Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2001 жылғы 20 сәуір N 110. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 18 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1549. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 12 қыркүйектегі № 159 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 12.09.2019 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастырудың бiрыңғай тәртiбiн белгiлеу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулық бекiтiлсiн және Нұсқаулық пен осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу басқармасы (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты Ұлттық Банктiң орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, филиалдарына, екiншi деңгейдегi
банктерге және банкноттарды, металл ақша мен құндылықтарды инкассациялау
және жөнелту қызметiмен шұғылдану құқығы берiлген Ұлттық Банктiң
лицензиясы бар заңды тұлғаларға жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Ішкі әскерлер қолбасшысы
2001 жылғы 17 сәуірде N 1072
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірдегі
N 110 қаулысымен
бекітілді
Қазақстан Республикасында автомобильдік инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді және автомобильдік инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру тәртібін белгілейді.
Автомобильдік инкассаторлық тасымал банкноттарды, металл ақшаларды және құндылықтарды инкассация жасау және жөнелту үшін жасалады.

Об утверждении Инструкции по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 110. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2001 года за N 1549. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 сентября 2019 года № 159.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 12.09.2019 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях установления единого порядка организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан и ввести ее и настоящее постановление в действие по истечении четырнадцатидневного срока со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению по работе с наличными деньгами (Мажитову Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Инструкции по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации довести настоящее постановление и Инструкцию по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан до заинтересованных подразделений центрального аппарата, филиалов Национального Банка, банков второго уровня и юридических лиц, имеющих лицензии Национального Банка на право занятия деятельностью по инкассации и пересылке банкнот, монет и ценностей.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
"Согласована"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
17 марта 2001 года N 1072
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 года N 110
ИНСТРУКЦИЯ
по организации автомобильных
инкассаторских перевозок в Республике Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает порядок организации автомобильных инкассаторских перевозок.
Автомобильные инкассаторские перевозки осуществляются для инкассации и пересылки банкнот, монет и ценностей.

2. автомобильдік инкассаторлық тасымал Ұлттық Банк филиалдарының инкассация қызметтерімен, екінші деңгейдегі банктер және Қазақстан республикасының Ұлттық банкінің банкноттарды, металл ақшаларды және құндылықтарды инкассация жасау және жөнелту қызметімен айналысу құқығына лицензиясы бар заңды тұлғалар жүзеге асырады.
3. Осы нұсқаулықтың талаптарын Ұлттық Банк филиалдарының инкассация қызметтері, екінші деңгейдегі банктер және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің банкноттарды, металл ақшаларды және құндылықтарды инкассация жасау және жөнелту қызметімен айналысу құқығына лицензиясы бар заңды тұлғалар орындауға міндетті.
2-тарау. Инкассация қызметінің арнайы автомобильдеріне қойылатын талаптар
4. Инкассация қызметінің арнайы автомобильдерінің (бұдан әрі - арнайы автомобильдер) кузовтары жабық, тасымалданатын құндылықтардың сақталуын және инкассация қызметкерлерінің қауіпсіздігін қамтамасыз етуші құралдармен (тасалы тесіктермен, сейфтермен, металл шкафтарымен, инкассаторларға арналған брондалған жеке орындармен, арнайы брондалған кузовтарымен және басқалармен) жабдықталуы тиіс.
5. Арнайы автомобильдер нұсқаулықтың N 1 қосымшасында келтірілген кескінді түс схемасына сай боялуы тиіс.
Арнайы автомобильдердiң сыртындағы негiзгi бояу түсi дайындаушы зауыт бояуы болып табылады.
Қарама-қарсы келетiн түс - ашық көк.
Сыртында жазулар болмайды.
Арнайы автомобильдердiң қарама-қарсы келетiн түс жолағының енi:
жеңiл автомобильдерде - 150+-5 мм.
ауыр автомобильдер және автобустардың шассиiнде дайындалғандарда -
230+-5 мм.
6. Арнайы автомобильдер жасырын жарық сигналымен (бұдан әрi - арнайы
жарық сигналы) жабдықталуы тиiс.
Арнайы жарық сигналындағы жарық фильтрiнiң түсi көк немесе күлгiн
түстi болуы тиiс.
Арнайы жарық сигналы автомобиль салонына (кабинасына) автомобильдiң ұзына бойы осiнiң сол жағының жоғарғы тұсындағы алдыңғы әйнектiң бұрышына орналастырылады.
Арнайы жарық сигналының конструкциясы, сипаттамасы және орналасуы автомобильдiң алдыңғы жағынан ұзына бойы осiнiң екi жағынан 70 градустан кем емес бұрыштармен шектелгенде 50 метрден кем емес аралықтағы сектор шекарасында оны қосқан кезде сигналдың көрiнуiн қамтамасыз етуi тиiс.
Арнайы жарық сигналын басқару элементтерi оңай табылатын және оны жылдам жаға алатындығын (сөндiре алатын) қамтамасыз етуi тиiс.
Арнайы жарық сигналының конструкциясы және оның орналастырылуы жүргiзушiнiң орнынан көрiнудi шектемеуi, жүргiзушiнiң көзiн шағылыстырмауы және жүргiзушi мен жол жүрушiлердi жарақаттамауы тиiс.
Арнайы жарық сигналы инкассация қызметiнiң арнайы автомобилiн тек iшкi iстер органдарының қызметкерлерi тоқтатқан жағдайда ғана қосылады.

2. Автомобильные инкассаторские перевозки осуществляются службами инкассации филиалов Национального Банка, банков второго уровня и юридических лиц, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк) на право занятия деятельностью по инкассации и пересылке банкнот, монет и ценностей (далее - служба инкассации).
3. Требования настоящей Инструкции обязательны для выполнения службой инкассации филиалов Национального Банка, банков второго уровня и юридических лиц, имеющих лицензию Национального Банка на право занятия деятельностью по инкассации и пересылке банкнот, монет и ценностей.
Глава 2. Требования к специальным автомобилям
служб инкассации
4. Специальные автомобили служб инкассации (далее - специальные автомобили) должны иметь закрытый кузов, оборудованы средствами для обеспечения сохранности перевозимых ценностей и безопасности работников инкассации (бойницами, сейфами, металлическими шкафами, отдельными бронированными отсеками для инкассаторов, специальными бронированными кузовами и другим).
5. Специальные автомобили должны быть окрашены согласно цветографическим схемам, приведенным в Приложении N 1 к Инструкции.
Основным цветом наружных поверхностей специальных автомобилей является цвет краски, окраска которых произведена заводом-изготовителем.
Контрастирующий цвет - светло-зеленый.
Надписи на наружных поверхностях не наносятся.
Ширина полос контрастирующего цвета специальных автомобилей должна быть:
для легковых автомобилей - 150+-5 мм;
для изготовленных на шасси грузовых автомобилей и автобусов - 230+-5 мм.
6. Специальные автомобили должны быть оборудованы специальным скрытым световым сигналом (далее - специальный световой сигнал).
Цвет светофильтра специального светового сигнала должен быть синий или фиолетовый.
Специальный световой сигнал устанавливается в салоне (кабине) автомобиля в верхнем левом от продольной оси автомобиля углу ветрового стекла.
Конструкция, характеристики и установка специального светового сигнала должны обеспечивать при его включении видимость сигнала со стороны передней части автомобиля на расстоянии не менее 50 метров на границе сектора, ограниченного углами не менее 70 градусов в обе стороны от продольной оси автомобиля.
Элементы управления специального светового сигнала должны быть легкодоступны и обеспечивать возможность его быстрого включения (выключения).
Конструкция и крепление специального светового сигнала не должны ограничивать обзорность с места водителя, ослеплять водителя и создавать возможность травмирования водителя и пассажиров.
Специальный световой сигнал включается только в случаях остановки специального автомобиля службы инкассации сотрудниками органов внутренних дел.

7. Арнайы автомобильдер инкассация қызметi бойынша кезекшiлермен радио байланыс жасау үшiн радиостанциялармен жабдықталуы тиiс.
Инкассация қызметiнiң радиожиiлiк спектрiн пайдалану Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiппен жүзеге асырылуы тиiс.
8. Арнайы автомобильдер инкассаторлық тасымал кезiнде шабуыл және басқа қылмыстық әрекеттер туралы хабарлау үшiн дыбысты дабылмен жабдықталуы тиiс.
9. Арнайы автомобильдер жол қозғалысы саласында белгiленген ережелердiң, нормативтердiң және стандарттардың талаптарына сай болуы тиiс.
10. Арнайы автомобильдер жол полициясының уәкiлеттi бөлiмшелерiнде белгiленген тәртiппен тiркелуi тиiс.
Арнайы автомобильдерге берiлетiн көлiк құралдарын тiркеу куәлiктерiнде "Ерекше белгiлер" бағанында "Арнайы инкассация қызметi" деген белгi қойылуы тиiс.
11. Арнайы автомобильдердi инкассацияға және банкноттарды, металл ақшалар мен құндылықтарды тасымалына қатысы жоқ жүктер тасымалына пайдалануға тыйым салынады.
3-тарау. Автомобильдiк инкассаторлық
тасымалдарды орындау тәртiбi
12. Автомобильдiк инкассаторлық тасымалдар инкассация қызметi басшысының (кезекшi инкассатордың) тапсырмасы бойынша Ұлттық Банктiң нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес орындалады.
Инкассаторлық тасымалға тапсырма беру инкассаторлар бригадасын оны орындау жөнiндегi нұсқаулармен бiрге жасалуы тиіс, ол жөнiнде инкассаторлар арнайы журналда (Нұсқаулықтың N 2 қосымшасы) қол қояды.
13. Арнайы автомобиль инкассация бағытына шығардың алдында инкассация қызметiнiң басшысы (кезекшi инкассатор) оның инкассаторлық тасымалдауға дайындығын (техникалық дұрыстығын, қосалқы бөлшектердiң түгелдiгiн, жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз етiлуiн, байланыс құралдарының, өрт сөндiру құралдарының жұмысын және басқаларын), сондай-ақ жүргізушi-инкассаторда жүргiзушi құжаттарының түгел екендiгiн тексередi.
Жүргiзушi - инкассаторды тексергеннен кейiн инкассация қызметiнiң арнайы автомобилiне тиiстi жазба жасалатын жол парағы берiледi (Нұсқаулықтың N 3 қосымшасы).
Жол парағы инкассация қызметiнде сақталады және жүргiзушi инкассаторға инкассация бағытына шығар алдында тиiстi журналға қол қойдырыла отырып берiледi. Тапсырма орындалғаннан кейiн жүргiзушi-инкассатор жол парағын жоғарыда аталған журналға жазба жасайтын инкассация қызметiнiң басшысына (кезекшi инкассаторға) тапсырады.
14. Жол парағы бiр айға жазылады және инкассация қызметi орналасқан жердiң жол полициясы бөлiмшесiнiң бастығы арнайы автомобильдiң жол қозғалысы саласындағы ережелердiң, нормативтер мен стандарттардың және осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкестiгiн тексергеннен кейiн қол қояды. Арнайы автомобильдi тексеру инкассация қызметiнде жүргiзiледi. Жол полициясының бөлiмшесi бастығының қолы осы бөлiмшенiң мөрiмен расталады.
Жол полициясының мөрiмен расталмаған жол парағы жарамсыз деп саналады.
Жол парақтарының мерзiмi аяқталған соң олар жеке папкаға тiгiледi және инкассация қызметiнде бiр жыл сақталады, содан кейiн белгiленген тәртiппен жойылады.

7. Специальные автомобили должны быть оборудованы радиостанциями для радиосвязи с дежурными по службе инкассации.
Использование радиочастотного спектра службой инкассации должно осуществляться в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
8. Специальные автомобили могут оборудоваться звуковой сигнализацией для оповещения о нападениях и других преступных посягательствах при инкассаторских перевозках.
9. Специальные автомобили должны отвечать требованиям, установленным правилами, нормативами и стандартами в сфере дорожного движения.
10. Специальные автомобили должны быть в установленном порядке зарегистрированы в уполномоченных подразделениях дорожной полиции.
В свидетельствах о регистрации транспортного средства, выдаваемых на специальные автомобили, в графе "Особые отметки" должна быть проставлена надпись "Специальная служба инкассации".
11. Запрещается использовать специальные автомобили для перевозки грузов, не связанных с инкассацией и пересылкой банкнот, монет и ценностей.
Глава 3. Порядок выполнения автомобильных
инкассаторских перевозок
12. Автомобильные инкассаторские перевозки выполняются по заданию руководителя (дежурного инкассатора) службы инкассации, в соответствии с нормативными правовыми актами Национального Банка.
Выдача задания на инкассаторские перевозки должна сопровождаться инструктажем бригады инкассаторов о порядке его выполнения, о чем инкассаторы расписываются в специальном журнале ( Приложение N 2 к Инструкции).
13. Перед выездом специального автомобиля на маршрут инкассации руководитель (дежурный инкассатор) службы инкассации проверяет его готовность к инкассаторским перевозкам (техническую исправность, укомплектованность запасными частями, заправку горюче-смазочными материалами, работу средств связи, средств пожаротушения и другое), а также проверяет у водителя-инкассатора наличие водительских документов.
После проверки водителю-инкассатору выдается путевой лист специального автомобиля службы инкассации ( Приложение N 3 к Инструкции), в котором делаются соответствующие записи.
Путевой лист хранится в службе инкассации и выдается водителю-инкассатору перед выездом на маршрут инкассации под роспись в соответствующем журнале. После завершения задания путевой лист сдается водителем-инкассатором руководителю (дежурному инкассатору) службы инкассации, о чем делается запись в вышеупомянутом журнале.
14. Путевой лист выписывается на один месяц и подписывается начальником подразделения дорожной полиции по месту дислокации службы инкассации после проверки соответствия специального автомобиля требованиям правил, нормативов и стандартов в сфере дорожного движения и настоящей Инструкции. Результаты проверки специальных автомобилей службы инкассации и факт заверения путевых листов отражаются в специальной ведомости ( Приложение N 4 к Инструкции). Проверка специальных автомобилей производится в службе инкассации. Подпись начальника подразделения дорожной полиции на путевом листе заверяется печатью данного подразделения.
Незаверенный печатью дорожной полиции путевой лист считается недействительным.
По окончании срока действия путевых листов, они подшиваются в отдельную папку и хранятся в службе инкассации один год, а затем уничтожаются в установленном порядке.

15. Жанар-жағармай материалдарын есепке алу үшiн жүргiзушi-инкассаторға гараждан шығарда берiлетін күнделiктi жол парағы жазылады. Күн сайынғы жол парағын жүргiзушi-инкассатор тапсырманы орындауға шығарда инкассация қызметiнiң басшысына (кезекшi инкассаторға) бередi және ол тапсырманы аяқтағаннан кейiн толтырады.
16. Автомобильдiк инкассаторлық тасымал осы тапсырманы орындайтын инкассаторлар бригадасының барлығының бiрге жүруiмен жүзеге асырылады.
Арнайы автомобильдiң белгiленген бағыты мен кестесiнен ауытқуына, сондай-ақ басқа адамдар мен жүктер тасымалына үзiлдi-кесiлдi тыйым салынады.
Инкассация қызметiнiң арнайы автомобилiне жағар май құю және автомобильдiк инкассаторлық тасымалдың бағытын жасау мынадай түрде жүргiзiлуi тиiс, арнайы автомобильдiк инкассаторлық тасымалды жүзеге асыру кезiнде жанар май құю қажеттiгi туындамайтындай болуы керек.
17. Автомобильдiк инкассаторлық тасымалды орындау кезiнде жүргiзушi-инкассатор Қазақстан Республикасының жол жүру ережелерiнiң, жол қозғалысы саласындағы басқа ережелердiң, нормативтер мен стандарттардың талаптарын сақтауға мiндеттi, сондай-ақ инкассаторлар бригадасы Ұлттық Банктiң инкассация тәртiбiне, тасымалданатын құндылықтардың сақталуына және инкассаторлардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге қатысты нормативтiк құқықтық актiлерiнiң талаптарын мiндеттi түрде сақтауы тиiс.
18. Iшкi iстер органының қызметкерi автомобильдiк инкассаторлық тасымалды орындаушы арнайы автомобильдi тоқтату туралы сигнал берген кезде жүргiзушi-инкассатор инкассаторлық тасымалды орындап жүргенi туралы хабардар ету үшiн арнайы жарық сигналын қосуы тиiс.
Iшкi iстер органының қызметкерiнiң талабымен арнайы автомобиль тоқтаған және құжаттар талап етiлген жағдайда автомобильдiк инкассаторлық тасымалды орындаушы жүргiзушi-инкассатор автомобильден шықпай жол парағы мен жеке куәлiгiн көрсетедi.
Iшкi iстер органының қызметкерi автомобильдiк инкассаторлық тасымалды орындаушы жүргiзушi-инкассатордың Жол жүру ережесiн бұзу айғағы туралы жол полициясының бастығына рапорт арқылы баяндайды.
4-тарау. Автомобильдiк инкассаторлық тасымал кезiнде iшкi iстер
органы қызметкерiмен өзара іс-әрекеттi ұйымдастырудың тәртiбi
19. Ішкi iстер органының қызметкерлерi республиканың барлық аумағында атқаратын лауазымына және iшкi ведомстволық бағыныштылығына, уақытқа қарамастан, автомобильдiк инкассаторлық тасымалды орындаушы инкассаторлар өтiнiшпен хабарласса немесе инкассаторларға және/немесе тасып әкеле жатқан құндылықтарға қылмыстық қол сұғушылық әрекетi туралы хабарды алса, немесе мұндайды тікелей байқаған жағдайда, құқық бұзушылықты жою және құқық бұзушыларды ұстау, инкассаторларға көмек көрсету, оқиға болған жерді күзету бойынша өздеріне берілген барлық құқықты толық пайдалануға, сондай-ақ болған оқиға жөнінде жақын маңдағы ішкі істер органына хабарлауға міндетті.

15. Для учета горюче-смазочных материалов выписывается ежедневный путевой лист, который выдается водителю-инкассатору при выезде из гаража. Ежедневный путевой лист сдается руководителю (дежурному инкассатору) службы инкассации водителем-инкассатором при выезде на задание и заполняется им по окончании задания.
16. Автомобильные инкассаторские перевозки осуществляются в сопровождении всей бригады инкассаторов, выполняющей данное задание.
Отклонение специального автомобиля от установленного маршрута и графика, а также провоз посторонних лиц и грузов категорически запрещается.
Заправка топливом специального автомобиля службы инкассации и составление маршрута автомобильных инкассаторских перевозок должно осуществляться таким образом, чтобы исключить необходимость дозаправки специального автомобиля при осуществлении инкассаторских перевозок.
17. При выполнении автомобильных инкассаторских перевозок водитель-инкассатор обязан соблюдать требования Правил дорожного движения Республики Казахстан, иных правил, нормативов и стандартов в сфере дорожного движения, а также бригадой инкассаторов должно быть обеспечено неукоснительное соблюдение требований нормативных правовых актов Национального Банка, касающихся порядка инкассации, обеспечения сохранности перевозимых ценностей и безопасности инкассаторов.
18. При подаче сигнала сотрудником органов внутренних дел об остановке специального автомобиля, выполняющего автомобильные инкассаторские перевозки, водитель-инкассатор должен включить специальный световой сигнал для информирования о выполнении инкассаторских перевозок.
В случае остановки специального автомобиля по требованию сотрудников органов внутренних дел и истребования документов водитель-инкассатор, выполняющий автомобильные инкассаторские перевозки, предъявляет путевой лист и удостоверение личности, не выходя из автомобиля.
О факте нарушения Правил дорожного движения водителем-инкассатором, выполняющим автомобильные инкассаторские перевозки, сотрудник органов внутренних дел докладывает рапортом начальнику подразделения дорожной полиции.
Глава 4. Порядок организации взаимодействия с
сотрудниками органов внутренних дел при
автомобильных инкассаторских перевозках
19. Сотрудники органов внутренних дел на всей территории республики, независимо от занимаемой должности и внутриведомственной подчиненности, времени, в случае обращения к ним инкассаторов, выполняющих автомобильные инкассаторские перевозки, с заявлением или получением сообщения о преступных посягательствах на инкассаторов и/или перевозимые ценности, либо в случае непосредственного обнаружения такового, обязаны использовать всю полноту предоставленных им прав по пресечению правонарушений и задержанию правонарушителей, оказания помощи инкассаторам, охране места происшествия, а также для информирования о происшествии ближайшего органа внутренних дел.

20. Арнайы автомобильдің инкассаторлық тасымалдарды әрі қарай
орындауға мүмкіндік бермейтін бұзылуын байқаған жағдайда, сондай-ақ арнайы
автомобильдің қатысуымен жол-көлік оқиғасы болған жағдайда ішкі істер
органының қызметкері дереу орын алған оқиға жөнінде жақын маңдағы ішкі
істер органының бөлімшесіне хабарлауы және инкассаторлар бригадасымен
бірге тасымалданатын банкноттардың, металл ақша мен құндылықтардың
сақталуын қамтамасыз етуге көмек көрсетуі тиіс.
Ұлттық Банктің
Төрағасы
1-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
N 1 қосымша
1-сурет. - Инкассация қызметінің арнайы автомобильдерінің түсті кескінді схемасы
Ескерту. Суретті қағаз мәтіннен қараңыз
2-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
N 2 қосымша
2-сурет. - Инкассация қызметінің арнайы автомобильдерінің түсті кескінді схемасы
Ескерту. Суретті қағаз мәтіннен қараңыз
1-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі ережеге
N 1 қосымша
БАНКНОТТАРДЫ, МЕТАЛЛ АҚША МЕН ҚҰНДЫЛЫҚТАРДЫ ЖӨНЕЛТУ ЖӨНІНДЕГІ
ТАПСЫРМАНЫ ОРЫНДАЙТЫН ИНКАССАТОРЛАР БРИГАДАСЫНЫҢ НҰСҚАУ
ЖУРНАЛЫ
____________________________________________________________
(банк "филиалының" атауы)
____________________________________________________________
(инкассация бөлімшелерінің атауы)
Басталды ___________
Аяқталды ___________
2-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі ережеге
N 2 қосымша
____________________________________________________________
(Инкассация атауы)
___________________________________________________________________________
NN Нұсқаудың Нұсқауды Нұсқаудың Нұсқау беріл. Нұсқауды алу
жүргізілген жүргізушінің қысқаша гендердің кезінде
күні лауазымы, мазмұны лауазымдары, қол қою
аты-жөні аты-жөндері
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 30 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі ережеге
N 2 қосымшасына
РАСТАУ ЖАЗБАСЫ
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Осы журналда ___________________________ парақ
(сөзбен)
тігілді, нөмірленді
Филиалдың (банктің)____________ ____________басшысы
(қолы) (аты-жөні)
Филиалдың (банктің) инкассация бөлімшесінің _______ ____________ басшысы
(қолы) (аты-жөні)
1-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
N 3 қосымша
Заңды тұлғаның штампына арналған орын
Инкассация қызметінің арнайы автомобилінің
20__ жылдың ____ айына берілген
ЖОЛ ПАРАҒЫ N ___
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Автомобильдің маркасы ____________________________________________________
Мемлекеттік тіркеудің номерлік белгісі(МТНБ)______________________________
Инкассаторлық тасымалдар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
"___" ______________ N ____ лицензиясы негізінде жүзеге асырылады.
Гараждың мекен-жайы ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бекітілген жүргізушілер:__________ _______________________________________
(аты-жөні) (жүргізуші куәлігінің сериясы және N)
(санаты)
__________ _____________________________________________
(аты-жөні) (жүргізуші куәлігінің сериясы және N) (санаты)
__________ _____________________________________________
(аты-жөні) (жүргізуші куәлігінің сериясы және N) (санаты)
__________ _____________________________________________
(аты-жөні) (жүргізуші куәлігінің сериясы және N) (санаты)
___________________________________________________________________________
Айдың басындағы мәліметтер Айдың аяғындағы мәліметтер
___________________________________________________________________________
Спидометр. Айдың басындағы жанар. Спидометр. Айдың аяғындағы жанармай.
дің майдың қалдығы дің дың қалдығы
көрсеткіші ________________________ көрсеткіші __________________________
Машина. Барлық барлы. Машина. Барлық барлы.
ның жұмсал. ғы ның жұмсал. ғы
багында маған багында маған
талондар талондар
бойынша бойынша
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Арнайы автомобильді пайдаланудың жиынтық деректері
___________________________________________________________________________
Тапсырма. Жүрген Жанармай 100 км.-ге Жүрген жолға жанармай шығысы л.
дағы жолы км. литрде жұмсау _________________________________
жұмыстағы берілді нормасы Норма Нақты Үнемдеуі Артық
жалпы бойынша шығыны
уақыт,
сағат,
мин.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Инкассация қызметінің арнайы автомобиліне техникалық қызмет көрсету
___________________________________________________________________________
Бұрынырақ жүргізілгендері Жоспарланатыны
________________________________________________________________
Күні Жүрген жолы Күні Жүрген жолы
(спидометрдің (спидометрдің
көрсеткені) көрсеткені)
___________________________________________________________________________
ТО-1
___________________________________________________________________________
ТО-2
___________________________________________________________________________
Радиостанцияның болуы: Инкассация қызметінің арнайы
_____________________ автомобиль тексерілді
(маркасы және номері) _______ ІІАБ ОДП бастығы
___________________________ ____________________________
(рұқсаттың номері, рұқсаттың (қолы)
қолданылу мерзімі)
"____" ___________ 20 __ж.
2-парақ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 сәуірде
N 110 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында
автомобильдік инкассаторлық
тасымалды ұйымдастыру
жөніндегі ережеге
N 3 қосымша
"____" ___________ 200__ж.
арт жағы
___________________________________________________________________________
Ай. Жүргізуші инкассаторлар Ауысымның басталуы Автомашинаны Бағыт N
дың ___________________________________________ және жүргізу. ___________

20. В случае обнаружения неисправностей в специальном автомобиле, приведшей к невозможности дальнейшего выполнения инкассаторских перевозок, а также в случае дорожно-транспортных происшествий с участием специального автомобиля, сотрудник органов внутренних дел должен немедленно сообщить о случившемся в ближайшее подразделение органов внутренних дел и оказать содействие бригаде инкассаторов в обеспечении сохранности перевозимых банкнот, монет и ценностей.
Председатель
Национального Банка
Лист 1 Приложение N 1
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
Рисунок 1. - Цветографические схемы специальных автомобилей службы инкассации (см. рисунок на бумажном варианте)
Лист 2 к приложению N 1
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
Рисунок 2. - Цветографические схемы специальных автомобилей службы инкассации (см. рисунок на бумажном варианте)
Лист 1 Приложение N 2
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
Журнал
инструктажа бригады инкассаторов выполняющих
задание по пересылке банкнот, монет и ценностей
_______________________________________________
(наименование "филиала" банка)
_______________________________________________
(наименование подразделения инкассации)
Начат ____________
Окончен __________
Лист 2
к приложению N 2
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
_____________________________
(Наименование инкассации)
_____________________________________________________________________
NN !Дата проведения!Должность, !Краткое ! Должность,!Роспись в
п/п! инструктажа !фамилия и !содержание ! фамилия и !получении
! !инициалы !инструктажа! инициалы !инструктажа
! !проводившего! ! инструкти-!
! !инструктаж ! ! руемых !
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Лист 3 к приложению N 2
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
Заверительная надпись
В настоящем журнале прошнуровано, пронумеровано
________________________________ листов
(прописью)
Руководитель ______________________ _______________ филиала (банка)
(Фамилия, инициалы) (подпись)
Руководитель
подразделения инкассации _________________ _________ филиала (банка)
(Фамилия, инициалы) (подпись)
Лист 1 Приложение N 3
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
ПУТЕВОЙ ЛИСТ N ___
специального автомобиля службы инкассации
на _____ месяц 20__г.
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Марка автомобиля
_______________________________________________________
Государственный регистрационный номерной знак (ГРНЗ)__________________
инкассаторские перевозки осуществляются на основании лицензии
Национального Банка Республики Казахстан от "___"_____________ N ____
Адрес гаража ________________________________________________________
Закрепленные водители: ______________________________________________
(Ф.И.О.) (Серия и N водительского
удостоверения (категория)
________________ _______________________________
(Ф.И.О.) (Серия и N водительского
удостоверения (категория)
________________ _______________________________
(Ф.И.О.) (Серия и N водительского
удостоверения (категория)
________________ _______________________________
(Ф.И.О.) (Серия и N водительского
удостоверения (категория)
_________________________________________________________________________
Сведения на начало месяца ! Сведения на конец месяца
_________________________________________________________________________
Показа- ! Остаток топлива на начало !Показа- ! Остаток топлива на конец
ния спи-! месяца !ния спи-! месяца
дометра !_____________________________!дометра !_________________________
! в баке ! по всем ! всего ! !в баке ! по всем ! всего
! машины ! неизрас-! ! !машины ! неизрас-!
! ! ходован-! ! ! ! ходован-!
! ! ным ! ! ! ! ным !
! ! талонам ! ! ! ! талонам !
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Итоговые данные эксплуатации специального автомобиля
_________________________________________________________________________
Общее !Пробег!Выдано !Норма ! Расход топлива на пробег л.
время в ! км. !топлива!расхода!________________________________________
наряде ! ! в !на 100 !По норме!Фактически!Экономия!Перерасход
(работе) ! !литрах ! км. ! ! ! !
час. мин.! ! ! ! ! ! !
_________________________________________________________________________
Техническое обслуживание специального автомобиля службы инкассации
__________________________________________________________________________
! Проведенное ранее ! Планируемое
!____________________________________________________________
! Дата ! пробег ! Дата ! пробег
! ! (показание ! ! (показание
! ! спидометра) ! ! спидометра)
__________________________________________________________________________
ТО - 1
ТО - 2
___________________________________________________________________________
Наличие радиостанции: Специальный автомобиль службы
___________________________________ инкассации проверен
(марка и номер) Начальник ОДП __________ РОВД
___________________________________ ________________________________
(Номер разрешения, срок действия
разрешения) (Подпись)
"__" _____________ 20__г.
Лист 2 к приложению N 3
к Инструкции по организации
автомобильных инкассаторских
перевозок в Республике
Казахстан, утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан
от 20 апреля 2001 г. N 110
Оборотная сторона
__________________________________________________________________________
Число !Водители-инкассаторы!Начало смены !Автомашину! N маршрута
месяца!____________________!___________________!и водителя!_______________