тұтыну
бұйымдарын өндiру
Тұрмыстық электр бұйымдарын өндiру
Тарататын аппаратураларды өндiру
Дыбыс пен бейненi қабылдайтын, жазатын және
қайтадан көрсете алатын аппаратураларды өндiру
Өлшегiштiк-бақылау құралдарын өндiру
Оптикалық құралдар мен фотожабдықтар өндiру
Аудио, видео және электронды ақпарат құрал-
жабдықтарын өндiру
Минералдық тыңайтқыштар мен өсiмдiктердi қорғайтын
заттарды өндiру
Мұнай өнiмдерiн, оның iшiнде тұрмыстық химия және
парфюмерлi-косметикалық бұйымдарды есепке алмағанда,
мұнай химиясы өнiмдерiн қазақстанның шикiзатынан
өндiру
Полимерлiк негiздегi барлық түрлердi өндiру
(гранулдарды)
Жұқа органикалық синтездi өнiмдердi өндiру
Былғары, терiге қатысты өңдейтiн бұйымдарды өндiру
Бояулар, бояғыштар, лактар, эмальдар және осыларға
минеральды пигменттер өндiру
Бояу мен лактарды ерiтiп, сұйылтатын дайын
ертiндiлердi өндiру
Жуатын, тазалайтын және парфюмерлiк бұйымдарды
өндiру
Арнаулы өнiмдер мен дәрi-дәрмектер өндiру
Шипалық қасиетi бар өсiмдiктердi өсiру
Дәрiлiк өнiмдердi өндiру
Медициналық құралдар мен медицинаға арналған
жабдықтарды өндiру
Мал дәрiгерлiгi саласына дәрi-дәрмектер өндiру
Арнаулы маркадағы құрышталған болатты өндiру
Отандық құрышталған болаттан өнiмдер өндiру
Гальваникалық элементтер үшiн мырыш өндiру
Қара және түстi металдар мен мыс кеспелерiнен жаңа да
аса тиiмдi технологиялар арқылы ақтық өңделген өнiмдер
өндiру
Қаңылтыр өндiру
Ауыр және жеңiл кеспелер (арматура, темiр жол
рельстерi мен желiлер) өндiру
Құбырлар өндiру
Сым өндiру
Конструкциялар, өнiмдер және құрылыс материалдарының
кәзiргi талаптарға сай жаңа түрлерiн өндiру
Өндiрiс пен құрылысқа арналған металл конструкцияларын өндіру
Үйлерге, ғимараттарға, көпiрлерге, қоймаларға және электр
желiлерiне арналған металл конструкцияларын өндiру
Құрылымды-кеңiстiк пен рамалық конструкциялар,
ғимараттардың төбе жабындылары мен қаңқасын шығаруға
мамандандырылған өндiрiс
Есiк, терезе, есiк пен терезе рамаларын, терезе
қақпақтарын, қақпалар, саты қоршаулары мен
баспалдақтар өндiру
Шыны мен шыны бұйымдарын өндiру
Күйдiрiлген қыш бұйымдарын өндiру
Сырлы кiрпiш және санитарлы-техникалық бұйымдарды
өндiру
Қыш шатыр мен кiрпiш өндiру
Жылу, гидро және дыбыс өткiзбейтiн материалдар мен
бұйымдарды өндiру
Құрғақ және қоймалжың құрылыс қоспаларын, олардан
жасалатын бұйымдарды, жол бетiне төселетiндердi және
толтырғыштарды жаңа технологиямен өндiру
Құрылысқа арналған шығын материалдарды өндiру
Жарылғыш және қопарғыш заттар өндiру
Табиғи және жасанды тастан жасалатын бұйымдар өндiру,
тас қалдықтарын өңдеу
Полимерлiк негiзде құбырлар мен басқа да құрылыс
материалдарын өндiру
Тазартқыш құрылыстар үшiн құрал-жабдықтар жасау
Қалдықтарды өңдеу
Қоқыс қалдықтарын өңдейтiн заудтар
Өндiрiстiк қалдықтарды қайта өңдеу
Ойыншықтар мен ойындық, спорттық жабдықтарды өндiру
Титан қоқысты шығаруда жергiлiктi шикiзатты пайдаланып өндiру
Каустикалық сода мен хлор өндiру
Бериллий оксидiнен жасалатын бұйымдар өндiру
Рәзiңке-техникалық бұйымдар өндiру
Фосфор мен фосфор қоспалы шикiзатты өңдеу
Қант өндiру
Үздiксiз болат құю технологиясын қолдана отырып, қапталған
және қапталмаған қара металл прокатын өндiру
Кедей мырыш концентратынан гидрометалургия тәсілімен металдық мырыш шығару
өте жаңа жоғары тиiмдi экологиялық таза технологиялар қолданылатын ферромарганецтi қорытпалар өндiрiсi

8. Справка о стоимости вновь построенных зданий, сооружений
или приобретенного оборудования, используемых при реализации проекта.
9. Справка о размерах и стоимости земельных участков, необходимых при реализации проекта.
10. Документы, подтверждающие финансовые возможности инвестора.
11. Справка о стоимости имеющегося имущества.
12. Справка о размерах и стоимости имеющихся земельных участков.
Агентство в ходе рассмотрения заявки вправе затребовать
дополнительную информацию, касающуюся реализации инвестиционного проекта.
Приложение 3
Утверждено
Приказом Агентства
Республики Казахстан
по инвестициям
от 22.05.2000г. N 01/31
Сноска. Приказ дополнен новым приложением 3 согласно приказу
Председателя Агентства РК по инвестициям от 22 мая 2000 года N 01/31.
Список
наиболее важных производств
для привлечения прямых отечественных
и иностранных инвестиций на период до 2002 года
1. Производственная инфраструктура
Железные дороги
Объекты обеспечения работы железнодорожного транспорта
Ремонт подвижного состава железных дорог
Железнодорожные вокзалы
Грузоперевалочные и нефтеналивные терминалы
Метрополитен
Автомобильные дороги с автовокзальными комплексами
Аэропорты с аэровокзальными комплексами
Объекты аэронавигации
Морские и речные порты
Водные и наземные сооружения
Мосты и путепроводы
Газопроводы
Электрические станции (тепловые, газотурбинные, малые гидро и
ветростанции)
Трансформаторные подстанции и линии электропередачи (за
исключением магистральных)
Сбор, передача и распределение электроэнергии электросетями
Распределительные электросети
Телекоммуникационные сети
Системы беспроводниковой связи, включая спутниковую для
сельской местности
Инфраструктура международной и междугородней связи
(информационная супермагистраль)
2. Обрабатывающая промышленность
Сноска. Глава 2 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом  Агентства РК по инвестициям от 23.08.00г. № 0-1/117; приказом  Председателя Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан от 2 апреля 2001 года N 25-п; от 18 июля 2001 года N 69-П ; приказом  Председателя Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел РК от 12 сентября 2001 года N 104-п; от 18.11.2001 г. N 127/1-П.
Выпуск одежды, пряжи, тканей, товарных кож, обуви, меховых и
кожевенных изделий и мытой шерсти
Производство мебели и фурнитуры
Производство древесно-стружечной плиты (ДСП); древесно-
волокнистой плиты (ДВП); фанеры; новых видов изделий на основе
древесины и ее отходов
Производство новых видов картонно-бумажной продукции
Производство бумаги и картона и изделий из них
Производство всех видов упаковочных материалов
Промышленная переработка сельхозпродукции
Производство крахмала и крахмалопродуктов
Переработка и консервирование мяса и производство
мясопродуктов
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Производство растительных и животных масел и жиров
Производство рафинированных масел и жиров, саломаса
Развитие молочного производства и его переработка
Производство продуктов мукомольной промышленности
Переработка продукции рыболовства и рыбоводства
Переработка и консервирование рыбы и рыбных продуктов
Рыбоводство, деятельность рыбопитомников и рыбных ферм
Заготовка и хранение сельскохозяйственной продукции
Строительство элеваторов, овощебаз
Строительство современных холодильных установок
Производство детского питания
Производство кондитерских изделий и сока
Производство кондитерских изделий
Производство концентратов и сока из фруктов и овощей
Выпуск новых высокотехнологичных типов машин, оборудования и
инструментов
Производство механического оборудования и инструментов
Производство двигателей и турбин
Производство насосов, компрессоров и гидравлических систем
Производство кранов, клапанов и котлов
Производство отопительных систем
Производство шестерен и механических элементов передач и
приводов
Производство металлургического оборудования
Производство машин для горнодобывающей промышленности и
строительства
Производство машин для переработки сельскохозяйственной
продукции
Производство подъемного, такелажного оборудования и деталей
крепления
Производство машин для текстильной промышленности
Производство промышленных охлаждающих и вентиляционных
установок
Производство станков
Производство медико-хирургического оборудования и
ортопедических приспособлений
Производство спортивного инвентаря
Производство транспортных средств и транспортного оборудования
Производство легковых автомобилей
Производство грузовых автомобилей
Производство пассажирского автотранспорта
Производство специализированного автотранспорта
Производство сельскохозяйственных машин
Производство колесных тракторов
Производство автомобильного оборудования
Судостроение
Производство железнодорожного подвижного состава
Производство летательных аппаратов и космических летательных
аппаратов
Производство мотоциклов и велосипедов
Производство промышленной электроники и электротехнической
продукции
Производство компьютеров, периферии и оргтехники
Производство электромоторов, генераторов и трансформаторов
Производство электрораспределительной и контрольной
аппаратуры
Производство изолированных проводов и кабелей
Производство аккумуляторов и гальванических элементов
Производство энергосберегающих электроламп и осветительных
приборов
Производство электрооборудования для двигателей и
транспортных средств
Производство контрольного оборудования для промышленных
процессов
Производство потребительских товаров электротехнического
назначения и электроники
Производство электробытовых приборов
Производство передающей аппаратуры
Производство аппаратуры для приема, записи и воспроизведения
звука и изображения
Производство контрольно-измерительных приборов
Производство оптических инструментов и фотооборудования
Производство аудио-, видео- и электронных носителей информации
Производство минеральных удобрений и средств защиты растений
Производство продукции нефтехимии из казахстанского сырья за
исключением нефтепродуктов, бытовой химии и парфюмерно-
косметических изделий
Производство всех видов полимерных основ (гранул)
Производство продуктов тонкого органического синтеза
Производство дубильных веществ
Производство красок, красителей, лаков, эмалей, минеральных
пигментов для них
Производство готовых растворителей и разбавителей красок и
лаков
Производство моющих и чистящих средств, парфюмерной
продукции
Производство лекарственных средств и препаратов
Выращивание лекарственных растений
Производство лекарственных средств
Производство медицинского оборудования и изделий
медицинского назначения
Производство лекарственных препаратов для ветеринарии
Производство легированных марок стали
Производство изделий из отечественных легированных марок стали
Производство цинка для гальванических элементов
Производство продукции конечных переделов черных и цветных
металлов и алюминиевого профиля с применением новейших
высокоэффективных технологий
Производство жести
Производство тяжелых и легких профилей (арматура, кабель,
железнодорожные рельсы и пр.)
Производство труб
Производство проволоки
Производство прогрессивных и новых видов строительных материалов,
конструкций и изделий
Производство металлических конструкций для строительства и
промышленности
Производство конструкций для зданий и сооружений, мостов, ангаров, линий
электропередачи и других строительных конструкций Специализированное
производство структурных пространственных и рамных конструкций, покрытий
и каркасов зданий Производство дверей, окон, дверных и оконных рам,
ставней, ворот, перил, лестниц и т.д. Производство стекла и изделий из
стекла Производство изделий из керамики Производство кафеля,
санитарно-технических изделий Производство черепицы и кирпича
Производство тепло-, гидро- и звукоизоляционных материалов и изделий
Производство сухих и пастообразных строительных смесей и изделий из них,
наполнителей по новым технологиям и дорожных покрытий Производство
расходных материалов для строительства Производство взрывчатых веществ и
средств взрывания Производство изделий из природного и искусственного
камня и отходов его переработки Производство труб и других строительныхматериалов на полимерной основе Производство оборудования для очистных сооружений Переработка отходов
Мусороперерабатывающие заводы
Утилизация промышленных и отходов Производство игрушек, игрового и спортивного оборудования Производство титанового шлака с использованием местного сырья Производство каустической соды и хлора
Производство изделий из оксида бериллия
Производство резинотехнических изделий
Переработка фосфора и фосфорсодержащего сырья
Производство сахара
Производство проката черных металлов с покрытием и без покрытия с
применением технологии непрерывной разливки стали
Извлечение металлического цинка гидрометаллургическим способом из
бедных цинковых концентратов
Производство ферромарганцевых сплавов с применением новейших
высокоэффективных экологически чистых технологий

3. Астана қаласының объектiлерi
Жоғарғы мемлекеттiк органдардың Астанаға көшуiне
байланысты объектiлер
Iскерлiк орталықтар
Елшiлiк қалашығы
Астана қаласы инфрақұрылымының объектiлерi
4. Тұрғын үйлер, әлеуметтiк және туристiк объектiлер
Коммерциялық тұрғын үй *
Бір-екі қабатты үйлер тобын, көп қабатты
инфрақұрылымды үйлер, толық инфрақұрылымды
автономды поселкілер салу (Міндетті шарттар-жергілікті
құрылыс материалдары мен
конструкцияларын пайдалану және отандық құрылыс
ұжымдарын тарту жоспарын алға тарту)
Денсаулық пен білім объектілері
Жаппай спорт, мәдениет және демалыс объектілері
5. Ауылшаруашылық
Алдыңғы қатарлы технологиялар негізінде жоғарғы өнімді
дақылдар, техникалық және май өндірілетін өсімдіктер мен
жүзімді өсіру
Ауылшаруашылықтың жоғарғы өнімді түрлерінің дәндерін
өндіру
Мол өнімді мал, құс және асыл тұқымды үй жануарларын өсіру
Жоғарғы өнім беретін малдардың ұрықтарын жаңалау және
сақтау үшін арнайы селекциялық-генетикалық орталық құру
Аңдар өсіру мен омарташылық
Ет пен жұмыртқа өндірудегі асыл тұқымды төл басының орнын толтыру
Аса сіңімді және экологиялық таза жем және жем қоспаларын өндіру

3. Объекты города Астана
Объекты, связанные с передислокацией высших государственных
органов в город Астана
Деловые центры
Дипломатический городок
Объекты инфраструктуры г. Астаны
4. Жилье, объекты социальной сферы и туризма
Коммерческое жилье*
Строительство групп одно- двухэтажных домов, многоэтажных
домов с инфраструктурой, автономных поселков с полной
инфраструктурой. (Обязательные условия - предоставление плана
перехода на использование местных стройматериалов, конструкции
и изделий и привлечение отечественных строительных
организаций)
Объекты здравоохранения и образования
Объекты массового спорта, отдыха, культуры и туризма
5. Сельское хозяйство
Выращивание высокоурожайных зерновых, технических и масличных культур и винограда на основе передовых технологий Производство семян высокоурожайных сортов сельскохозяйственных культур
Создание и разведение высокопродуктивных пород скота и птицы, а
также племенного стада
Создание специализированных селекционно-генетических центров для
хранения и обновления семени высокопродуктивных животных
Звероводство и пчеловодство
Восстановление племенной базы кроссов яичного и мясного
направления
Производство высокопитательных, экологически чистых кормов и
кормовых добавок
Примечание.
* - Государственная поддержка строительства индивидуального жилья
регламентируется отдельным законодательством.