Астық қабылдау кәсiпорындарында астықты сақтау жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың Ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 97 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 29 сәуір тіркелді. Тіркеу N 1124. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 385 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.06.20 N 385 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  27-бабының  1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылған деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 20 маусымдағы
N 385 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша
қызметті лицензиялаудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 97  бұйрығы  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 29 сәуірде N 1124 тіркелді);
2. ...;
3. ...;
4. ...;
5. ...;
6. ....
-----------------------------
Ескерту: Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен
"Элеваторларда астық пен оны қайта өңдеу өнiмдерiн қабылдау, сақтау, өңдеу жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың жекелеген мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 273  қаулысына  сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса берiлiп отырған Элеваторларда астық пен оны қайта өңдеу өнiмдерiн қабылдау, сақтау, өңдеу жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың Ережелерi бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде оның мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Ауыл шаруашылығы министрлігі
2000 жылғы 4 сәуірдегі N 97
бұйрығымен бекітілген
Астық қабылдау кәсiпорындарында астықты сақтау
жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың
Ережелерi
Ескерту: Ереженің атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже астық қабылдау кәсiпорындарында астықты сақтау жөнiндегi қызметтi iске асыруға арналған бас лицензия беру, қайтарып алу, олардың қолданылуын тоқтата тұру, тоқтату және қайтадан бастау тәртiбi мен шарттарын белгiлейдi.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен .

Об утверждении Правил лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 г. N 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2000 г. N 1124. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июня 2008 года N 385
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.06.2008 N 385.
Извлечение
из приказа Министра сельского хозяйства РК
от 20.06.2008 N 385
"О признании утратившими силу некоторых
приказов Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан"
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 27  Закона  Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан согласно перечню, прилагаемому к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр                                    А. Куришбаев
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2008 года N 385
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 97 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2000 года N 1124; опубликован "Казахстанская правда" от 30 мая 2000 года);
2. ...;
3. ...;
4. ...;
5. ...;
6. ....
Сноска. Название приказа - в новой редакции согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 273 "Отдельные вопросы лицензирования деятельности по приемке, хранению, переработке зерна и продуктов его переработки на элеваторах" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила лицензирования деятельности по приемке, хранению, переработке зерна и продуктов его переработки на элеваторах.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 4.04.2000 г. N 97
Правила
лицензирования деятельности по хранению
зерна на хлебоприемных предприятиях
Сноска. Заголовок - в новой редакции согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия выдачи отзыва, приостановления прекращения и возобновления действия генеральных лицензий на осуществление деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150;  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4.

2. Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензияны алушыға (Лицензиатқа) лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның қолданылуын тоқтата тұру, қайтадан бастау және тоқтату, лицензияны соттан тыс қайтарып алу тиісті облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - Лицензиар) жүргізіледі.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен
2-1. Уәкілетті органның мемлекеттік астық инспекторы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес астықты сақтау бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданылуын тоқтата тұру және (немесе) қайтарып алу туралы Лицензиарға ұсыныс енгізеді.
Ескерту: 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен
3. Астықты сақтау жүзеге асырылатын меншiк құқығында астық қоймасы (элеватор, астық қабылдау пунктi) бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары лицензиялау субъектiлерi болып табылады.
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді  - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен .
4. Егер заң шығарушы актiлерде басқаша көзделген болмаса, лицензиялар иелiктен алынбайды, яғни Лицензиатор және заңды тұлғаларға бермейдi.
Ескерту: 4-тармақ өзгертілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен .
5. Осы Ережелерде мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) астық қабылдау кәсіпорны - астық сақтау жүзеге асырылатын меншік құқығындағы астық қоймасы (элеватор, астық қабылдау пункті) бар заңды тұлға;
2) астықты сақтау - астық қоймасында (элеваторда, астық қабылдау пунктінде) жүзеге асырылатын, астық қабылдауды, өлшеуді, кептіруді, тазартуды, сақтауды және тиеп жөнелтуді қамтитын қызмет көрсетулердің технологиялық кешені;
2-1) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
3) астықты қабылдау бойынша қызмет көрсету - астықтың астық сақтау қоймасына келіп түсуі, партияларды қалыптастыру және тиімді орналастыру кезіндегі астықтың көлемі мен сапасын анықтау бойынша, сонымен бірге дербес шоты бойынша астықты есептеу іс-шаралары;
4) астықты өлшеу бойынша қызмет көрсету - таразыда астықтың салмағын анықтау;
5) астықты кептіру бойынша қызмет көрсету - астық ылғалдылығын төмендетуге бағытталған технологиялық операциялар жиынтығы;
6) астықты тазарту бойынша қызмет көрсету - астықта бар қоспаларды бөлу жөніндегі технологиялық операциялардың жиынтығы;

2. Выдача лицензии получателю лицензии (Лицензиату) на осуществление деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях, переоформление лицензии, приостановление, возобновление и прекращение действия лицензии, отзыв лицензии во внесудебном порядке производится местным исполнительным органом соответствующей области (далее - Лицензиар).
Сноска. Пункт 2 в новой редакции -   приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2-1. Государственный зерновой инспектор уполномоченного органа в соответствии с законодательством Республики Казахстан вносит предложения Лицензиару о приостановлении действия и (или) отзыве лицензии на право осуществления деятельности по хранению зерна.       Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 2-1 -   приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Субъектами лицензирования являются юридические лица Республики Казахстан, имеющие на праве собственности зернохранилища (элеватор, хлебоприемный пункт), на которых осуществляется хранение зерна.
Сноска. Пункт 3 - в новой редакции согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; с изменениями - от 14 сентября 2004 года  N 484 .
4. Лицензии являются неотчуждаемыми, то есть не передаваемыми Лицензиатом другим юридическим лицам, если иное не предусмотрено законодательными актами.
Сноска. Пункт 4 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
5. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) хлебоприемное предприятие - юридическое лицо, имеющее на праве собственности зернохранилище (элеватор, хлебоприемный пункт), на котором осуществляется хранение зерна;
2) хранение зерна - технологический комплекс услуг, осуществляемый на зернохранилище (элеваторе, хлебоприемном пункте), включающий приемку, взвешивание, сушку, очистку, хранение и отгрузку зерна;
2-1) уполномоченный орган - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
3) услуга по приемке зерна - мероприятия по определению количества и качества зерна при его поступлении на зернохранилище, формированию и рациональному размещению партий, а также учету зерна по лицевым счетам;
4) услуга по взвешиванию зерна - определение массы зерна на весах;
5) услуга по сушке зерна - совокупность технологических операций, направленных на снижение влажности зерна;
6) услуга по очистке зерна - совокупность технологических операций по отделению имеющихся в зерне примесей;

7) астықты сақтау бойынша қызмет көрсету - астықтың санды-сапалы сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі технологиялық операциялар жиынтығы астық сақтау қоймаларында астықтың сапасы мен жағдайын бақылау жөніндегі іс-шаралар;
8) астықты тиеп жөнелту бойынша қызмет көрсету - астықты жіберу жөніндегі технологиялық операциялардың жиынтығы.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
2. Лицензия берудiң шарттары мен тәртiбi
6. Лицензиар, бiлiктiлiк деңгейi "Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау жөніндегі" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 273  қаулысымен  белгiленген талаптарға сай келетiн барлық тұлғалар үшiн тең негiзде және жағдайда лицензиялар берудi жүзеге асырады.
Ескерту: 6-тармақ өзгертілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен
7. Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары лицензия алу үшiн Лицензиарға мынадай құжаттар бередi:
1) белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу куәлiгiнiң нотариалдық расталған көшiрмесi;
3) лицензиялық алымды төлегендiгi туралы түбiртек немесе төлем құжатының көшiрмесi;
4)  алынып тасталды ;
5) астық қабылдау кәсіпорнының мүліктік кешеніне меншік құқығын тіркеу туралы куәліктің нотариалдық расталған көшірмесі.
Ескерту: 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрлігінің 2000 жылғы 21 маусымдағы   N 167  бұйрығымен 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
7-1. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы "Астық туралы"  Заңының  25, 28, 29, 31 баптарына сәйкес лицензия беру кезінде мәлімдеуші заңнамалық актілермен белгіленген жағдайларда уақытша басқаруды кіргізу мүмкіндігі және астық қабылдайтын кәсіпорындарды басқару жөніндегі құрылтайшылардың құқығын шектеу жайлы хабарландырылуға (таныстырылуға) жатады. Хабарландыру Лицензиардың берілген хабарламалар журналында тіркеледі және мәлімдеушіге жазбаша қол қойылып беріледі.
Ескерту: 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен .

7) услуга по хранению зерна - совокупность технологических операций по обеспечению количественно-качественной сохранности зерна, мероприятия по контролю за качеством и состоянием зерна на зернохранилище;
8) услуга по отгрузке зерна - совокупность технологических операций по отпуску зерна;
9)-10) -  (подпункты исключены -   приказом Министра сельского хозяйства РК от 14 сентября 2004 года  N 484 ).
Сноска. Пункт 5 - в новой редакции согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; с дополнениями -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4; от 14 сентября 2004 года  N 484 .;  дополнен подпунктом 2-1) -   приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Условия и порядок выдачи лицензий
6. Выдача лицензий осуществляется Лицензиаром на равных основаниях и равных условиях для всех лиц, квалификационный уровень которых соответствует предъявляемым требованиям, установленными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 273 "Отдельные вопросы лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях" и настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 6 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
7. Для получения лицензии заявитель представляет Лицензиару следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) нотариально заверенную копию свидетельства государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) квитанцию или копию платежного поручения об уплате лицензионного сбора;
4)  (исключен -   приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5) нотариально заверенную копию свидетельства о регистрации права собственности на имущественный комплекс хлебоприемного предприятия.
Сноска. Пункт 7 - с изменениями, внесенными  приказом  Министра сельского хозяйства РК от 21 июня 2000 года N 167; от 29.05.2001 года  N 150 ; приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года  N 4 ; от 14 сентября 2004 года  N 484 .;   приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
7-1. При выдаче лицензии заявитель подлежит уведомлению (ознакомлению) о возможности введения временного управления и ограничения прав учредителей (акционеров) по управлению хлебоприемным предприятием в случаях, установленных статьями  25 ,  28 ,  29 ,  31  Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне". Уведомление регистрируется Лицензиаром в журнале врученных уведомлений и вручается заявителю под роспись письменно.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; с изменениями - от 14 сентября 2004 года  N 484 .

8. Лицензия, егер заң шығарушы актiлер басқа мерзiм белгiлемесе ("Лицензиялау туралы"  ҚРЗ  17-бап), барлық қажеттi құжаттармен бiрге өтiнiш берiлген күннен бастап бiр ай мерзiмнен кешiкпей берiледi.
9. Астықты сақтау бойынша лицензияда астық сақтау қоймасының (элеватордың, астық қабылдау кәсіпорнының) орналасқан жері көрсетіледі.
Ескерту: 9-тармақ өзгертілді, жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен .
9-1. Лицензиат лицензия алған кезде осы Ережедегі  1-қосымшаға  сәйкес нысан бойынша астық қолхатына қол қоюға уәкілетті адамдардың аты-жөні және әкесінің аты жазылған, олардың қойылған қолдарының үлгілері, сондай-ақ астық қолхатына қойылған мөрдің бедер-таңбасының үлгісі бар карточканы нотариалды растап Лицензиарға табыс етеді.
Ескерту: 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен .
10. Мынадай негiздер бойынша лицензия беруден бас тартылуы мүмкiн:
заң шығарушы актiлер осы санаттағы субъектiлер үшiн астық пен оны сақтау бойынша қызметтi жүзеге асыруға тыйым салуы;
осы Ережелердiң 7-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық тізбесімен берiлмеуi;
қызметтiң осы түрiмен шұғылдану құқығы үшiн алым төлемеу;
өтiнiш берушi "Астықты астық қабылдау кәсіпорындарында сақтау жөніндегі" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 273  қаулысымен  белгiленген бiлiктiлiк талаптарына сай келмейдi;
өтiнiш берушiге қызметтiң осы түрiмен шұғылдануға тыйым салған, ол жайында соттың шешiмi бар;
кәсіпорын Жарғысының қызмет түрлері бөлігінде "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  19-бабының  талаптарына сәйкес келмеуі.
Өтiнiш иесi аталған кедергiлердi жойғанда өтiнiш жалпы негiзде қаралады.
Ескерту: 10-тармақ өзгертілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен .
11. Лицензия беруден бас тарту туралы шешiм жөнiнде, өтiнiш берушi сотқа шағым ете алады.
12. Заңды тұлғаны тiркеу, сол сияқты мекен-жайы және басқа банктiк деректемелер өзгертiлген жағдайда 10 күн мерзiмде Лицензиат бұл туралы Лицензиарға хабарлауға мiндеттi.
12-1. Заңды тұлғаның атауы немесе ұйымдастыру-құқықтық нысаны өзгертілген жағдайда ол бір ай ішінде мынадай қосымша құжаттарымен лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш беруге міндетті:

8. Лицензия выдается не позднее месячного срока, а для субъектов малого предпринимательства - не позднее десятидневного срока со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами, если иной срок не установлен законодательными актами.
9. В лицензии на хранение зерна указывается местонахождение зернохранилища (элеватора, хлебоприемного пункта).
Сноска. Пункт 9 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; в новой редакции -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4.
9-1. Лицензиат при получении лицензии представляет Лицензиару нотариально заверенную карточку с фамилиями, именами и отчествами лиц, уполномоченных подписывать зерновые расписки, образцами их подписей и образцом оттиска печати, учиняемой на зерновой расписке, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 9-1 - приказом Министра сельского хозяйства РК от 14 сентября 2004 года  N 484 .
10. В выдаче лицензии может быть отказано по следующим основаниям:
запрещение законодательными актами для данной категории субъектов осуществления деятельности по хранению зерна;
непредставление полного перечня документов, указанного в пункте 7 настоящих Правил;
не внесение сбора за право занятия данным видом деятельности;
заявитель не отвечает квалификационным требованиям, установленным  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 273 "Отдельные вопросы лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях";
в отношении заявителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
несоответствие Устава предприятия в части видов деятельности требованиям  статьи 19  Закона Республики Казахстан "О зерне".
При устранении заявителем указанных препятствий, заявление рассматривается на общих основаниях.
Сноска. Пункт 10 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150;  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4; от 14 сентября 2004 года  N 484 .
11. Решение об отказе в выдаче лицензии может быть обжаловано заявителем в суд в месячный срок.
12. При перерегистрации юридического лица, а также изменении адреса, банковских и других реквизитов Лицензиат обязан сообщить об этом Лицензиару в 10-ти дневный срок.
12-1. В случае изменения наименования или организационно-правовой формы юридического лица оно обязано в течение месяца подать заявление о переоформлении лицензии с приложением следующих документов:

1) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) куәлігінің нотариалдық расталған көшірмесі;
2) лицензиялық алымды төлегендігі туралы түбіртек немесе төлем құжатының көшірмесі;
3) лицензияның түпнұсқасы.
Ескерту: 12-1-тармақпен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
13. Лицензия сот тәртібiмен қайтарылып алынуы мүмкін:
1) біліктілік талаптарды Лицензиат бұзғанда;
2) Лицензиаттың өзі жүзеге асыруға лицензия алған қызмет түрімен айналысуына сот тиым салғанда;
3) Лицензиар лицензияның қолданылуын тоқтата тұрған себептер
жойылмаса;
4) Лицензия алған кезде Лицензиат көрнеу жалған ақпарат берген жағдайларда.
Ескерту: 13-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен .
14. Лицензияны қайтарып алуды ұсыну Лицензиардың шешімімен құрылған комиссиямен астық қабылдау кәсіпорынын тексерудің негізінде жүзеге асырылады. Лицензия қайтып алынған жағдайда Лицензиат ресми хабарлауды алғаннан бастап он күн ішінде лицензияны Лицензиарға қайтарады.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
14-1. Лицензиат лицензиядан жазбаша түрде бас тартқан жағдайда соттан тыс тәртіппен лицензия кері қайтарып алынады. Лицензияның соттан тыс тәртіппен кері қайтарып алынуы Лицензиардың шешімімен жүзеге асырылады.
Ескерту: 14-1-тармақпен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
15. Лицензияның әрекетін тоқтату Лицензиардың шешімімен:
лицензияны қайтарып алу туралы сот шешімінің;
заңды тұлғаның жойылуы немесе қайта құрылуының негізінде жүргізіледі;
Лицензияның әрекетін тоқтату туралы Лицензиар шешімінің көшірмесі Лицензиатқа жіберіледі.
Лицензияның әрекетін тоқтату туралы бұйрықтың көшірмесі Лицензиарға және Лицензиатқа жіберіледі.
Ескерту: 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .

1) нотариально заверенной копии свидетельства государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) квитанции или копии платежного поручения об уплате лицензионного сбора;
3) оригинала лицензии.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 12-1 - приказом Министра сельского хозяйства РК от 14 сентября 2004 года  N 484 .; внесены изменения -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
13. Лицензия может быть отозвана в судебном порядке, в случаях:
1) нарушения лицензиатом квалификационных требований;
2) запрещения судом Лицензиату заниматься тем видом деятельности, на осуществление которого он обладает лицензией;
3) неустранения причин, по которым Лицензиар приостановил действие лицензии;
4) представления Лицензиатом заведомо ложной информации при получении лицензии.
Сноска. Пункт 13 - в новой редакции согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
14. Инициирование отзыва лицензии осуществляется на основании проверки хлебоприемного предприятия комиссией, созданной решением Лицензиара. В случае отзыва лицензии Лицензиат в течение десяти дней с момента получения официального уведомления возвращает лицензию Лицензиару.
Сноска. Пункт 14 в новой редакции -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
14-1. Лицензия отзывается во внесудебном порядке в случае письменного отказа Лицензиата от лицензии. Отзыв лицензии во внесудебном порядке производится решением Лицензиара.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 14-1 - приказом Министра сельского хозяйства РК от 14 сентября 2004 года  N 484 ; внесены изменения -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
15. Прекращение действия лицензии производится решением Лицензиара на основании:
решения суда об отзыве лицензии;
реорганизации или ликвидации юридического лица.
Копия решения Лицензиара о прекращении действия лицензии направляется Лицензиату. <*>
Сноска. Пункт 15 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; в новой редакции -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4; внесены изменения -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).

15-1. Егер астық қабылдау кәсіпорынын уақытша басқару астық жөніндегі қолхат міндеттемесін орындау қабiлеттiлігiн қалпына келтірмеген жағдайда, уәкілетті орган лицензияны қайтып алу туралы Лицензиарға ұсыныс енгізеді және астық қабылдау кәсіпорынын жоюды бастауы мүмкін.
Ескерту: 15-1-тармақпен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
16. Лицензиялық алым мөлшерi мен оған төлем жүргiзу тәртiбi заңдарда белгiленедi.
17. Лицензияны қолдануды тоқтатуға байланысты дауларды соттар шешедi.
18. Лицензиар заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтата тұру себебін көрсете отырып, лицензияның әрекетін тоқтата тұруға құқығы бар. Лицензияның әрекетін тоқтата тұру астық қабылдау кәсіпорынын тексеру қорытындысының негізінде жүргізіледі. Лицензияның әрекетін тоқтату туралы Лицензиар шешімінің көшірмесі жеті календарлық күннен көп емес мерзімде Лицензиатқа жіберіледі.
Шағын кәсiпкерлiк субъектiсi лицензиясының күшiн тоқтата тұруды Лицензиардың өтiнiшi бойынша сот жүргізеді.
Шағын кәсiпкерлiк субъектiсi лицензиясының күшiн тоқтата тұру туралы өтiнiштi Лицензиар Қазақстан Республикасының заңдық актiлерi негізінде белгiленген тәртiппен сотқа жолдайды.
Ескерту: 18-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
18-1. Астық сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданылуын тұтас алғанда немесе жекелеген операцияларды жүзеге асыру бөлігінде алты айға дейінгі мерзімге тоқтата тұру:
1) астық қолхатынан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген фитосанитариялық ережелер мен нормаларды бұзғаны;
3) нормативтік құқықтық актілерді бұзғаны не уәкілетті органның жазбаша нұсқамаларын орындамағаны;
4) астық қабылдау кәсіпорындары үшін шектелген қызметті жүзеге асырғаны;
5) астық қолхаттарын ұстаушылардың өтініштері бойынша, астықты қабылдау және түсіру-тиеу кезінде және олар құжаттамамен расталған жағдайда астықтың саны мен сапасының көрсеткіштерін үнемі бұрмалау фактілерінің анықталғаны (кейінгі күнтізбелік алты ай ішінде екі және одан да көп рет);
6) жыл сайынғы міндетті аудит өткізу туралы талаптарды орындамағаны үшін жүргізіледі.
Ескерту: 18-1-тармақпен толықтырылды, өзгертілді, жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен .

15-1. В случае, если временное управление хлебоприемным предприятием не привело к восстановлению способности исполнять обязательства по зерновым распискам, уполномоченный орган вносит Лицензиару предложение об отзыве лицензии и может инициировать ликвидацию хлебоприемного предприятия.
Сноска. Правила дополнены пунктом 15-1 согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; внесены изменения -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
16. Размер лицензионного сбора и порядок его уплаты определяются законодательством Республики Казахстан.
17. Споры, связанные с прекращением действия лицензии, разрешаются судами.
18. Лицензиар вправе приостановить действие лицензии в установленном законодательством порядке с указанием причины приостановления. Приостановление действия лицензии производится на основании результатов проверки хлебоприемного предприятия. Копия решения Лицензиара о приостановлении действия лицензии в срок не более семи календарных дней направляется Лицензиату.
Приостановление действия лицензии субъекта малого предпринимательства производится судом по заявлению Лицензиара.
Заявление о приостановлении действия лицензии субъекта малого предпринимательства направляется Лицензиаром в суд в порядке и на основаниях, установленных законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 в новой редакции -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
18-1. Приостановление действия лицензии на право осуществления деятельности по хранению зерна в целом или в части осуществления отдельных операций на срок до шести месяцев производится за:
1) невыполнение обязательств, вытекающих из зерновой расписки;
2) нарушение фитосанитарных правил и норм, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
3) нарушение нормативных правовых актов либо невыполнение письменных предписаний уполномоченного органа;
4) осуществление деятельности, ограниченной для хлебоприемных предприятий;
5) обнаружение фактов систематического (двух и более раз в течение шести последовательных календарных месяцев) искажения показателей количества и качества зерна при приемке и отгрузке по заявлениям держателей зерновых расписок и при условии их документального подтверждения;
6) невыполнение требования о проведении обязательного ежегодного аудита.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-1 согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150; с изменениями -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4; в новой редакции - от 14 сентября 2004 года  N 484 .

19. Лицензияны қолдануды тоқтата тұру туралы шешiм жөнiнде Лицензиат сотқа шағым етуге құқылы.
20. Лицензияның қолданылуын тоқтата тұру туралы мәселенi қарау тексерiстiң нәтижелерi бойынша лицензиаттың қатысуымен жүргiзiледi.
21. Лицензияның қолданылуын тоқтата тұру туралы мәселенiң қаралатын күнi мен орыны туралы Лицензиаттың өзiне қолын қойдырып немесе пошта арқылы хабарламамен (ескерту хатымен) құлақтандырылады.
22. Лицензиат келмей қалған жағдайда лицензияны қолдануды тоқтата тұру туралы шешiм оның қатысуынсыз қабылданады.
23. Лицензияның қолданылу күшi тоқтатылған жағдайда Лицензиат анықталған бұрмалаушылықты жояды, осыдан соң Лицензиардың жазбаша хабарламасы бойынша лицензияның қолданылу күшi жаңартылуы мүмкiн.
Лицензияның қолданылу күшiн тоқтату жөнiнде жазбаша хабарлама алғаннан кейiнгi Лицензиаттың iс-әрекетi заңсыз болып есептелiнедi және заңдарда белгiленген жауапкершiлiкке тартылады.
Ескерту: 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен
24. Лицензияның қолданылу күшi тоқтатылған себептер жойылғаннан кейiн Лицензиармен, заңды бұзу анықталып жойылғанын растау құжаттарының негізінде алып лицензияны қолдану жаңғыртылады.
Ескерту: 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен
25. Лицензия жоғалған жағдайда Лицензиат көшiрме алуға құқылы. Лицензиаттың өтiнiшi бойынша, қосымша ақы алмай, он күн iшiнде Лицензиар көшiрменi бередi. Сонымен бiрге Лицензиат астық қабылдау кәсiпорындарында астықты сақтау жөнiндегi қызметпен шұғылдану құқығы үшiн алым төлейдi.
Ескерту: 25-тармақ өзгертілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен .
3. Есеп және бақылау
26. Астық сақтау жөнiндегi қызметтi тиiстi лицензиясыз немесе лицензиялық нормалар мен тәртiптердi бұзып жүзеге асыру заңдарда белгiленген жауапқа тартуға себеп болады.
Ескерту: 26-тармақ өзгертілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен .
27. Лицензия бланкiлерi қатаң есептiлiк құжаттары болып табылады.
Лицензия бланкiлерiн берудiң есебi арнайы журналда жүргiзiледi.
28. Бiлiктiлiк талаптарының және осы Ережелердiң сақталуын тексерудi Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен Лицензиар жүргiзедi.
29. Лицензия берген Лицензиар өз құзыретi шегiнде Лицензиаттардан тиiстi құжаттарды талап етуге және бақылау функцияларын орындауға қажеттi ақпарат алуға құқылы.

19. Лицензиат вправе обжаловать в судебном порядке решение о приостановлении действия лицензии.
20. Рассмотрение вопроса о приостановлении действия лицензии проводится по результатам проверки с участием Лицензиата.
21. Лицензиат под роспись или извещением по почте (с уведомлением) оповещается о дне и месте рассмотрения вопроса о приостановлении действия лицензии.
22. В случае неявки Лицензиата решение о приостановлении действия лицензии принимается без его участия.
23. В случае приостановления действия лицензии Лицензиат устраняет выявленные нарушения.
Деятельность Лицензиата после получения письменного уведомления о приостановлении действия лицензии считается незаконной и влечет ответственность, установленную законодательством.
Сноска. Пункт 23 с изменениями -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
24. После устранения причин, по которым действие лицензии было приостановлено, действие лицензии возобновляется Лицензиаром на основании документов, подтверждающих устранение выявленных нарушений.  <*>
Сноска. Пункт 24 с изменениями -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4; от 14 сентября 2004 года  N 484 приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
25. При утере лицензии Лицензиат имеет право на получение дубликата. Лицензиар в течение десяти дней производит выдачу дубликата лицензии по письменному заявлению лицензиата. При этом лицензиат уплачивает сбор за право занятия деятельностью по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях.
Сноска. Пункт 25 - с изменениями согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
3. Учет и контроль
26. Осуществление деятельности по хранению зерна без соответствующей лицензии либо с нарушением лицензионных норм и правил влечет установленную законодательством ответственность.  <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4.
27. Бланки лицензий являются документами строгой отчетности. Выдача лицензионных бланков учитывается в специальном журнале.
28. Контроль за соблюдением лицензионных правил Лицензиатами осуществляет Лицензиар.
Проверка соблюдения квалификационных требований и настоящих Правил производится Лицензиаром в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
29. Лицензиар, выдавший лицензию, вправе требовать от Лицензиатов в рамках своей компетенции представления соответствующих документов и получать информацию, необходимую для выполнения контрольных функций.

29-1. Лицензиаттың біліктілік талаптарға сәйкестігін растау үшін Лицензиат жыл сайын астық қабылдау кәсіпорнының жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығы тексеріледі. Соның қорытындысы бойынша  астық қабылдау кәсіпорнының біліктілік талаптарына сәйкестігі және жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығы нысанасына осы Ережедегі  2-қосымшаға  сәйкес нысан бойынша зерттеу актісі (бұдан әрі - зерттеу актісі) жасалады. Астық қабылдау кәсіпорынының біліктілік талаптарға сәйкестігін және жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығын тексеру кестесі және комиссия құрамы жыл сайын Лицензиардың шешімімен бекітіледі. Көрсетілген тексеру мерзіміне үш айдан кем емес уақытта кесте Лицензиарға жеткізіледі. Ретті түрде ресімделген зерттеу актісі Лицензиарға жіберіледі, ол құжаттың түскен уақытынан бастап отыз календарлық күннен көп емес мерзімде лицензияны растау туралы шешім қабылдайды.
Лицензияны растаудан бас тарту оның әрекетін тоқтата тұру үшін негіз болады.
Ескерту: 29-1-тармақпен толықтырылды, жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4   бұйрығымен 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен
29-2. Лицензиат статистикалық мемлекеттiк органдарының келiсiмi бойынша Лицензиар белгiлеген үлгiлерi мен мерзiмдерi жөнiндегi бiлiктiлiк талаптарын сақтау мәселелерi жөнiндегi есептердi тапсыруға мiндеттi.
Ескерту: 29-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен .
30. Лицензиар астық қабылдайтын кәсiпорындарда астықты сақтау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға берiлген лицензиялардың бiрыңғай реестрін жүргiзедi. Оған лицензияларды беру, олардың қимылын тоқтата тұру және қайтарып алу туралы барлық мәлiметтер кiргiзiледi.
Ескерту: 30-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150   бұйрығымен .
Астық қабылдау кәсіпорындарында
астықты сақтау бойынша қызметті
лицензиялаудың ережесіне
1-қосымша
Ескерту: Қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен .
Карточка
__________________________________________________________________
(астық қабылдау кәсіпорнының атауы, орналасқан жері)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(астық қолхатына қол қоюға уәкілетті адамдардың аты-жөні және
әкесінің аты)
Қойылған қолдарының үлгілері және мөрдің бедер-таңбасы
______________________________________         ___________________
(аты-жөні және әкесінің аты, лауазымы)                (қолы)
______________________________________         ___________________
(аты-жөні және әкесінің аты, лауазымы)                (қолы)
______________________________________         ___________________
(аты-жөні және әкесінің аты, лауазымы)                (қолы)
М.О.
Астық қабылдау кәсіпорындарында
астықты сақтау бойынша қызметті
лицензиялаудың ережесіне
2-қосымша
Ескерту: Қосымшамен толықтырылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылық министрінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484   бұйрығымен 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67   бұйрығымен .
Астық қабылдау кәсіпорнының біліктілік талаптарға
сәйкестігін және 200__ жылғы егіннің астығын
қабылдауға дайындығын зерттеу
Актісі
200__ жылғы "___"________             ____________________________
Астық қабылдау кәсіпорнының атауы
Мына құрамдағы комиссия:
Төраға: Лицензиардың өкілі__________ _____________________________
Комиссия мүшелері:
Астық қабылдау кәсіпорнының басшысы ______________________________
Санитарлы-эпидемиологиялық қызмет
органының өкілі __________________________________________________
Қоршаған ортаны қорғау саласы органының өкілі ____________________
ҚР АШМ АБ Өсімдіктерді қорғау және карантин бойынша инспектор_____
кәсіпорынның 200__ жылғы егіннің астығын қабылдауға дайындығына
тексеру жүргізді.
Тексерумен анықталды:

29-1. Для подтверждения соответствия Лицензиата квалификационным требованиям ежегодно производится проверка готовности хлебоприемного предприятия к приему зерна нового урожая, по результатам которой составляется акт обследования хлебоприемного предприятия на предмет соответствия квалификационным требованиям и готовности к приему зерна нового урожая (далее - акт обследования) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. График проверки хлебоприемных предприятий на предмет соответствия квалификационным требованиям и готовности к приему зерна нового урожая и состав комиссии ежегодно утверждаются решением Лицензиара. Не менее чем за три месяца до указанного срока проверки график доводится до сведения Лицензиатов. Надлежащим образом оформленные акты обследования направляются Лицензиару, который в срок не более тридцати календарных дней с момента поступления документов принимает решение о подтверждении лицензии. Отказ в подтверждении лицензии является основанием для приостановления ее действия.  <*>
Сноска. Пункт 29-1 в новой редакции -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 4; с изменениями - от 14 сентября 2004 года  N 484 приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
29-2. Лицензиат обязан предоставлять отчеты по вопросам соблюдения квалификационных требований по формам и срокам, устанавливаемым Лицензиаром по согласованию с государственными органами по статистике в соответствии с законодательством.
Сноска. Правила дополнены пунктами 29-1 и 29-2 согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
30. Лицензиар ведет единый реестр выданных лицензий на осуществление деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях, куда включаются сведения обо всех фактах выдачи, приостановления действия и отзыва лицензий.
Сноска. Пункт 30 - в новой редакции согласно  приказу  Министра сельского хозяйства РК от 29.05.2001 года N 150.
Приложение 1
к Правилам лицензирования
деятельности по хранению зерна
на хлебоприемных предприятиях  <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 1 - приказом Министра сельского хозяйства РК от 14 сентября 2004 года  N 484 .
Карточка
__________________________________________________________________________
(наименование, место нахождения хлебоприемного предприятия)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество лиц, уполномоченных подписывать зерновые расписки)
Образцы подписей и печати
___________________________                       ________________________
(Ф.И.О., должность)                                    (подпись)
___________________________                       ________________________
(Ф.И.О., должность)                                    (подпись)
___________________________                       ________________________
(Ф.И.О., должность)                                    (подпись)
М.П.
Приложение 2
к Правилам лицензирования
деятельности по хранению зерна
на хлебоприемных предприятиях    <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 2 - приказом Министра сельского хозяйства РК от 14 сентября 2004 года  N 484 .; с изменениями -  приказом  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 67 (вводится в действие со дня официального опубликования).
АКТ
обследования хлебоприемного предприятия на предмет соответствия
квалификационным требованиям и готовности
к приему зерна урожая 200__ года
"___" ________ 200__года                       ___________________________
наименование хлебоприемного
предприятия
Комиссия в составе:
Председатель: представитель Лицензиара ___________________________________
Члены комиссии:
Государственный зерновой инспектор ТУ МСХ РК _____________________________
Руководитель хлебоприемного предприятия __________________________________
Представитель органа санитарно-эпидемиологической службы _________________
Представитель органа в области охраны окружающей среды ___________________
Инспектор по защите и карантину растений ТУ МСХ РК _______________________
Произвели проверку готовности предприятия к приему зерна нового урожая
200__года
Проверкой установлено:

1. Ғимараттардың, құрылыстардың және құрал жабдықтардың дайындығы
___________________________________________________________________
Объект           |Өлшем бірлігі|01.01.200__|Дайындығы
|             |жылғы қолда| туралы
|             |   бары    | мәлімет
___________________________________________________________________
Астық қоймасының сыйымдылығы      мың тонна
оның ішінде: элеваторлық          мың тонна
пайдалануға жоспарланғаны         мың тонна
оның ішінде: қоймалық             мың тонна
пайдалануға жоспарланғаны         мың тонна
оның ішінде тұқым сақтауға
арналған қоймалық                 мың тонна
Астық кептіргіштер                штук/тонна
1 сағатта
Асфальтталған алаңдар             мың м 2
Автомобиль түсіргіштер            штук
Астық тазалау машиналары          штук
Жылжымалы тасымалдау жабдықтары   штук
Автомобиль таразылары             штук
Вагон таразылары                  штук
Астық температурасын бақылайтын
арақашықтық қондырғылар           комплект
Белсенді желдету үшін
желдеткіштер                      штук
___________________________________________________________________
м 2  - шаршы метр
2. Зертханалардың және зертханалық құрал жабдықтардың дайындығы
___________________________________________________________________
Объект            |Өлшем бірлігі|  01.01. |Дайын. |Дайын
|             |200_жылғы|далғыны|емесі
|             |  қолда  |       |
|             |  бары   |       |
___________________________________________________________________
Зертхана                          штук
Сынақ алғыштар                    штук
Ылғал өлшегіштер                  штук
Кептіргіш шкафтар                 штук
Өлшегіштер                        штук
Дән маңызын анықтау үшін
жуатын жабдықтар                  штук
Зертханалық таразылар             штук
Дән ұнтау үшін диірмендер         штук
Елеуіштер комплектісі             штук
___________________________________________________________________
3. Іс шаралардың орындалысы
___________________________________________________________________
Талаптар            |   Орындалысы (керек  | Растайтын
|  емесін сызу керек)  |құжатты беру
|                      |  мерзімі
___________________________________________________________________
Экологиялық бақылаудың
талаптары                       Орындалды  Орындалмады
Санитарлық бақылаудың
талаптары                       Орындалды  Орындалмады
Өсімдіктерді қорғау және
карантин бойынша талаптары      Орындалды  Орындалмады
Зертханада өлшемдердің
жай-күйін бағалау туралы
куәліктің бар болуы             Бар        Жоқ
Қозғалмайтын мүлікке құқықты
тіркеу органы берген, үшінші
тұлғалардың міндеттемелері
бойынша кепілге мүліктің
қойылмағаны туралы анықтама     Бар        Жоқ
Жылдық қаржылық есепке жыл
сайынғы аудиторлық тексеру
жүргізуді талап ету             Орындалды  Орындалмады
Жылдық балансты және пайда
мен залал туралы есепті
жариялауды талап ету            Орындалды  Орындалмады
___________________________________________________________________

1. Готовность зданий, сооружений и оборудования
__________________________________________________________________________
Объект           |    Единица      | Наличие на      | Сведения о
|   измерения     | 01.01.200_ года | готовности
--------------------------------------------------------------------------
Емкость зернохранилищ      тысяч тонн
в том числе элеваторная    тысяч тонн
планируется использовать   тысяч тонн
в том числе складская      тысяч тонн
планируется использовать   тысяч тонн
в том числе складская,
предназначенная для
хранения семян             тысяч тонн
Зерносушилки               штук/тонн в час
Асфальтированные площадки    тысяч м 2
Автомобилеразгручики         штук
Зерноочистительные машины    штук
Передвижное транспортное
оборудование                 штук
Весы автомобильные           штук
Весы вагонные                штук
Установки дистанционного
контроля температуры зерна  комплектов
Вентиляторы для активного
вентилирования               штук
__________________________________________________________________________
м 2  - метров квадратных
2. Готовность лаборатории и лабораторного оборудования
__________________________________________________________________________
Объект           |Единица  |Наличие на      |Подготовлено| Не
|измерения|01.01.200__года |            |подготовлено
--------------------------------------------------------------------------
Лаборатория             штук
Пробоотборники          штук
Влагомеры               штук
Сушильные шкафы         штук
Пурки                   штук
Устройства для
отмывки клейковины      штук
Весы лабораторные       штук
Мельницы  для размола
зерна                   штук
Комплекты сит           штук
--------------------------------------------------------------------------
3. Выполнение мероприятий
__________________________________________________________________________
Требования           |     Выполнение               |   Дата выдачи
|  (ненужное вычеркнуть)       | подтверждающего
|                              |   документа
--------------------------------------------------------------------------
Требования в области
охраны окружающей среды      Выполнено     Не выполнено
Требования санитарно-
эпидемиологической службы    Выполнено     Не выполнено
Требования по защите
и карантину растений         Выполнено     Не выполнено
Наличие свидетельства
об оценке состояния
измерений в лаборатории      Имеется       Не имеется
Наличие справки об
отсутствии залога
имущества по обязательствам
третьих лиц, выданной
органом по регистрации прав
на недвижимое имущество      Имеется       Не имеется
Требование о проведении
ежегодного аудита годовой
финансовой отчетности        Выполнено     Не выполнено
Требование о публикации
годового баланса и отчета
о прибылях и убытках         Выполнено     Не выполнено
--------------------------------------------------------------------------

4. Карантин, зиянды және өте қауіпті зиянкес организмдерді
залалсыздандыру жөніндегі жұмыстар бойынша іс шаралар
___________________________________________________________________
Объект         |Өлшем бірлігі|Іс шаралар|Фирманың атауы,
|             |          |лицензияның N __
___________________________________________________________________
Силос корпусы              м 2 3 )
Астық қоймалары            м 2 3 )
Технологиялық жабдықтар    штук
Жер алаңдары               м 2
___________________________________________________________________
м 2  - шаршы метр
м 3  - текше метр
5. Кадрлармен қамтамасыз етілуі
___________________________________________________________________
Мамандықтың атауы           | Қажет | Бары | Білімі
___________________________________________________________________
Аға лаборант
Лаборант
Сынақ алушы
Таразышы
Астық кептіруші
Автомобиль аудару құралдарының маманы
Айыру жабдықтарының маманы
Тасымалдау құралдарының маманы
Слесарь
Электр монтеры
Жұмыскер
___________________________________________________________________
Астық қабылдаушы кәсіпорнының біліктілік
талаптарды сақтауы жөнінде комиссия қорытындысы
_____________________________ астық қабылдау кәсіпорны біліктілік
талаптарға сай келеді (сай келмейді)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Төраға:
Лицензиардың өкілі _________________________
Комиссия мүшелері:
Санитарлы-эпидемиологиялық қызмет
органының өкілі ____________________________
Қоршаған ортаны қорғау саласы
органының өкілі ____________________________
ҚР АШМ АБ Өсімдіктерді қорғау және
карантин бойынша инспектор _________________
Астық қабылдау кәсіпорнының басшысы ________

4. Комплекс мероприятий по проведению работ по обеззараживанию
от карантинных, вредных и особо опасных вредных организмов
__________________________________________________________________________
Объект             |Единица измерения|Мероприятия|Наименование
|                 |           |фирмы, N лицензии
--------------------------------------------------------------------------
Силосный корпус                 м 2  (м 3 )
Зерносклады                     м 2  (м 3 )
Технологическое
оборудование                     штук
Территория                        м 2
--------------------------------------------------------------------------
м 2  - метров квадратных
м - метров кубических
5. Обеспеченность кадрами
__________________________________________________________________________
Наименование        | Потребность   |   Имеется     | Образование
специальности       |               |               |
--------------------------------------------------------------------------
Старший лаборант
Лаборант
Визировщик
Весовщик
Зерносушильщик
Машино-,
автомобилеразгрузчик
Сепараторщик
Транспортерщик
Слесарь
Электромонтер
Разнорабочий
--------------------------------------------------------------------------
Заключение комиссии по соблюдению квалификационных требований
хлебоприемным предприятием
Хлебоприемное предприятие ________________________________________________
(не) соответствует квалификационным требованиям
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель:
Государственный зерновой инспектор _____________________
Члены комиссии:
Государственный зерновой инспектор ТУ МСХ РК ___________
Представитель санитарно-эпидемиологической службы ______
Представитель в области охраны окружающей среды ________
Инспектор по защите и карантину растений ТУ МСХ РК _____
Руководитель хлебоприемного предприятия ________________