Шет елдегі мекемеге жұмысқа барудан бас тарту үшін дәлелді деп танылатын себептердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1849.
«Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы» 2002 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 02.04.2015 № 11-1-2/126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Шет елдегі мекемеге жұмысқа барудан бас тарту үшін дәлелді деп танылатын себептердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіндегі мемлекеттік тіркелу күнінен бастап күшіне енеді.
Мемлекеттік хатшы -
Министр
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік хатшысының -
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2002 жылғы 2 сәуірдегі
N 243 бұйрығымен
бекітілген
Шет елдегі мекемеге жұмысқа барудан бас тарту үшін
дәлелді деп танылатын себептердің тізбесі
1. Дипломатиялық қызмет қызметкерінің не қызметшісінің немесе олардың отбасы мүшелерінің ұйғарылған болу мемлекетінде жұмыс істеуі үшін қарама-қайшы деп танылған айғақтар болса (медициналық қорытынды негізінде).
2. Дипломатиялық қызмет қызметкерінің не қызметшісінің асырауындағы адамдарға күтім жасау қажеттілігі және заң бойынша оларға қамқорлық жасауға міндетті басқа адамдар болмаған жағдайда денсаулық жағдайына немесе жасына байланысты тұрақты түрде бөгде адамның көмегіне зәру болуы.
3. Жай-жапсары ұқсас елге жіберілген жағдайда климаты ауыр және күрделі әскери-саяси жағдайлары бар елдерде ұзақ жұмыс өтілінің (3 жылдан кем емес) болуы.

Об утверждении Перечня причин, признаваемых уважительными для отказа от выезда на работу в загранучреждения
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года N 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2002 года N 1849.
В соответствии с пунктом 5 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2002 года «О дипломатической службе Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа и.о. Министра иностранных дел РК от 02.04.2015 № 11-1-2/126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Перечень причин, признаваемых уважительными для отказа от выезда на работу в загранучреждения.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Государственный секретарь -
Министр
Утвержден приказом
Государственного секретаря                                                 Республики Казахстан -                                               Министра иностранных дел
Республики Казахстан                                               от 2 апреля 2002 г. N 243
Перечень причин,
признаваемых уважительными для отказа
от выезда на работу в загранучреждения
1. Наличие у сотрудника либо работника дипломатической службы или членов их семьи противопоказаний для работы в предполагаемой стране пребывания (на основании медицинского заключения).
2. Необходимость ухода за лицами, находящимися на иждивении у сотрудника либо работника дипломатической службы и нуждающимися в постоянной посторонней помощи по состоянию здоровья или по возрасту, при отсутствии других лиц, обязанных по закону заботиться о них.
3. Наличие длительного (не менее 3 лет) стажа работы в странах с тяжелыми климатическими и сложными военно-политическими условиями - при направлении в страну с аналогичными условиями.