Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының "Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеу Нұсқауын, Программасын және тестiлеу Нәтижелерiнiң шекаралық мәндерiн бекiту туралы" 2001 жылғы 17 сәуiрдегi N 02-2-4/67 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2001 жылғы 19 қарашадағы N 02-2-4/167 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 30 қарашада тіркелді. Тіркеу N 1686. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 02-01-02/60 бұйрығымен.
Әкiмшілiк мемлекеттiк лауазымдардың бос орындарына орналасуға конкурстық iрiктеу өткiзу кезiнде тестiлеу рәсiмiн бұдан әрi жетiлдiру және конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптарды жоғарылату мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының "Бос әкiмшілiк мемлекеттiк лауазымдарға
орналасуға үміткерлердi тестілеу нұсқауын, программасын және тестiлеу нәтижелерiнiң шекаралық мәндерiн бекiту туралы" (бұдан әрi - Бұйрық) 2001 жылғы 17 сәуiрдегi N 02-2-4/67 бұйрығына  келесi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1 тармақтың:
2 тармақшасындағы:
"В-1, В-2, В-3, С-1, С-2, С-3" санаттары алынып тасталынсын; "А-4, А-5" санаттарымен толықтырылсын;
3 тармақшасындағы "А-4, А-5, В-4, В-5" санаттары алынып тасталынсын;
2) келесi мазмұндағы 8) тармақшасымен толықтырылсын:
"8) В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, С-1, С-2, С-3 санаттарының бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестілеу программасын (8 Қосымша)";
3) Жоғарыда аталған Бұйрықпен бекiтiлген бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеуден өткiзу жөнiндегi нұсқауында (1 Қосымша):
4.1 тармақтағы "заңнама -" сөзiнен кейiн "90 минут (120 сұрақ), 75 минут (100 сұрақ)" сөздерiмен толықтырылсын;
4) Бұйрықтағы 2 қосымша 1 қосымшаға сәйкес жаңа мазмұнда берiлсiн;
5) Бұйрықтағы 3 қосымшадағы:
"А-4, А-5, В-4, В-5" санаттары алынып тасталынсын;
6) Бұйрықтағы 4 қосымша 2 қосымшаға сәйкес жаңа мазмұнда берiлсiн;
7) Бұйрықтағы 7 қосымша 3 қосымшаға сәйкес жаңа мазмұнда берiлсiн.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының орынбасарына Ғ.Р. Әбдiрахымовқа жүктелсiн.
3. Осы бұйрық тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 19 қарашаның
N 02-2-4/167 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 17 сәуiрдегi
N 02-2-4/67
бұйрығына 2 қосымша

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 ноября 2001 года N 02-2-4/167 . Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2001 года N 1686. Утратил силу - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 30.04.2003 г. N 02-01-02/60 (V032291)
В целях дальнейшего совершенствования процедуры тестирования при проведении конкурсного отбора на занятие вакантных административных государственных должностей и повышения требований к участникам конкурсов приказываю:
1. Внести в приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67 "Об утверждении Инструкции, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей" (далее - Приказ) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 2):
исключить категории "В-1, В-2, В-3, С-1, С-2, С-3";
дополнить категориями "А-4, А-5";
в подпункте 3) исключить категории "А-4, А-5, В-4, В-5";
2) дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) Программу тестирования кандидатов на занятие вакантных административных государственных должностей категорий В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, С-1, С-2, С-3 (Приложение 8).";
3) в Инструкции по проведению тестирования кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности (Приложении 1), утвержденной вышеуказанным Приказом:
в пункте 4.1. после слов "законодательства -" дополнить словами "90 минут (120 вопросов), 75 минут (100 вопросов)";
4) Приложение 2 к Приказу изложить в редакции согласно приложению 1;
5) в Приложении 3 к Приказу:
в наименовании исключить категории "А-4, А-5, В-4, В-5";
6) Приложение 4 к Приказу изложить в редакции согласно приложению 2;
7) Приложение 7 к Приказу изложить в редакции согласно приложению 3.
2. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Абдрахимова Г.Р.
3. Настоящий Приказ вступает в силу со дня его регистрации.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 19 ноября 2001 года N 02-2-4/167
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67
Программа тестирования
кандидатов на занятие вакантных
административных государственных

А-1, А-2, А-3, А-4, А-5 санаттарына
бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға
үмiткерлердi тестiлеу программасы
Осы программа тесттiң екi түрiнен құрылады: Қазақстан Республикасы заңдарын бiлуге және логикалық тестіден тұрады.
1) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президентi туралы"  Конституциялық заңын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" заңын  бiлуге арналған 120 сұрақ енгiзiлген.
Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестілеудi өткiзудi пайдалану кезiнде сұрақтар тiзбесiнен iрiктелген жоғарыда аталған нормативтiк құқықтық актiлердiң әрбiрi бойынша үмiткер 20 сұраққа жауап беруi қажет.
2) Логикалық тест адамның күрделi жұмыстарды орындаудағы ептiлiгiн және оның интеллектуалдық мүмкiндiгiн сипаттайтын логикалық ойлау оперативтiлiк қабiлеттiлiгiн айқындайды.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 19 қарашаның
N 02-2-4/167 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 17 сәуiрдегi
N 02-2-4/67
бұйрығына 4 қосымша
D-1, D-2, Е-1, Е-2 санаттарына
бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеу программасы
Осы программа Қазақстан Республикасы заңдарын бiлуге арналған тестiден тұрады.
Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" заңын  бiлуге арналған 100 сұрақ енгiзiлген.
Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестiлеудi өткiзудi пайдалану кезiнде сұрақтар тiзбесiнен iрiктелген жоғарыда аталған нормативтiк құқықтық актiлердiң әрбiрi бойынша үмiткер 20 сұраққа жауап беруi қажет.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 19 қарашаның
N 02-2-4/167 бұйрығына
3 қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 17 сәуiрдегi
N 02-2-4/67
бұйрығына 7 қосымша
Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестілеу нәтижелерiнің шекаралық мәнi

должностей категорий А-1, А-2, А-3, А-4, А-5
Настоящая программа устанавливает два вида тестов: на знание законодательства Республики Казахстан и логического теста.
1) Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 120 вопросов на знание Конституции  Республики Казахстан, Конституционного Закона  Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", Закона  Республики Казахстан "О государственной службе", Закона  Республики Казахстан "Об административных процедурах", Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах".
По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов кандидат должен ответить на 20 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2) Логический тест выявляет способность к оперативному логическому мышлению, характеризующую умение человека выполнить сложную работу и его интеллектуальный потенциал.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 19 ноября 2001 года N 02-2-4/167
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67
Программа тестирования
кандидатов на занятие вакантных
административных государственных
должностей категорий D-1, D-2, Е-1, Е-2
Настоящая программа устанавливает тест на знание законодательства Республики Казахстан.
Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 100 вопросов на знание Конституции  Республики Казахстан, Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", Закона  Республики Казахстан "О государственной службе", Закона  Республики Казахстан "Об административных процедурах", Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах".
По каждому из вышеназванных нормативных правовых актов кандидат должен ответить на 20 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 19 ноября 2001 года N 02-2-4/167
Приложение 7
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67
Пороговые значения результатов
тестирования кандидатов на занятие вакантных
административных государственных должностей

1. А-1, А-2, А-3, А-4, А-5, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, С-1, С-2, С-3, D-1, D-2, Е-1, Е-2 санаттары үшiн Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестi бойынша шекаралық мәнi әрбiр нормативтiк құқықтық актiлер бойынша кем дегенде 70%, басқа санаттар үшiн әрбiр нормативтiк құқықтық актiлер бойынша кем дегенде 50% дұрыс жауаптардан құрылады.
2. Логикалық тест бойынша шекаралық мән белгiленбейдi.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының
2001 жылғы 19 қарашаның
N 02-2-4/167 бұйрығына
8 қосымша
В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, С-1, С-2, С-3 санаттарына
бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға үмiткерлердi тестiлеу программасы
Осы программа тесттiң екi түрiнен құрылады: Қазақстан Республикасы заңдарын бiлуге және логикалық тестіден тұрады.
1) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" заңын , Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" заңын  бiлуге арналған 120 сұрақ енгiзiлген.
Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тестiлеудi
өткiзудi пайдалану кезiнде үмiткер Қазақстан Республикасының Конституциясы бойынша 40 сұраққа, қалған сұрақтар тiзбесiнен iрiктелген нормативтiк құқықтық актiлердiң әрбiрi бойынша үмiткер 20 сұраққа жауап беруi қажет.
2) Логикалық тест адамның күрделi жұмыстарды орындаудағы ептiлiгiн және оның интеллектуалдық мүмкiндiгiн сипаттайтын логикалық ойлау оперативтiлiк қабiлеттiлiгiн айқындайды.

1. Пороговые значения по тесту на знание законодательства Республики Казахстан для категорий А-1, А-2, А-3, А-4, А-5, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, С-1, С-2, С-3, D-1, D-2, Е-1, E-2 составляют не менее 70 %, для других категорий не менее 50 % правильных ответов по каждому нормативному правовому акту.
2. Пороговое значение по логическому тесту не устанавливается.
Приложение 8
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 17 апреля 2001 года N 02-2-4/67
Программа тестирования
кандидатов на занятие вакантных административных
государственных должностей категорий
В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, С-1, С-2, С-3
Настоящая программа устанавливает два вида тестов: на знание законодательства Республики Казахстан и логического теста.
1) Тест на знание законодательства Республики Казахстан включает 120 вопросов на знание Конституции  Республики Казахстан, Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", Закона  Республики Казахстан "О государственной службе", Закона  Республики Казахстан "Об административных процедурах", Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах".
По Конституции Республики Казахстан кандидат должен ответить на 40 вопросов, по остальным нормативным правовым актам на 20 вопросов, отобранных из Перечня вопросов, используемых при проведении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2) Логический тест выявляет способность к оперативному логическому мышлению, характеризующую умение человека выполнять сложную работу и его интеллектуальный потенциал.